Aberdeen F.C.
Sobota 13.09.2014, 13:45 • Celtic Park, Glasgow • Szkocka Premier League

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:45.

W szóstej kolejce Scotish Premier League Celtic Glasgow podejmie przed własną publiczności Aberdeen F.C.

Gospodarze rozpoczęli sezon ze zmiennym szczęściem. Piłkarze z Glasgow w pierwszych dwóch meczach zwyciężyli, aby później przegrać na wyjeździe z Iverness 0:1. W ostatniej kolejce Celtic zremisował na terenie rywala z Dundee 1:1.

Aberdeen jak na razie nie dzieliło się z rywalami punktami. W czterech meczach dwukrotnie wygrywali zawodnicy z Aberdeen, również w dwóch meczach goście musieli uznać wyższość rywala.

Jak będzie w sobotnim spotkaniu? Odpowiedź na to i inne pytania poznają Państwo śledząc naszą relację z tego meczu! Początek naszej relacji kilka minut przed 13.45, bądźcie z nami!

Poznaliśmy już wyjściowe zestawienie obu zespołów:

Celtic F.C.: Gordon – Izaguirre, Denayer, van Dijk, Ambrose – Tonev, Brown, McGregor, Johansen – Commons – Scepović
    Rezerwowi: Załuska, O'Connel, Kayal, Mubarak, Biton, Guidetti, Stokes

Aberdeen F.C.: Langfield – Logan,Taylor, Reynolds, Considine – Jack, Flood – McGinn, Low, Pawlett – Goodwillie
    Rezerwowi: Brown, Monakana, Robson, Murray, Smith, Wright, Rooney

Sędziowie: B. Madden.

Sędzia Madden wyprowadza na murawę obie jedenastki!

Mecz rozpoczną goście!

1

1
    Pierwsza akcja gości prawą stroną, dobrze do końca blokował rywala obrońca Celticu i rozpocznie Gordon od bramki.

2
    Szybko chcieli wyjść z atakiem gospodarze, ale Scepović zatrzymany faulem w okolicy linii środkowej.

4
    Tym razem ciałem "popracował" na skrzydle Ambrose i nie dopuścił do dośrodkowanie we własne pole karne, z linii piątego metra Gordon.

5
    Low próbować wycofać piłkę na 11 metr przed bramką Gordona, ale ponownie dobrze defensywa gospodarzy.

6
    Płaskie uderzenie z dystansu Commonsa zablokowane i będzie corner dla gospodarzy.

7
    Gol dla Celticu!
    Z rzutu rożnego dośrodkowywał Commons, piłkę przedłużył głową Ambrose, ta spadła wprost pod nogi JASONA DENAYERA i obrońca gospodarzy z kilku metrów pokonuje Langfielda!

8
    Przerwa w grze, w starciu z rywalem ucierpiał McGinn i potrzebna będzie pomoc medyczna dla pomocnika gości.

10
    Rzut rożny dla gości. Low dogrywa piłkę w okolice 16 metra do dobrze ustawionego Pawletta, który oddaje strzał na bramkę gospodarzy, ale lekkie uderzenie nie mogło zaskoczyć Gordona.

12
    Na lewej stronie przedzierał się Izaguirre, zdołał dośrodkować na piąty metr przed bramkę gości do Commonsa, który strasznie pudłuje z kilku metrów!

12
    Lewą stroną próbują goście, ale dobrze w defensywie jak na razie gospodarze.

13
    Z rzutu rożnego Tonev, mocne dośrodkowanie pod bramkę Langfielda, ale na kolejny corner wybija piłkę jeden z obrońców Aberdeen.

14
    Ponownie z rzutu rożnego Tonev, ale i tym razem nie było zagrożenia pod bramką gości.

14
    Piłka w siatce, ale według sędziego Scepović na spalonym.

15
    Kolejna przerwa, tym razem z boiska nie podnosi się Pawlett.

16
    Z dystansu potężnie uderzał Tonev, ale jego strzał "na ciało" przyjął jeden z zawodników drużyny przyjezdnej.

17
    Goście powoli przesuwają się w okolice pola karnego gospodarzy.

18
    Rzut wolny dla gości okołó 35 metrów od bramki Gordona. Piłkę przed bramkę gospodarzy dogrywał Low, głową uderzał Reynolds, ale jego strzał bardzo niecelny.

19
    Kolejne dośrodkowanie w pole karne gospodarzy. Piłkę wybijał Ambrose, ale wprost pod nogi Goodwilliego, ale ten zaskoczony nieco tą sytuacją uderza bardzo niecelnie.

20
    Prawą stroną stopniowo przemieszczają się gospodarze pod pole karne Langfielda, ale brakuje im trochę pomysłu na składną akcję.

21
    Świetna interwencja bramkarza gości po strzale z ostrego kąta McGregora.

22
    Nieporozumienie w szykach obronnych gospodarzy. Ambrose odgrywał do Gordona, ale jego podanie było bardzo lekkie i bramkarz gospodarzy w ostatniej chwili uprzedził czekającego na błąd rywali Goodwiliiego.

23
    Izaguirre ponownie próbował lewą stroną, ale dobrze blokuje go Logan.

24
    Kontratak gości, piłka na wolne pole do Goodwilliego i w ostatniej chwili na rzut rożny wybija piłkę wracający Van Dijk.

25
    Teraz szybkim atakiem wyszli gospodarze, ale Scepović niedokładnie do partnera i sytuację ratuje wracający Low.

26
    Jak na razie osiem strzałów gospodarzy, dwa w światło bramki. Goście próbowali tylko raz i była to próba niecelna.

27
    Gospodarze próbują uspokoić nieco grę rozgrywając piłkę wzdłuż linii środkowej.

28
    Centrostrzał Toneva z lewej strony ląduje na bocznej siatce.

29
    Nie spieszą się goście ze wznowieniem gry z autu.

29
    Tonev przedzierał się środkiem, ale znakomicie piłkę wślizgiem wygarnął mu Low.

30
    Kolejny raz pomoc medyczną potrzebował będzie Pawlett.

31
    Świetnie Commons "uruchomił" McGregora na prawym skrzydle, ten zszedł do środka i z okolicy 11 metra oddał strzał na bramkę Langfielda, ale piłka mija lewy słupek bramki gości o dobre kilka metrów.

32
    Dośrodkowanie w pole karne Celticu, wybitą piłkę przez Denayera zgarnia Reynolds, ale jego uderzenie na bramkę gospodarzy bardzo niecelne.

33
    Prostopadłe podanie na wolne pole do Toneva, ale zawodnik do niedawna występujący w Lechu Poznań na spalonym.

34
    Jeszcze jedno uderzenie z dystansu Toneva, ale kolejny raz jego strzał zablokowany.

35
    Commons bardzo dobrze wypatrzył Scepovića, ten próbował odgrywać jeszcze do partnera, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

36
    Scepović szukał prostopadłym podanie Commonsa, ale zdołał uprzedzić napastnika gospodarzy Langfield.

37
    Goście w ataku pozycyjnym, Celtic ustawia się na własnej połowie.

38
    Długie podanie do Scepovića, ale ten na spalonym.

38
    40% czasu gry przy piłce, 60% goście.

39
    Z dystansu próbwał zaskoczyć Gordona Low, ale piłka po jego strzale minimalnie nad poprzeczką, dobra próba wyróżniającego się jak dotąd zawodnika drużyny przyjezdnej.

40
    Długie podanie do McGinna na lewe skrzydło, ale pomocnik gości przegrywa walkę o piłkę z Ambrose.

41
    Zza linii obrony uderzał Commons, ale jego strzał bardzo niecelny.

42
    Ostatnie minuty pierwszej połowy, czy goście zdołają wyrównać jeszcze przed przerwą?

43
    Z prawej strony w pole karne gospodarzy dośrodkowywał Low, z bramki wychodzi Gordon i chwyta piłkę w rękawice.

43
    Kontratak gospodarzy, z lewej strony przed bramkę Langfielda dogrywał Commons i Tonev spóźnił się z domknięciem akcji, gdyby zdążył mielibyśmy drugą bramkę dla Celticu.

44
    Kolejne dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, na rzut rożny wybija głową Ambrose.

45
    Trzeci już corner dla gości. Krótkie rozegranie, dośrodkowanie w "szesnastkę" gospodarzy, piłkę wybija Scott Brown.

45
    Jedną minutę dłużej potrwa pierwsza część spotkania.

45+1

Po pierwszych 45 minutach Celtic prowadzi z Aberdeen 1:0! Jak na razie oglądamy bardzo ciekawe spotkanie na Celtic Park, miejmy nadzieję, że poziom gry pozostanie co najmniej na takim samym poziomie!

Kilkanaście minut przerwy i rozpocznie się druga połowa spotkania, zostańcie z nami!

46

46
    McGregor wycofał na 11 metr do niepilnowanego SCOTTA COMMONSA i ten mocnym strzałem w prawy róg bramki pokonuje Langfielda!

48
    Kolejny atak gospodarzy, ale tym razem Tonev powstrzymany na lewym skrzydle.

49
    Tonev dogrywał piłkę w pole karne gości, ale nie było tam ani jednego partnera z drużyny.

51
    Ze skrzydła do środka zszedł McGregor, zdołał oddać strzał na bramkę gości, ale jego uderzenie bardzo niecelne.

52
    Rzut rożny dla gości. Piłka dograna na 16 metr przed bramką Gordona, ale przejmują futbolówkę gospodarze.

53
    Mocne uderzenie Paweletta z 20 metrów, z trudem do boku piąstkuje Gordon.

55
    Ambrose w pole karne gości, ale tam dobrze ustawiony Taylor wybija piłkę poza własne pole karne.

55
    Z okolicy linii pola karnego uderzał McGregor, ale jego strzał przechodzi nad porzeczką bramki Langfielda.

56
    Potężnie z 20 metrów huknął Commons i poprzeczka ratuje gości od utraty trzeciej bramki!

57
    Commons do Scepovića na wolne pole, ale nie doszedł do piłki napastnik gospodarzy.

58
    Goście w ataku pozycyjnym, zawodnicy z Celtic Park ustawiają się na własnej połowie.

59
    Zgubił piłkę McGregor pod bramką rywali i ruszyli z kontrą goście.

60
    Do wejścia przygotowany John Guidetti.

61
    Gol dla Aberdeen!
    Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne gospodarzy, piłkę przed bramkę Gordona zgrywał McGinn wprost do niepilnowanego DAVIDA GOODWILLIE i napastnik goście pakuje piłkę do siatki obok bezradnie interweniującego Gordona!

61
    Zmiana w drużynie Celtic F.C.: z boiska schodzi Brown, na boisku pojawia się Guidetti.
    Zmiana w drużynie Celtic F.C.: z boiska schodzi Scepović, na boisku pojawia się Kayal.

62
    Zmiana w drużynie Aberdeen F.C.: z boiska schodzi Low, na boisku pojawia się Monakana.

63
    Kolejna szansa dla gości, mocny strzał Low'a z kilkunastu metrów piąstkuje jednak Gordon!

64
    Pomocnik gości ukarany za brzydki faul na Johansenie w środku pola.

66
    Kolejny strzał na bramkę gospodarzy, niepewnie broni Gordon, dobija Goodwillie, ale jego uderzenie już ze spalonego.

67
    McGrego wycofał piłkę na 16 metr do Commonsa, ten technicznym strzałem próbował zaskoczyć bramkarza gości, ale Langfield interweniuje bardzo pewnie.

68
    Uspokoiła się nieco gra, goście rozgrywają piłkę w okolicy linii środkowej boiska.

70
    Zmiana w drużynie Celtic F.C.: z boiska schodzi Tonev, na boisku pojawia się Bitton.

72
    Z lewej strony przed bramkę gości piłkę dogrywał Izaguirre, ale pewnie interweniuje Langfield.

74
    Goście ponownie wymieniają podania na własnej połowie.

75
    Rzut wolny dla gospodarzy około 20 metrów od bramki Langfielda. Bezpośrednio na bramkę uderzał Commons, ale jego strzał trafia w mur, będzie jeszcze corner dla Celticu.

76
    Z rzutu rożnego ponownie Commons, ale jego dośrodkowanie niedokładne.

77
    Zmiana w drużynie Aberdeen F.C.: z boiska schodzi Considine, na boisku pojawia się Rooney.

78
    Świetne przejęcie w środku boiska Kayala, ten odegrał do McGregora, ale zgubił on piłkę pod polem karnym gości marnując tym samym szanse na skuteczny kontratak.

79
    Zamieszanie w polu karnym gości wykorzystuje McGregor, który oddaje płaskie strzał na bramkę Langfielda, ale piłka przechodzi obok lewego słupka.

81
    Rzut wolny dla gości z prawej strony. McGinn bezpośrednio uderza na bramkę Gordona, ale trafia w mur.

81
    Jeszcze jedna szansa dla gości. Dośrodkowanie z lewej strony piłkę do partnera zgrywał głową Rooney, ale Goodwilii przestrzelił z kilku metrów.

83
    Ostatnie minuty spotkania, czy goście doprowadzą do wyrównania?

84
    Zbyt długo z uderzeniem zwlekał Kayal i ostatecznie stracił piłkę pod polem karnym gości.

85
    Logan w pole karne gospodarzy, z bramki wychodzi Gordoni pewnie chwyta piłkę w rękawice.

86
    Goście od kilku minut atakują całym zespołem, ale muszą uważać na kontrataki ze strony gospodarzy.

87
    Technicznie w pole karne rywali Johanson, ale nikt nie doszedł od tego podania, od bramki Langfield.

88
    Potężne uderzenie McGinna z kilkudziesięciu metrów, ale ponownie skuteczną interwencją popisuje się Gordon.

89
    Prostopadłe podanie Commonsa do Kayali, ale napastnik gospodarzy był bliżej bramkarza niż ostatni obrońca goście w momencie podania.

90
    Trzy minuty dłużej grać będą obie drużyny.

90+2
    "Sam na sam" z Langfieldem znalazł się Johanson, ale lepszy w tym pojedynku bramkarz Aberdeen!

90+3

Celtic wygrywa z Aberdeen 2:1! Znakomite widowisko stworzyły nam oba zespoły, więcej sytuacji stworzył sobie dziś Celtic i co najważniejsze zdołał je wykorzystać.

Dziękuję za uwagę, zapraszam na pozostałe relacje z europejskich stadionów w portalu lajfy.com! (15:39:11)