Miedź – Termalica 0:1 (koniec) | Dolcan – Bytovia 0:0 (koniec) | Widzew – Flota 1:1 (koniec)
GKS T. – Wisła Pł. 0:1 (koniec) | Arka – Chojniczanka 1:1 (koniec) | GKS K. – Pogoń Sdl. 3:2 (koniec)
GKS Katowice
3:2 (2:1)
Pogoń Siedlce
Sobota 20.09.2014, 18:00 • Stadion Miejski, Katowice • Fortuna 1 Liga

W 9. rundzie rozgrywek GKS Katowice podejmie na własnym stadionie beniaminka I ligi – Pogoń Siedlce.

Dla obu drużyn może być to mecz na przełamanie. GieKsa świetnie spisuje się na wyjazdach, zanotowała serię trzech zwycięstw z rzędu na obcych boiska, jednak jej gra i rezultaty osiągane w Katowicach pozostawiają wiele do życzenie. Ostatnia porażka na własnym stadionie w spotkaniu drużyną Wigry Suwałki rozczarowała kibiców. Nadzieje daję zeszłotygodniowe wysokie zwycięstwo katowiczan (1:4) z Bytovią Bytów. Cel wydaje się jasny: powtórzyć grę z meczów wyjazdowych w sobotę, przy Bukowej. Pogoń jest w gorszej sytuacji. Od inauguracyjnego zwycięstwa z Chojniczanką (4:1) nie udało im się pokonać żadnego rywala. Z pewnością siedlecka drużyna chciałaby przerwać tą passę.

GKS zajmuję obecnie 4. miejsce w tabeli, mając na koncie trzynaście punktów. Pogoń Siedlce jest na miejscu 16. Do tej pory udało im się zdobyć 7 punktów. 12 pozycji w ligowej tabeli i 6 punktów – tyle dzieli obie drużyny, jednak trener Moskal ostrzega, że „mecze z beniaminkami są zawsze trudne”.

Z pewnością będzie to spotkanie ważne, zdobycie trzech punktów może wiele zmienić w sytuacji obu drużyn. GKS Katowice chce walczyć o wyższe pozycje, a zwycięstwo, przy korzystnych rezultatach czołówki, może wywindować katowiczan na drugie miejsce. Na razie poza zasięgiem jest Termalica B-B., która stworzyła sobie pewną przewagę punktową, jednak należy pamiętać, że to dopiero początek sezonu. Natomiast, jeśli chodzi o Pogoń, to zdobycie w sobotni wieczór kompletu punktów, mogłoby przy dobrym układzie wyników, wynieść siedlczan do środkowej części tabeli i z pewnością dać trochę spokoju i pewności.

Na pewno czeka nas interesujące spotkanie, na które serdecznie zapraszam. Pierwszy gwizdek o 18:00.

Do rozpoczęcia meczu pozostało już niecałe czterdzieści minut, piłkarze pojawili się właśnie na przedmeczowej rozgrzewce.

W Katowicach dziś piękna, słoneczna pogoda. Temperatura powietrza wynosi około 20 °C.

Znamy już składy obu drużyn.

GKS Katowice: Dobroliński, Pietrzak, Jurkowski, Kamiński, Pielorz, Duda, Nawrot, Wołkowicz, Pitry, Czerwiński, Goncerz.
    Rezerwowi: Wierzbicki, Bodziony, Bętkowski, Januszkiewicz, Kujawa, ceglarz, Cholerzyński,

Pogoń Siedlce: Kozaczyński, Kosiorowski, Dybiec, Lewandowski, Ratajczak, Dziubiński, Djalo, Wójcik, Drażba, Tarachulski, Demianiuk
    Rezerwowi: Tobjasz, Grudniewski, Gąsior, Wocial, Ogrodnik, Krawczyk, Dzięgielewski

Sędziowie: M. Złotnicki, Sadczuk, Zbytniewski, Podlecki.

Katowiczanie tradycyjnie w strojach złoto-czarnych, natomiast zawodnicy Pogoni na biało-niebiesko.

1

1
    Pierwsza akcja i pierwszy rożny dla GieKsy. Piłka wędruje w pole karne, jednak dobrze radzą sobie obrońcy Pogoni.

5
    W początkowych minutach spotkania przeważa GKS, jednak jak na razie brakuje konkretnych sytuacji strzeleckich.

9
    Rzut wolny dla GKS-u, Pietrzak dośrodkowuje w pole karne i znów dobrze radzą sobie obrońcy Pogoni.

12
    Gol dla Katowic!
    Piękne, prostopadłe podanie do GONCERZA, a ten pewnie umieszcza piłkę w siatce.

16
    PITRY podwyższa wynik. Kapitan katowiczan urywa się obrońcą i płaskim strzałem pod słupek pokonuje bramkarza gości.

20
    Przed Pogonią bardzo trudne zadanie. Ciężko będzie się im podnieść po takich ciosach.

24
    Wydaję się, że GKS w pełni kontroluje mecz. Pogoń nie ma pomysłu jak zagrozić bramce rywali. Teraz próba z rzutu rożnego, jednak obrońcy Gieksy mają wszystko pod kontrolą.

25
    Strzał na bramkę gospodarzy, rykoszet i kolejny rzut rożny, zupełnie nieudany w wykonaniu drużyny z Siedlec.

26
    Żółtą kartkę otrzymuje Lewandowski (Pogoń Siedlce).

27
    Tempo spotkania od momentu zdobycia drugiej bramki przez GKS zdecydowanie spadło. Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

33
    Akcja Pogoni prawą stroną i rzut rożny. Jednocześnie jeden z zawodników drużyny z Siedlec leży na murawie i mamy chwilę przerwy w grze.

37
    Strata piłki Nawrota i zamieszanie pod polem karnym GKS-u, jednak sytuacja szybko została opanowana.

39
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Kosiorowski, na boisku pojawia się Grudniewski.

40
    Dobra akcja Goncerza i Pitrego. Jednak strzał został zablokowany przez obrońcę Pogoni.

42
    Żółtą kartkę otrzymuje Tarachulski (Pogoń Siedlce).

43
    Żółtą kartkę otrzymuje Pitry (GKS Katowice).

45
    Sędzia doliczył 2 minuty.

45+1
    Gol dla Pogoni Siedlce!
    Gola kontaktowego po dograniu ze skrzydła szczupakiem zdobywa DEMIANIUK.

45+3

Do przerwy wynik 2:1. GKS w pierwszej połowie przeważał i udokumentował to zdobywając dwie bramki. W końcówce gościom udało się jednak strzelić gola kontaktowego i mają jeszcze szanse na wywiezienie punktów ze Stadionu Miejskiego w Katowicach.

46

47
    Wołkowicz próbował przedrzeć się w pole karne , jednak nieudanie.

49
    Rzut wolny, dośrodkowanie i strzał głową, jednak zdecydowanie zbyt słaby żeby zaskoczyć Dobrolińskiego.

50
    Piękny rajd Wołkowicza lewą stroną, obrońca Pogoni wybił piłkę na aut, który katowiczanie bardzo dobrze rozegrali. Pitry obrócił się z piłką w polu karny, bramka jednak nie padła.

54
    Akcja prawą stroną GKS-u, Pitry pada w polu karnym, jednak nie ma mowy o rzucie karnym.

55
    Żółtą kartkę otrzymuje Dybiec (Pogoń Siedlce).

55
    Rzut wolny, strzał Przemysława Pitrego. Pewnie łapie piłkę Kozaczyński.

56
    Rzut wolny dla Pogoni, piłka leci prosto w ręce bramkarza gospodarzy.

58
    Pitry posyła świetnie piłkę do Goncerza, któremu nie udaje się pokonać bramkarza, tylko rzut rożny dla GKS-u.

59
    Zdecydowanie zbyt mocene dośrodkowanie Pietrzaka w pole karne.

60
    Strzał głową Czerwińskiego, po dobrym dośrodkowaniu z lewej strony.

64
    Goncerz podaje na skrzydło do Wołkowicza ten dośrodkowuje i bramkarz gości pewnie łapie piłkę.

66
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Wójcik, na boisku pojawia się Wocial.

67
    Żółtą kartkę otrzymuje Duda (GKS Katowice).

69
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Pitry, na boisku pojawia się Cholerzyński.

71
    Faul Jurkowskiego i rzut wolny do Pogoni.

71
    Ratajczak dośrodkowuje, a Dobroliński z trudem broni strzał głową.

73
    Goncerz urywa się rywalom, wychodzi sam na sam z bramkarzem i po raz drugi wpisuje się na listę strzelców w tym meczu.

73
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Demianiuk, na boisku pojawia się Dzięgielewski.

77
    Rzut wolny, zamieszanie w polu karny Pogoni Siedlce, brakuje celnego strzału na bramkę.

79
    Goście ponowie zdobywają gola kontaktowego. Pięknym strzałem Dziubiński pokonuje bramkarza.

82
    Pogoń chce walczyć do końca o punkty Nic w tym meczu nie jest jeszcze ostatecznie rozstrzygnięte.

84
    Pogoń Siedlce przejęła inicjatywę na boisku. Teraz strzał Trachulskiego, pewnie obroniony

85
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Czerwiński, na boisku pojawia się Ceglarz.

86
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Dybiec (Pogoń Siedlce).

88
    Świetna akcja Goncerza, przebiegł całe boisku z piłką i oddał strzał na bramkę.

89
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Wołkowicz, na boisku pojawia się Januszkiewicz.

90
    Ostatnie minuty spotkania, niewiele ma czasu Pogoń by strzelić wyrównującą bramkę.

90+1

GieKsie udaje się dowieść zwycięstwo do końca i odczarować własny stadion, na którym nie radziła sobie ostatnio dobrze. W drugiej połowie spotkanie było bardziej wyrównane i Pogoń walczyła o punkty do końca. Dużo bramek i ciekawy mecz oglądali dziś kibice. Ostatecznie skończyło się wynikiem 3:2. (19:57:31)