Bordeaux – Rennes 2:1 (koniec) | Lens – Caen 0:0 (koniec) | Nantes – Lyon 1:1 (koniec)
Olympique – Saint-Étienne 2:1 (koniec)
Girondins Bordeaux
2:1 (0:0)
Stade Rennes
Niedziela 28.09.2014, 14:00 • Stade Chaban-Delmas, Bordeaux • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.

Przed nami niedzielne spotkanie ósmej kolejki Ligue 1. Girondins Bordeaux podejmie na Stade Chaban-Delmas Stade Rennes.

Statystyki nie kłamią, a według nich faworytem tego spotkania są gospodarze. Bordeaux aktualnie (wliczając sobotnie spotkania Ligue 1) zajmuje czwarte miejsce w tabeli z 14. oczkami na swoim koncie. W przypadku zwycięstwa i straty punktów przez Olympique Marsylia podopieczni Willy'ego Sagnola mogą zostać nawet liderem ligi francuskiej.

Rennes z kolei znajduje się na trzynastej pozycji w stawce i zgromadziło do tej pory osiem oczek. Różnice punktowe pomiędzy miejscami w tabeli są jednak bardzo małe, np. ostatnie Guingamp zdobyło sześć oczek, więc zespół Kamila Grosickiego musi walczyć o każdy punkt, jeżeli chce uniknąć degradacji z ligi.

Mamy nadzieję, że w niedzielnym spotkaniu będziemy mieli okazję zobaczyć na murawie Kamila Grosickiego. "Grosik" jednak już dawno nie wystąpił w zespole Rennes, a co więcej nie było go nawet w osiemnastce meczowej! Miejmy nadzieję, że Philippe Montanier tym razem da szansę Reprezentantowi Polski!

Spotkanie poprowadzi Benoit Bastien. Na relację live zapraszam Państwa od godziny 14:00 tylko na lajfy.com.

Girondins Bordeaux: Carrasso, Mariano, Contento, Pallois, Tiago Ilori, Plašil, Maurice-Belay, Biyogho Poko, Diabaté, Rolan, Touré.

Rezerwowi: Jug, Traoré, Sala, Kaabouni, Faubert, Khazri, Planus.

Stade Rennais FC: Costil, Danzé, Armand, Mexer, M'Bengue, Moreira, Fernandes, Pajot, Doucouré, Toivonen, Ntep.

Rezerwowi: Grosicki, Diagne, Sorin, Pedro Henrique, Hunou, Prcić, Habibou.

Sędziowie: Benoit Bastien.

1

1
    Pierwszy gwizdek arbitra. Zaczynają gospodarze.

1
    Po dośrodkowaniu w pole karne Rennes uderzał Rolan, ale piłka po jego strzale przeleciała obok bramki rywali! Costil zacznie z piątego metra.

3
    Pierwsze minuty pod dyktando Bordeaux, które utrzymuje się przy piłce. Rennes widać, że czeka na kontrataki.

5
    Długie zagranie Pajota w pole karne do Moreiry, który przegrał jednak pojedynek z obrońcą Bordeaux. Rzut z autu dla Rennes.

6
    Niezła akcja gospodarzy, ale na pozycji spalonej był Pajot. Od rzutu wolnego zacznie teraz Carrasso.

8
    Ależ sytuacja dla Rennes! Zagranie w pole karne rywali, piłkę głową zgrał jeden z zawodników i w sytuacji sam na sam Doucoure uderza obok słupka!
    Okazja Doucoure

10
    Za nami dziesięć minut spotkania w Bordeaux. Póki co obserwujemy dość ciekawy mecz.

10
    Podanie na skrzydło do Moreiry, który był jednak na pozycji spalonej. Rzut wolny dla Girondins Bordeaux.

11
    Dobrze z bramki wyszedł teraz Carrasso, który uprzedził biegnącego do piłki Ntepa i wybił ją poza linię boczną boiska.

13
    Akcja prawą stroną Rolana, który dogrywał w pole karne rywali, ale prosto pod nogi defensora Rennes.

14
    Zbyt mocne podanie na skrzydło od Toivonena do Pajota. Od rzutu z autu zaczną teraz gospodarze.

15
    Lewą stroną próbował szarżować Ntep, ale skutecznie zatrzymał go obrońca rywali.

16
    Dośrodkowanie w pole karne przyjezdnych. W polu karnym po starciu z obrońcą Rennes upadł Diabate, ale arbiter nie zdecydował się podyktować rzutu karnego.

18
    Obserwujemy wyrównane spotkanie. Raz jedna, a raz druga strona stara się zagrozić swojemu rywalowi.

20
    Nudniejszy fragment spotkania, gra toczy się w środkowej strefie boiska.

21
    Świetne w bramce Carrasso! Wpierw zza pola karnego uderzał Toivonen, golkiper Bordeaux odbił piłkę i przy dobitce Doucoure również skutecznie interweniował!
    Świetna parada Carrasso

22
    Diabate przewrócił się przed polem karnym Rennes po starciu z jednym z rywali, ale arbiter zdecydował, że nie było faulu w tej sytuacji.

23
    Chwila przerwy w grze, ponieważ na murawie leży teraz jeden z gospodarzy.

25
    Znów spokojniej na boisku. Rennes powoli konstruuje atak pozycyjny.

26
    Zagranie na skrzydło do Moreiry, który był jednak na pozycji spalonej. Od rzutu wolnego zacznie Bordeaux.

27
    Doucoure próbował zagrywać w pole karne rywali, ale to podanie zostało zablokowane. Korner dla ekipy przyjezdnych.

28
    Z prawej strony boiska centrował Mariano, ale dość kiepsko, ponieważ bez żadnych problemów poradził sobie Costil.

28
    Bardzo dobrze dysponowany w dzisiejszym spotkaniu jest Carrasso, który po raz kolejny uprzedza zawodnika rywali, tym razem był to Moreira.

29
    Zza linii końcowej boiska centrował już Rolan, jednak i tak prosto w ręce Rolana.

31
    Tym razem z lewej strony boiska centrował Maurice-Belay, który miał przed sobą obrońcę i piłka trafiła zaledwie w boczną siatkę.

33
    W ataku pozycyjnym przyjezdni, próba długiego zagrania do Moreiry, ale futbolówkę przejęli gospodarze.

34
    Ponownie przerwa w grze po faulu na zawodniku Rennes. Przyjezdni zaczynają od rzutu wolnego.

35
    Ależ sytuacja! Świetna centra w pole karne przyjezdnych Baurice-Belaya, akcję zamykał Diabate, ale fantastycznie interweniował Costil!
    Interwencja Costila

37
    Prostopadłe zagranie w pole karne do M'Bengue, którego zablokował jednak obrońca rywali i potem zawodnik Rennes faulował.

39
    Wprost fantastyczna akcja lewym skrzydłem Ntepa który ograł aż dwóch rywali i potem dograł do Moreiry, ale on nie zdołał oddać dobrego strzału!
    Świetna akcja Ntepa

40
    Inteligentnie przy narożniku zachował się teraz Contento, który wiedząc, że nie ma co zrobić z piłką, nabił nią zawodnika rywali i mamy aut dla Bordeaux.

42
    W walce o piłkę Toure był teraz faulowany przez M'Bengue i od rzutu wolnego w środkowej strefie zaczyna Bordeaux.

43
    Przewaga w posiadaniu piłki mają piłkarze Rennes. Po ich stronie 58%, a po stronie rywali 42%.

44
    Mariano faulował na lewej stronie boiska Ntepa. Będzie okazja na dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne rywali.

45
    Obserwowaliśmy przynajmniej dwie dłuższe przerwy w grze, wiec arbiter doliczył minutę do pierwszej połowy.

45+1
    Co teraz zrobił Ntep? Nie wiadomo, czy chciał podawać, czy uderzać, ale w każdym razie wyszedł z tego niecelny strzał, a szkoda.

45+1

Za nami pierwsza, ciekawa połowa spotkania. Dobrze spisują się golkiperzy obu zespołu. Czekamy na bramki w drugiej części gry. Zapraszam za kwadrans.

46

46
    Początek drugiej połowy spotkania. Zaczynają zawodnicy Rennes.

46
    Z prawej strony bardzo dobrze centrował Mariano, w pole karne wbiegł Rolan, który uderzał z powietrza, ale piłka przeleciała obok słupka.
    Dobra próba Rolana

47
    Toure został z łatwością zatrzymany przez piłkarza rywali. Zawodnik Bordeaux leży teraz na murawie, arbiter przerywa grę.

48
    Z piłką rozpędził się Doucoure, który ostatecznie pogubił się i futbolówka wylądowała w rękach Carrasso.

50
    Zagranie w kierunku Pajota, który nie zdołał sięgnąć futbolówki. Od bramki grę wznowi Carrasso.

51
    W ataku pozycyjnym Rennes, które powoli konstruuje ofensywną akcję.

52
    Podanie na skrzydło do Toivonena, który odebrał piłkę Tiago IIoriemu, ale Szwed potem niedokładnie podawał do kolegi z zespołu.

53
    W pole karne rywali przedzierał się Maurice-Belay, ale przed szesnastkę stracił piłkę na korzyść defensorów rywali.

53
    Zagranie w pole karne do Toivonena, który uderzał z pierwszej piłki, jednak niewiele obok słupka bramki rywali!
    Groźny strzał Toivonena

55
    Zmiana w drużynie Girondins Bordeaux: z boiska schodzi Poko, na boisku pojawia się Kaabouni.

56
    Zbyt wysoko nogę w szesnastce rywali podniósł teraz Diabate. Od rzutu wolnego zacznie Rennes.

58
    Zagranie na skrzydło do Moreiry, któremu przed nogą podskoczyła futbolówka i opuściła ona plac gry. Aut dla Bordeaux.

59
    To powinien być gol! Świetne podanie do Diabate, który miał przed sobą tylko Costila, ale był naciskany przez obrońcę i po jego nodze uderzył obok bramki. Korner dla Bordeaux.
    Okazja Diabate

60
    Zmiana w drużynie Girondins Bordeaux: z boiska schodzi Contento, na boisku pojawia się Khazri.

61
    Zmiana w drużynie Stade Rennais FC: z boiska schodzi Toivonen, na boisku pojawia się Habibou.

62
    Niezła akcja Kaabouniego, który dobrze zwiódł obrońcę, zrobił sobie miejsce do strzału, ale uderzył nad poprzeczką.

64
    Bardzo dobre dośrodkowanie Mariano w pole karne rywali, ale tam z obrońcami nie poradził sobie Rolan i od bramki zacznie Costil.

65
    Zaskoczyć Carrasso uderzeniem z dystansu próbował Pajot, ale futbolówka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką.

66
    Pojedynek jeden na jeden Mariano i Ntepa, z którego jako zwycięzca wychodzi obrońca Bordeaux.

68
    Zmiana w drużynie Stade Rennais FC: z boiska schodzi Moreira, na boisku pojawia się Grosicki.

69
    Dobrze dogrywał teraz Grosicki w pole karne do Doucoure, ale futbolówkę spod nóg piłkarza Rennes wybił defensor rywali.

70
    Dość nerwowo w obronie interweniuje teraz Grosicki, który mógł wybić piłkę na aut, a wybił ją na rzut rożny.

71
    Dobrą okazję mieli przyjezdni! Doucoure podał do Ntepa, ale jego uderzenie świetnie obronił Carrasso! To mógł być gol!
    Carrasso ratuje swój zespół

72
    W statystyce posiadania piłki przewagę mają przyjezdni. Po ich stronie 56%, a po stronie Bordeaux 44%.

73
    Gol dla Bordeaux!
    Fantastycznie lewym skrzydłem przedarł się Toure, który minął dwóch rywali i po rykoszecie dograł do WAHBIEGO KHAZRI, a Tunezyjczyk trafił z najbliższej odległości!
    KHAZRI - 1:0

75
    Kwadrans do końca spotkania. Piłkarze Rennes muszą ruszyć teraz do huraganowych ataków.

77
    Zbyt mocne podanie Diabate na skrzydło do Toure i futbolówka minęła linię boczną. Rzut z autu dla Rennes.

78
    Próba prostopadłego podania do M'Bengue, ale dobrze w obronie interweniuje Tiago IIlori, który wślizgiem wybija futbolówkę.

78
    Zmiana w drużynie Stade Rennais FC: z boiska schodzi Fernandes, na boisku pojawia się Pedro Henrique.

79
    Zmiana w drużynie Girondins Bordeaux: z boiska schodzi Plasil, na boisku pojawia się Faubert.

80
    Gol dla Rennais!
    Mamy remis! Odegranie z klepki do Doucoure, który uderzył z pierwszej piłki. Futbolówkę odbił Carrasso i do pustej bramki dobił ją MAHAMADOU HABIBOU!
    HABIBOU - 1:1

82
    Bardzo dobry mecz obserwujemy dzisiaj w Bordeaux. Warto było czekać do końcówki spotkania na bramki!

83
    Dośrodkowanie w pole karne do Diabate, który przyjął futbolówkę na klatkę piersiową i uderzył na bramkę, lecz Costil był czujny i odbił piłkę.
    Bardzo dobra próba Diabate

84
    Dobra akcja gospodarzy. Zza pola karnego uderzał Faubert, jednak zbyt lekko, aby mógł zaskoczyć Costila!

85
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego w szesnastkę Bordeaux, ale gracze gospodarzy dobrze oddalają niebezpieczeństwo od własnej bramki.

87
    Przerzucenie piłki na prawą stronę do Khazriego, który nie zdołał jej jednak opanować. Od bramki zacznie Costil.

88
    Ostatnie kilka minut spotkania. Czy Bordeaux lub Rennes zdoła zdobyć jeszcze decydującego o zwycięstwie gola?

89
    Piłka na lewe skrzydło do Ntepa, który zszedł z futbolówką do środka i uderzył na bramkę, jednak nad poprzeczką. Carrasso zaczyna z piątego metra.

89
    Żółtą kartką ukarany został Pedro Henrique.

90
    Khazri próbował teraz ze skrzydła zagrywać piłkę w pole karne rywali, ale jego podanie zostało zablokowane.

90
    Arbiter tego spotkania zdecydował, że druga połowa spotkania potrwa trzy minuty dłużej.

90+2
    Tym razem w pole karne rywali zagrywał Faubert, ale futbolówka pada łupem dobrze interweniującego golkipera rywali.

90+3
    Ależ bramka! Dośrodkowanie do Diabate, który przyjął futbolówkę na klatkę piersiową i podał do THOMASA TOURE, który z ostrego kąta świetnie uderzył i pokonał bezradnego Costila! Naprawdę piękne trafienie!
    TOURE - 2:1

90+4

Za nami świetne spotkanie w Bordeaux! Miejscowe Girondins po pięknym golu w ostatniej minucie spotkania pokonało 2:1 Rennes! Dziękuję Państwu za relację i zapraszam na inne transmisje! (15:53:05)