Lorient – Saint-Étienne 0:1 (koniec) | Lyon – Monaco 1:1 (4:5 po rz. karnych) | Lille – Bordeaux 1:1 (6:5 po rz. karnych)
Ajaccio – PSG 1:3 (koniec)
koniec po rz. karnych (4:5)
Olympique Lyon
1:1 (0:0)
AS Monaco
Środa 17.12.2014, 21:00 • Stade Gerland, Lyon • Puchar Ligi Francuskiej

Dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na następne relacje z lajfy.com. (23:59:42)
    Nie pierwszy w ostatnich godzinach piłkarski rollercoaster we Francji przechodzi do historii! Cieszą się piłkarze AS Monaco, którzy po konkursie rzutów karnych pokonali Lyon. Przez 90 minut rywalizacji tempo było umiarkowane, gra szarpana, a ekscytujące fragmenty przeplatały się z totalnie bezbarwnymi. Tuż przed potencjalnie ostatnim gwizdkiem Samuel Umtiti zmarnował piłkę meczową dla OL, a już w dogrywce wyrósł na antybohatera, prokurując rzut karny. Podszedł Carrasco i dał się zatrzymać Lopesowi. Kilka minut i ten samo zawodnik – Belg jednak trafił do siatki i dał prowadzenie zespołowi z księstwa. Koniec emocji? Nic z tego. Lacazette wyrównał przed upływem 120 minut i Anthony Gautier zarządził strzelanie jedenastek. Wszystko układało się dobrze dla Lyonu, jednak w środę zwrotów akcji było aż nadto. Kone i Ferri nie udźwignęli presji, a Maarten Stekelenburg i spółka mogli rzucić się sobie w ramiona. W środę na Stade Gerland było i trochę futbolu na koneserów i dla niedzielnych kibiców, a wszystko co było do zgarnięcia – zgarnęło AS Monaco.

6. serie
    4:5
    Stekelenburg obronił strzał Ferriego i AS Monaco świętuje awans!

6. serie
    4:5
    Ocampos do bramki i AS Monaco prowadzi 5:4 w konkursie jedenastek.

5. serie
    4:4
    Umtiti uniósł ciężar i strzelił w inny róg niż wybrał Stekelenburg. Strzelamy dalej..

5. serie
    3:4
    Bernadro Silva – długi rozbieg i gol. Lyon niespodziewanie pod ścianą...

4. serie
    3:3
    Kone spudłował i wszystko zaczyna się od nowa. Ale cisza na Stade Gerland!

4. serie
    3:3
    Fabinho nie pomylił się i przed kibicami decydujące strzały!

3. serie
    3:2
    Ghezzal huknął mocno do siatki. Piłkarze OL na prowadzeniu, są na razie bezbłędni.

3. serie
    2:2
    Martial miał furę szczęścia. Piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki za linię bramkową.

2. serie
    2:1
    Lacazette urzymał prowadzenie Lyonu w serii jedenastek.

2. serie
    1:1
    Borja Lopes zmylił bramkarza i trafił.

1. serie
    1:0
    Gonalons posłał piłkę w lewy róg do siatki!

1. serie
    0:0
    Toulalan jako pierwszy – wprost w Lopesa!

Czas na losowanie, zbicie "piątki" w wykonaniu Lopesa i Stekelenburga i strzelamy!

Rozpoczynają się rzuty karne.

Anthony Lopes obronił już jeden rzut karny w środowym meczu. Pechowym strzelcem został wówczas Carrasco.

120 minut nie przyniosło rozstrzygnięcia! Trenerzy muszą wyznaczyć wykonawców do konkursu jedenastek.

120
    Druga połowa dogrywki skończona.

120
    Fabinho upomniany żółtym kartonikiem za faul tuż przed własnym polem karnym.

119
    Riposta AS Monaco! Anthony Lopes odbił nogami strzał rozpaczy Bernardo Silvy!

118
    Lyon w natarciu! Dośrodkowanie Lacazette'a zostało wybite z szesnastki przez Toulalana.

116
    Alexandre Lacazette popchnął Raggiego, ten wpadł na Toulalana i mały szpital w szeregach AS Monaco.

115
    Alexandre Lacazette poczęstował Stekelenburga płaskim strzałem zza linii pola karnego. Holender obronił bez problemu. Po chwili groźne podanie nie znalazło adresata w szesnastce AS Monaco.

112
    Jordan Ferri powalony nieprzepisowo w walce o górną piłkę posłaną przez Maartena Stekelenburga.

110
    Kibice na stadionie powinni mieć wrażenie, że 90 minut było tylko wyczekiwaniem na huragan w dogrywce. Zwrotami akcji można obdarować kilka innych meczów. Czy padnie decydujący gol w ostatnich 10 minutach?

108
    Yannick Carrasco zatrzymany w ostatnim momencie przy próbie dryblingu. Piłka dla OL, które obecnie ma przewagę psychologiczną.
    Alexandre LACAZETTE - 1:1

107
    Gol dla Olympique!
    Bramkę zdobył ALEXANDRE LACAZETTE.Yoann Gourcuff wbiegł w pole karne, oszukał jak dziecko Toulalana i spod linii końcowej wystawił Lacazette'owi "do pustaka". Gwiazda OL nie marnuje takich sytuacji strzeleckich. 1:1!

106
    Anthony Martial zmienił Germaina przed drugą częścią dogrywki.

106
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

105
    Pierwsza połowa dogrywki skończona.

101
    Yoann Gourcuff chciał zbiec z boku do środka boiska, lecz został zatrzymany w ostatnim momencie. W odpowiedzi kontratak! Germain wybiegał sam na sam, ale wyraźnie zmęczony dał się dogonić i dzięki nodze rywala wywalczył jedynie korner.

99
    Wyczekiwane emocje nadeszły i sięgają zenitu w dogrywce. Maarten Stekelenburg uratował AS Monaco w podbramkowym zamieszaniu.
    Ferreira CARRASCO - 0:1

97
    Gol dla Monaco!
    Bramkę zdobył YANNICK FERREIRA CARRASCO. Cóż za błyskawiczna rehabilitacja! Belg oszukał Lacazette'a przy linii bocznej, przebiegł ponad 40 metrów z piłką i gdy tylko pojawił się w szesnastce – strzelił po rękach Anthony'ego Lopesa do siatki OL.
    Lopez obronił strzał Carrasco z 11. metra:

95
    Anthony Lopes obronił strzał Yannicka Carrasco z rzutu karnego! Dobitka Bernando Silvy w boczną siatkę! Nie ma gola!

94
    Rzut karny dla AS Monaco po faulu Samuela Umtiti na Carrasco! Ależ pechowe minuty dla Francuza...

94
    Tiemoue Bakayoko do Fabinho, a ten z całą siłą i zerową precyzją posłał "petardę" w kierunku bramki OL.

93
    Od bramki grę wznawia Anthony Lopes po beznadziejnym dośrodkowaniu.

91
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

Trener Leonardo Jardim ma w odwodzie jednego zmiennika. Zapewne wykorzysta możliwość przeprowadzenia roszady w trakcie dogrywki.
    Rywalizacja na Stade Gerland jest zacięta, choć fragmentami brakuje emocji pod bramkami:

Piłkarze zostają na boisku. Gwizdek kończący drugą połowę nie oznacza końca meczu. Kibiców czeka dodatkowe przynajmniej 30 minut: dogrywka i ewentualny konkurs rzutów karnych.

90+3
    Druga połowa skończona.

90+1
    Nieprawdopodobne! Samuel Umtiti zmarnował piłkę meczową dla Lyonu. Po rzucie rożnym i koszmarnym wyjściu na przedpole Maartena Stekelenburga – Francuz miał tylko trafić z pięciu metrów do pustej bramki. Nie zrobił tego! Huknął na wiwat!

90
    Doliczone 3 minuty.

89
    Trwają ataki Lyonu na bramkę Maartena Stekelenburga, ale nie przynoszą dobrych sytuacji podbramkowych. Zanosi się na dodatkowe emocje na Stade Gerland.

87
    Borja Lopez to drugi zmiennik w zespole z księstwa.

86
    Yannick Carrasco z żółtą kartką za rzekomą próbę wymuszenia faulu. Decyzja Anthony'ego Gautiera wzbudziła duże kontrowersje.

85
    Trzecia zmiana w OL: Yoann Gourcuff zastąpił Mvuembę.

85
    Yassine Benzia źle postawił stopę i przez dłuższą chwilę cierpiał z bólu na murawie.

83
    Alexandre Lacazette poczęstował Stekelenburga strzałem z dystansu. Holender łapał już trudniejsze zagrania w swojej karierze.

83
    AS Monaco straciło w fazie grupowej Ligi Mistrzów tylko jednego gola w sześciu meczach. To osiągnięcie wpisane w księgi rekordów, którym mogło pochwalić się niewiele drużyn w historii rozgrywek. W środę drużyna z księstwa potwierdza jakość w defensywie.

81
    Yassine Benzia powalony w zapaśniczym stylu w polu karnym Monaco. Prawie wszyscy na stadionie są przekonani – musi być jedenastka dla OL! Anthony Gautier miał zupełnie inne zdanie.

80
    Jeremy Toulalan wybija już nawet piętą, ale mury obronne Monaco jak stały – tak stoją nienaruszone.

78
    Ghezzal powalony na połowie Monaco. Następna okazja do zagrożenia Stekelenburgowi z rzutu wolnego. Tym razem gospodarze zaprezentowali krótkie i nieefektywne rozegranie.

76
    Ależ gorąco na trybunach po niebezpiecznym wślizgu Lucasa Ocamposa w nogi Maxime'a Gonalonsa. Sędzia nawet nie przerwał rywalizacji.

74
    Nieco ponad kwadrans szans, by rozstrzygnąć kwestię awansu w regulaminowym czasie. Jeżeli piłkarze będą dośrodkowywać tak, jak przed momentem Benzia – nic z tego nie będzie.

72
    Liczne faule wybijają piłkarzy z rytmu. Piłkarze AS Monaco poradzili sobie z następnym dośrodkowaniem ze stałego fragmentu.

70
    Fabinho wybił z szesnastki groźne dośrodkowanie z rzutu wolnego. Piłkarze z Lyonu domagali się jeszcze rzutu karnego za rzekomy faul Andrei Raggiego, jednak sędzia Gautier nakazał kontynuować grę.

69
    Yassine Benzia został obsłużony przytomnym podaniem i strzelił... ułamek sekundy za późno i odbita rykoszetem piłka opuściła pole karne AS Monaco.

67
    Yannick Carrasco podszedł do rzutu wolnego z 25. metra i strzelił nieźle, ponad murem tuż obok słupka. Anthony Lopez mógł nie zdążyć z interwencją.

66
    Valere Germain sfaulowany przed polem karnym Lyonu! Szkoda dla Monaco, że nie dostrzegł i nie obsłużył podaniem partnera, który bezkarnie biegł do kontrataku po przeciwnej stronie boiska.

65
    Nie ma wielkiego futbolu po przerwie. OL niby prowadzi grę, niby jest aktywne i cechuje się dużą wymiennością pozycji, ale więcej jakości jest w szybkich kontratakach AS Monaco.

63
    Gwizdy żegnały Nabila Dirara. Na boisko wbiegł Yannick Carrasco.

62
    Alexandre Lacazette umiejętnie utrzymał się na nogach pomimo asysty dwóch przeciwników. Kunsztu zabrakło na dośrodkowanie, które trafiło wprost do zawodnika w białym trykocie.

60
    Valere Germain! Francuzowi wystarczyła odrobina wolnego miejsca, by strzelić z 18 metrów nieopodal słupka bramki OL.

59
    Beznadziejne dośrodkowanie sprzed kilku chwil było ostatnim w wykonaniu Nabila Fekira. Ustąpił miejsce na boisku Yassine Benzii.

57
    Lucas Ocampos otrzymał futbolówkę na linii pola karnego. Nie miał przy sobie przeciwnika, więc natychmiast posłał ją na bramkę OL. Leciała ona w zasięgu ramion Anthony'ego Lopesa, który zanotował bardzo dobrą interwencję!

55
    Nabil Fekir zacentrował z rzutu rożnego wprost pod nogi pierwszego defensora. Po chwili Maarten Stekelenburg złapał podkręcone, chytre uderzenie Jordana Ferri.

53
    Piłkarze z księstwa nie zgadzają się na długie i leniwe wymiany podań w wykonaniu gospodarzy, więc przerywają je faulami. Tak wygląda początek drugiej połowy.

51
    Samuel Umtiti wrzucił wyższy bieg i przedzierał się środkiem pola. Tiemoue Bakayoko przerwał te harce faulem.

49
    Nabil Dirar ruszył prawym skrzydłem i dośrodkował niebezpiecznie w pole karne. Valere Germain spóźnił się o ułamek sekundy, by zagrozić strzałem Anthony'emu Lopesowi.

48
    Sędzia musiał porozmawiać z zawodnikami. Teraz Samuel Umtiti nie wytrzymał nerwowo i odepchnął rywala po gwizdku.

47
    Henri Bedimo dał sobie odebrać piłkę i w ramach rewanżu sfaulował Nabila Dirara. Anthony Gautier nie zamierza tolerować takich zachowań i żółta kartka.

46

Piłkarze obu drużyn wracają powoli z szatni na murawę Stade Gerland.
    W pierwszej połowie żadna z drużyn nie zdołała zbliżyć się nawet o krok w kierunku awansu. Generalnie gra toczona jest w umiarkowanym tempie. Momenty przyspieszenia zaowocowały groźnie zapowiadającymi się akcjami, jednak brakowało ostatniego podania lub dokładnego strzału.

Nie brakowało takich, których pierwsza połowa, mówiąc delikatnie – nie porwała:

45+2

45+2
    Anthony Lopes wybiegł na przedpole i pewnym chwytem przerwał prawdopodobnie ostatnią akcję przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę.

45+1
    Do wybitej za krótko piłki dopadł Valere Germain. W trudnej sytuacji, w ekwilibrystycznej pozie i przy asyście rywala oddał bardzo niecelne uderzenie.

45
    Doliczone 2 minuty.

44
    Dobiega końca pierwsza połowa widowiska na Stade Gerland. W rozegraniu pozycyjnym byli piłkarze OL. Mehdi Zaffane dośrodkował wprost w rękawice Stekelenburga i akcja spłonęła na panewce.

41
    Fabinho ładnie wyłuskał piłkę spod nóg gospodarzy i powinien natychmiast napędzić kontratak Monaco podaniem do Bernardo Silvy. Powinien, ale tego nie uczynił i kopnął futbolówkę poza plac.

39
    Jordan Ferri sprytnie rozegrał dwójkową akcję i wpadł w pole karne Monaco. W ostatnim momencie defensorzy rzucili się pod jego nogi i zatrzymali szarżę. Brakuje finalizacji w groźnych akcjach obu zespołów.

37
    Ponownie Raggi. Tym razem sprytnie przerwał kontratak gospodarzy, zagarniając piłkę ręką w momencie upadku. Trójka sędziowska orzekła, że był popychany przez Fekira i przyznała piłkę Monaco.

35
    Andrea Raggi sfaulował rywala w okolicach linii bocznej boiska. W efekcie rzut wolny i dośrodkowanie, które w podbramkowym zamieszaniu wyekspediował Bakayoko.

33
    Bernando Silva pokazuje Germainowi wyciągnięty kciuk, ale może chwalić go wyłącznie za zamysł, a nie wykonanie swojego przerzutu. W ten sposób Monaco straciło szansę na wyprowadzenie groźnego kontrataku.

30
    Bernando Silva poczarował w bocznym sektorze boiska, dynamicznie wbiegł w pole karne Lyonu i próbował uruchomić partnerów w centrum boiska. Trafił jednak w nogi asekurującego defensora.

29
    Po 29 minutach konieczna była zmiana w ekipie gospodarzy. Ghezzal zastąpił Malbranque'a.

27
    Alexandre Lacazette obrócił się z piłką na 30. metrze przed bramką Stekelenburga i bez chwili zawahania oddał strzał. Piłka przeleciała metr obok słupka.

26
    Kotłuje się w okolicach pola karnego Lyonu, ale bez czystych sytuacji strzeleckich.

23
    Ocampos szukał przed polem karnym jednego ze swoich partnerów, ale niestety nie zaliczył udanej próby. We wszystko ładuje się Kone.

21
    Bakayoko złapany na spalonym. Chorągiewka sędziego asystenta w górze i akcja Monaco przerwana.

21
    I kolejna nieudana akcja ze strony Lyonu. Tym razem mieliśmy wiele nieporozumienia ze strony Lacazette, który spodziewał się podania nad głowami obrońców, a nie do nogi na lewą flankę.

19
    Uderzenie z rzutu wolnego nie sprawiło problemu Stekelenburgowi, gdyż futbolówka przelatuje wysoko nad poprzeczką bramki! Takie rozwiązanie nie było najlepsze!

17
    Szukali akcji z pierwszej piłki gospodarze, jednak zabrakło skuteczności w podaniu na bok. Nie miał żadnych szans na przyjęcie tego podania Mvuemba.

15
    Mamy pierwszy kartonik. Ukarany nim zostaje Diallo.

13
    Miał teraz bardzo wiele szczęścia Malbranque, że nie otrzymał żółtej kartki. Mógł bowiem w ten sposób zagrozić swojej ekipie już na samym początku rywalizacji.

AS Monaco dziś pojawiło się na Stade Gerland w białych trykotach. Jeżeli chodzi o OL, to tutaj widnieje bardzo ciemny granat.

11
    Świetne zagranie na lewą stronę i wydawało się, że będziemy mieli centrę, jednak w to wszystko wtrąca się ostatecznie Fabinho. Rzut rożny.

9
    Germain świetnie wyprzedza ostatniego defensora i pędzi ku bramce i nadlatującej futbolówce. W ostatniej chwili bardzo ryzykowanie na 11. metr wychodzi Lopes i pewnie wybija piłkę do przodu.

7
    Świetne zagranie do wychodzącego Lacazette, jednak ten zdołał jedynie oddać strzał na bramkę, prosto w dłonie Stekelenburga.

6
    Dużo gry faul, a mało okazji pod bramkami obu ekip widzimy w pierwszych fragmentach spotkania. Nie wróży to zbyt dobrze na kolejne minuty zmagań.

4
    Widzimy, jak wiele nieporozumień panuje między obrońcami, a pomocnikami OL. Zawodnicy ofensywni liczą na krótkie podania, zaś ich darczyńcy obsługują ich zagraniami na dobieg.

2
    Bardzo otwarty futbol od samego początku prezentuje ekipa AS Monaco. Mogą mieć z tym wiele problemu rywale, gdyż dziś w defensywie widoczne są poważne osłabienia oraz dziury.

1

Znamy wyjściowe składy obu ekip:

Lyon: Lopes – Zeffane, Kone, Umtiti, Bedimo – Gonalons, Ferri, Malbranque, Mvuemba – Fekir, Lacazette

Rezerwowi: Benzia, Ghezzal, Gorgelin, Gourcuff, Jallet, N'Jie, Tolisso

Monaco: Stekelenburg – Fabinho, Toulalan, Abdennour, Raggi – Bakayoko, Moutinho – Germain, Silva, Ocampos – Martial

Rezerwowi: Bahamboula, Caillard, Diallo, Dirar, Ferreira, Lopez, Thiam

Sędzia główny: Anthony Gautier

Powoli trenerzy zaczynają ujawniać, kogo wystawią w wyjściowym składzie swojej drużyny. Spodziewamy się kilku zmian w porównaniu z ostatnimi pojedynkami ligowymi.

Już teraz zapraszamy Państwa na naszą relację tekstową z tego pojedynku, która zostanie przeprowadzona w najbliższą środę od godziny 20:30. Jedyna taka relacja tylko na Lajfy.com!

Natomiast AS Monaco bardzo szybko pożegnało się z tym turniejem, choć specjalnie pewnie im na triumfie nie zależało. Już w pierwszym meczu polegli z Reims 0:1 i nie trudno się domyśleć, że właśnie dlatego w 1/8 nie spotkali na swojej drodze Olympique Lyonu.

W poprzednim sezonie górą okazała się ekipa Olympique Lyonu. "Dzieciaki" na swojej drodze pokonały takie drużyny jak Reims, Olympique Marsylia, czy sensacyjnie w półfinale Troyes, aby w samym finale przegrać z potężnym PSG 1:2. Wówczas jedną bramkę dla przegranych zdobył Lacazette.

Jeżeli chodzi o postawę obu ekip w drugim pod względem prestiżu francuskim turnieju, to nie mamy tutaj zbyt wiele do powiedzenia. Środowi bohaterowie meczem w 1/8 finału rozpoczynają bowiem swoją podróż po trofeum, choć nie spodziewamy się wielkiej walki.

Już w najbliższą środę będziemy świadkami jednego z najciekawszych pojedynków 1/8 finału Pucharu Ligi Francuskiej. AS Monaco w pierwszym meczu wybiera się do Lyonu, aby na Stade Gerland spróbować udowodnić swoją wyższość i zapewnić sobie jak najlepszą sytuację przed rewanżem z Olympique.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Gole: 107. Lacazette – 97. Carrasco

Kartki:   47. Bedimo (LYO) – 15. Diallo (ASM), 86. Carrasco (ASM), 120. Fabinho (ASM)

Spudłowany karny!: 95. Carrasco (LYO), bramkarz Lopes obronił