Lorient – Saint-Étienne 0:1 (koniec) | Lyon – Monaco 1:1 (4:5 po rz. karnych) | Lille – Bordeaux 1:1 (6:5 po rz. karnych)
Ajaccio – PSG 1:3 (koniec)
koniec po rz. karnych (4:5)
Olympique Lyon
1:1 (0:0)
AS Monaco
Środa 17.12.2014, 21:00 • Stade Gerland, Lyon • Puchar Ligi Francuskiej

Dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na następne relacje z lajfy.com. (23:59:42)
    Nie pierwszy w ostatnich godzinach piłkarski rollercoaster we Francji przechodzi do historii! Cieszą się piłkarze AS Monaco, którzy po konkursie rzutów karnych pokonali Lyon. Przez 90 minut rywalizacji tempo było umiarkowane, gra szarpana, a ekscytujące fragmenty przeplatały się z totalnie bezbarwnymi. Tuż przed potencjalnie ostatnim gwizdkiem Samuel Umtiti zmarnował piłkę meczową dla OL, a już w dogrywce wyrósł na antybohatera, prokurując rzut karny. Podszedł Carrasco i dał się zatrzymać Lopesowi. Kilka minut i ten samo zawodnik – Belg jednak trafił do siatki i dał prowadzenie zespołowi z księstwa. Koniec emocji? Nic z tego. Lacazette wyrównał przed upływem 120 minut i Anthony Gautier zarządził strzelanie jedenastek. Wszystko układało się dobrze dla Lyonu, jednak w środę zwrotów akcji było aż nadto. Kone i Ferri nie udźwignęli presji, a Maarten Stekelenburg i spółka mogli rzucić się sobie w ramiona. W środę na Stade Gerland było i trochę futbolu na koneserów i dla niedzielnych kibiców, a wszystko co było do zgarnięcia – zgarnęło AS Monaco.

6. serie
    4:5
    Stekelenburg obronił strzał Ferriego i AS Monaco świętuje awans!

6. serie
    4:5
    Ocampos do bramki i AS Monaco prowadzi 5:4 w konkursie jedenastek.

5. serie
    4:4
    Umtiti uniósł ciężar i strzelił w inny róg niż wybrał Stekelenburg. Strzelamy dalej..

5. serie
    3:4
    Bernadro Silva – długi rozbieg i gol. Lyon niespodziewanie pod ścianą...

4. serie
    3:3
    Kone spudłował i wszystko zaczyna się od nowa. Ale cisza na Stade Gerland!

4. serie
    3:3
    Fabinho nie pomylił się i przed kibicami decydujące strzały!

3. serie
    3:2
    Ghezzal huknął mocno do siatki. Piłkarze OL na prowadzeniu, są na razie bezbłędni.

3. serie
    2:2
    Martial miał furę szczęścia. Piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki za linię bramkową.