West Ham – Hull 3:0 (koniec) | Man City – Arsenal 0:2 (koniec)
West Ham United
3:0 (0:0)
Hull City A.F.C.
Niedziela 18.01.2015, 14:30 • Upton Park, Londyn • Angielska Premier League

Fenomenalna druga połowa spotkania w wykonaniu West Hamu! Podopieczni Sama Allardyce'a zdecydowanie poprawili się w porównaniu do pierwszej połowy i pewnie zwyciężyli to spotkanie 3:0! Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na Lajfy.com! (16:24:32)

90+3

90+2
    Goście mieli okazję na zagrożenie pod bramką rywali, ale zbyt długo kombinowali, aż w końcu utracili futbolówkę.

90+1
    Podopieczni Sama Allardyce'a z ogromnym spokojem i olbrzymim luzem wymieniają się podaniami na własnej połowie boiska.

90
    Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie!

89
    Bardzo blisko czwartej bramki byli miejscowi! Amalfitano z ostrego kąta próbował pokonać McGregora. Golkiper gości nie dał się zaskoczyć, ale futbolówki spadła do ustawionego tyłem do bramki rywali Carrolla. Rosły napastnik West Hamu nie potrafił jednak ustawić się do oddania strzału i stracił futbolówkę.

88
    Z błyskawiczną kontrą wyruszyli zawodnicy Hull City, ale Aluko został powstrzymany przez świetnie interweniującego Reida.

87
    Meyler ostro atakował wyprowadzającego kontratak rywala i słusznie został ukarany przez arbitra żółtym kartonikiem.

86
    Dośrodkowanie Carrolla z prawego skrzydła zostaje zablokowane przez Dawsona. Kolejny korner dla "Młotów"!

85
    Świetna okazja miejscowych! Kevin Nolan otrzymał fantastyczne podanie za plecy obrońców, ale piłka po jego strzale niemal z zerowego kąta odbiła się jedynie od poprzeczki!

84
    Jeden z zawodników West Hamu upadł w polu karnym rywali, ale arbiter nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki.

83
    Tym razem na strzał z dystansu zdecydował się Livermore, ale Artur cały czas pozostaje niepokonany.

81
    Aluko z dystansu próbował pokonać Artura, ale piłka po jego strzale trafiła w gęsto ustawionych defensorów West Hamu.

80
    Właśnie udostępniona została informacja, mówiąca o tym, że to spotkanie z trybun Upton Park ogląda dziś 34 914 widzów.

79
    Od dłuższego czasu futbolówka znajduje się jedynie w środkowej strefie boiska. Od autu grę wznowią gospodarze.

77
    Ogromne zamieszanie w polu karnym gości! Amalfitano bliski był strzelenia bramki z najbliższej odległości, ale w ostatniej chwili piłkę spod nóg wybił mu jeden z defensorów.

76
    Zmiana w drużynie West Ham United F.C.: z boiska schodzi Tomkins, na boisku pojawia się O'Brien.

75
    Quinn zostaje ukarany żółtym kartonikiem za ostre wejście od tyłu w nogi rywala.

74
    Sagbo próbował odpowiedzieć rywalom strzałem z szesnastego metra, ale jego uderzenie bardzo pewnie wybronił Adrian.
    Downing również wpisuje się na listę strzelców:

73
    Gol dla West Hamu!
    Alex Song fantastycznie zagrał na dobieg jeszcze z własnej połowy do uciekającego rywalom kolegi z drużyny. STEWART DOWNING nie dał szans bramkarzowi rywali w sytuacji sam na sam i podwyższył prowadzenie swojego zespołu na 3:0!

72
    Zmiana w drużynie Hull City A.F.C.: z boiska schodzi Davies, na boisku pojawia się Sagbo.

71
    Dawson zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, ale piłka po jego strzale minęła słupek bramki rywali.

70
    Goście są już kompletnie przybici! Czy West Ham zdoła strzelić kolejnego gola? Zapowiada się ciekawa końcówka spotkania!
    W ten sposób Amalfitano pokonał bramkarza rywali:

69
    West Ham podwyższa prowadzenie! Valencia popisał się fantastycznym zagraniem w pole karne do MORGANA AMALFITANO, który technicznym strzałem pokonał McGregora!

67
    Kolejny karygodny błąd defensywy Hull City. Dawson podał prosto pod nogi Valencii, który jednak po przebiegnięciu kilku metrów strzelił niecelnie!

66
    Zmiana w drużynie West Ham United F.C.: z boiska schodzi Noble, na boisku pojawia się Amalfitano.

64
    Livermore urwał się defensorom na prawym skrzydle, ale jego dośrodkowanie w pole karne zostało zablokowane. Rzut rożny dla Hull City.

63
    Kolejna przerwa w grze. Tym razem w starciu z rywalem ucierpiał Valencia.

62
    Nastąpił nieco senny okres gry. Goście po utracie bramki jakby stracili ochotę do gry, zaś gospodarze nie spieszą się z powiększaniem przewagi.

61
    Tomkins pewnie wybija piłkę głową po mocnym dośrodkowaniu Figueroy z lewego skrzydła.

59
    Maguire został ostro potraktowany przez Tomkinsa, ale arbiter uznał, że to zawodnik West Hamu był poszkodowanym.

57
    Fenomenalne podanie na dobieg do Valencii, który jednak został złapany na minimalnym spalonym! Gdyby gracz West Hamu wybiegł trochę później, z pewnością mielibyśmy drugiego gola w tym spotkaniu!

56
    Aluko ładnie zwiódł rywala na prawym skrzydle, ale chwilę później upadł na murawę. Arbiter uznał, że faulu nie było i gra zostaje kontynuowana.

55
    Seria odbiorów i strat w środkowej strefie boiska. Ostatecznie na piłka na dłużej pozostaje w posiadaniu gospodarzy.
    To był piąty gol Carrolla w obecnym sezonie Premier League!

54
    Zbyt lekkie dośrodkowanie Valencii i Maguire nie miał kłopotów z wybiciem futbolówki poza własnej pole karne.

53
    Gospodarze wyraźnie chcą pójść za ciosem. Podopieczni Sama Allardyce'a nie schodzą z futbolówką z połowy swoich rywali.

51
    Zmiana w drużynie West Ham United F.C.: z boiska schodzi Collins, na boisku pojawia się Reid.

50
    Dawson został trafiony piłkę w rękę po dośrodkowaniu Carrolla ze skrzydła, ale arbiter uznał, że było to przypadkowe zagranie i puścił grę.
    Carroll otwiera wynik tego spotkania:

49
    Koszmarny błąd McGregora! Golkiper źle sparował piłkę po uderzeniu Valencii, a takich prezentów nie zwykł marnować ANDY CARROLL!

48
    Andy Carroll nie zdołał opanować futbolówki po podaniu ze skrzydła, ale miejscowi cały czas w natarciu.

47
    Ależ początek gospodarzy! Nolan dopadł do futbolówki na szesnastym metrze, ale piłka po jego atomowym uderzeniu poszybowała minimalnie ponad poprzeczką!

46
    Zmiana w drużynie Hull City A.F.C.: z boiska schodzi Bruce, na boisku pojawia się Maguire.

46

Gwizdy żegnają zawodników West Hamu po pierwszej części meczu! Gospodarze zagrali zdecydowanie poniżej oczekiwań, zaś rywale spisują się naprawdę dobrze! Na druga odsłonę tego widowiska wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45+5

45+4
    Zmiana w drużynie Hull City A.F.C.: z boiska schodzi Chester, na boisku pojawia się Figueroa.

45+3
    Chester jest zmuszony opuścić murawę! Zawodnik Hull City najprawdopodobniej ma wybity bark!

45+2
    Kolejna przerwa w grze. Tym razem w starciu z Collinsem mocno ucierpiał Chester.

45+1
    Dwie minuty dłużej potrwa pierwsza połowa tego spotkania.

45
    Adrian czujnie zachował się przy uderzeniu rywala z dalszej odległości. Przyjezdni cały czas w natarciu.

44
    Strzał na bramkę gospodarzy został szczęśliwie zablokowany przez jednego z defensorów "Młotów".

43
    Londyńczycy będą mieli okazję do wrzutu piłki w pole karne z autu na wysokości szesnastki rywali.

42
    Przy okazji akcji sprzed chwili mocno ucierpieli McGregor oraz Bruce. Czeka nas zatem krótka przerwa w grze.

41
    Coś niesamowitego! Prawdziwe oblężenie pod bramką gości! Najpierw McGregor sparował piłkę na poprzeczkę, a potem zatrzymał futbolówkę na linii bramkowej!

40
    Gospodarze mieli okazję do dośrodkowania z narożnika boiska, ale nie udało im się stworzyć zagrożenia pod bramką rywali.

39
    Collins po raz kolejny głową przerywa groźne podanie jednego z rywali za pleców obrońców. Środkowy obrońcy West Hamu jest dziś bardzo pewnym punktem swojej drużyny.

38
    Gospodarze wznowią grę od wrzutu piłki z autu na wysokości własnego pola karnego.

36
    Kolejne bardzo groźne dośrodkowanie zafundował rywalom Aluko, ale pewnie na przedpolu zachował się golkiper miejscowych.
    Widok na stadion z jednej z trybun na Upton Park:

35
    Mc Gregor bez kłopotów wyłapuje futbolówkę po zbyt mocnym dośrodkowaniu rywali ze stałego fragmentu gry.

34
    Elmohamady zostaje ukarany żółtym kartonikiem za ostre wejście w nogi rozpędzonego Downinga.

33
    Mocne dośrodkowanie Jenkinsona, ale piłki spada prosto pod nogi Daviesa.

31
    Golkiper przyjezdnych pewnie wyłapuje futbolówkę po niezbyt mocnym strzale głową autorstwa Andy'ego Carrolla.

30
    Tym razem w środku pola faulowany był Andy Carroll.

29
    Chester mocno dośrodkował futbolówkę w szesnastkę West Hamu, ale po raz kolejny niepokonany w polu karnym gospodarzy okazał się Collins!

27
    Fantastyczna indywidualna akcja Aluko! Zawodnik Hull City kapitalnie minął trzech rywali, ale w polu karnym jego podanie do kolegi z zespołu przerwał Collins!

26
    Downing zdecydował się na bezpośrednie uderzenie ze stałego fragmentu gry, ale mocnym uderzeniem przeniósł futbolówkę wysoko ponad poprzeczką.

25
    Davies powalił na murawę jednego z rywali na własnej połowie boiska i arbiter bez wahania podyktował rzut wolny dla United.

24
    Nie ma gola! Wspaniała okazja dla gości! Aluko otrzymał fantastyczne podanie w pole karne, ale w ostatniej chwili został uprzedzony przez Collinsa!

22
    Pierwsza indywidualna kara w tym spotkaniu! Huddlestone został ostrym wślizgiem potraktowany przez Noble'a, który słusznie został ukarany żółtym kartonikiem.

21
    Póki co przy futbolówce częściej znajdują się przyjezdni. Statystyka posiadania piłki prezentuje się następująco: 48% – 52% na korzyść Hull City.

20
    Kolejna nieudana akcja "Tygrysów" i gospodarze będą mieli okazję na wyjście z szybkim kontratakiem.

18
    Elmohamady pewnym wślizgiem skutecznie przerywa akcję rywali budowaną w środkowej strefie boiska.

17
    Valencia świetnie urwał się obrońcom rywali na skrzydle, ale okazało się, że wybiegł z futbolówką poza boczną linię. Od autu zaczną goście.

16
    Quinn przewrócony na murawę na połowie rywali i arbiter bez wahania podyktował rzut wolny dla Hull City.

15
    Pierwszy kwadrans gry już za nami! Do gości należały pierwsze minuty, ale wraz z upływającym czasem lepiej spisują się gospodarze.

14
    Adrian zbyt lekko zagrywał do Jenkinsona, ale rywale nie zdołali wykorzystać prezentu sprawionego przez bramkarza gospodarzy.

13
    Cresswell najwyżej wyskoczył do piłki dośrodkowanej ze skrzydła, ale piłka po jego uderzeniu poszybowała ponad poprzeczką.

12
    Carroll fantastycznie dośrodkował futbolówkę ze skrzydła, ale rozpędzonego Valencię w ostatniej chwili ubiegł świetnie interweniujący obrońca!

11
    Cresswell zbyt głęboko dośrodkował futbolówkę z lewego skrzydła. Piłka opuściła linię końcową i grę od brami wznowi McGregor.

10
    Zbyt mocne zagranie z głębi pola do Valencii. Ten nie zdołał opanować futbolówki, która znajduje się teraz w posiadaniu przyjezdnych.

8
    Andy Carroll świetnie minął defensorów rywali na skrzydle, ale zbyt lekko zagrał do Valencii, który nie zdołał oddać celnego uderzenia.

7
    Świetna odpowiedź gospodarzy! Cresswell otrzymał futbolówkę na dwudziestym piątym metrze i zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki rywali!

6
    Ależ blisko byli goście! Aluko fenomenalnie wystawił piłkę na czternasty metr do Elmohamady'ego, ale ten z woleja posłał piłkę minimalnie obok słupka!

5
    Popularne "Tygrysy" spokojnie wymieniają się podaniami na własnej połowie boiska. Rywale nie decydują się na razie na zmasowany pressing.

4
    Bruce wybiciem piłki na aut przerywa groźnie zapowiadającą się akcję drużyny gospodarzy.

3
    Kolejny korner nie przyniósł gościom żadnego zagrożenia pod bramką rywali. Bardzo dobrze rozpoczynają to spotkanie przyjezdni!

2
    Po raz kolejny groźne było pod bramką West Hamu, ale strzał Aluko został zablokowany przez jednego z obrońców.

1
    Noble ciałem zablokował zagranie w głąb pola karnego gospodarzy i tym samym Hull City wznowi grę od rzutu rożnego.

1
    Od środka rozpoczęli przyjezdni!

1

Piłkarze obu drużyn wychodzą już na murawę, mecz zaraz się zacznie!

West Ham United F.C.: Adrian – Jenkinson, Collins, Tomkins, Cresswell – Noble, Song – Downing, Nolan (C), Valencia – Carroll

Rezerwowi: Jaaskelainen – Amalfitano, Cole, Jarvis, O'Brien, Poyet, Reid

Hull City A.F.C.: McGregor – Chester, Dawson, Davies (C), Bruce – Elmohamady, Livermore, Huddlestone, Meyler – Quinn, Aluko

Rezerwowi: Harper – Figueroa, Ince, Maguire, MsShane, Ramirez, Sagbo

Sędzia główny: Martin Atkinson
    Asystenci: Stephen Child, Harry Lennard
    Sędzia techniczny: Lee Mason.

Witam Państwa serdecznie! Do pierwszego gwizdka arbitra pozostało jeszcze 50 minut, a my już za moment przedstawimy Wam podstawowe jedenastki obu drużyn!

Pierwszy gwizdek Martina Atkinsona usłyszymy w niedzielne popołudnie o 14:30. Bądźcie z nami jednak już dużo wcześniej, aby zapoznać się z wyjściowymi składami obu drużyn na to spotkanie!

Po raz ostatni obie drużyny spotkały się ze sobą 15 września ubiegłego roku. W meczu, którego gospodarzem byli piłkarze Hull, padło łącznie aż cztery gole. Obie drużyny dwukrotnie zdołały pokonać bramkarza rywali i mecz zakończył się remisem 2:2.

Drużyna gości w obecnym sezonie spisuje się znacznie słabiej od swoich rywali. Przed rozpoczęciem tego spotkania Hull City z 19 punktami na koncie plasują się na osiemnastym miejscu. Mimo niskiej lokaty warto zwrócić uwagę, że "Tygrysy" mają dobrą defensywę. Jedynie sześć zespołów Premier League straciło dotychczas mniej goli niż drużyna Hull.

Przed niedzielnymi starciami drużyna West Hamu z dorobkiem 33 punktów znajduje się na ósmej pozycji w tabeli. Ostatnie mecze nie są jednak udane dla podopiecznych Sama Allardyce. Ekipa z Londynu w poprzednich czterech spotkaniach zdołała wywalczyć łącznie zaledwie dwa punkty. Warto dodać, że przed tą złą passą dzisiejsi gospodarze znajdowali się na piątej pozycji!

Serdecznie zapraszam Państwa na mecz 22. kolejki angielskiej Premier League! Na Upton Park w Londynie miejscowy West Ham United podejmie drużynę Hull City.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:30.

Gole: 49. Carroll, 69. Amalfitano, 73. Downing

Kartki:   22. Noble (WHU) – 34. Elmohamady (HLL), 75. Quinn (HLL), 87. Meyler (HLL)

West Ham United: Adrian – Jenkinson, Collins (51. Reid), Tomkins (76. O'Brien), Cresswell – Noble (66. Amalfitano), Song – Downing, Nolan (C), Valencia – Carroll

Zmiany: Jaaskelainen – Amalfitano, Cole, Jarvis, O'Brien, Poyet, Reid

Hull City A.F.C.: McGregor – Chester (45+4. Figueroa), Dawson, Davies (C) (72. Sagbo), Bruce (46. Maguire) – Elmohamady, Livermore, Huddlestone, Meyler – Quinn, Aluko

Zmiany: Harper – Figueroa, Ince, Maguire, MsShane, Ramirez, Sagbo

Sędzia techniczny: Lee Mason