Getafe – Real Madryt 0:3 (koniec) | Atletico – Granada 2:0 (koniec) | Deportivo – FC Barcelona 0:4 (koniec)
Elche – Levante 1:0 (koniec) | Sevilla – Malaga 2:0 (koniec)
Elche CF
1:0 (1:0)
Levante UD
Niedziela 18.01.2015, 21:00 • Estadio Manuel Martínez Valero, Elche • Hiszpańska LaLiga

Dziękuję Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne piłkarskie emocje z lajfy.com! (22:58:02)

Podczas szalonego meczu Elche z Levante trudno było się nudzić. Jak najlepiej go podsumować? Przez pryzmat czterech bohaterów. Po pierwsze sędzia Velasco Carballo pokazał czerwoną kartkę w 6. minucie oraz podyktował dwa rzuty karne za miękkie przewinienia w walce o piłkę. Arbiter wykazał się konsekwencją, ale piłkarze także, ponieważ obie jedenastki zostały zmarnowane. Drugim bohaterem meczu był Jonathas – autor jedynego gola w 12. minucie i najgroźniejszy w ofensywie zawodnik na placu. Na miano pierwszoplanowej postaci zasłużył też bramkarz Levante, który kilkakrotnie zatrzymał uderzenia Jonathasa polującego na następne gole. Na koniec kunsztem popisał się Przemysław Tytoń. Polak obronił strzał z rzutu karnego i uratował dwa oczka Elche. Gospodarze cieszą się z arcyważnego zwycięstwa i przełamania kompleksu Levante. To oni są teraz bliżej utrzymania w Primera Division.
    Piłkarze Elche triumfują:

90+3

90+2
    Będzie jeszcze korner. Nawet Marino wbiegł w pole karne Tytonia.

90
    Doliczone 3 minuty.

90
    Levante szuka wyrównania. Coraz bardziej "na aferę". Jedna za drugą wrzutką spadają na głowy obrońców Elche.

89
    Adrian z żółtą kartką za faul w środku pola.
    Ivan Lopez przetestował Tytonia:

86
    Tytoń! Spokojna interwencja bramkarza Elche po silnym uderzeniu zza linii 16. metra. W niedzielny wieczór obaj bramkarze dają popis.

85
    Piłkarze Elche mają siłę na wysoki pressing. Utrudniają nim zadanie rywalom, którzy z trudem przenoszą grę na przeciwną połowę.

84
    Tymczasem mecz wchodzi w decydującą fazę. Ostatnie pięć minut plus to co doliczy arbiter. Piłka w polu karnym Levante.

83
    Nieprzypadkowo przed meczem wspominaliśmy ten Polski z Grecją podczas Euro 2012. Przemysław Tytoń powtórzył swój wyczyn sprzed ponad dwóch lat i obronił jedenastkę.
    Jonathas to bez wątpienia kluczowa postać Elche:

82
    Coro to ostatni zmiennik w zespole Elche. Zastąpił Victora Rodrigueza.

81
    Piłka na połowie Levante. Teraz Jonathas umiejętnie utrzymał się przy niej i udowodnił, że potrafi dać zespołowi coś więcej niż strzały głową.

80
    Ivanshitz za Simao Mate, który miał na koncie żółtą kartkę.

79
    Galvez zastąpił Pasalicia na nieco ponad 10 minut przed końcem regulaminowego czasu.

78
    Seria dośrodkowań w pole karne Tytonia. Polak coraz bliżej rozegrania "meczu na zero".

Gole: 12. Jonathas

Kartki:   23. Roco (ELC), 71. Suarez (ELC), 89. Adrian (ELC) – 20. Vyntra (LVN), 51. Camarasa (LVN), 63. Mate (LVN)   6. Navarro (LVN)

Spudłowany karny!: 21. Fajr (ELC), bramkarz obronił, 71. Garcia (ELC), bramkarz Tytoń obronił

Elche CF: Tytoń – Damian Suarez, Roco, Pelegrin, Cisma – Victor Rodriguez (82' Coro), Pasalic (79' Galvez), Adrian, Niguez (66' Alvaro Gimenez) – Fajr, Jonathas

Zmiany: Manu Herrera – Christian Herrera, Coro, Alvaro Gimenez, Albacar, Fragapane, Galvez.

Levante UD: Marino – Ivan Lopez, Navarro, Vyntra, Juanfran – Camarasa, Simao Mate (80' Ivanshitz) – Morales, El Zhar (76' Xumetra), Ruben Garcia (76' Martins) – Casadesus

Zmiany: Jesus – Tono, Adoua, Xumetra, Sissoko, Ivanshitz, Martins.

Sędziowie: Velasco Carballo