Lazio – Napoli 0:1 (koniec) | Cesena – Torino 2:3 (koniec) | Chievo – Fiorentina 1:2 (koniec)
Genoa – Sassuolo 3:3 (koniec) | AC Milan – Atalanta 0:1 (koniec) | Parma – Sampdoria 0:2 (koniec)
Udinese – Cagliari 2:2 (koniec) | Juventus – Hellas Verona 4:0 (koniec)
Parma Calcio 1913
0:2 (0:0)
UC Sampdoria
Niedziela 18.01.2015, 15:00 • Ennio Tardini, Parma • Włoska Serie A

Niespodzianki nie było! O wiele wyżej notowana Sampdoria pewnie (?) pokonuje Parmę 2:0! Pierwsza połowa wcale nie wskazywała na taki wynik, nawet to gospodarze częściej atakowali. W drugiej odsłonie jednak popełnili więcej błędów, a Doria skrzętnie to wykorzystała. (17:03:09)

90+4

90+3
    30 sekund do końca. Sampdoria nie odda posiadania piłki i możemy spodziewać się ostatniego gwizdka sędziego!

90+2
    Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Bergessio, na boisku pojawia się Dordević.

90+1
    Cassano w bardzo dziwnej sytuacji "pali" chyba ostatnią akcję Parmy w dzisiejszym meczu.

90+1
    3 minuty dolicza arbiter do regulaminowych 90!

90
    Niedawno wprowadzony Krstičić spróbował swoich sił w strzale z dystansu. Bardzo duży błąd i piłka leci w trybuny.

89
    Ostatnie minuty regulaminowego czasu gry, a tutaj może paść jeszcze trzecia bramka dla Sampdorii!

87
    Bardzo dużo chaosu przechodzi przez poczynania gospodarzy. Wpływa to na niecelne podania, strzały, a także błędy w obronie.

86
    W tym spotkaniu chyba nie może się już stać nic nieprzewidywanego. Parma wymienia podania, próbuje ruszać z ofensywą, ale nie stwarza zagrożenia. A już na pewno nie na strzelenie 2 goli.

84
    Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Obiang, na boisku pojawia się Krstičić.

83
    Takie kiksy obserwuje się bardzo rzadko! Palladino nabiegł na piłkę na 4. metrze, ale wywalił ją ponad poprzeczkę! Co prawda przeszkadzał mu obrońca, ale to powinna być bramka kontaktowa!

82
    Parma wywalcza rzut rożny. Dośrodkowanie katastrofalne, ale Mariga zdołał jeszcze przejąć futbolówkę na przedpolu. Nic z tego nie wynikło.

80
    Każda najmniejsza próba dośrodkowania, bądź zwiedzenia obrońców kończy się właśnie interwencją defensorów Sampdorii. Tabela nie kłamie, bo w drugiej połowie goście prezentują się już znacznie lepiej od swoich rywali.

79
    Viviano skutecznie wychodzi na 5. metr i bez najmniejszych problemów zgarnia niedokładne podanie. Gospodarze nie mają dzisiaj argumentów.

78
    Czas upływa nieubłaganie, a sytuacja Parmy z każdym meczem robi się coraz gorsza. Zarówno dziś, jak i w tabeli ligowej.

76
    Rispoli pięknie nabiegł na futbolówkę zagraną od partnera, ale uderzył już dużo gorzej! Jakby to wpadło do siatki, to byłby gol "stadiony świata"!

75
    Niestety chyba dość nudno przebiegnie ta końcówka dzisiejszego meczu. Warunkiem byłoby szybkie strzelenie gola przez gospodarzy, którzy odzyskaliby skrzydła i pewnie atakowali do końca! Czy tak się stanie? Pozostał tylko kwadrans.

74
    Słabszy dzisiaj Eder zostaje zmieniony przez Okakę! To dopiero pierwsza zmiana w ekipie gości.

72
    Zmiana w drużynie Parma FC: z boiska schodzi Gobbi, na boisku pojawia się Pozzi.

71
    Możemy myśleć już o końcu meczu? Parma nie będzie w stanie odwrócić losów spotkania – jest po prostu za słaba i brak jej skuteczności!
    SORIANO - 0:2

70
    Gol dla Sampdorii!

Tak się mszczą niewykorzystane okazje! W zasadzie Parma wiele ich nie miała, ale sama prosiła się o takie rozwiązanie. Trochę na raty zaatakowali goście, w końcu dobiegł do piłki ROBERTO SORIANO, który skierował ją do pustej bramki z kilku metrów!

69
    Bardzo głupie zachowanie Mauriego, który przytrzymywał Palombo za plecy w polu karnym gości. Faul i koniec szansy na ciekawy atak.

68
    Kontratak Dorii! Wydawało się, że wybiegła wystarczająca zawodników gości, ale nastąpiło zwolnienie i przyjezdni przeszli do tworzenia ataku pozycyjnego.

67
    A gospodarze "palą" kolejną akcję ofensywną. Sami już tracą nadzieje, skoro każda z akcji kończy się podniesieniem chorągiewki do góry.

65
    W starciu ucierpiał jeden z zawodników Sampdorii. Była potrzebna pomoc lekarska i chwila przerwy w grze.

64
    Bardzo dużo spalonych notują zawodnicy w białych koszulkach. Dobrze prezentowała się kolejna akcja, ale arbiter przerwał grę.

63
    Costa często podłącza się do akcji ofensywnych na lewym skrzydle. Dobrze przyblokował go Obiang, ale Parma wznowi grę z narożnika boiska.

62
    Goście praktycznie nie opuszczają swojej połowy. Widzimy trochę powtórkę z rozrywki z pierwszej połowy.

60
    Wyraźnie do pracy wzięli się po stracie gola miejscowi, ale defensywa Sampdorii bardzo skutecznie się broni. Czy Parma będzie w stanie doprowadzić chociażby do wyrównania? Przed nami jeszcze 30 minut gry!

59
    Zaczynają puszczać nerwy zawodnikom Parmy. Paletta tym razem przytrzymywał za ramię uciekającego rywala – kartka!

57
    Mamy kolejną zmianę w meczu. Palladino wbiega za Nocedino w ekipie Parmy!

55
    Teraz gospodarze będą już w sporych opałach! Muszą wziąć się do pracy, bo nigdy nie opuszczą strefy spadkowej!
    BERGESSIO - 0:1

54
    Potwierdzają się moje słowa! To Sampdoria lepiej rozpoczyna drugą połowę, co dokumentuje GONZALO BERGESSIO otwarciem wyniku! Bardzo ładna bramka i mamy 0:1 w Parmie!

50
    Skończyło się tylko na strachu, ponieważ Sampdoria ma dzisiaj spory problem ze skutecznym wykończeniem akcji. Tak, czy inaczej to właśnie goście z biegiem czasu chyba będą dominować w tym spotkaniu.

49
    Parma znów fauluje blisko własnego pola karnego! Takich błędów trzeba się wystrzegać, bo zaraz może paść pierwsza bramka!

48
    Bergessio zbyt niedokładnie zagrywa za linię obrońców, a bardzo czujny był Mirante, który wyszedł z bramki i zgarnął to podanie.

47
    Czy w drugich 45 minutach zobaczymy nieco więcej niż w poprzednich? Oby! Sampdoria tym razem rozpoczyna ofensywnie.

46
    Zmiana w drużynie Parma FC: z boiska schodzi Lodi, na boisku pojawia się Mariga.

46

Szykują się zmiany już od pierwszego gwizdka.

Nudnawa pierwsza połowa wreszcie dobiegła końca. Na pewno lepiej prezentowała się Parma, która wielokrotnie dążyła do zdobycia bramki. Sampdoria wycofana, nastawiona tylko na kontry. A w lidze jest przecież o wiele wyżej. Miejmy nadzieję, że w drugich 45 minutach wynik ulegnie zmianie i zobaczymy prawdziwą walkę!

45+1

45
    Soriano przewraca się w polu karnym, ale arbiter nie pokazuje rzutu karnego! Kłócą się zawodnicy Sampdorii, ale nie ma mowy o zmianie decyzji. Kontakt na pewno był, ale czy na karnego? Sytuacja zdecydowanie sporna.

44
    Bardzo długo trwało ustawianie muru. Do piłki podszedł Eder, ale wykonał go minimalnie niecelnie! Futbolówka przemknęła obok prawego słupka!

43
    Teraz lepiej zaprezentowali się piłkarze Dorii! Była okazja do kontry, ale nastąpiło zwolnienie, a po chwili Lucarelli chyba niepotrzebnie przerwał ofensywę. Żółta kartka i bardzo niebezpieczne miejsce na rzut wolny!

41
    Gra Sampdorii musi ulec zdecydowanej poprawie, jeśli przyjezdni myślą o wywiezieniu stąd chociażby punktu. To Parma wykazuje więcej zaangażowania.

40
    Arbiter upomina także zawodnika Parmy, który ciężko pracuje na żółtą kartkę. Jeszcze jedno przewinienie Costy i będzie kara.

39
    Niedługo wejdziemy w decydujące momenty pierwszej połowy. Być może zaraz przed zejściem do szatni któraś z ekip zdecydowanie przyspieszy.

38
    Mamy pierwsze, mocniejsze przewinienie i Pedro Obiang zostaje wpisany do notesu sędziego.

36
    Z każdą minutą coraz trudniej ogląda się ten mecz. Piłkarze trochę przynudzają i nie ma nawet prób z dystansu. Przypomnijmy, że sytuacja Parmy w Serie A prezentuje się niezbyt ciekawie i gospodarze muszą szukać 3 punktów!

34
    Zawodników można pochwalić, za to, że nie widzimy niepotrzebnych przewinień. Mecz niezbyt się układa, ale gra jest czysta.

33
    Soriano wyskoczył do piłki zagrywanej z narożnika, ale oddał bardzo słaby strzał, w dodatku obok bramki. Mirante rozpocznie od dalekiego wykopu.

32
    Eder znów widoczny w ofensywie. Sampdoria wywalczyła jednak tylko rzut rożny! Może ze stałego fragmentu gry coś wpadnie?

31
    Przyjezdni chcą powymieniać większą ilość podań, ale Parma dobrze wychodzi dzisiaj pressingiem. W wyniku tego Doria ma spory problem nawet z opuszczeniem swojej połowy.

29
    Pierwsze pół godziny gry już niemal za nami, a emocje jak na grzybach! Pojedyncze akcje nie mogą poprawić obrazu całego meczu. Przed nami jednak jeszcze godzina gry, w której wiele może się wydarzyć.

28
    Eder zbiegł po lewej stronie szesnastki gospodarzy i chyba już nie wiedział co ma zrobić z piłką. W efekcie oddał uderzenie-dośrodkowanie, które ani nie trafiło do żadnego z partnerów, ani w światło bramki.

27
    Viviano ratuje swoją ekipę przed stratą bramki! Gobbi dopadł do piłki na 9. metrze i oddał strzał z pierwszej! Futbolówka zatrzymała się na nogach bramkarza, który dość instynktownie zareagował przy tym uderzeniu!

25
    Tylko momentami może podobać się to spotkanie. Wydaje się, że Parma już się wyszalała, teraz czas na przejęcie inicjatywy przez Dorię.

24
    Zaczynają atakować przyjezdni! Tym razem to Eder zbiegł z narożnika pola karnego w stronę środka i oddał mocny strzał z prawej nogi – niecelnie!

23
    I mamy problemy pod bramką Mirante! Viviano bardzo szybko wybił piłkę do przodu po udanej interwencji, a tam znalazł się Duncan, który zwiódł obrońców i oddał strzał! Tym razem to Mirante popisuje się paradą!

22
    Nacierają miejscowi, którzy wywalczają rzut rożny! Krótkie rozegranie, a potem było już tylko gorzej. Bardzo niecelne dośrodkowanie wpada prosto w ręce golkipera.

20
    Wydawało się, że Eder przejmie piłkę zagrywaną przez obrońców Parmy! Gdyby mu to wyszło, to mógł już popędzić w stronę bramki gospodarzy!

18
    Czekamy na rozwój wydarzeń boiskowych, bo na razie jest to bardzo przeciętne widowisko. W dodatku nasilają się także przewinienia.

17
    Trzeba przyznać, że dotychczas znacznie lepiej prezentuje się Parma, która za wszelką cenę chce zdobyć bramkę jako pierwsza. Dość częste ataki nie przynoszą jednak skutku, a Sampdoria w końcu może wyprowadzić zabójczą kontrę.

16
    Najlepsza okazja gospodarzy w dzisiejszym meczu, chociaż i tak był spalony! Viviano widział przed sobą tylko nacierającego Cassano, ale napastnik Parmy uderzył tylko w bramkarza!

14
    Przypomnijmy, że na ławce rezerwowych Sampdorii zasiada Paweł Wszołek! Miejmy nadzieję, że Polak pojawi się dzisiaj na murawie i zaprezentuje swoje umiejętności.

13
    Zawodnik Parmy wpada w pole karne, po czym się przewraca! Sędzia nie postanawia wskazać na wapno, ale bardzo możliwe, że Bidaoui był faulowany!

12
    Cóż, 10 minut już minęło, a na boisku wciąż niewiele się dzieje. Z pewnością otworzenie wyniku przyspieszyłoby ten mecz!

10
    Indywidualna akcja Obianga, który wybiegł z piłką już z okolic środka boiska! Zawodnik Dorii popędził aż pod pole karne przeciwników, po czym jego strzał został zablokowany. Akcja dobra, ale powinna zakończyć się nieco lepiej!

9
    Zbyt szybko za obrońców chciał wybiec napastnik Parmy, co zostało dostrzeżone przez sędziego liniowego. Goście spokojnie wznowią grę z okolic pola karnego.

8
    Niezbyt dobre dośrodkowanie w stronę Edera, który i tak został podwójnie pokryty. Futbolówka ucieka poza linię końcową boiska i szansa Dorii skończyła się bardzo szybko i łatwo.

7
    Teraz to przyjezdni zyskują stały fragment gry na połowie Parmy i to może być całkiem groźna sytuacja! Do dośrodkowania podążyła większość zawodników gości.

6
    Obiang skutecznie wybija piłkę spod nóg nacierającego skrzydłowego i Parma wznowi grę od wrzutu z autu.

5
    Niewiele dzieje się w pierwszych momentach meczu. Piłkarze obu drużyn chcą zdziałać coś w ofensywie, ale na razie idzie to dość opornie.

3
    Wreszcie przyjezdni przesunęli się do przodu. Parma jednak zagęściła pole w linii defensywnej i nie pozwala na groźniejszy atak. W końcu zbyt mocna wrzutka zostaje wyłapana przez Mirante.

2
    Sampdoria ma problem z wyjściem z własnej połowy. Jak na razie to Parma dyktuje warunki, chociaż sama nie może jeszcze wejść w pole karne rywali.

1
    Rozpoczynają gospodarze, którzy grają w białych koszulkach! Sampdoria na niebiesko.

1

Parma FC: Mirante – Costa, Paletta, Lucarelli – Rispoli, Nocerino, Lodi, Mauri, Gobbi – Cassano, Bidaoui

UC Sampdoria: Viviano – De Silvestri, Romagnoli, Silvestre, Regini – Duncan, Palombo, Obiang – Soriano – Bergessio, Eder

Sędziowie: Andrea Gervasoni.

Czy również teraz gospodarze mogą myśleć o sukcesie? Słaba dyspozycja ligowa wcale tego nie wyklucza. Sampdoria przyjeżdża jednak pełna zapału i podbudowana poprzednimi zwycięstwami. Zapowiada się całkiem ciekawe widowisko. Bądźcie z lajfy.com!

W historii ostatnich kilku spotkań obu drużyn lepiej wypada Parma, która z sześciu potyczek wygrała aż 4. Raz padał remis, a raz zwyciężała Sampdoria. W poprzednim meczu na stadionie ekipy Gialloblu Parma wygrała 2:0, a było to w maju ubiegłego roku.

W poprzedniej kolejce Parma mierzyła się z Hellas Verona i musiała uznać wyższość przeciwnika (1:3). Natomiast Sampdoria zyskała przed tygodniem kolejne 3 punkty wygrywając 1:0 z Empoli.

Włoska Parma to już nie ta sama drużyna, jak kilka lat temu. Aktualnie plasuje się na przedostatniej pozycji Serie A, mając tylko punkt przewagi nad Genuą. W dodatku strata do zespołów z wyższych miejsc się powiększa. Dlatego świetnym wydarzeniem byłoby zgarnięcie kompletu "oczek" w meczu z 5. Sampdorią, która walczy o podium!

Kontynuujemy włoskie rozgrywki w ramach 19. kolejki spotkań. W jednym z meczów Parma podejmie dużo lepszą Sampdorię. Gospodarze są w coraz gorszej sytuacji ligowej i muszą za wszelką cenę szukać punktów.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.