Wrocław – Sopot 95:81 (koniec) | Lublin – Słupsk 82:73 (koniec)
82:73 (20:24, 36:39, 51:52)
Energa Czarni Słupsk
Piątek 23.01.2015, 19:00Tauron Basket Liga

Dziękujemy bardzo za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje live! (20:49:53)

Lublinianie po serii porażek w końcu odbili się od dna. Po fantastycznym meczu pokonali Czarnych ze Słupska. Duża w tym zasługa Allena, który zdobył, bagatela, 36 punktów! Jest to prawie połowa punktów zdobytych przez Wikanę! Trzeba przyznać, że Amerykanin dzisiaj zagrał kapitalnie. Grał efektownie i świetnie wykańczał akcje. W zespole rywali Eziukwu jak i Gruszecki zdobyli po 18 punktów. Tym samym Czarni zakończyli serię zwycięstw, a Wikana serię porażek.

40:00
    Koniec meczu. (82:73)

39:49
    Błąd w ataku Shiloha i piłka dla Wikany! Już chyba po meczu! (82:73)

39:43
    I dwa raz celnie! (82:73)

39:43
    Tym razem faulowany Piotr Śmigielski przez Nowakowskiego i Piotrek na linii rzutów osobistych. (80:73)

39:40
    Tylko raz celnie! (80:73)

39:40
    Przewinienie Tomasza Wojdyły na Karolu Gruszeckim, przed którym dwa osobiste. (80:72)

39:28
    Tym razem tylko raz celnie. (80:72)

39:28
    Znów faulowany Allen i Amerykanin znów na linii rzutów wolnych. (79:72)

39:25
    Kolejny przechwyt w środku pola. Tym razem Shiloh do Gruszeckiego i znów Karol za dwa! Przerwa na życzenie szkoleniowca Wikany. (79:72)

39:17
    Przechwyt i dwójka Gruszeckiego! (79:70)

39:09
    Za trzy nie trafia Gruszecki, ale po chwili dobitka spod kosza Eziukwu! (79:68)

39:00
    I po raz kolejny dwa razy celnie! (79:66)

39:00
    Strata w ataku Nowakowskiego i faulowany przy ataku Allen, stąd kolejne osobiste! (77:66)

38:51
    I dwa razy celnie! (77:66)

38:51
    Allen znów faulowany i przed Amerykaninem ponownie dwa osobiste! (75:66)

38:11
    Amerykanin celnie na linii rzutów wolnych! (75:66)

38:11
    Dwa punkty spod kosza zdobywa Eziukwu. Dodatkowo rzut z faulem i przed nim rzut osobisty! (75:65)

Piotr Grabowski

TBV Start Lublin: 2. Allen, 5. Śmigielski, 15. Lewandowski, 18. Wojdyła, 21. Diduszko, 8. Hałas, 12. Kowalski, 20. Diduszko, 22. Trojan, 91. Czujkowski
    Energa Czarni Słupsk: 0.Shiloh, 1.Blassingame, 5.Nowakowski, 6.Eziukwu, 7.Śnieg, 9.Seweryn, 10.Mokros, 12.Trajkovski, 13.Borowski,15.Cywiński, 23.Jakubiak, 33.Gruszecki.
    KWarty: 20:24, 16:15, 15:13, 31:21