Wrocław – Sopot 95:81 (koniec) | Lublin – Słupsk 82:73 (koniec)
82:73 (20:24, 36:39, 51:52)
Energa Czarni Słupsk
Piątek 23.01.2015, 19:00Tauron Basket Liga

Dziękujemy bardzo za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje live! (20:49:53)

Lublinianie po serii porażek w końcu odbili się od dna. Po fantastycznym meczu pokonali Czarnych ze Słupska. Duża w tym zasługa Allena, który zdobył, bagatela, 36 punktów! Jest to prawie połowa punktów zdobytych przez Wikanę! Trzeba przyznać, że Amerykanin dzisiaj zagrał kapitalnie. Grał efektownie i świetnie wykańczał akcje. W zespole rywali Eziukwu jak i Gruszecki zdobyli po 18 punktów. Tym samym Czarni zakończyli serię zwycięstw, a Wikana serię porażek.

40:00
    Koniec meczu. (82:73)

39:49
    Błąd w ataku Shiloha i piłka dla Wikany! Już chyba po meczu! (82:73)

39:43
    I dwa raz celnie! (82:73)

39:43
    Tym razem faulowany Piotr Śmigielski przez Nowakowskiego i Piotrek na linii rzutów osobistych. (80:73)

39:40
    Tylko raz celnie! (80:73)

39:40
    Przewinienie Tomasza Wojdyły na Karolu Gruszeckim, przed którym dwa osobiste. (80:72)

39:28
    Tym razem tylko raz celnie. (80:72)

39:28
    Znów faulowany Allen i Amerykanin znów na linii rzutów wolnych. (79:72)

39:25
    Kolejny przechwyt w środku pola. Tym razem Shiloh do Gruszeckiego i znów Karol za dwa! Przerwa na życzenie szkoleniowca Wikany. (79:72)

39:17
    Przechwyt i dwójka Gruszeckiego! (79:70)

39:09
    Za trzy nie trafia Gruszecki, ale po chwili dobitka spod kosza Eziukwu! (79:68)

39:00
    I po raz kolejny dwa razy celnie! (79:66)

39:00
    Strata w ataku Nowakowskiego i faulowany przy ataku Allen, stąd kolejne osobiste! (77:66)

38:51
    I dwa razy celnie! (77:66)

38:51
    Allen znów faulowany i przed Amerykaninem ponownie dwa osobiste! (75:66)

38:11
    Amerykanin celnie na linii rzutów wolnych! (75:66)

38:11
    Dwa punkty spod kosza zdobywa Eziukwu. Dodatkowo rzut z faulem i przed nim rzut osobisty! (75:65)

37:58
    Znów strata w ataku gości. Szybka kontra Allena i popisowy wsad Amerykanina! Przerwa dla zespołu gości! (75:63)

37:51
    Eziukwu faulowany i przed nim dwa osobiste, ale tylko raz celnie! (73:63)

37:48
    Allend pod kosz do Śmigielskiego, a ten trafia za dwa! Ależ dziś Amerykanin gra w ataku! (73:62)

37:28
    Niecelnie z dystansu Blassingame, ale cały czas Czarni przy piłce. Po chwili jednak zbiórka Wojdyły! (71:62)

36:44
    Amerykanin celnie! (71:62)

36:44
    Allen sam w kapitalny sposób wyskakuje dwa metry przed koszem i trafia z faulem! Dodatkowo jeden osobisty! (70:62)

36:32
    Ani razu celnie! (68:62)

36:32
    Po przerwie dwa osobiste Trajkovskiego! (68:62)

36:32
    Bartek Diduszko znów zablokowany. Szybka kontra rywali, ale Jarosław Trojan w obronie fauluje jednego z rywali! Dodatkowo przerwa dla gospodarzy! (68:62)

36:07
    Po przerwie niecelnie za trzy Gruszecki, ale Mokros zbiera pod koszem. Rozgrywa do Trajkovskiego, a ten z dystansu za dwa! (68:62)

35:39
    Najpierw zablokowany Bartek Diduszko, a po chwili w świetnym stylu przejmuje piłkę. Zaraz pod koszem dostaje ją Trojan i trafia za dwa. Przerwa na życzenie szkoleniowca przyjezdnych! (68:60)

35:01
    Tomasz Śnieg zbiega na prawą stronę i trafia za dwa z półdystansu. (66:60)

34:26
    I dwa razy celnie! (66:58)

34:26
    Jarosław Trojan przechwytuje piłkę pod własnym koszem i Wikana z szansą na powiększenie przewagi. Kontra i faulowany przy rzucie Allen. Dwa osobiste dla Amerykanina! (64:58)

33:53
    Kapitalna odpowiedź Lublinian i kolejna trójka Allena! (64:58)

33:33
    I dwa razy celnie. (61:58)

33:33
    Trzy razy próbowali rzucać gości, ale trzy razy niecelnie. W końcu faul Śmigielskiego na Gruszeckim i przed Karolem dwa osobiste. (61:56)

33:05
    Tylko raz celnie! (61:56)

33:05
    Mokros fauluje Diduszko i przed Bartkiem nim dwa osobsite! (60:56)

32:58
    Odpowiedź gości. Dwójka z półdystansu Tomka Śniega. (60:56)

32:35
    Allen sam i w końcu decyduje się na rzut! Trafia z półdystansu! (60:54)

32:12
    Eziukwu sam pod koszem gospodarzy i popełnia błąd kroków! Przerwa na życzenie szkoleniowca gości! (58:54)

31:58
    Śmigielski kiwa i po chwili rzuca z półdystansu za dwa! (58:54)

31:26
    Po chwili kontra rywali, ale przechwyt Bartka Diduszko pod własnym koszem! (56:54)

31:09
    Kapitalny rzut Tomasza Wojdyły i trzy punkty dla Lublinian! (56:54)

30:49
    Gruszecki niecelnie, ale zbiórka Borowskiego, ten pod kosz do Eziukwu, który pewnie trafia za dwa. (53:54)

30:18
    Dwa razy celnie i Wikana po dłuższej przerwie wychodzi na prowadzenie! (53:52)

30:18
    Faulowany Allen w akcji rzutowej i przed Amerykaninem dwa osobiste! (51:52)

30:01
    Czwarta kwarta rozpoczęta. (51:52)

30:00
    Trzecia kwarta skończona. (51:52)

29:59
    Rzut Hałasa niecelny, ale czujny pod koszem Allen dobija! (51:52)

29:48
    Eziukwu sam pod koszem rywali, rzuca, ale niecelnie! (49:52)

29:28
    Niecelne podanie Śmigielskiego do Trojana pod kosz i strata. (49:52)

29:15
    Niecelnie z dystansu Blassingame, chaos pod koszem, ale piłka dla Wikany. (49:52)

28:37
    Odpowiedź rywali. Zagranie pod kosz do Trajkovskiego i dwa punkty. (49:52)

28:11
    Bartek Diduszko zbiera piłkę, szybkim podaniem uruchamia wybiegającego Allena, a ten trafia za dwa! (49:50)

27:49
    Kolejny raz źle w ataku gospodarze, stąd słupszczanie mają szansę na powiększenie przewagi. (47:50)

27:37
    I niecelny rzut Wikany z dystansu. Kontra rywali i trójka Tomasza Śniega! (47:50)

27:17
    Trajkovski niecelnie pod kosz i przechwyt gospodarzy. (47:47)

26:50
    Tylko raz celnie, ale jest remis. (47:47)

26:50
    Niecelnie z dystansu słupszczanie, przechwyt Allena, szybka akcja i rozegranie pod kosz do Wojdyły, który rzuca, ale jest faulowany! Dwa osobiste przed nim! (46:47)

26:33
    I celnie! (46:47)

26:33
    Za trzy niecelnie Trajkovski i zbiórka Trojana. Kontra i dwa punkty z faulem Allena! Dodatkowy osobisty! (45:47)

25:50
    Zbiórka pod własnym koszem Wojdyły. Po chwili sam Tomek dostaje piłkę pod koszem rywala i popełnia błąd kroków. (43:47)

25:35
    Diduszko Bartosz dorzuca piłkę do kosza i trafia za dwa! (43:47)

25:09
    Spokojna akcja i dwa punkty spod kosza Eziukwu. (41:47)

24:57
    Błąd 24 sekund przy ataku Wikany, stąd też piłka dla słupszczan. (41:45)

24:17
    Nieskuteczni w ataku gospodoarze tracą piłkę. Szybka kontra i dwa punkty spod kosza Gruszeckiego. (41:45)

23:46
    Niecelnie Allen z dystansu za trzy, kontra gości ale przechyt Czujkowskiego! (41:43)

23:16
    Czujny pod koszem Shiloh, który najpierw zbiera, a po chwili dobija! (41:43)

22:55
    I dwa razy celnie! Mamy remis! (41:41)

22:55
    Indywidualnie pod kosz zbiega Śmigielski, ale jest faulowany przez Karola Gruszeckiego. Dwa osobiste przed Piotrkiem! (39:41)

22:12
    Niecelnie za trzy Blassingame i piłka w posiadaniu Wikany! (39:41)

21:52
    Kolejna strata słupszczan. Kontra gospodarzy. Dosyć spokojne rozegranie akcji i nie trafia Lewandowski zbiegając pod kosz. (39:41)

21:13
    Czujkowski zbiera piłkę pod własnym koszem i szansa dla Lublinian na wyrównanie. Podanie do Śmigielskiego, ale ten nie trafia spod kosza! (39:41)

20:49
    Najpierw dwójka Mokrosa, a potem szybka akcja Allena i trafiona trójka! (39:41)

20:01
    Trzecia kwarta rozpoczęta. (36:39)
    No tyle w temacie po pierwszej połowie :)

20:00
    Druga kwarta skończona. (36:39)

19:54
    Trajkovski pod kosz do Mokrosa, ale ten traci piłkę! (36:39)

19:26
    Allen na obwód do Łukasza Diduszko, a ten trafia znów za trzy! (36:39)

19:15
    Kapitalny blok Trajkovskiego na jednym z rywali! (33:39)

18:58
    Akcja Shiloha i Trajkovskiego. Ten drugi dostaje piłkę pod koszem. Rzuca, a ta kręci się po obręczy, ale w kocu wpada. (33:39)

18:42
    Po przerwie za trzy Łukasz Diduszko! (33:37)

18:22
    Strata w ataku lublinian, kontra rywali i znów trzy punkty tym razem Karola Gruszeckiego! Przerwa na życzenie szkoleniowca Wikany! (30:37)

18:01
    A teraz trójka Blasssingame'a! (30:34)

17:39
    Kolejna strata w ataku Czarnych. Kontra i rozegranie do niekrytego Trojana pod kosz, który jest tam sam. Próbuje efektownie wsadem zdobyć dwa punkty, ale trafia w obręcz! Komiczne! (30:31)

17:09
    Niecelnie słupszczanie i zbiórka w obronie Czujkowskiego. Kontra i rozegranie do Trojana na obwód, ale ten niecelnie! (30:31)

16:42
    Myli się w ataku Jarek Trojan i nie trafia z półdystansu. (30:31)

16:30
    Po przerwie niecelnie Blassingame z dystansu, zbiórka w ataku Eziukwu, ale błąd kroków! (30:31)

16:14
    Strata w ataku słupszczan. Przechwyt Allena i szybka kontra i dwa punkty! Teraz przerwa dla drużyny gości! (30:31)

15:42
    Allen w ostatniej sekundzie akcji nie trafia za trzy. Przy okazji przerwa na żądanie szkoleniowca Wikany! (28:31)

15:27
    Kapitalne podanie do Eziukwu, który zbiega pod kosz i wsadza piłkę do kosza jedna ręką. (28:31)

15:09
    Przewinienie w ataku Bartka Diduszki. (28:29)

14:56
    I dwa razy celnie! (28:29)

14:56
    Niecelnie z półdystansu Allen. Kontra przyjezdnych. Dużo chaosu pod koszem Wikany, ale cały czas słupszczanie przy piłce. W końcu przy rzucie faulowany Gruszecki przez Wojdyłę i dwa wolne! (28:27)

14:02
    Ale dobry przechwyt po chwili pod własnym koszem. Próba szybkiej kontry, ale faul w ataku Karola Gruszeckiego! (28:27)

13:43
    Kolejna strata w ataku zespołu ze Słupska. (28:27)

13:30
    Ale słupszczanie też źle, tym razem niecelnie z dystansu! Lublinianie przeprowadzają kontrę i zły rzut Wojdyły! (28:27)

13:14
    Nie trafia spod kosza Lewandowski po tym jak otrzymał piłkę od Allena i w posiadaniu jej goście! (28:27)

12:50
    Lewandowski zmusza do błędu rywala, który popełnia błąd kroków! (28:27)

12:40
    Przekroczony czas 24 sekund przez słupszczan, szybka piłka do przodu do Śmigielskiego i nie trafia! (28:27)

12:32
    Zbiórka pod koszem rywala Trajkovskiego i akcja od nowa. Faulowany po chwili Mokros i cały czas Czarni przy piłce! (28:27)

11:56
    Kapitalna odpowiedź Allena i też trafia za trzy! (28:27)

11:39
    A teraz odpowiedź Czarnych i trzy punkty Michała Nowakowskiego. (25:27)

10:41
    Strata w ataku gości, kontra i dwa punkty spod kosza Jarka Trojana! (25:24)

10:21
    I na początek za trzy z dystansu Tomasz Wojdyła! (23:24)

10:01
    Druga kwarta rozpoczęta. (20:24)

10:00
    Pierwsza kwarta skończona. (20:24)

09:49
    I jest odpowiedź gospodarzy, za trzy Piotr Śmigielski! (20:24)

09:27
    Akcja gości i dwa punkty po rzucie z półdystansu zdobywa Karol Gruszecki. (17:24)

09:02
    Niecelnie w ataku Lublinianie, dodatkowo faul w ataku i piłka dla Czarnych! (17:22)

08:49
    Tomasz Śnieg sam przez pół boiska i w końcu dorzuca piłkę do kosza i trafia! (17:22)

08:26
    Tomasz Wojdyła celnie z linii rzutów wolnych! (17:20)

08:26
    Niecelnie Łukasz Diduszko, ale cały czas przy piłce gospodarze. Spokojne rozegranie pod kosz do Wojdyły i dwa punkty Tomka! Dodatkowo z faulem i jeszcze jeden osobisty! Wcześniej jednak czas dla szkoleniowca drużyny ze Słupska. (16:20)

07:56
    A Blassingame odpowiada szybko – trzy punkty! (14:20)

07:27
    Spokojnie pod koszem Tomasz Wojdyła. Rozpycha się i trafia za dwa! (14:17)

07:15
    I dwa razy celnie. (12:17)

07:15
    Tym razem faulowany w strefie podkoszowej Blassingame, stąd tez przed nim dwa osobiste. (12:15)

07:04
    Allen próbuje rozgrywać pod kosz, ale traci piłkę. Kontra, ale czujnie Trojan fauluje w defensywie przerywając atak rywali. (12:15)

06:33
    I dwa razy celnie! (12:15)

06:33
    Śmigielski fauluje Trajkovskiego, stąd też przed nim dwa osobiste. (12:13)

06:29
    Odpowiedź gospodarzy i dwa punkty Trojana! (12:13)

06:17
    Allen na obwód do Czujkowskiego, ale ten nie trafia! Kontra rywali i dwa punkty spod kosza zdobywa Gruszecki. (10:13)

05:45
    Kolejna strata Wikany w ataku stąd też w natarciu goście. Indywidualna akcja Trajkovskiego i strata! (10:11)

05:00
    Lublinianie źle w ataku. pomylił się Śmigielski. Kontra rywali i niecelny rzut Eziukwu. Przechwyt Lewandowskiego i od razu strata. Zagranie Eziukwu pod kosz do Jarka Mokrosa, który czujnie trafia za dwa! (10:11)

04:11
    Indywidualna akcja Blassingeme'a który zbiega pod kosz, ale nie trafia. Cały czas CZarni przy piłce, do której dochodzi Shiloh i i trafia za dwa spod kosza! (10:9)

03:42
    Rozegranie do Allena, ten zbiega pod kosz i trafia za dwa! (10:7)

03:29
    Kolejna strata w ataku słupszczan, stąd też w posiadaniu piłki Wikana. (8:7)

03:04
    Lewandowski przejmuje piłkę pod własnym koszem, rozegranie na obwód do Wojdyły a ten trafia za trzy! (8:7)

02:33
    Przechwyt Śmigielskiego, kontra, ale dobry blok Eziukwu pod własnym koszem! (5:7)

02:22
    Niecelny rzut z półdystansu Allena! (5:7)

02:11
    Przekroczony czas 24 sekund przez zawodników ze Słupska. (5:7)

01:50
    A teraz za dwa Shiloh, jednak szybka odpowiedź gospodarzy i dwa punkty spod kosza Śmigielskiego! (5:7)

01:17
    Trzy punkty Śmigielskiego! (3:5)

01:01
    Strata w ataku Allena i przejęcie piłki przez słupszczan. Kontra spokojna i trzy punkty Shiloha! (0:5)

00:19
    Piłka pod kosz do niekrytego Eziukwu i dwa punkty! (0:2)

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

A kto w tym spotkaniu okaże się lepszy? Czy będąca w dołku drużyna gospodarzy, czy znajdujący się na fali zespół ze Słupska? Na te pytania odpowiedź poznamy już w piątek! Na transmisję live zapraszamy od około 19:00!

Ale Energa w ostatnich spotkaniach spisuje się świetnie. Gra jak natchniona. Ale trzeba przyznać, że rywale też nie byli jakoś wymagający. Polfarmex, Jezioro, Polski Cukier, Rosa i Polpharma. Te wszystkie drużyny plasują się w dolnej części tabeli. Ale mimo to w tych wszystkich spotkaniach to słupszczanie okazali się lepsi. To na pewno świadczy o och mocy.

Ten mecz pokaże czy Wikana chce się podnieść. Cały czas tracą niewiele do poprzedzających ją zespołów. Zarówno zespół ze Szczecina jak i Tarnobrzegu oraz Starogardu Gdańskiego mają tylko jedno zwycięstwo więcej. Stąd też cały czas jest nadzieja, na poskoczenie nieco wyżej w tabeli.

Mimo to patrząc na ostatnie poczynania obu zespołów to można krótko stwierdzić – niebo a ziemia. Przyjezdni wygrali ostatnich pięć meczów, a gospodarze piątkowego spotkania przegrali pięć. Widać pewną zależność w grze obu zespołów.

Wikana Start Lublin w tym sezonie nie spisuje się za dobrze. Jak na beniaminka przystało, jest takim kozłem ofiarnym i dostarczycielem punktów. Tym razem do stolicy Lubelszczyzny przyjeżdża zespół z Pomorza. Energa Czarni Słupsk w tegorocznych rozgrywkach też spisuje się średnio, jednak ich sytuacja wygląda o niebo lepiej.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Piotr Grabowski

TBV Start Lublin: 2. Allen, 5. Śmigielski, 15. Lewandowski, 18. Wojdyła, 21. Diduszko, 8. Hałas, 12. Kowalski, 20. Diduszko, 22. Trojan, 91. Czujkowski
    Energa Czarni Słupsk: 0.Shiloh, 1.Blassingame, 5.Nowakowski, 6.Eziukwu, 7.Śnieg, 9.Seweryn, 10.Mokros, 12.Trajkovski, 13.Borowski,15.Cywiński, 23.Jakubiak, 33.Gruszecki.
    KWarty: 20:24, 16:15, 15:13, 31:21