Évian TG – Toulouse 1:0 (koniec) | Lyon – Metz 2:0 (koniec) | Reims – Lens 0:0 (koniec)
Rennes – Caen 1:4 (koniec) | Saint-Étienne – PSG 0:1 (koniec)
Olympique Lyon
2:0 (1:0)
FC Metz
Niedziela 25.01.2015, 14:00 • Stade Gerland, Lyon • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Spotkanie na Stade Gerland właśnie dobiegło końca! Olimpique zwycięża 2:0 i umacnia swoją pozycję lidera francuskiej Ligue 1! Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na Lajfy.com! (15:52:23)

90+2

90+1
    Carrasso pewnie wyłapuje futbolówkę po zbyt mocnym podaniu w głąb jego pola karnego.

90
    Dwie minuty dłużej potrwa to spotkanie!
    Cornet psuje fantastyczną okazję:

89
    Nieprawdopodobne! Ależ okazję zmarnował teraz Cornet! Zawodnik Lyonu otrzymał wymarzone prostopadłe podanie, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali uderzył obok słupka!

88
    Gra utrzymuje się teraz w środku boiska. Obie drużyny w prosty sposób tracą piłkę,m ale ostatecznie lepiej na tym wszystkim wyszli gospodarze.

86
    Z błyskawicznym kontratakiem wyruszyli gospodarze, ale Cornet podjął decyzję i uderzeniu z dystansu i przestrzelił.

85
    Zmiana w drużynie Olympique Lyon: z boiska schodzi Fekir, na boisku pojawia się Benzia.

84
    Kolejna akcja gospodarzy przerwana przez arbitra. Jeden z miejscowych w momencie podania znajdował się na pozycji spalonej.
    W ten sposób Tolisso wpisał się na listę strzelców:

83
    Gol dla Olympique!
    Lyon podwyższa prowadzenie! Gourcuff wystawił piłkę przed pole karne do CORENTINA TOLISSO, który atomowym uderzeniem z dystansu pokonał bramkarza rywali!

82
    Gospodarze cały czas utrzymują się przy piłce na połowie rywali.

80
    Gourcuff dopadł do futbolówki przed polem karnym rywali i zdecydował się na bezpośrednie uderzenie, ale jego strzał okazał się kompletnie niecelny.

79
    Cornet ofiarnie szarżował na prawym skrzydle i zdołał wywalczyć rzut rożny dla swojego zespołu.

78
    Zmiana w drużynie FC Metz: z boiska schodzi Philipps, na boisku pojawia się Falcon.

77
    Gospodarze wznowią grę od wrzutu piłki z autu na wysokości linii środkowej boiska.

75
    Po dośrodkowanie Gourcuffa ze stałego fragmentu gry jeden z obrońców wybił piłkę poza boisko. Od rzutu rożnego zaczną miejscowi.

74
    Jallet był atakowany przez dwóch zawodników Metz na prawym skrzydle i zdołał wywalczyć rzut wolny dla swojego zespołu.

73
    Cornet otrzymał wymarzone podanie za plecy obrońców, ale nie będzie w stanie dokończyć tej akcji. Arbiter liniowy dopatrzył się pozycji spalonej.

72
    Ferri po raz kolejny zdecydował się na strzał z dystansu, ale tym razem jego próba została zablokowana przed dobrze interweniującego obrońcę.

71
    Przy futbolówce zdecydowanie częściej widzimy miejscowych. Statystyka posiadania piłki prezentuje się następująco: 67% – 33% na korzyść Lyonu.

70
    Na połowę rywali wreszcie udało się przejść zawodnikom FC Metz, ale jedyne, co zdołali osiągnąć, to wywalczenie wrzutu z autu.

69
    Piłkarze z Lyonu od dłuższego czasu utrzymują się przy futbolówce na połowie swoich rywali, ale zupełnie nie potrafią stworzyć sobie stuprocentowej okazji strzeleckiej.

67
    Kolejna okazja Lyonu, ale Fekir źle złożył się do strzału i uderzył niecelnie. Gospodarze na pewno nie grzeszą dziś skutecznością...

66
    Zmiana w drużynie Olympique Lyon: z boiska schodzi Ghezzal, na boisku pojawia się Gourcuff.

64
    Od dłuższego czasu na boisku wieje nudą. Wydaje się, że goście pogodzili się już z porażką, zaś miejscowi psują najprostsze okazje.

63
    Ferri próbował minąć rywali na lewym skrzydle, ale nieprzepisowo pomagał sobie w walce o lepsza pozycję i arbiter przerwał grę.

62
    Gospodarze cały czas atakują, ale efektów póki co nie widać. Jedynego gola w tym spotkaniu potrafili oni zdobyć jedynie z rzutu karnego.

60
    Kolejna okazja miejscowych! Ghezzal otrzymał podanie w pole karne, ale jego próba przelobowania golkipera gości okazał się zbyt lekka.
    Ładny strzał Ferriego:

59
    Na strzał z dystansu zdecydował się Ferri! Przy jego uderzenie bardzo dobrze spisał się Carrasso, który sparował piłkę na rzut rożny.

58
    Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry defensywa gości wybija piłkę poza własne pole karne. Od autu zaczną miejscowi.

57
    Rozpędzony Cornet zostaje powalony na murawę przez Riviereza. Rzut wolny dla Lyonu z lewego skrzydła.
    Niewykorzystana akcja Corneta:

55
    Fenomenalne dośrodkowanie z rzutu rożnego! Do strzału 'szczupakiem" złożył się Cornet, ale z najbliższej odległości przeniósł piłkę ponad poprzeczką!
    Kapitalna okazja gospodarzy:

54
    Jak to nie wpadło?! To musiał być gol! Ogromne zamieszanie w polu karnym gości, a znakomitych okazji nie wykorzystali Cornet oraz Fekir!

53
    Kolejna żółta kartka w tym spotkaniu! Tym razem ukarany zostaje Dabo, który od tyłu zaatakował rozpędzonego Sarra.

51
    Zaostrza nam się to spotkanie. Dabo został ścięty przez Riviereza, który również zostaje ukarany żółtym kartonikiem.

50
    Sarr upada w polu karnym gospodarzy, ale arbiter uznał, że symulował! Zawodnik Metz zostaje ukarany żółtą kartką, choć jak pokazują powtórki, faktycznie był faulowany!

49
    Cornet ostrym wślizgiem zaatakował wyprowadzającego kontratak gości rywala. Arbiter dyktuje rzut wolny dla Metz, ale nie decyduje się na indywidualną karę dla zawodnika Lyonu.

48
    N'Daw ładnie się zastawił, przełożył futbolówkę na lewą nogę, a następnie oddal mocny strzał w kierunku bramki rywali. Uderzenie to nie było jednak celne i od piątego metra grę wznowi Lopes.

47
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

46

Do przerwy Olimpique Lyon prowadzi na własnym terenie z FC Metz 1:0! Jedyny gol padł z rzutu karnego wykorzystanego przez Lacazette. Przypomnijmy, że goście od 30. minuty zmuszeni są grac w osłabieniu. Na drugą odsłonę tego widowiska wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45+3

45+2
    Sarr zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego. Piłka odbiła się jeszcze od muru i pewnie wylądowała w objęciach Lopesa.

45+1
    Dwie minuty dłużej potrwa pierwsza połowa spotkania.

45
    Z kontratakiem wyruszali goście, ale tuż przed polem karnym nieczystym wślizgiem powstrzymany został Nsor! Żółtą kartką za faul ukarany zostaje Umtiti.
    Kolejna szansa miejscowych:

44
    Fantastyczną okazję mieli miejscowi! Cornet świetnie odnalazł się w polu karnym rywali, ale trafił prosto w interweniującego golkipera rywali! Próbował jeszcze dobijać Jallet, ale jego strzał był niecelny.

43
    Nie za wiele dzieje się na boisku w ostatnim czasie. Co jakiś czas futbolówkę przejmują goście, ale nie potrafią oni stworzyć sobie dogodnej sytuacji strzeleckiej.

42
    Gospodarze długo budowali swoją akcję na połowie rywali, ale ostatecznie skończyło się to prosta stratą futbolówki przez Ferriego.

40
    Dośrodkowanie z narożnika boiska również nie przyniosło gospodarzom żadnej korzyści.

39
    Defensorzy gości po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wybijają futbolówkę na rzut rożny.

38
    Cornet ostro faulowany na lewej stronie boiska i arbiter bez wahania dyktuje rzut wolny dla miejscowych.

37
    W ostatnich minutach gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

35
    Zmiana w drużynie Olympique Lyon: z boiska schodzi Lacazette, na boisku pojawia się Cornet.

34
    Kolejna zmiana, tym razem taktyczna, w drużynie FC Metz. N'Gbakoto opuszcza murawę, a zastępuje go Marchal.

32
    Gospodarze wyraźnie chcą wykorzystać fakt, ze rywale grają w osłabieniu i próbują tworzyć kolejne akcje. Czy jeszcze przed przerwą uda im się podwyższyć prowadzenie?
    Lacazette pewnie wyprowadza swój zespół na prowadzenie:

31
    Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podchodzi ALEXANDRE LACAZETTE, który pewnnym strzałem w środek bramki nie daje żadnych szans bramkarzowi gości!

29
    Milan zostaje ukarany czerwoną kartką za faul w polu karnym! Wydaje mi się, ze jest to zbyt wysoka kara dla zawodnika Metz!
    Czy to był faul na czerwień?

28
    Rzut karny dla Olimpique Lyon! W szesnastce gości faulowany był Ghezzal!

26
    Fekir nie zdołał opanować futbolówki po zbyt mocnym podaniu z głębi pola na lewe skrzydło. Rywale zaczną grę od wrzutu z autu.

25
    To już koniec spotkania dla Maloudy! Zawodnik FC Metz musi opuścić murawę z powodu kontuzji! W jego miejsce na murawie melduje się N'Gbakoto.

24
    Tym razem poszkodowanym w starciu w środkowej strefie boiska okazał się kapitan przyjezdnych, Malouda, który wymaga pomocy masażystów.

23
    Krótka przerwa w grze. W starciu z rywalem ostro ucierpiał Umtiti, który póki co nie jest w stanie podnieść się z murawy.

22
    Dogodna okazja Olimpique zostaje przerwana przez arbitra. W momencie podania Lacazette znajdował się na pozycji spalonej.

20
    Mamy tymczasem kolejny stały fragment gry w środkowej strefie boiska. Nsor był nieprzepisowo powstrzymywany przez jednego z zawodników rywali.
    Jallet marnuje znakomitą okazję:

19
    Ależ okazja gospodarzy! Oblężenie bramki przyjezdnych trwało bardzo długo, ale ostatecznie w wymarzonej sytuacji w światło bramki nie trafił Jallet!

17
    Zawzięcie walczyli przyjezdni w środku pola i wreszcie udało im się przejąć futbolówkę. Ich posiadanie piłki nie trwało tym razem jednak zbyt długo i to gospodarze ponownie mają szansę na zbudowanie akcji.

16
    Szybka akcja Lyonu tym razem zakończyła się wywalczeniem przez gospodarzy jedynie rzutu rożnego.

16
    Alexandre Lacazette nie zdołał doskoczyć do futbolówki dośrodkowanej ze stałego fragmentu gry i piłka wylądowała w objęciach Carrasso.

15
    Rzut wolny dla Olimpique Lyon po tym, jak N'Daw zaatakował od tyłu zastawiającego się zawodnika gospodarzy.

14
    Ponownie Gonalons próbował dogrywać futbolówkę z prawego skrzydła, ale i tym razem jego dośrodkowanie nie spowodowało zagrożenia pod bramką rywali.

13
    Ekwilibrystycznie piłkę w polu karnym gości próbował odebrać Fekir, ale nie wyszło mu to najlepiej. Od bramki zaczną rywale.
    Pierwsza okazja przyjezdnych:

11
    Znakomita okazja gości! Lejeune otrzymał wymarzone podanie za plecy obrońców, ale w ostatniej chwili wślizgiem piłkę na rzut rożny wybił jeden z powracających obrońców!

10
    Rozgrywają piłkę na połowie rywali miejscowi, ale ich akcję jak na razie nie robią wrażenia na defensywie przeciwników.

9
    Po raz kolejny prawym skrzydłem przedzierał się Gonalons, ale jego dośrodkowanie w porę zostało zablokowane przez jednego z obrońców.

8
    Ależ okazję miał teraz Fekir! Zawodnik Lyonu otrzymał idealne podanie w pole karne, ale w ostatniej chwili piłkę spod nóg wybił mu Palomino!

7
    Niestety zbyt słabo ze skrzydła dośrodkował piłkę Malouda i bramkarz miejscowych bez kłopotów wyłapał futbolówkę.

6
    I kolejny faul w środkowej strefie boiska. Tym razem ostrym wejściem w nogi rywala popisał się Tolisso.

5
    Lacazette świetnie urwał się defensorom rywali na lewym skrzydle, ale ostatecznie zbyt mocno wypuścił sobie futbolówką, przez co przejęli ją rywali.

4
    Rachid Ghezzal był teraz nieprzepisowo powstrzymywany w środkowej strefie boiska. Arbiter bez wahania podyktował rzut wolny dla miejscowych.

3
    A teraz Gonalons zdecydował się na dośrodkowanie z prawego skrzydła, ale piłkę po jego wrzutce pewnie wyłapał Carrasso.

2
    Krosowe zagranie Dabo na drugą stronę boiska, ale jego kolega z zespołu został powstrzymany przez Sarra. Do bramki zacznie golkiper przyjezdnych.

1

Olympique Lyon: Lopes – Jallet, Bisevac, Umtiti, Dabo – Gonalons (C), Ferri, Tolisso, Ghezzal – Lacazette, Fekir

Rezerwowi: Gorgelin – Benzia, Cornet, Gourcuff, Malbranque, Mboumbouni, Mvuemba

FC Metz: Carrasso – Rivierez, Milan, Palomino, Bussmann – Sarr, N'Daw, Lejeune, Philipps – Nsor, Malouda (C)

Rezerwowi: Oberhauser – Choplin, Falcon, Ikaunieks, Marchal, Metanire, N'Gbakoto

Sędzia główny: Olivier Thual
    Asystenci: Stephan Luzi, Cyril Saint-Cricq Lompre
    Sędzia techniczny: Hamid Guenaoui.
    Na Stade Gerland trwa rozgrzewka:

Witam Państwa serdecznie! Spotkanie w Lyonie rozpocznie się za około 50 minut, a my już niebawem poznamy wyjściowe zestawienia obu zespołów. Zapraszam na relację!

Początek spotkania zaplanowany na godzinę 14:00. Bądźcie z nami jednak już pół godziny wcześniej, aby zapoznać się z wyjściowymi składami obu drużyn!

W poprzedniej serii gier FC Metz rywalizował na własnym stadionie z Montpellier. Mimo, że gospodarze prowadzili po pierwszej połowie 2:1, to mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla ekipy przyjezdnych.

Przyjezdni nie spisują się już tak dobrze jak ich dzisiejsi rywale. W ciągu ostatnich dziewięciu ligowych spotkań wywalczyli oni zaledwie 2 punkty! Podopieczni Alberta Cartiera w przeciwieństwie do rywala potrafili jednak awansować do 1/8 finału, gdzie ich rywalem będzie drugoligowe Brest.

W ostatniej kolejce Olimpique rywalizował na wyjeździe z RC Lens. Mecz był w miarę wyrównany, ale mimo wszystko to goście zwyciężyli 2:0. Pierwszą bramkę zdobył dla nich jeden z rywali, Gbamin, który przypadkowo skierował piłkę do własnej bramki. Drugi gol to zasługa Lacazette, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Po 21 rozegranych meczach piłkarze z Lyonu są liderami. Cały czas trwa ich passa sześciu ligowych zwycięstw z rzędu. Podopieczni Huberta Fourniera mogą się teraz skupić jedynie na lidze, ponieważ nie grają w tym sezonie w europejskich pucharach, a w zeszłym tygodniu, z powodu wyjazdowej porażki 2:3 z Nantes, odpadli z krajowego pucharu.

Serdecznie zapraszam Państwa na mecz 22. kolejki francuskiej Ligue 1! Na Stade Gerland w Lyonie miejscowy Olympique zmierzy się z FC Metz.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.

Gole: 31. Lacazette (kar.), 83. Tolisso

Kartki:   45. Umtiti (LYO), 53. Dabo (LYO) – 50. Sarr (MTZ), 51. Rivierez (MTZ)   29. Milan (MTZ)

Olympique Lyon: Lopes – Jallet, Bisevac, Umtiti, Dabo – Gonalons (C), Ferri, Tolisso, Ghezzal (66. Gourcuff) – Lacazette (35. Cornet), Fekir (85. Benzia)

Zmiany: Gorgelin – Benzia, Cornet, Gourcuff, Malbranque, Mboumbouni, Mvuemba

FC Metz: Carrasso – Rivierez, Milan, Palomino, Bussmann – Sarr, N'Daw, Lejeune, Philipps (78. Falcon) – Nsor, Malouda (C)(25. N'Gbakoto, 34. Marchal)

Zmiany: Oberhauser – Choplin, Falcon, Ikaunieks, Marchal, Metanire, N'Gbakoto

Sędzia techniczny: Hamid Guenaoui