PSG – Caen 2:2 (koniec) | Nantes – Bastia 0:2 (koniec) | Toulouse – Rennes 2:1 (koniec)
Lens – Évian TG 0:2 (koniec) | Lille – Nice 0:0 (koniec) | Monaco – Montpellier 0:0 (poz.)
RC Lens
0:2 (0:2)
Évian Thonon Gaillard
Sobota 14.02.2015, 20:00 • Stade de la Licorne (Amiens) • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne emocję z Lajfy.com! (21:55:12)

Przyjezdni wykorzystali swoje okazje w pierwszej części spotkania i do końca meczu kontrolowali przebieg spotkania. Zawodnikom gospodarzy brakowało pomysłu na rozmontowanie defensywy przyjezdnych. Mecz o "sześć" punktów dla Evian Thonon Gaillard!

Lens w drugiej części spotkania uporządkowało swoją grę, jednak nie potrafiło poważnie zagrozić bramce rywali. Evian ograniczył się do bronienia dostępu do bramki i kontrowania rywali. Piłkarsko gospodarze wyglądali lepiej niż rywale, jednak punkty dziś zdobywają przyjezdni. Futbol potrafi być niesprawiedliwy.

90+4

90+4
    Leroy z najwyższym trudem paruje piłkę po zamieszaniu w polu karnym spowodowanym dośrodkowaniem z rzutu wolnego!

90+3
    Chavarria znalazł się w dobrej sytuacji, jednak z ostrego kąta przenosi piłkę nad poprzeczką!
    Faul Baala na Wassie.

90+2
    Arbiter główny po konsultacji z asystentem postanowił wywalić z boiska Baala, za brutalny faul. Z kolei kartka Wassa została pokazana za niesportowe zachowanie. Dziwna decyzja R. Buqueta.

90+1
    Brzydki faul w środku pola na Wassie. Sędzia zatrzymuje, grę. Mamy rzut wolny dla gości.

90
    Arbiter główny przedłuża to spotkanie o kolejne cztery minuty.

89
    Piłkarze gości każdy kolejny kontakt z piłką kończą dalekim wybiciem z własnej połowy boiska. Gra na czas drużyny przyjezdnych.

88
    Evian wyprowadzało kontrę, która została z łatwością powstrzymana przez Kantariego. Lens z powrotem w posiadaniu futbolówki.

87
    Kolejne dośrodkowanie Gbamina, tym razem ląduje na głowie Chavarrii. Uderzenie napastnika gospodarzy ląduje w rękach Leroy'a.

85
    Dośrodkowanie Gbamina kompletnie nieudane. Piłka ląduje za linią końcową boiska. Evian wznowi grę od własnej bramki.

84
    Zmiana w drużynie Évian Thonon Gaillard: z boiska schodzi Thomasson, na boisku pojawia się Fall.

83
    Zagranie wzdłuż bramki nie zostaje zamknięte przez żadnego z zawodników gospodarzy. Piłkę przejął Mongongu.

82
    Lens nadal w posiadaniu futbolówki. Evian kompletnie bezradne, a gospodarze nie mają pomysłu na rozmontowanie ich defensywy.

80
    Leroy nie zdołał utrzymać piłki w boisku. Korner, jednak nie zagroził bramce rywali. Golkiper gospodarzy wznowi grę z piątego metra.

79
    Evian kompletnie bezradne, zepchnięte do defensywy. Lens wali w przysłowiową głową w mur.

78
    Kolejny stały fragment gry dla zespołu gospodarzy i kolejne dośrodkowanie, które nie przyniosło zagrożenia pod bramką rywali.

77
    Zmiana w drużynie RC Lens: z boiska schodzi Guillaume, na boisku pojawia się Coulibaly.

76
    Zmiana w drużynie Évian Thonon Gaillard: z boiska schodzi Duhamel, na boisku pojawia się Wass.

75
    Arbiter główny mógł podyktować jedenastkę! Touzghar był pociągany za koszulkę! Sędzia kazał grać dalej.

73
    Leroy po raz kolejny dobrą interwencją uchronił swój zespół przed utratą bramki! Groźny strzał ze skraju pola karnego oddał Guillaume.

72
    Kolejna próba sforsowania obrony gości zatrzymana faulem. Abdallah może mówić o sporym szczęściu, że nie wyleciał z boiska.

71
    Leroy na linii łapie futbolówkę po strzale głową z dośrodkowania z rzutu wolnego! Mogła to być bramka kontaktowa.

70
    Touzghar w walce o górną piłkę z przeciwnikiem ucierpiał, sędzia zatrzymuje grę i dyktuje rzut wolny dla gospodarzy.
    Barbosa trafia w słupek!

68
    Szybka kontra gości! Thomasson szybko znalazł się w polu karnym rywali, przytomnie zgrał piłkę do nabiegającego Barbosy, który trafił w słupek!

68
    Zagranie z rzutu wolnego z okolic narożnika boiska kompletnie nie udane. Zawodnicy Lens walczący o piłkę dopuścili się przewinienia na rywalu.

67
    Żółtą kartkę otrzymuje Abdallah (Évian Thonon Gaillard). Ostro potraktował z prawej strony boiska Gbamina. Sędzia bez wahania sięga do kieszeni po kartkę.

66
    Defensorzy gości dzielnie odpierają ataki gospodarzy. Lens sunie z kolejnymi atakami.

65
    Touzghar został zatrzymany z prawej strony boiska, Leroy wznowi grę od bramki. Fatalne decyzję podejmują zawodnicy gospodarzy.

64
    Lens od dłuższego czasu w posiadaniu futbolówki, gra toczy się głównie na połowie przyjezdnych. Evian zepchnięte do defensywy.

63
    Zmiana w drużynie Évian Thonon Gaillard: z boiska schodzi Sunu, na boisku pojawia się Barbosa.

62
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie zagroziło bramce gości. Leroy wznowi grę z piątego metra boiska.

61
    Żółtą kartkę otrzymuje Sabaly (Évian Thonon Gaillard). Sędzia cofnął karę obrońcy gości, wcześniej ostrym wślizgiem potraktował Gbamina.

61
    Gra toczy się od dłuższego czasu w środkowej części boiska. Żadna z drużyn nie jest w stanie dłużej utrzymać się w posiadaniu futbolówki.

59
    Dośrodkowanie z prawego sektora boiska z łatwością powstrzymana przez defensorów rywali. Lens nie potrafi poważnie zagrozić gościom.

58
    Madiani urywał się z prawej strony boiska defensorom gości. Został wzięty w kleszcze i upadł na murawę po ostrym wejściu Sabaly.

57
    Gbamin z łatwością zatrzymał akcję ofensywną gości z prawej strony. Gra zostanie wznowiona przez gospodarzy zza linii bocznej boiska.

56
    Zmiana w drużynie RC Lens: z boiska schodzi Cavare, na boisku pojawia się Bourigeaud.

54
    Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy zostaje z łatwością złapane przez Riou. Piłkę na chwile mieli w posiadaniu gospodarze.

53
    Przerwa w spotkaniu. Potrzebna pomoc medyczna dla Thomassona i Baal'a, który po faulu Cypriena niefortunnie wpadł na niego i upadł na murawę.

52
    Thomasson zatrzymany faulem na połowie rywala. Skrzydłowy gości rozpędzał się z futbolówką i napędzał akcję swojego zespołu w porę go powstrzymał Cyprien.

51
    Chavarria po raz kolejny dał o sobie znać! Otrzymał piłkę na skraju pola karnego, szukał dla siebie miejsca by oddać strzał. Jego próba po długim rogu minimalnie mija bramkę rywali.

50
    Dośrodkowanie z narożnika boiska nie zagroziło bramce rywali. Lens nadal w posiadaniu futbolówki, rozgrywa piłkę na połowie rywala.

49
    Cavare podłączył się w akcję ofensywną swojego zespołu, jednak w polu karnym czysto został zablokowany i wywalczył korner dla swojego zespołu.

48
    Dośrodkowanie w pole karne zostaje złapane przez Leroy'a! Goście wyprowadzają akcję z własnej połowy.

47
    Chavarria powalony na murawę przez Abdallaha. Zawodnicy gospodarzy mają rzut wolny na połowie przeciwnika.

46
    Zmiana w drużynie RC Lens: z boiska schodzi Le Moigne, na boisku pojawia się Madiani.

46
    Kibice gospodarzy nie mają po pierwszej części spotkania powodów do zadowolenia. Czy w drugiej odsłonie ich drużyna zdoła odmienić losy spotkania!?

Evian w pełni zasłużenie prowadzi w tym pojedynku. Zespół Lens choć częściej utrzymywał się w posiadaniu piłki tak na prawdę stworzył tylko jedną groźną akcję. Goście punktują rywala wyprowadzają zabójcze kontry. Dwie z nich bardzo pewnie wykończył Mathieu Duhamel.

45

45
    Chavarria aktywny w ofensywie, po zgraniu kolegi z zespołu oddał strzał z 14. metra. Leroy z łatwością broni jego próbę.

44
    Lens zażegnało niebezpieczeństwo pod własnym polem karny i wyprowadzało kontrę. Chavarria fatalnie zgrywał piłkę do Touzghara i ta została przejęta przez Cambona.

43
    Żółtą kartkę otrzymuje Baal (RC Lens). Obrońca gospodarzy chciał wymusić rzut karny upadając niepotrzebnie w polu karnym. Słuszna decyzja arbitra głównego.

41
    Evian nadal w ataku, gra toczy się na połowie rywala. Dośrodkowanie z lewej strony boiska przelatuje całe boisko wszerz... Piłka ląduje za linią boczną boiska. Grę wyrzutem z autu wznowił Kantari.

40
    Kolejna groźna akcja gości! Duhamel powalczył o górną piłkę zagrywaną przez Sabaly'ego. Napastnik przyjezdnych minimalnie mija się z piłką!

38
    Zagranie z rzutu wolnego zamykał wcześniej faulowany Le Moigne! Zawodnik gospodarzy z bliskiej odległości nie zdołał trafić w światło bramki. Wpływ na to miało zamieszanie w polu karnym. Zawodnik gospodarzy do końca nie widział futbolówki.

37
    Le Moigne zatrzymany faulem z prawej strony boiska. Skrzydłowy gospodarzy rozpędzał się z piłką, jednak w porę go powstrzymano.

36
    Lens ruszyło do ataku, gra toczy się na połowie Evianu. Goście zepchnięci do defensywy.
    DUHAMEL - 0:2

35
    Gol dla Évian!
    MATHIEU DUHAMEL otrzymał kapitalne prostopadłe podanie z głębi pola! Wyszedł praktycznie z własnej połowy sam na sam z Riou! Wydawało się, że jego szansa zostanie zaprzepaszczona, jednak udało mu się płaski strzałem lewą nogą umieścić piłkę w siatce obok bezradnego bramkarza Lens.

33
    Faulem zatrzymana kontra Evianu. Sorlin powalony na murawę przez rywala.

32
    Akcja ofensywna Lens z prawej strony zainicjowana przez Guillaume zostaje z łatwością zatrzymana.

31
    Gra przeniosła się w środkową część boiska. Wiele strat z obu stron, żadna z drużyn nie jest w stanie utrzymać się w posiadaniu futbolówki.
    Mecz o "sześć" punktów nie cieszy się dużym zainteresowaniem. Na trybunach najzagorzalsi fani miejscowych.

29
    Lens traci futbolówkę na połowie rywali na rzecz Sabaly. Przekątne podanie do Sunu na "nos". Evian konstruuje atak na bramkę rywali.

27
    Kombinacyjna akcja między Chavarrią, a Touzgharem zostaje w porę przerwana. Kolejna akcję z lewej strony gospodarzy zatrzymuje Abdallaha. Piłka w posiadaniu przyjezdnych.

26
    Bezpośredni strzał z rzutu wolnego zatrzymuję się na murze. Gospodarze nadal w posiadaniu futbolówki.

25
    Szybko rozegrany stały fragment gry. Piłka wędruje jak po sznurku, Kone ostro zaatakował rywala co nie umknęło uwadze arbitra. Mamy kolejny rzut wolny dla gospodarzy.

24
    Gra coraz bliżej przenosi się pod pole karne gości. Sunu przerywa akcję Lens faulem na 40. metrze od bramki.

22
    Gospodarze po straconej bramce przebudzili się! Od dłuższego czasu to oni dyktują warunki na boisku. Evian zepchnięty do defensywy.
    Leroy w kapitalnym stylu uchronił swój zespół przed utratą bramki.

21
    Szybka odpowiedź zespołu gospodarzy. Prawą stroną pognał Guillaume, zagrał spod linii wsteczną piłkę do której dopadł Chavarria, uderzył z pierwszej piłki. Z trudem próbę jego łapie Leroy!
    DUHAMEL - 0:1

19
    Bramkę zdobył MATHIEU DUHAMEL. Napastnik gości bardzo dobrze odnalazł się w polu karnym i uderzył nie do obrony. Golkiper gospodarzy był bez szans!

18
    Baal przerwał czysto akcję gospodarzy, następnie sam został powalony na murawę. Rzut wolny dla zespołu Lens.

17
    Szarpane akcje z obu stron. Żadna z drużyn nie jest w stanie dłużej utrzymać się w posiadaniu futbolówki. Kantari ostrym wejście przerywa akcje ofensywną rywali.

15
    Dośrodkowanie z prawej strony Guillame z łatwością zostaje złapane przez Leroy'a.

14
    Duhamel ostro potraktowany przez Kantariego. Sędzia zatrzymuje grę w środkowej części boiska.

13
    Wyrzut z autu zagroził nieco bramce Evianu. Piłkę przedłużył Chavarria, jednak piłka przeleciała nad poprzeczką.

11
    Lens rozgrywa piłkę wszerz boiska. Gra toczy się głównie w środkowej części boiska.

10
    Dośrodkowanie z prawej strony boiska Sunu przeleciało całe pole karne. Piłka z powrotem w posiadaniu gospodarzy.

8
    Gra przeniosła się w środkową część boiska. Wiele chaosu na murawie w Lens. Żadna z drużyn nie jest w stanie dłużej utrzymać się w posiadaniu futbolówki.

7
    Kapitalne wyjście Riou! Dobrym wyjściem zatrzymał akcję gości. Prawą stroną uciekał Thomasson.

5
    Zespół gospodarzy częściej w posiadaniu futbolówki, jednak nie potrafią tego sfinalizować dobrą akcją ofensywną.

3
    Gra toczy się głównie w środku pola. Obie drużyny jak na razie nie chcą zaatakować.

1

RC Lens: Riou – Cavare, Baal, Kantari, Gbamin – Le Moigne, Cyprien, Valdivia – Guillaume, Chavarria, Touzghar.

Rezerwowi: Sylla, Ba, Coulibaly, Madiani, Atrous, Bourigeaud, El Jadeyaoui.

Évian Thonon Gaillard: Leroy – Abdallah, Mongongu, Cambon, Sabaly – Sorlin, Kone, Sunu, Tejeda, Thomasson – Duhamel.

Rezerwowi: Fall, Wass, Hansen, Sougou, Angoula, Barbosa, Ramirez.

Sędziowie: R. Buquet – C. Gringore, G. Debart.

Na relację na żywo z tego spotkania zapraszamy kilkadziesiąt minut przed pierwszym gwizdkiem! Redakcja Lajfy.com!

Przyjezdni zajmują jedną pozycję wyżej, na swoim koncie mają 23. punkty. W 24. kolejkach zwyciężali siedem razy, dwukrotnie remisowali i piętnastokrotnie uznawali wyższość rywala. W minionej kolejce przegrali z Bordeaux (0:1).

Lens w tabeli zajmuje 19. lokatę, mają zaledwie oczko przewagi nad ostatnią drużyną w tabeli. Na swoim koncie dotychczas uzbierali 22. punkty. W rozegranych dotychczas spotkaniach zwyciężali pięciokrotnie, dołożyli do tego siedem remisów i, aż dwunastokrotnie z boiska schodzili pokonani. W ubiegłej kolejce spotkań RC Lens podzieliło się punktami z Saint-Etienne (3:3).

Spotkanie o przysłowiowe sześć punktów, na Stade de la Licorne wybiegną sąsiedzi z tabeli. Obie drużyny spisują się poniżej oczekiwań o okupują dolne rejony tabeli. Pierwsze spotkanie między tymi zespołami zakończyło się wynikiem 2:1 dla drużyny Evian TG.

W 25. kolejce spotkań francuskiej Ligue 1, Lens na własnym obiekcie zagra z Evian Thonon Gaillard!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.