PSG – Caen 2:2 (koniec) | Nantes – Bastia 0:2 (koniec) | Toulouse – Rennes 2:1 (koniec)
Lens – Évian TG 0:2 (koniec) | Lille – Nice 0:0 (koniec) | Monaco – Montpellier 0:0 (poz.)
Lille OSC
0:0 (0:0)
OGC Nice
Sobota 14.02.2015, 20:00 • Grand Stade Lille Métropole, Lille • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Już w najbliższą sobotę będziemy świadkami ciekawego starcia w ramach francuskiej Ligue 1. Zmierzą się ze sobą zespoły, które plasują się w środkowych rejonach tabeli. OSC Lille zdecydowanie wyższe miało ambicje przed obecnymi rozgrywkami. Ich sobotni rywale natomiast z pewnością liczą jeszcze na zakwalifikowanie się do europejskich pucharów.
    Poważna kontuzja zawodnika OSC Lille:

OSC Lille:

Drużyna ta miała bić się o europejskie puchary w obecnym sezonie. Jak jednak się okazało po 24. meczach mają na koncie zaledwie trzydzieści jeden punktów. Daje im to dopiero jedenastą pozycję w ligowej stawce. Zdecydowanie zbyt mało bramek zdobywają jak do tej pory (tylko dwadzieścia), ale za to mogą pochwalić się naprawdę dobrą defensywą (dwadzieścia jeden goli straconych). W ostatniej ligowej kolejce pokonali w wyjazdowym pojedynku Montpellier 2:1 po zaciętej rywalizacji. Najskuteczniejszymi zawodnikami w lidze są Divock Origi oraz Nolan Roux. Zdobyli oni po trzy gole.
    OGC Nice ostro trenuje przed sobotnią rywalizacją:

OGC Nice:

Solidnie prezentują się dodopieczni Claude Puela w obecnych rozgrywkach. Zajmują wysokie ósme miejsce w ligowej tabeli i mają na swoim koncie trzydzieści trzy punkty. Pochwalić się mogą ujemnym bilansem bramkowym (28-29). W ostatniej ligowej potyczce zremisowali bezbramkowo na własnym obiekcie z FC Nantes. Zdecydowanie najskuteczniejszym zawodnikiem jest Carlos Eduardo – autor siedmiu bramek w tej kampanii. Team ten jest pomieszaniem idealnym doświadczenia oraz młodego talentu. Należy przypuszczać, że w najbliższych latach ekipa będzie mogła spokojnie włączać się do walki o Ligę Europy.

Na ten pojedynek zapraszamy państwa bardzo serdecznie już w najbliższą sobotę o godzinie 20:00 do relacji w lajfy.com!

Lille OSC: Enyama – Corchia, Kjaer, Baša, Sidibé – Mavuba, Gueye, Balmont – Marcos Lopes – Roux, Origi.
    Rezerwowi: Delaplace, Boufal, Traore, Elana, Ryan Mendes, Diaby, Rozehnal.

OGC Nice: Hassen – Palun, Genevois, Diawara, Amavi – Mendy, Rafetraniaina – Eysseric, Carlos Eduardo, Hult – Pléa.
    Rezerwowi: Koziello, Gomis, Pouplin, Maupay, Bosetti, Constant, Bauthéac.

Główny: B. Valera
    Asystenci: D. Benech, M. Grosbost
    Techniczny: T. Léonard.

1

2
    Póki co spokojnie rozgrywają piłkę oba zespoły w środkowej części boiska. Niedługo powinniśmy się spodziewać pierwszej sytuacji podbramkowej.

3
    Lille w posiadaniu piłki. Trzeba się spodziewać, że zespół ten dzisiaj będzie starał się wywalczyć komplet punktów i awansować w ligowej tabeli.

4
    Basa przejął futbolówkę na własnej połowie boiska i stara się z Mavuba rozegrać atak pozycyjny.

5
    Balmont z Lopesem nieźle rozgrywali piłkę w ofensywie, jednak ostatecznie wszystko kończy się dość prostą stratą.
    Rozpoczynamy naprawdę ciekawie zapowiadający się pojedynek:

7
    Bardzo dobrze w ofensywie radzą sobie piłkarze OGC Nicei. Finalnie Amavi zbyt ostro atakował rywala na skrzydle i go faulował.

8
    Basa nie daje w defensywie za wygraną i świetnie powalczył bark bark z rywalem. Wybił potem futbolówkę za linię boczną.

9
    Tym razem Corchia został sprawdzony na swojej stronie defensywy przez przeciwnika. Nic jednak nie udało się wskurać zawodnikom gości.

10
    Pierwszy raz w tym spotkaniu dłużej w posiadaniu futbolówki utrzymują się piłkarze podopiecznych Puela.

11
    Hassen wznawia grę dalekim wykopem piłki na połowę rywali. Walczą później w główkowym pojedynku Plea i Basa.

12
    Zbyt wysoko do skrzydła zagrywał Eysseric i ostatecznie cała akcja Nicei kończy się niepowodzeniem. Po chwili Mavuba fauluje rywala w ofensywie.
    W środku stawki narazie znajduje się OGC Nice:

12
    Nolan Roux otrzymał niezłe podanie na wolne pole, ale w momencie oddania strzału skiksował i futbolówka znacznie mija bramkę rywali.

14
    Starcie między Hultem i Balmontem. Sędzia uznał, że ten pierwszy był faulowany przez przeciwnika.

15
    Mocne dośrodkowanie w pole karne Enyeamy. Tam zawodnik OGC Nice wyskoczył najwyżej, ale nie zdołał uderzyć w światło bramki przeciwników.

16
    Po kwadransie czas na podsumowanie gry i przedstawienie posiadania piłki. Częściej przy niej znajdują się goście (40%-60%).

17
    Bardzo dobry strzał z rzutu wolnego w wykonaniu Corchii! Uderzył technicznie nad murem z trzydziestego metra i Hassen poprawie wybija piłkę do boku!
    Strzał Chorchii z rzutu wolnego:

19
    Spokojnie Plea rozgrywa futbolówkę na połowie przeciwnika. Osatatecznie faulował w ofensywie Kjaera i od rzutu wolnego wznowi Lille.

21
    Origi starał się przedstać pod bramkę przeciwników. Finalnie rywal wybił futbolówkę na rzut rożny.

22
    Zablokowany strzał Mavuby z bliskiej odległości. Drugi w krótkim odstępie czasu kornej dla zespołu gospodarzy.

23
    Eysseric pięknie minął rywala na skrzydle. Potem jednak zbyt daleko wypuścił sobie piłkę i ostatecznie ją stracił.

24
    Sebastien Corchia nabił rywala przy linii bocznej boiska. Będzie za moment wznawiał grę od autu.

25
    Zdecydowanie zbyt wysoko była zawieszona piłka po dośrodkowaniu Eysserica. Enyeama spokojnie ją przechwycił.

26
    Hult otrzymał podanie w bocznym sektorze boiska i zdecydował się wycofać futbolówkę. Nie spieszy się Nice z ofensywną akcją.

27
    Świetnie po obwodzie rozgrywają futbolówkę goście. Jak do tej pory ich gra może się podobać zdecydowanie bardziej niż miejscowych.

28
    Po zablokowanej centrze Eysserica będziemy mieli rzut rożny dla przyjezdnego teamu.
    Na trybunach pozytywna atmosfera:

29
    Drugie z rzędu dośrodkowanie młodego francuskiego skrzydłowego z narożnika boiska. Po nim niezbyt czysto trafił w futbolówkę gracz Nicei.

30
    Bardzo wysoko z pressingiem podeszli zawodnicy OGC Nicei i w konsekwencji odebrali futbolówkę swoim rywalom.

31
    Amavi fauluje rywala przy linii bocznej boiska. Sędzia upomina tego gracza. Na powtórkach widać, że to raczej on był w tej sytuacji faulowany.

32
    Ponad dwa kwadranse gry za nami i nadal nie mieliśmy czystych sytuacji podbramkowych. Najlepszą sytuację miał Corchia, który uderzał z trzydziestego metra, ale obronił wtedy strzał Hassen.

33
    Młody Belg znowu wychodzi w głąb pola gry i stara się rozegrać futbolówkę. Później mieliśmy faul blisko pola karnego Nicei i będzie rzut wolny dla OSC Lille.

34
    Świetną akcją na skrzydle popisał się Origi. Zacentrował na dziesiąty metr w kierunku Roux, a ten nie trafił w piłkę.

35
    Wracający na własną połowę Lopes fauluje przeciwnika i słusznie otrzymuje napomnienie.

36
    Sprytnie rozegrali teraz rzut wolny piłkarze OGC Nice, ale wspaniale interweniuje wychodzący z bramki Enyeama.
    Niezłe rozegranie rzutu wolnego przez gości:

37
    Niezbyt wiele strzałów mieliśmy w tym meczu. Na chwilę obecną wynosi ta statystyka: Lille 4-1 Nice.
    Tak prezentuje się cała tabela przed tą kolejką:

39
    Spokojnie wymieniają kolejne podania na własnej połowie boiska gracze Lille. Balmont po chwili decyduje się na indywidualną akcję, ale kompletnie nieskutecznie.

40
    Lopes kapitalnie urwał się rywalowi i pognał w kierunku pola karnego rywali. Tam jego strzał został zablokowany przez przeciwnika.

41
    Za faul na rywalu w środkowej strefie boiska Genevois ogląda żółtą kartkę.

42
    Brutalne kopnięcie Sidibe w nogę rywala kończy się słusznym wykluczeniem tego gracza!
    Starcie Genevoisa z Sidibe:

44
    Balmont kapitalnie pognał na skrzydle i starał się dośrodkować. Piłka ostatecznie opuściła wcześniej pole gry przez linię końcową.

44
    Za sumę przewinień Balmont również zostaje ukarany kartką koloru żółtego.

45
    Zły wrzut piłki z autu w wykonaniu Balmonta i w konsekwencji ich rywale wznowią z tego samego miejsca.

45+2

Mavuba za podważanie decyzji sędziego już po gwizdku otrzymuje słusznie żółtą kartkę.

Po pierwszej odsłonie Lille bezbramkowo remisuje z Niceą. Oba zespoły nie stworzyły sobie zbyt wielu sytuacji podbramkowych. Bramkarze jak do tej pory jedynie po raz musieli popisać się swoimi umiejętnościami. W posiadaniu piłki przewagę mają goście (46%-54%). W drugiej połowie będą oni mieli ogromną przewagę, gdyż pod koniec tej części gry czerwoną kartkę otrzymał Sidibe. Liczymy na większą ilość emocji w drugiej połowie rywalizacji!
    Po pierwszej połowie mamy remis:

46

46
    OSC Lille musi się teraz skupić bardziej na defensywie, więc Nolana Roux zastępuje Boufal.

47
    Chwilę później już z dobrej strony zaprezentował się Boufal. Jego dobre dośrodowanie zostało jednak wybite skutecznie przez jednego z rywali.

48
    Corchia pięknie podłączył się do ofensywnej akcji, jednak chwilę póxniej jego zespół stracił futbolówkę. Na własnej połowie świetnie zachował się natomiast Kjaer.

49
    Carlos Eduardo miał sporo miejsca i czasu przed polem karnym rywali na oddanie strzału. Finalnie piłka przelatuje wysoko nad poprzeczką.
    Komplet wyników do przerwy:

50
    Atak pozycyjny wyprowadza zespół grający w przewadze. Ostatecznie Palun popisuje się niedokładnym zagraniem na wolne pole.

51
    Faul w ofensywie w wykonaniu piłkarza gospodarzy. Będzie to kolejna okazja na wyjście z atakiem dla przyjezdnych.

52
    Jak do tej pory bardzo długo udaje się utrzymywać w posiadaniu futbolówki zawodnikom Girarda. Nie pozwalają oni przejąć futbolówki gościom.

53
    Origi szarżował na lewej stronie boiska. Wpadł on w szesnastkę rywali, ale tam niedokładnie odgrywał do partnerów.

54
    Bardzo mało zabrakło teraz Hultowi, aby wykorzystać nieporozumienie w szeregach gospodarzy. Finalnie golkiper OSC Lille wybija za linię boczną futbolówkę.

55
    Dalekie wybicie piłki przez Enyeame na połowę rywali. Tam nie udaje się jednak jego partnerom przejąć futbolówki.

56
    Origi stara się rwać grę na skrzydle. Znowu jednak w trej sytuacji mamy małą przepychankę z rywalem. Jak się okazało Belg był w tej sytuacji faulowany.

57
    Lopes mocno zacentrował z rzutu wolnego, jednak piłka mija słupek bramki przeciwnej drużyny. W konsekwencji od piątki rozpocznie grę Hassen.
    Niedokładne dośrodowanie Lopesa:

58
    Nie są w stanie wykorzystać swojej gry w przewadze zawodnicy Puela. Cały czas mądrze bronią się i rozgrywają piłkę ich przeciwnicy.

59
    W tym momencie na placu gry pojawia się ofensywnie usposobiony Bauthéac.
    Kibice z Nicei wierzą w tryumf swoich ulubieńców:

61
    Nadal bardzo słabo prezentuje się statystyka strzałów w kierunku bramki przeciwników. Więcej mają zawodnicy miejscowej ekipy (6:2).

62
    Basa ucierpiał w starciu z przeciwnikiem. Mamy chwilową przerwę w grze, ale wydaje się, że ten zawodnik będzie w stanie kontynuować udział w zawodach.
    Po czterech kwadransach nadal bez bramek:

64
    Tym razem to Rio Mavuba leży na murawie i wymaga pomocy medycznej. Za moment dowiemy się czy będzie on w stanie kontynuować udział w grze.

65
    Cały czas oba zespoły nie potrafią znaleźć płynności w grze. Tym razem Genevois źle upadł na murawę i ucierpiał.

66
    Boufak kolejny raz popisał się świetnym dośrodkowaniem i znakomicie wybija piłkę głową na rzut rożny jeden z defensorów Nice.

67
    Carlos Eduardo wrócił we własne pole karne i wybija piłkę na kolejny rzut rożny. Coraz odważniej atakują gospodarze

68
    Balmont niedokładnie uruchomił na skrzydle Lopesa i w konsekwencji od autu grę wznowią jego przeciwnicy.

69
    Doświadczony pomocnik Lille był teraz faulowany przez jednego z rywali. Jak się okazało Plea za to przewinienie otrzymał napomnienie.

70
    Błyskawiczna kontra przyjezdnych i mamy przewinienie w ofensywie gracza tego zespołu. Ucierpiał w starciu z rywalem Corchia.
    W tej sytuacji ucierpiał Corchia, a Bauthéac dostał żółtą kartkę:

71
    Ostro nogą w głowę rywala wszedł Bauthéac i zasłużenie dostaje żółtą kartkę.

73
    Od rzutu sędziowskiego wznowi grę sędzia tych zawodów. Jest to związane ze zderzeniem głową dwóch zawodników.

74
    Spokojnie wymieniają kolejne podania zawodnicy miejscowego zespołu. Wszystko kończy dopiero Diawara, który głową wybija na aut.

75
    Sędzia asystent wskazał spalonego zawodnika OGC Nice! Jak pokazały powtórki Eduardo wspaniale wychodził na czystą pozycję i bramka powinna być uznana!
    To powinna być bramka dla Nicei:

77
    Lopes odgrywał z pierwszej piłki do dobrze ustawionego Origiego. Ten jak się okazało był na wyraźnym spalonym.

78
    Mamy zmianę w zespole gospodarzy. Miejsce Lopesa na polu gry zajmuje Mendes.

79
    Od własnej połowy akcję w ataku pozycyjnym rozgrywają zawodnicy Nicei. Nie są jednak w stanie kolejny raz dojść do pozycji strzeleckiej.

80
    Palun na prawym skrzydle podłączył się do akcji ofensywnej. Jak się okazało na boisku leży jeden z zawodników gości i sędzia musiał przerwać grę.

82
    Jak pokazały powtórki zawodnik przyjezdnego zespołu ucierpiał w starciu z Corchia. Plea nie był w stanie grać dalej. Zastępuje go Bosetti.

83
    Nicea konstruuje akcję na prawym skrzydle. Tam jednak defensorzy miejscowego zespołu udanie wybijają futbolówkę.

84
    Mendes przejął piłkę i pobiegł z nią w kierunku pola karnego rywali. Wtedy jednak nie udało mu się już minąć przeciwnika.

85
    Ostatnia zmiana w zespole miejscowym. Za Balmonta pojawia się Delaplace.

86
    W końcu udało się zamknąć rywali na ich połowie boiska. OGC Nicea wspaniale wymienia kolejne podania w kierunku bramki przeciwników.

87
    Od wrzutu z autu wznowią grę piłkarze Girarda. Starają się oni kraść kolejne sekundy i wyczekują końca tego meczu.
    Niestety nie mamy zbyt wielkich emocji w tym pojedynku:

89
    Corchia podbiegł blisko pola karnego przeciwnika, ale tam popisuje się niecelnym dośrodkowaniem.

90
    Jednak z ostatnich akcji gości również kończy się niepwoodzeniem. Ostatnia zmiana w meczu. Miejsce Eduardo zajmuje Constant.

90+1
    Sędzia decyduje się na doliczenie aż czterech minut do regulaminowego czasu gry tego spotkania.

90+3
    Gospodarze wymieniają podania na połowie rywala. Piłka dociera do Boufala, który minął jednego z rywali i uderzył technicznie z dwunastu metrów! Piłka ostatecznie przelatuje minimalnie nad bramką gości!
    Piłka meczowa i uderzenie Boufala:

90+4

OSC Lille remisuje bezbramkowo z OGC Nice. Za nami naprawdę przeciętny pojedynek, a mogliśmy się spodziewać zdecydowanie większych emocji. Najlepszą okazję w spotkaniu dla gospodarzy zmarnował w doliczonym czasie gry Boufal. Wcześniej piłkę do bramki gospodarzy skierował Carlos Eduardo, jednak sędziowie uznali niesłusznie, że był on na spalonym. W takim wypadku oba teamy dzielą się punktami w tym meczu.