Garbarnia – Sparta 4:2 (koniec) | Karvina – Rozwój 4:1 (koniec) | Olimpia G. – Stomil 3:0 (koniec)
Puszcza – Poronin 3:0 (koniec)
Olimpia Grudziądz
3:0 (1:0)
Stomil Olsztyn
Sobota 14.02.2015, 12:00 • Stadion Wdy, Świecie • Spotkania towarzyskie

Po dosyć interesującym widowisku Olimpia Grudziądz wygrywa ze Stomilem 3:0. Zwycięstwo jak najbardziej zasłużone. A my tym czasem żegnamy się ze Świeciem. Zapraszamy na kolejne relacje na portalu lajfy.com! (13:37:39)

90

90
    Akcję Skóreckiego przerywa Przyborowski, który łapie piłkę po jego akcji.

89
    Kolejny rzut rożny.

89
    Korner dla Stomilu.

87
    Mocny strzał Skóreckiego prosto w Przyborowskiego.

86
    Sam komentator musiał włączyć się do gry. Gdyby nie ja przerwa byłaby dłuższa...

85
    Wróbel faulowany w polu karnym.

85
    Rzut rożny dla Stomilu.

84
    Na boisku leży zawodnik testowany, chwila przerwy w grze.

83
    W polu karnym Stomilu faulowany bramkarz olsztynian.

83
    Korner dla biało-zielonych.

81
    Z zamieszania w polu karnym nie wyszło nic dobrego. Brak osoby, która mogłaby dobić piłkę do bramki.

81
    Rzut rożny dla Stomilu Olsztyn.

79
    Zalepa strzela obok bramki Przyborowskiego.

79
    Rzut rożny dla Olimpii.

77
    Błąd rozgrywania piłki przez Stomilan i możliwe rozegranie akcji przez Olimpię z niczego.

72
    Gol dla Olimpii!
    Wyborny strzał z rzutu wolnego DENISA POPOVICIA. Rogalem, na długi słupek – majstersztyk!

71
    Faul piłkarza z Olsztyna, rzut wolny dla Olimpii.

71
    Cieśliński sam na sam z Przyborowski. Broni bramkarz Stomilu, rzut rożny dla GieKSy.

69
    Z dystansu strzał oddaje "Szczocik". Pewnie broni Przyborowski.

68
    Strzał z woleja zza pola karnego w wykonaniu Woźniaka wybija jeden z obrońców Stomilu.

68

67
    Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Smoliński, na boisku pojawia się Urbański.

66
    Gra toczy się głównie na połowie Olimpii. Tą połowę przeważają olsztynianie.

63
    Strzał z dystansu Maczulenko daleko od bramki Wróbla.

60
    Szereg zmian w drużynie Olimpii. Z boiska zeszli Aleksander, Kaczmarek, Piter-Bućko, Jaroch oraz Rogalski. W ich miejsce na boisku znajdują się teraz Cieśliński, Skórecki, Bielawski, Szczot, Łabędzki.

59
    Strzał Trzeciakowicza wychodzi za... linię boczną.

56
    Atak grudziądzan delikatnie zepsuł Rogalski, który zamiast strzelić na bramkę szukał podania do jednego z klubowych kolegów.

55
    Szansy na atak szukali olsztynianie, jednak niedokładne podanie przechwytuje Zalepa.

51
    Głową pewnie MACIEJ ROGALSKI i pokonuje bramkarza Stomilu.

51
    Wróbel broni strzał Piotra Głowackiego.

50
    Piter-Bućko ostro fauluje Żwira. Rzut wolny dla olsztynian.

46
    Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Banasiak, na boisku pojawia się Woźniak.

46

Prowadzenie Olimpii jak najbardziej zasłużone, chociaż w końcówce mogli oni drżeć o wynik spotkania. Wracamy za kilka minut!

45

44
    Kapitalna obrona Wróbla, który świetnie broni strzał Kowala.

43
    Mocno uderza Kowal, jednak minimalnie nad poprzeczką bramki Wróbla.

42
    Rzut wolny dla Stomilu z odległości 25 metrów od bramki Wróbla.

41
    Karnego broni Michał Wróbel! Świetna interwencja bramkarza Olimpii po strzale Skoby.

41
    Rzut karny dla Stomilu Olsztyn. Zalepa fauluje Kowala.

39
    Dośrodkowanie Kaczmarka w pole karne. Głowa uderza Popović, niecelnie.

38
    Popović nie zdążył do piłki od Kaczmarka. Nie zmienia to faktu, że Olimpia nadal rozgrywa atak.

37
    W ataku Olimpii na spalonym Aleksander.

34
    Przy linii końcowej Jaroch fauluje Maczulenko.

32
    Prostopadła piłkę od Jarocha do Smolińskiego przecina Przyborowski.

31
    Świetna akcja grudziądzan. Z lewej strony piłkę dośrodkował Banasiak. W polu karnym odnalazł się Smoliński. Futbolówka po jego strzale minęła bramkę Stomilu o kilkadziesiąt centymetrów.

30
    Wrzutkę łapię Wróbel i rozpoczyna atak Olimpii.

30

29
    Długa akcja Olimpii działa się w obszarze dwudziestu metrów od bramki Stomilu. Piłkę ostatecznie przejęli olsztynianie, jednak jednego z piłkarzy Stomilu faulował Kaczmarek.

26
    DENIS POPOVIĆ z 18 metrów płasko po długim słupku na bramkę Przyborowskiego.

26
    Strzał z dystansu Smolińskiego pełnie łapie Przyborowski.

24
    Głową strzelał Rogalski, piłka wylądowała na płocie za bramką.

23
    Ręka jednego z olsztynian przy ataku Olimpii. Rzut wolny dla biało-zielonych.

21
    Popović z dystansu obok bramki Przyborowskiego. Od bramki brakarz zespołu z Olsztyna.

19
    Popović nie dokładnie przyjmuje piłkę i wychodzi ona na aut.

19

18
    Dośrodkowanie Kaczmarka przecina Przyborowski, który łapie piłkę.

17
    Strzela Jamróz, całkowicie nie w światło bramki.

16
    Piłkę łapie golkiper Stomilu. Czas na atak pozycyjny olsztynian.

15
    Mocny strzał z ostrego kąta Smolińskiego broni Przyborowski. Korner dla Olimpii.

13
    Dośrodkowanie Kaczmarka w pole karne niedokładne. Nieudany szybki atak piłkarzy z Olsztyna i ponowna próba ataku bramki Przyborowskiego. Ponownie nieudana.

12
    Akcja grudziądzan przerwana niedokładnym dośrodkowaniem Popovicia. Z kontrą wyszli piłkarze Stomilu, jednak musieli zwolnić akcję.

11
    Korner dla Stomilu Olsztyn.

9
    Z ofensywnym atakiem wyszli piłkarze Stomilu, jednak niedokładne dośrodkowanie przerwało tą chwilę przewagi olsztynian.

5
    Dośrodkowanie w pole karne wykonał Kaczmarek. Wśród piłkarzy w szesnastce najwyżej wyskoczył Zalepa, jednak uderzył ponad bramką.

4
    Optyczną przewagę mają grudziądzanie. Częściej znajdują się przy piłce i tworzą groźniejsze i szybsze ataki.

2
    Pierwszy strzał w meczu. Z okolic narożnika pola karnego strzelał Jaroch, wysoko ponad bramką.

1

Koniec rozgrzewki w Świeciu, za moment początek sparingu.

Olimpia Grudziądz: Wróbel – Jaroch, Zalepa, Piter-Bućko, Banasiak, zawodnik testowany, Smoliński, Popović, Kaczmarek, Rogalski, Aleksander

Rezerwowi: Brylewski, Bielawski, Łabędzki, Urbański/Skórecki, Woźniak, Szczot, Cieśliński

Stomil Olsztyn: Przyborowski – Bucholc, Czarnecki, Szymonowicz, Wełna, Jegliński, Maczulenko, Skoba, Trzeciakiewicz, Kowal, Jamróz

Rezerwowi: Mroczkowski, Shibamura, Paweł Głowacki, Piotr Głowacki, Żwir, Stella.

Warto też wspomnieć o tym, że w Świeciu panuje piękna, słoneczna pogoda. Temperatura oscyluje w granicach 2 stopni powyżej zera.

Meldujemy się na bocznym boisku Wdy Świecie. Drużyny Olimpii i Stomilu rozgrzewają się od kilkudziesięciu minut. Za moment podamy składy obu drużyn.

W czwartek zmieniono miejsce rozegrania spotkania. Zamiast bocznego boiska Olimpii Grudziądz zdecydowano się przenieść sparing do Świecia.
    Na relację z tego wydarzenia zapraszamy Państwa w sobotnie południe, tylko na lajfy.com!

Stomil z 27 punktami może spać względnie spokojnie. Na awans do Ekstraklasy szans już raczej nie ma, a jeśli utrzymają zeszłoroczną dyspozycję to spokojnie utrzymają ligowy byt.

Grudziądzanie zdobyli dotychczas 32 punkty. Biało-zieloni tracą aktualnie 6 punktów do strefy awansu.

Zarówno Olimpia Grudziądz jak i Stomil Olsztyn mierzą się w I lidze. Olimpia znajduje się na czwartym, zaś Stomil na szóstym miejscu.

Po dwóch poprzednich sparingach w Gdyni i Grudziądzu, Olimpia w Świeciu podejmie drużynę Stomilu Olsztyn. To trzeci sparing biało-zielonych przed rundą wiosenną.

Karol Wroński

Gole: 26. Popović, 51. Rogalski, 72. Popović

Olimpia Grudziądz: Wróbel – Jaroch(60' Szczot), Zalepa, Piter-Bućko(60' Bielawski), Banasiak(46' Woźniak), zawodnik testowany, Smoliński(67' Urbański), Popović, Kaczmarek(60' Skórecki), Rogalski(60' Łabędzki), Aleksander(60' Cieśliński)

Zmiany: Brylewski, Bielawski, Łabędzki, Urbański/Skórecki, Woźniak, Szczot, Cieśliński

Zmiany: Mroczkowski, Shibamura, Paweł Głowacki, Piotr Głowacki, Żwir, Stella