1:0 (1:0)
FC Lorient
Środa 04.03.2015, 19:00 • Parc des Sports, Annecy • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Czas na środowe emocje z francuską Ligue 1! W zaległym spotkaniu 26. kolejki Evian TG na własnym stadionie zmierzy się z ekipą FC Lorient. Pierwotnie mecz ten miał zostać rozegrany 21 lutego, ale został przełożony ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

W ostatniej kolejce drużyna gospodarzy rywalizowała na wyjeździe z FC Metz. Po pierwszej połowie było 1:1, ale już w drugiej części goście zdołali wyjść na prowadzenie dzięki bramce strzelonej przez Gillesa Sunu.

FC Lorient w poprzedniej serii gier na własnym stadionie podejmowało Bastię. Już w 16. minucie gry gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Bellugou, a wynik meczu na 2:0 w 85. minucie ustalił Bruno.

Ostatnie bezpośrednie spotkanie pomiędzy tymi zespołami odbyło się 28 października 2014 roku. Na Parc des Sports obie drużyny spotkały się w ramach 1/16 finału krajowego pucharu. Mimo, że gospodarze prowadzili już w 7. minucie, to ostatecznie przegrali to spotkanie 1:2 i odpadli z rozgrywek.

Początek tego spotkania zaplanowany jest na godzinę 19:00. Na relację zapraszamy jednak już pół godziny wcześniej, kiedy poznamy podstawowe jedenastki obu zespołów. Bądźcie z nami!

Oto składy wyjściowe na zbliżające się wielkim krokami spotkanie!

Évian Thonon Gaillard:
    Leroy – Abdallah, Nounkeu, Cambon (c), Sabaly – Thomasson, Kone – N'Sikulu, Tejeda, Sunu – Duhamel

Rezerwowi: Hansen – Mensah, Moungongu, Fall, Angoula, Sougou, Barbosa

FC Lorient:
    Lecomte – Gassama, Guerreiro , Lautoa (c), Le Goff – Bellugou, Abdullah, Mesloub , Philippoteaux – Ayew, Jeannot

Rezerwowi: Chaigneau – Barthelme, Mostefa, N'Dong, Wachter, Bruno, Diallo

Sędzia główny: Frank Schneider
    Asystenci: Matthieu Lombard, Gilles Lang
    Sędzia techniczny: Yohann Rouinsard.

Piłkarze i sędziowie już na murawie! Za chwilę pierwszy gwizdek!

1

1
    Pierwsza akcja w wykonaniu Ayew. Chciał on minąć na skrzydle Kone, lecz ten sfaulował go i mamy rzut wolny.

2
    Nieudana centra, jednak przy piłce ciągle przyjezdni.

4
    Teraz ładnie prawą flanką ruszył Sunu, który minął Le Goffa. Wrzutka okazała się niezbyt dokładna i piłkę wyłapał Lecomte.

5
    Świetna próba zaskoczenia bramkarza Evian przez Meslouba! Oddał on mocny strzał, lecz trafił wprost w Leroya i ten odbił futbolówkę w bok!
    Dobra interwencja golkipera gospodarzy:

7
    Fenomenalną okazję na wyjście na prowadzenie mieli teraz goście! Philippoteaux otrzymał wymarzone podanie w pole karne rywali, ale jego mocny strzał został wybroniony przez Leroya!

8
    Zmiana w drużynie Évian Thonon Gaillard: z boiska schodzi Sunu, na boisku pojawia się Sougou.

9
    Goście spokojnie wymieniają się podaniami na własnej połowie boiska. Miejscowi jak na razie nie stosują wysokiego pressingu.

10
    Przed kolejną szansą na zagrożenie stanęli przyjezdni, Jeannot nieczysto trafił w futbolówkę i jego strzał okazał się niecelny.

11
    N'Sikulu po rajdzie na lewym skrzydle wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.

13
    Ponownie przy piłce znajdują się przyjezdni, którzy starają się na własnej połowie zbudować pozycyjny atak.

14
    Jeden z zawodników gospodarzy został ostro sfaulowany tuż przed polem karnym rywali. Ekipa Evian rozpocznie od rzutu wolnego.

15
    Dośrodkowanie w pole karne drużyny Lorient okazało się zbyt lekkie i defensorzy gości ze spokojem pozbywają się futbolówki z własnej jedenastki.

16
    Gassama ładnie podłączyć się teraz ofensywnie, ale jego centra z prawego skrzydła okazała się zbyt lekka i Kone ze spokojem wybił futbolówkę.

17
    FC Lorient będzie miało okazję do zagrożenia bramki rywala z rzutu wolnego.

18
    Czeka nas krótka przerwa w grze. W starciu z rywalem bardzo mocno ucierpiał przed chwilą Gassama, który jest teraz opatrywany przez służby medyczne.

19
    Po dośrodkowaniu w pole karne gości bardzo dobrym piąstkowaniem popisał się Lecomte.

20
    Cambon zostaje ukarany przez sędziego żółtym kartonikiem za bezsensową próbę pomagania sobie ręką w polu karnym rywala.

21
    Lautoa ostro zaatakował rywala niemal przy własnym polu karnym, ale skończyło się jedynie na słownym upomnieniu.

22
    Dośrodkowanie w pole karne Lorient było zbyt mocne i żaden z zawodników gospodarzy nie zdołał doskoczyć do futbolówki. Od bramki grę wznowi Lecomte.

24
    Leroy popisał się świetną czujnością we własnym polu karnym i pewnie wyłapał piłkę przed nadbiegającym zawodnikiem rywali.

25
    Bardzo brzydki fragment gry oglądamy teraz na murawie. Piłkarze obu zespołów zdecydowanie zbyt często zagrywają nieprzepisowo.

26
    Gol dla Évian!
    Błyskawiczny kontratak gospodarzy kończy się golem! Sougou świetnie ze skrzydła zagrywał w pole karne do CLARCKA N'SIKULU, którzy z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki!
    N'Sikulu wyprowadza swój zespół na prowadzenie:

27
    Tym razem zupełnie nieudane dośrodkowanie Sougou ze skrzydła. Lecomte wznowi grę z piątego metra.

28
    Goście wywalczyli wrzut z autu na wysokości pola karnego rywali.

29
    Kolejne niecelne uderzenie w kierunku bramki Lorient.

30
    Po zbyt głębokim dograniu z głębi pola futbolówkę przejmuje golkiper drużyny miejscowych.

32
    Leroy po raz kolejny pewnie wyłapuje futbolówkę po zbyt głębokim dośrodkowaniu rywali ze skrzydła.

33
    Póki co częściej przy futbolówce znajdują się piłkarze gości. Statystyka posiadania piłki prezentuje się następująco: 40% – 60% na korzyść ekipy Lorient.

35
    Kolejna groźna kontra miejscowych! Tym razem w ostatniej chwili jeden z obrońców zdołał jednak wyprzedzić strzelca pierwszej bramki i oddalić zagrożenie!

36
    W starciu z Lautoą bardzo mocno ucierpiał teraz Thomasson, ale arbiter nie zdecydował się na przerwanie gry. Po chwili jednak gracz gospodarzy dochodzi do siebie.

38
    Od dłuższego czasu piłkarze Evian TG są zamknięci niemal we własnym polu karnym, ale rywale nie są w stanie, jak na razie, wykorzystać swojej przewagi.

39
    Guerreiro zdecydował się na dośrodkowanie ze skrzydła, ale zrobił to w bardzo kiepski sposób. Od bramki zaczną rywale.

40
    Po zablokowanym dośrodkowaniu w pole karne rywali miejscowi wznowią grę od rzutu rożnego.

42
    Nieubłaganie zbliża się koniec pierwszej części spotkania. Goście cały czas próbują wyrównać, ale brakuje im skuteczności.

43
    Bardzo ostro w środku pola w nogi rywala wszedł Ayew. Arbiter odgwizdał przewinienie, ale nie zdecydował się na ukaranie zawodnika gości żółtym kartonikiem.

44
    Goście popełniają prosty błąd na własnej połowie i rywale wznowią grę od wrzutu piłki z autu.

45
    Dwie minuty dłużej potrwa pierwsza połowa spotkania!

45+1
    Ayew próbował prostopadłym podaniem uruchomić kolegę z zespołu, ale świetnie połapali się w tym defensorzy Evian, którzy w porę odebrali futbolówkę.

45+2

Do przerwy piłkarze Evian TG prowadzą na własnym stadionie z Lorient 1:0! Jedyną bramkę w tej części gry zdobył N'Sikulu, który wykończył fantastyczny kontratak swojego zespołu.

Na drugą odsłonę tego widowiska wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

46

46
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

47
    Dwa rzuty rożne pod rząd mieli goście, ale po żadnym z dośrodkowań piłka nie znalazła drogi do bramki.

49
    Goście spokojnie wymieniają się podaniami w środkowej strefie boiska, a miejscowi, podobnie jak w pierwszej części meczu, nastawieni są głównie na kontratakach.

50
    Dobrze zapowiadająca się akcja gości przerwana przez gwizdek arbitra. Jak się okazuje, w momencie podania Jeannot znajdował się na pozycji spalonej.

52
    Miejscowi wznowią grę od wrzutu z autu na własnej połowie boiska.

53
    Ależ kiks Jeannota! Napastnik gości miał dobrą okazję do oddania strzału zza pola karnego, ale nie trafił w futbolówkę!

54
    Leroy spokojnie wyłapuje piłkę po zbyt mocnym dograniu w szesnastkę miejscoywch. Gospodarze automatycznie wyruszają z kontratakiem.

55
    Czeka nas teraz wymuszona przerwa w grze, po tym jak Jeannot mocno ucierpiał w starciu z rywalem.

56
    Goście wywalczyli rzut wolny w odległości 35 metrów od bramki rywali. To będzie dobra okazja do dośrodkowania dla zespołu Lorient!

57
    Jeannot najwyżej wyskoczył do futbolówki dośrodkowanej ze stałego fragmentu gry, ale jego strzał był zbyt słaby, aby zaskoczyć dobrze ustawionego Leroya.

58
    N'Sikulu szarżował na lewym skrzydle, aż w końcu zdecydował się na wrzutkę. Temu zagraniu zabrakło jednak precyzji i piłkę przejęli goście.

58
    Zmiana w drużynie Évian Thonon Gaillard: z boiska schodzi N'Sikulu, na boisku pojawia się Barbosa.

59
    Nieudanie rozpoczyna się dzisiejszy występ dla Barbosy! Zawodnik Evian TG zostaje ukarany żółtą kartką za ostre wejście od tyłu w nogi Meslouba.

60
    Ogromne zamieszanie w polu karnym gospodarzy! Zawodnicy Lorient sygnalizują zagranie ręką jednego z rywali, ale arbiter puszcza grę!

62
    Goście cały czas przeważają! Mimo, ze wynik jest dla nich niekorzystny, nie poddają się i walczą do końca o korzystny rezultat. Czy uda im się go osiągnąć?

63
    Lecomte pewnie wyłapuje futbolówkę po zbyt mocnym zagraniu w pole karne Lorient.

65
    Kolejna groźna akcja gości zostaje przerwana przez arbitra. Piłkarze Lorient po raz kolejny dali się złapać w pułapkę ofsajdową.

66
    Zmiana w drużynie FC Lorient: z boiska schodzi Philippoteaux, na boisku pojawia się Barthelme.

66
    Bellugou zostaje ukarany żółtym kartonikiem, po tym jak bardzo brutalnie wszedł w nogi rozpędzonego Barbosy w okolicach środka pola.

68
    Barthelme jest ciągnięty za koszulkę na połowie rywali i arbiter decyduje się na podyktowanie rzutu wolnego dla przyjezdnych.

69
    Ależ koszmarny błąd arbitra liniowego! Gospodarze wyprowadzali fantastyczny kontratak, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej przy ostatnim podaniu! Jak pokazała powtórka, była to ogromna pomyłka!

71
    Zmiana w drużynie FC Lorient: z boiska schodzi Guerreiro, na boisku pojawia się Bruno.

72
    Kone zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale piłka po jego strzale poszybowała daleko obok bramki rywali.

73
    Defensorzy Evian TG ze spokojem wybijają piłkę z własnego pola karnego po kolejnym dośrodkowaniu ze skrzydła.

75
    Sabaly popisał się fantastycznym wślizgiem we własnym polu karnym! Zawodnik gospodarzy w ostatniej chwili wybił piłkę spod nóg rozpędzonemu rywalowi!

76
    Ciągle narastają ataki zespołu Lorient! Drużyna gości ma jeszcze kwadrans na odrobienie strat. Uda się?

77
    Zmiana w drużynie FC Lorient: z boiska schodzi Abdullah, na boisku pojawia się N'Dong.

79
    Po kolejnej nieudanej akcji gości grę od bramki wznowi Leroy.

80
    Miejscowi cały czas są zamknięci na własnej połowie, ale rywale nie potrafią wykorzystać swojej przewagi.

81
    Defensorzy Evian TG zdołali przejąć futbolówkę, ale gospodarzy stać było jedynie na dalekie wybicie jej z własnej połowy.

83
    Ayew otrzymał doskonałe podanie z głębi pola, ale został uprzedzony przez jednego z obrońców. Tylko korner dla przyjezdnych.

84
    Kolejne niecelne uderzenie na bramkę gospodarz. Z piątego metra grę wznowią miejscowi.

85
    To powinien być gol dla Lorient! Jeannot zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale piłka po jego strzale odbiła się jedynie od słupka!

87
    Po raz kolejny świetnie spisują si,ę defensorzy Evian TG. Gospodarze spokojne utrzymują się teraz przy piłce i zabierają rywalom cenny czas.

88
    Piłka ląduje w siatce Evian TG, ale gol nie zostaje uznany! Arbiter wcześniej odgwizdał przewinienie Kone i goście zaczną jedynie od rzutu wolnego!

90
    Ayew zostaje jeszcze ukarany żółtą kartką za dyskusje z arbitrem!

90+1
    Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie!

90+2
    Ayew zdecydował się na bezpośrednie uderzenie ze stałego fragmentu gry, ale jego strzał bez kłopotów wybronił Leroy.

90+3
    Zmiana w drużynie Évian Thonon Gaillard: z boiska schodzi Tejeda, na boisku pojawia się Moungongu.

90+4

Spotkanie w Annency właśnie się zakończyło! Ten mecz z pewnością nie należał do najciekawszych, ale dla gospodarzy najważniejszy fakt, to zwycięstwo. Goście byli bardzo blisko wyrównania, ale szczęście było dziś przy Evian TG.

Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na Lajfy.com! (20:52:44)

Gole: 26. N'Sikulu

Kartki:   20. Cambon (EVA), 59. Barbosa (EVA), 88. Kone (EVA) – 66. Bellugou (LOR), 90. Ayew (LOR)

Leroy – Abdallah, Nounkeu, Cambon (c), Sabaly – Thomasson, Kone – N'Sikulu (59. Barbosa), Tejeda (90+3. Moungongu) , Sunu (8. Sougou) – Duhamel

Zmiany: Hansen – Mensah, Moungongu, Fall, Angoula, Sougou, Barbosa