Villarreal – FC Barcelona 1:3 (koniec) | RCD Espanyol – Bilbao 0:2 (koniec)
RCD Espanyol Barcelona
0:2 (0:2)
Athletic Bilbao
Środa 04.03.2015, 22:00 • Estadi Cornellà-El Prat, Barcelona • Puchar Hiszpanii

Rewanżowe spotkanie na Estadi Cornellà-El Prat za nami! Zasłużenie triumfują dzisiaj 2:0 piłkarze Athleticu Bilbao! Taki wynik premiuje ich awansem do finału Pucharu Hiszpanii, gdzie zmierzą się z FC Barceloną!

Dziękujemy Państwu za relację i zapraszamy na inne transmisje jedynie na lajfy.com! (23:55:38)

90+4

90+3
    Po udanej interwencji w obronie Gurpegiego od rzutu rożnego ostatnią minutę gry będą zaczynać gospodarze.

90+2
    Mijają kolejne minuty doliczonego czasu gry. Na boisku nie dzieje się nic ciekawego. Mógł sobie darować arbiter to doliczenie.

90
    Ten mecz będzie trwa jednak dłużej niż podstawowe dziewięćdziesiąt minut. Arbiter doliczył dodatkowe cztery minuty.

90
    Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Inaki Williams, na boisku pojawia się Laporte.

88
    Tym razem po dośrodkowaniu Benata główkował San Jose i niewiele mu zabrakło do zdobycia gola! Piłka przeleciała tuż obok słupka!

88
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Benata główkował Aduriz. Piłkę dobija Pau Lopez i przy dobitce również sobie radzi!

87
    Szarżującego Aduriza fauluje jeszcze Alvaro Gonzalez. Arbiter postanowił ukarać jeszcze zawodnika gospodarzy żółtym kartonikiem.

85
    Na trybunach Estadi Cornellà-El Prat coraz mniej kibiców! Fani Espanyolu nie wierzą już w awans swojego zespołu!

84
    Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Muniain, na boisku pojawia się Benat.

83
    Ostatnie kilka minut do zakończenia spotkania, ale w tym fragmencie meczu lepiej spisują się goście. Athletic nie straci już awansu do finału.

81
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Aduriz, ale zbyt lekko, aby zaskoczyć dobrze ustawionego Pau Lopeza.

80
    Tymczasem korner po zablokowanym dośrodkowaniu z prawego skrzydła wywalczyli sobie przyjezdni.

79
    Zza pola karnego uderzał teraz Victor Sanchez, ale piłka poszybowała obok bramki. Aż się nie chce wierzyć, że tam nie było rykoszetu.

78
    W starciu z Juanem Fuentesen ucierpiał Muniain, który leży teraz na murawie. Chwilowa przerwa w grze z tego powodu.
    Inaki Williams marnuje dobrą sytuację!

77
    Zagranie do Inakiego Williamsa, który wygrał pojedynek bark w bark z Alvaro Gonzalezem! Potem uderzył jednak obok bramki z ostrego kąta, a mógł podawać jeszcze do lepiej ustawionego kolegi!

77
    Mijają kolejne minuty spotkania, a Espanyol nadal potrzebuje trzech bramek, aby wywalczyć awans do finału Pucharu Króla!

75
    Dośrodkowanie z głębi pola w szesnastkę Athleticu, ale bardzo pewnie interweniuje w tej sytuacji Iraizoz, który łapie futbolówkę.

74
    Sevilla rozciąga akcję na lewe skrzydło do Juana Fuentesa, który naciskany przez rywala chciał wrzucić futbolówkę, ale zrobił to niedokładnie i od bramki zacznie Iraizoz.

72
    Pada na prawej stronie boiska Sergio Garcia, który walczył z Balenziagą. Arbiter zdecydował, że nie było żadnego przewinienia w tej sytuacji.

70
    Zmiana w drużynie RCD Espanyol de Barcelona: z boiska schodzi Lucas Vazquez, na boisku pojawia się Sevilla.

69
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Juan Fuentes, jednak futbolówka przeleciała nad poprzeczką. Iraizoz zaczyna od bramki.

68
    Napiera Espanyol! Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła przyjezdni wybijają piłkę. Dopada do niej zawodnik ekipy z Barcelony, ale udanie interweniuje Iraizoz.

67
    Indywidualna akcja Muniaina na połowie rywali! Ewidentnie podcina go Arbilla, którego arbiter bez cienia wątpliwości ukarał żółtą kartką.

66
    Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Iago, na boisku pojawia się Iraizoz.

64
    Na boisku leży teraz Iago, któremu nie wiemy co się stało! Odniósł chyba jakiejś kontuzji! Do wejścia na boisko szykuje się już Iraizoz.

63
    Tymczasem faulowany przez rywala był teraz Aduiz, na którym przewinienie popełnił Alvaro Gonzalez.

62
    Po zagraniu piłki z lewego skrzydła główkował Stuani, ale zaledwie nad poprzeczką! Od bramki zaczynać będzie Iago.

60
    W pole karne gospodarzy próbował się teraz przedrzeć Inaki Williams, ale łatwo poradził sobie z nim obrońca Espanyolu.

59
    Zagrywa płasko w pole karne rywali Iraola. Uderzał Mikel Rico, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez jednego z gospodarzy.

58
    Faulowany na lewej stronie przez Arbillę był Muniain. Zawodnik gospodarzy nie może się pogodzić z decyzją arbitra.
    Słupek ratuje przyjezdnych!

57
    Ależ teraz było blisko! Podanie na szesnastkę do Caicedo, który świetnie obrócił się z piłką i oddał strzał na bramkę! Futbolówka odbiła się od słupka i wpada w ręce Iago!

55
    Sergio Garcia zgrywał w pole karne w kierunku Lucasa Vazqueza. Niepewnie, ale złapał futbolówkę szybciej golkiper Athleticu.

54
    Lucas Vazquez prostopadłym podaniem uruchomił Sergio Garcię, który zagrywał jeszcze w pole karne do Stuaniego, ale udanie interweniował obrońca!

52
    Iraola świetnie podaje piłkę górą do Aduriza, który znalazł się jednak na pozycji spalonej! Zaczyna od rzutu wolnego Espanyol.

51
    Rozpędzał się z piłką na połowie rywali Inaki Williams, ale był praktycznie osamotniony i stracił futbolówkę na rzecz gospodarzy.

49
    Zmiana w drużynie RCD Espanyol de Barcelona: z boiska schodzi Victor Alvarez, na boisku pojawia się Caicedo.

48
    Rzut wolny dla Espanyolu, ale fatalnie rozegrany przez Lucasa Vazqueza. Piłka niedokładnie zagranie do kolegi z zespołu.

47
    Bardzo groźna akcja Athleticu! Podanie Muniaina do Aduriza, który był w dobrej sytuacji, ale naciskał go obrońca i w konsekwencji fatalnie przestrzelił.

46
    Drugą połowę zaczyna Athletic!

46

45

45
    Ostro zaatakował teraz Stauni Balenziagę przy narożniku boiska i potem kłócił się jeszcze z arbitrami Urugwajczyk! Ukarany został żółtą kartką!

44
    Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła zdołał uderzyć piłkę Stuani, ale futbolówka nieznacznie przelatuje nad poprzeczką! Było groźnie!

43
    Gospodarze teraz w bardzo trudnym położeniu! Espanyol do awansu do finału Pucharu Króla potrzebuje trzech bramek!
    Xabier ETXEITA - 0:2

42
    Gol dla Athletic!

Wiemy już, że nie będziemy dzisiaj oglądać dogrywki! Po dośrodkowaniu Iraoli z rzutu rożnego udanie główkuje ETXEITA i piłka wpada do siatki! Nie dał rady sięgnął futbolówki Pau Lopez!

39
    Nie oglądamy dzisiaj ciekawego widowiska. Niewątpliwie śmielej powinni zacząć atakować gospodarze, dla których ten wynik jest niekorzystny!

38
    Arbiter uznał, że zbyt wiele do powiedzenia miał teraz Moreno! Żółta kartka dla Meksykanina w barwach Espanyolu!

37
    Bez piłki faulowany był teraz Aduriz, który chciał wybiegać do podania. Przewinienie na nim popełnił Victor Sanchez.

36
    Długo konstruowali akcję piłkarze Espanyolu na połowie rywali, ale ostatecznie tracą futbolówkę na ich korzyść.

35
    Udanie interweniuje teraz w bramce Pau Lopez, który łapie futbolówkę po zagraniu z lewego skrzydła.

33
    Za nami ponad dwa kwadranse gry. Śmiało możemy podać statystykę posiadania piłki. 54% po stronie gospodarzy, a 46% po stronie Athleticu.

31
    Zagranie w pole karne w kierunku Inakiego Williamsa, ale zawodnik, którego rodzice mają pochodzenie afrykańskie był na ofsajdzie.

29
    Pada w polu karnym rywali Victor Alvarez! Wyglądało to efektownie, jednak jak pokazują powtórki arbiter podjął słuszną decyzję, nie było mowy o rzucie karnym.
    Świetna okazja Stuaniego!

28
    To była świetna okazja dla gospodarzy! Trochę przypadkowo oko w oko z Iago stanął Stuani! Lepszy w tym starciu okazał się jednak golkiper Athleticu!

27
    Zagrywał z prawego skrzydła w pole karne Aduriz! Na piłkę czekał już De Marcos, ale uprzedził go obrońca, który wybił futbolówkę na korner!

26
    Ależ to ładnie zrobił teraz Muniain! Zawodnik przyjezdnych utrzymywał się przez jakiś czas przy piłce na własnej połowie i w końcu dał się sfaulować!

25
    Z rzutu wolnego w pole karne przyjezdnych centrował Lucas Vazquez. Dobrze w obronie interweniuje Gurpegi, który wybija futbolówkę na korner.

23
    Muniain zagrywa w pole karne do Aduriza, który nie opanował piłki, ale błąd popełnił również Pau Lpez i dał się wyprzedzić zawodnikowi rywali! Na szczęście dla gospodarzy futbolówka opuściła boisko.

22
    Dwudziesta druga minuta spotkania. Oznacza to, że kibice na stadionie w Barcelonie upamiętniają brawami śmierć Daniela Jarque.

20
    Upadł na lewej stronie boiska po starciu z jednym z rywali Juan Fuentes, ale arbiter zdecydował, że nie było przewinienia!

18
    Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego Iraoli główkował Mikel Rico, ale zdecydowanie nad poprzeczką bramki rywali!

17
    W posiadaniu piłki utrzymuje się teraz Athletic. W końcu długie podanie w kierunku bramki rywali i kończy się rzutem rożnym dla gości!

16
    Próbował prawym skrzydłem przedrzeć się Sergio Garcia, ale ostatecznie stracił tylko piłkę i od bramki zacznie Iago.

15
    Już podczas pierwszego kwadransa gry bramkę zdobył Athletic! Zwiastuje to tylko wielkie emocje. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu padł wynik 1:1!
    Aritz ADURIZ - 0:1

13

Mamy prowadzenie przyjezdnych! Dośrodkowanie z prawego skrzydła De Marcosa w pole karne. Piłkę wybija jeden rywali, ale prosto pod nogi stojącego na szesnastym metrze ADURIZA, który uderzeniem po ziemi pokonuje Paul Lopeza!

10
    Pierwsza groźna okazja Athleticu! Zagranie w pole karne do Iraoli, który dołożył tylko nogę, ale strzelił obok bramki!

9
    Uciekał prawą stroną boiska Muniain i ewidentnie przytrzymywał go Canas! Arbiter szybko pokazuje drugą żółtą kartkę dzisiejszego wieczoru!

8
    De Marcos popełnił przewinienie na przedzierającym się środkową strefą boiska Moreno. Żółta kartka dla zawodnika gości!

7
    Wrzutka z głębi pola w szesnastkę Athletic, jednak udanie na jedenasty metr wychodzi Iago i łapie futbolówkę.

7
    Prostopadłe podanie Iraoli na prawe skrzydło do De Marcosa, ale zbyt mocne! Nie miał szans sięgnąć tej piłki zawodnik grający z numerem dziesięć.

6
    Z lewego skrzydła w pole karne rywali zagrywał Aduriz, ale prosto pod nogi defensora gospodarzy, on pewnie wybija futbolówkę.

5
    Muniain na prawe skrzydło do Iraoli, ale udanie w obronie interweniuje jeden z gospodarzy, który wybija futbolówkę.

3
    Kolejne nieporozumienie po stronie przyjezdnych. Podanie na skrzydło w kierunku Inaki Williamsa, jednak zbyt mocne.

2
    Fatalna strata zawodnika Espanyolu na własnej połowie, ale nie wykorzystał tego rywal, który niecelnie podawał do kolegi z zespołu!

1
    Pierwszy gwizdek arbitra! Zaczyna Espanyol!

1

RCD Espanyol de Barcelona: Pau Lopez – Arbilla, Alvaro Gonzalez, Moreno, Juan Fuentes – Lucas Vazquez, Victor Sanchez, Canas, Victor Alvarez – Stuani, Sergio Garcia

Rezerwowi: Salva Sevilla, Abraham, Kiko Casilla, Javi Lopez, Colotto, Caicedo, Paco Montanes

Athletic Bilbao: Iago – Iraola, Gurpegi, Etxeita, Balenziaga – San Jose, Mikel Rico – Inaki Wiliams, De Marcos, Muniain – Aduriz

Rezerwowi: Iraizoz, Laporte, Benat, Ibai, Susaeta, Guillermo Fernandez, Unai Lopez

Sędziowie: Główny: Juan Martinez
    Asystenci: Diego Barbero, David Canales.

Espanyol w ligowych rozgrywkach plasuje się na 9. pozycji z 32 punktami na koncie. Athletic z kolei jest tuż za nimi – na 10. miejscu z 30 "oczkami" na koncie.

Bilbao w pierwszym starciu Copa del Rey w tym sezonie w dwumeczu rozprawiło się – nie bez problemów – z Alcoyano. W kolejnej rundzie Baskowie grali z Celtą Vigo, a następnie z Malagą.

W tym sezonie w Pucharze Króla gospodarze z Barcelony wyeliminowali już Deportivo Alaves, Valencię oraz Sevillę. Za wyjątkiem rywala z Liga Adelante, w każdym z tych starć, faworytem byli rywale "Papużek".

Właśnie w Kraju Basków w pierwszym meczu padł wynik 1:1. Wówczas na San Mames bramki zdobywali Aritz Aduriz dla gospodarzy oraz Victor Sanchez dla gości z Katalonii.

W środowy wieczór będziemy świadkami kolejnego spotkania w Copa del Rey! Tym razem w Barcelonie Espanyol podejmie Basków z Bilbao!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 22:00.