Crystal Palace – Queens Park 3:1 (koniec) | Arsenal – West Ham 3:0 (koniec) | Leicester – Hull 0:0 (koniec)
Sunderland – Aston Villa 0:4 (koniec) | West Bromwich – Stoke 1:0 (koniec) | Burnley – Man City 1:0 (koniec)
Crystal Palace F.C.
3:1 (3:0)
Queens Park Rangers F.C.
Sobota 14.03.2015, 13:45 • Selhurst Park, Londyn • Angielska Premier League

Dziękuję Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne, piłkarskie emocje z lajfy.com! (15:48:03)
    Punkty zostają na Selhurst Park!

Wszystko w tym meczu rozstrzygnęło się w pierwszej połowie. Po leniwym kwadransie Crystal Palace zabrało się do ataku i zdobyło trzy gole przed przerwą. Tak potężną zaliczkę wystarczyło utrzymać w drugiej połowie. Ponownie potwierdziło wyższą jakość piłkarską i spokojnie dowiozło swoje punkty do ostatniego gwizdka. Przy wyniku 3:0 wspomniałem, że niekoniecznie musi zwiastować nudę po przerwie. I potwierdziło się, że było na co czekać. Kapitalne, bajeczne uderzenie Phillipsa na 3:1 może być ozdobą całego dnia na europejskich boiskach. To gol na osłodę porażki. To Crystal Palace fetuje zwycięstwo i oddala się od dolnych rejonów tabeli. Goście coraz bliżej spadku.

90+5

90+4
    Rangersi wbiegli jeszcze na rzut rożny ostatniej szansy w szesnastkę gospodarzy. Nic z tego i za moment Lee Mason użyje gwizdka po raz ostatni w sobotnie, wczesne popołudnie.

90+2
    Grę wznawia z własnej połowy Speroni. Crystal Palace przenosi grę na połowę Queens Park Rangers, a temu drugiemu zespołowi uciekają cenne minuty.
    Reakcje po golu Phillipsa są pełne zachwytu.

90
    Doliczone 5 minut.

89
    Jeszcze jedna próba Matta Phillipsa i Speroni musiał wykazać się kapitalną robinsonadą, by ponownie nie skapitulować po strzale z dystansu pomocnika z numerem "7" na koszulce.

87
    Rozgrywają zawodnicy w białych trykotach. Ich rywale dostali jednak ostrzeżenie i nie zamierzają pozwolić na jakiekolwiek zagrożenie więcej.

86
    Grego-Cox za Wrighta-Phillipsa, a Kranjcar za Sandro. To reakcja z ławki rezerwowych Queens Park Rangers.

85
    Szykują się jeszcze zmiany personalne u gości. Spróbują jeszcze rzucić ostatnie siły do ataku. Gdyby zdobyli kontaktowego gola, to końcówka byłaby wyśmienita.
    Matt PHILLIPS - 3:1

83
    Gol dla QPR!
    Bramkę zdobył MATT PHILLIPS. Nic nie wskazywało na zmianę wyniku, a jednak jest gol. I to jaki. Niesamowite! Pomocnik Queens Park Rangers kropnął ile sił w stopie z ponad 30 metrów za kołnierz Speroniego. Piłka nabrała specyficznej rotacji i kompletnie zaskoczyła golkipera. Ręce po takim strzale składają się do oklasków!

80
    Sanogo za Murraya na ostatnie 10 minut spotkania.

79
    I przed kibicami ostatnia faza meczu. Statystycznie w ostatnich minutach pada najwięcej goli, ale tu nie zanosi się na żadną kanonadę last minute. Fani skandują już "ole" po leniwych podaniach Crystal Palace.

78
    Dwight Gayle przymierzył z rzutu wolnego, obok muru, w dobrze ustawionego Greena. To mogło być niebezpieczne dla bramkarza QPR!

76
    Onouha z kartką za zbyt żywiołowe protesty po decyzjach arbitra.

74
    Ależ interwencja Caulkera! Poślizgnął się, ale zdążył zebrać na równe nogi i zablokować ciałem bombę Murraya z półwoleja. Siła strzału była olbrzymia, a defensor QPR otrząsnął się niczym Henning Berg po Ice Bucker Challenge.

Gole: 21. Zaha, 40. McArthur, 42. Ward – 83. Phillips

Kartki:   59. Murray (CRP) – 30. Henry (QPR), 54. Sandro (QPR), 76. Onouha (QPR)

Crystal Palace F.C.: Speroni – Ward, Dann, Delaney, Kelly – McArthur, Ledley, Zaha (57' Mariappa), Puncheon (56' Gayle) – Bolasie, Murray (80' Sanogo).

Zmiany: Hennessey – Mariappa, Hangeland, Sanogo, Gayle, Ameobi, Souare.

Queens Park Rangers F.C.: Green – Furlong (46' Hill), Caulker, Onuoha, Yun – Wright-Phillips (86' Grego-Cox), Henry, Sandro (86' Kranjcar), Phillips – Taarabt – Austin.

Zmiany: McCarthy – Hill, Kranjcar, Hoilett, Vargas, Zamora, Grego-Cox.

Sędziowie: Lee Mason