Rangers – Hibernian 2:0 (koniec)
Rangers F.C.
2:0 (1:0)
Hibernian F.C.
Środa 20.05.2015, 20:45 • Ibrox Stadium, Glasgow • Szkocka Premier League • Półfinał

Po niezłym meczu piłkarze Rangers pokonali 2:0 Hibernian i są coraz bliżej awansu do finału play-offów. Rewanż już w sobotę. (22:42:02)

90+4

90+4
    Vuckić wywalczył rzut wolny niemal z narożnika boiska. The Gers są już pewni zwycięstwa.

90+3
    Atomowy strzał Fostera i pierwszy w tym meczu rzut rożny dla The Gers.

90+2
    Vuckić leży na murawie. Krótka przerwa w grze. Żółtą kartką ukarany Craig.

90
    Sędzia doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

89
    McGregor ukarany żółtą kartką za faul na Stevensonie. Rzut wolny dla przyjezdnych.

88
    Cummings padł w polu karnym rywali, ale sędzia pokazał, że nic nie było.

86
    Przyjezdni cały czas biją głową w mur. Rangers ma problem z wyjściem z własnej połowy.

84
    Zawodnicy Rangers skupiają się na defensywie i trzeba przyznać, że robią to bardzo skutecznie.

82
    Kolejny korner dla Hibernianu i kolejny raz bez zagrożenia pod bramką Bella.

80
    Jedenasty rzut rożny dla gości w tym meczu!!! The Gers nie mieli jeszcze okazji dośrodkować z narożnika boiska.

41,236 kibiców zgromadziło się dziś na Ibrox Stadium. Imponujący wynik!

78
    Oklaski pożegnały Millera. Na jego miejsce wszedł Boyd.
    Wielka radość Millera:

76
    Black wszedł za Shielsa. Druga zmiana w drużynie gospodarzy.

76
    Bardzo mocny i bardzo niecelny strzał Cummingsa. Napastnik gości tylko złapał się za głowę.

74
    Pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy. Smith wszedł za zmęczonego Clarka.

73
    Odważniej próbują zaatakować przyjezdni, ale nie potrafią zagrozić bramce Bella.

71
    Sporo chaosu na boisku. Piłka często zmienia właściciela.

69
    Spore zamieszanie w polu karnym Bella po wrzutce Allana z rzutu rożnego.

67
    Gospodarze nabrali wiatru w żagle i wściekle atakują. Hibernian w opałach.

66
    Kolejna kartka. Tym razem ukarany został Shiels.

65
    Pierwsza zmiana w tym meczu. McGeouch wszedł za Robertsona.
    Zdobywca drugiego gola:

63
    Gol dla Rangers!

KENNY MILLER okazał się najsprytniejszy w polu karnym rywali i strzałem z kilku metrów podwyższył prowadzenie The Gers.

62
    Bliski podwyższenia wyniku był Vuckić, który minimalnie spudłował po podaniu Lawa.

60
    Clark faulowany w środku boiska. Piłka dla miejscowych.
    Bohater gospodarzy:

58
    Przyjezdni szukają swojej szansy w ataku pozycyjnym, ale niewiele z tego wynika.

56
    Rzut wolny dla Hibs ze środka boiska. Goście starają się odważniej zaatakować.

54
    Mocno atakują piłkarze The Gers. Goście zepchnięci do głębokiej defensywy.

52
    Walkę o górną piłkę wygrał Malonga, ale jego strzał był niecelny.

52
    Spore zamieszanie pod bramką Bella po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Allana i kolejny korner dla gości.
    Oprawa dzisiejszego meczu:

50
    Niezły strzał Vuckića i jeszcze lepsza interwencja Oxley'a.

49
    Fyvie potrzebuje pomocy medycznej. Krótka przerwa w grze.

47
    Shiels faulowany przed własnym polem karnym przez Craiga. Piłka dla The Gers.

46

Twardy i dość szybki mecz na Ibrox Stadium. Długimi fragmentami lepsze wrażenie sprawiali goście, ale to Rangers prowadzi do przerwy po golu Clarka.

45
    Sędzia doliczył minutę do regulaminowego czasu gry. Czy coś jeszcze się wydarzy przed przerwą?
    Trafienie Clarka:

44

NICKY CLARK dostał doskonałe podanie od Fostera i technicznym strzałem otworzył wynik spotkania! Wielka radość na trybunach.

41
    Kolejny korner dla gości. Zawodnicy Rangers nie potrafią wyjść z własnej połowy.

39
    Wrzutka Allana z rzutu rożnego i dobra interwencja Fostera, który wybił piłkę daleko od własnej bramki. Rozpaczliwie bronią się miejscowi.

38
    Ostra walka na Ibrox Stadium. Gra jest twarda, ale dość czysta.
    Ibrox robi wrażenie:

36
    Młody Słoweniec trafił prosto w mur ze stojącej piłki. Tylko jęk zawodu na trybunach.

34
    Vuckić faulowany przez Stevensona. Rzut wolny dla Rangers z około 25 metrów od bramki Oxley'a.

32
    Mocne dośrodkowanie Lawa i dobra interwencja Oxley'a.

31
    Robertson ukarany żółtą kartką za dyskusję z arbitrem. Wcześniej zawodnik gości faulował Clarka.

30
    Nieudane rozegranie stałego fragmentu gry przez gości. Grę od bramki wznowi Bell.

29
    Allan faulowany przez Shielsa. Rzut wolny dla Hibernianu.

28
    Clark stracił piłkę przy linii końcowej. Grę od bramki wznowi Oxley.
    Kibice gospodarzy:

26
    Bliski przejęcia piłki w polu karnym rywali był Vuckić. Tylko jęk zawodu na trybunach.

24
    Spore zamieszanie pod bramką Bella. Najpierw w doskonałej sytuacji w piłkę nie trafił Cummings, a chwilę później refleks bramkarza The Gers sprawdził Malonga.

23
    Mocny strzał Millera i pewna interwencja Oxley'a. Mecz na Ibrox Stadium nabiera rumieńców.

22
    Cummings łatwo stracił piłkę przy linii końcowej. Mocniej zaatakowali przyjezdni.

21
    Szybka akcja gości i Foster był zmuszony wybić piłkę na rzut rożny.

19
    Fontaine wybiciem piłki na aut uratował swój zespół. Mocniej zaatakowali gospodarze.
    Ibrox raz jeszcze:

17
    Minimalnie zbyt mocne podanie Clarka do Millera. Tylko jęk zawodu na trybunach.

16
    McGregor faulem przerwał kontratak gości. Poszkodowany był Cummings.

15
    Po raz drugi w tym meczu z dystansu uderzył Grey i po raz drugi spudłował.

13
    Z niezłej strony na prawym skrzydle pokazał się Grey, ale w końcu stracił piłkę.
    Więcej statystyk;

11
    Fyvie faulował Wallace'a. Piłka dla gospodarzy i niezbyt dobre dośrodkowanie Lawa z rzutu wolnego.

9
    Kolejny raz z prawego skrzydła dośrodkował Foster, ale żaden z jego kolegów nie zdołał dojść do piłki.

7
    Zbyt mocne podanie Fostera do Vuckića i grę od własnej bramki wznowi Oxley.

6
    Cummings był bliski wyjścia sam na sam z bramkarzem, ale McGregor naprawił błąd swoich kolegów i zatrzymał atak gości.
    Cisza przed burzą:

5
    Od początku spotkania dominuje twarda walka. Sędzia często musi sięgać po gwizdek.

3
    Robertson faulem zakończył szarżę Millera. Rzut wolny dla The Gers.

2
    Na strzał z dystansu zdecydował się Craig, ale jego uderzenie było bardzo niecelne.

1
    Mecz rozpoczęli goście. Olbrzymia wrzawa na trybunach. Świetna atmosfera na Ibrox Stadium!

1
    Stuart McCall tłumaczy się ze swoich wyborów:

Zawodnicy wychodzą na boisko. Za moment rozpoczną się prawdziwe emocje!
    Arena dzisiejszego spotkania:

Składy wyjściowe i rezerwowi:

Rangers F.C.: Bell – Foster, McGregor, Zaliukas, Wallace – Vuckić, Murdoch, Shiels, Law – Miller, Clark

Rezerwowi: Robinson – McCulloch, Smith, Black, Walsh, Ferguson, Boyd

Trener: Stuart McCall

Hibernian F.C.: Oxley – Gray, Hanlon, Fontaine, Stevenson – Fyvie, Robertson, Craig, Allan – Malonga, Cummings

Rezerwowi: Cerny – El Alagui, Stanton, Handling, McGeouch, Djedje, Dunsmore

Trener: Alan Stubbs

Sędziowie: Calum Murray – Graham Chambers, Graeme Stewart
    Statystyka wzajemnych spotkań:

W finale już czeka drużyna Motherwell. O tym kto zbliży się do gry w Scottish Premiership dowiecie się z naszej relacji!

Rangers w poprzedniej rundzie pokonali Queen of the South. Hibernian ostatni mecz o punkty grał 2 maja, więc ciężko spekulować w jakiej jest formie. Jedno jest pewne: kibiców czeka dziewięćdziesiąt minut twardej walki!
    Gospodarze ostro trenowali przed tym spotkaniem:

Wzajemne mecze w tym sezonie:

- 5 sierpnia 2014: Rangers 2:1 Hibernian (MacLeod 14, Law 101 – Handling 59) Challenge Cup
    - 29 września 2014: Rangers 1:3 Hibernian (Law 55 – Cummings 25, 39, Gray 31)
    - 27 września 2014: Hibernian 4:0 Rangers (Gray 8, Cummings 12, Robertson 63, Craig 70)
    - 13 lutego 2015: Rangers 0:2 Hibernian (Robertson 19, Stevenson 81)
    - 22 marca 2015: Hibernian 0:2 Rangers (Wallace 44, Miller 80)

Walka o awans do szkockiej elity wchodzi w decydującą fazę. W półfinałowym meczu barażowym Rangers podejmie Hibernian. Rewanż odbędzie się już w sobotę.