Bordeaux – Montpellier 2:1 (koniec) | Caen – Évian TG 3:2 (koniec) | Lens – Nantes 1:0 (koniec)
Lorient – Monaco 0:1 (koniec) | Olympique – Bastia 3:0 (koniec) | Metz – Lille 1:4 (koniec)
PSG – Reims 3:2 (koniec) | Rennes – Lyon 0:1 (koniec) | Saint-Étienne – Guingamp 2:1 (koniec)
Toulouse – Nice 2:3 (koniec)
SM Caen
3:2 (0:0)
Évian Thonon Gaillard
Sobota 23.05.2015, 21:00 • Stade Michel d'Ornano, Caen • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Ostatnie kolejki większości europejskich lig rozgrywane są o jednej porze. Nie inaczej jest we Francji, dlatego zapraszamy na całą serię gier o godzinie 21:00! W jednym ze spotkań Caen podejmie na własnym stadionie Évian Thonon Gaillard.

Gospodarze sobotniej rywalizacji są aktualnie na 15. lokacie z liczbą 43 punktów i mają zagwarantowane prawo gry w Ligue 1 w kolejnym sezonie! Powodów do radości nie mają jednak działacze i piłkarze Évian Thonon Gaillard, bowiem ten klub pożegna się z rozgrywkami elity! Teraz przyjezdni okupują 18. miejsce z zaledwie 37 punktami na koncie.

EVG jest w głębokim kryzysie. Cztery poprzednie rywalizacje kończyły się porażkami, a w 10 ostatnich starciach odnieśli oni zaledwie jedno zwycięstwo! Taka postawa nie może równać się z pozostaniem w najlepszej lidze Francji. Beniaminek (Caen) również nie zachwyca, ale mniej więcej równa gra przez większość sezonu pozwoliła zgromadzić wystarczającą ilość "oczek".
    Oba zespoły z pewnością są już gotowe do sobotniej rywalizacji.

W rundzie jesiennej to Caen pewnie pokonało Évian Thonon Gaillard 3:0. Spotkanie zostało rozegrane już w 1. kolejce bieżącego sezonu. Jak będzie dzisiaj? Spadające z ligi ETG będzie chciało z honorem zakończyć te rozgrywki, ale faworytem raczej są gospodarze.

Liczymy na emocjonujące widowisko z mnóstwem bramek! Śledźcie całą kolejkę francuskiej Ligue 1 razem z lajfy.com! Zapraszamy!

SM Caen: Vercoutre – Imorou, Da Silva, Adeoti, Appiah – Koita, Feret, Seube, Kante, Bazile – Privat

Évian Thonon Gaillard: Leroy – Juelsgård, Fall, Cambon, Angoula – Sorlin, Tejeda, N'Sikulu, Thomasson, Sunu – Ramirez

Sędziowie: A. Gautier.
    Rozgrzewka trwa!

Piłkarze obu drużyn wychodzą właśnie na murawę!

Mamy jeszcze jakieś uroczystości i powitania oficjeli. Mam jednak nadzieję, że wystartujemy równo z czasem!

1

1
    Jako pierwsi do piłki podchodzą gospodarze! Caen gra w czerwono-niebieskich strojach, a Evian na biało!

2
    Caen nieco cofnięte i bez powodu oddaje inicjatywę przyjezdnym. Będzie pierwszy rzut rożny w dzisiejszym spotkaniu dla gości.

3
    Nieudane rozegranie stałego fragmentu gry i Vercoutre rozpocznie grę od własnej bramki. Bardzo spokojne pierwsze momenty tegoż spotkania.

5
    Większe zaangażowanie jakby wykazywali goście. Ci jednak nie potrafią stworzyć składnej akcji, która mogłaby w jakiś sposób zagrozić bramce przeciwników. Caen także gra na 50% i gra toczy się w martwym punkcie.

6
    Evian coraz bardziej naciska! Nie jest jednak łatwo przedrzeć się przez szczelną defensywę gospodarzy.

8
    Niestety w pierwszych minutach sprawdza się teoria, że Ligue 1 nie jest zbyt ciekawa. Na szczęście mamy jeszcze mnóstwo gry przed sobą i jest nadzieja na poprawę.

9
    Caen wywalcza rzut wolny na lewym skrzydle i to może być najlepsza dotychczasowa okazja dla miejscowych!

10
    Nic z tego, pierwszy z obrońców skutecznie wybija futbolówkę na rzut rożny! Szansa numer 2 dla gospodarzy również niewykorzystana! Niecelna główka z bliższego słupka. Będzie jednak ponowienie akcji.

11
    Zrobiła się cała seria rzutów rożnych! Ani jedni, ani drudzy nie mogą wyjaśnić sytuacji! Gospodarze regularnie wbijają piłkę w obręb szesnastki, ale na tym się kończy.

13
    W dzisiejszym meczu brakuje praktycznie wszystkiego. Emocji, akcji podbramkowych, strzałów z dystansu, rajdów na skrzydle. Nie dzieje się zupełnie nic.

14
    W końcu coś ruszyło i Leroy po raz pierwszy musiał interweniować po ładnej akcji miejscowych! Na strachu się skończyło, bowiem dalej jest 0:0!

16
    Piłkarze w końcu się budzą! Teraz to Evian zaatakowało i N'Sikulu mógł zakończyć swoją akcję trafieniem! Tym razem to Vercoutre popisuje się kluczową obroną, ale brakowało niewiele!

17
    Takie akcje tylko w ułamku poprawiają obraz tego meczu. Niestety wracamy do poprzednich minut, czyli nudnego wymieniania piłki w środkowej strefie boiska.

18
    Na boisku leży piłkarz gości. Mamy chwilę przerwy, ale będzie rzut wolny dla Evian TG.

19
    Całkiem dobre dośrodkowanie na dalszy słupek! Był tam obrońca Caen, który na wszelki wypadek wybił piłkę poza linię końcową – będzie jeszcze korner dla gości.

20
    Tylko gol mógłby rozgrzać atmosferę dzisiejszego wieczoru. Niestety na razie się na to nie zanosi!
    Tak prezentuje się dzisiejsza arena z piłkarzami!

22
    Przyspieszają piłkarze Caen i znów wrzucają oni piłkę w obręb szesnastki Leroya! Niecelne uderzenie zmierza kilka metrów obok słupka jego bramki.

23
    Gospodarze utrzymują się przy piłce, ale dość szybko Evian rusza z pressingiem. Opłaca się to, bowiem Caen bez walki oddaje futbolówkę. Beznadziejny poziom.

24
    Niepewnie w defensywie grają piłkarze ze Stade Michel d'Ornano, którzy dopuszczają do kolejnego kornera gości!

25
    Évian Thonon Gaillard nie potrafi jednak dośrodkować tak, aby stworzyć choć trochę zagrożenia. Nic się nie zmienia.

26
    Dół ligi francuskiej w najlepszym wydaniu! Piękna akcja Caen, rajd ze skrzydła zakończony obroną Leroya! Piłka odbija się na 11. metr, a tam na pustą bramkę pudłuje jeden z gospodarzy! Jak to nie wpadło, to ja już nie wiem co się musi stać!

28
    Szybko przenosimy się na drugą stronę boiska! Bodajże N'Sikulu przejmuje piłkę, ale nadziewa się na wychodzącego z bramki Vercoutre'a! Tutaj także powinna paść bramka!

29
    Zwietrzyli swoją szansę goście, którzy chcą zaskoczyć Vercoutre'a strzałem z dystansu! Bramkarz gra dzisiaj pierwsze skrzypce w Caen – tylko korner!

30
    Mija pierwsze pół godziny gry! Okazji było już kilka, ale tym zespołom brakuje skuteczności. Przecież nie bez powodu znajdują się w dolnej części tabeli, a ETG spadnie po tym sezonie z Ligue 1.

31
    Evian znów znajduje finał swojej akcji w polu karnym Caen! Niecelna główka wszystko kończy, ale obrońcy gospodarzy na wiele dziś pozwalają!

33
    Gospodarze wychodzą z ofensywą. Nie są jednak w stanie sforsować ostatnich obrońców i będzie seria rzutów rożnych dla Caen.

34
    Cóż tu można pisać. Bardzo słabo spisują się obie drużyny. Niewiele się zmienia.

35
    Seube wybiega za obrońców i decyduje się na uderzenie z woleja! To nie był chyba dobry pomysł, bo piłki trzeba będzie szukać za stadionem – tak wysoko poleciała.

36
    Trzeba przyznać, że widzimy dzisiaj bardzo dużo rzutów rożnych! Aktualnie w tej statystyce jest 7-7! Rozpoczynają z narożnika goście.

37
    Wścieka się szkoleniowiec gospodarzy, który urządza sobie pogawędkę z arbitrem technicznym przy linii bocznej. Kamery nie mają czego pokazywać, to pokazują trenerów.

37
    Sędzia wraca jeszcze do poprzedniej akcji i karze Thomassona żółtą kartką.

38
    Napastnik Evian wybiegał praktycznie sam na sam z Vercoutre'm, ale niesamowitym wślizgiem popisał się Adeoti, który wybija futbolówkę w ostatniej chwili! Naprawdę interwencja światowej klasy!

40
    Skrzydłowy obrońca Appiah poleciał aż pod linię końcową na prawej flance, ale jego dośrodkowanie spadło daleko za bramką. Na marne poszedł jego rajd i cała akcja.

41
    Wchodzimy w decydujące momenty pierwszej części gry! Czy któraś z ekip postawi na swoim i w końcu otworzy wynik spotkania?

43
    Po prostu można się załamać. Caen wybiega ze świetną kontrą czterema zawodnikami! Są już sam na sam z Leroyem, ale jeszcze wtedy można zepsuć całą akcję! Właśnie to czynią gospodarze, którzy podają piłkę pod nogi obrońców.

45
    Ostatnia minuta regulaminowego czasu pierwszej połowy! Czy coś się tutaj wydarzy?

45+1

Co można napisać o pierwszej połowie? Ogólne wrażenie bardzo słabe, chociaż akcji podbramkowych kilka się zrobiło. Gdyby piłkarze mieli większe umiejętności i skuteczność, to moglibyśmy się zachwycać wyrównaną grą z golami!
    Wciąż mamy nadzieje, że coś zaskoczy w drugiej odsłonie.

Piłkarze wrócili już na murawę! Zapraszam na drugą połowę!

46

46
    Wznawiają grę przyjezdni! Trenerzy nie decydują się na żadne zmiany w czasie przerwy.

46
    Od razu atakują miejscowi, którzy wybiegają sam na sam z Leroyem! Bramkarz ETG nie po raz pierwszy ratuje swoją ekipę przed utratą bramki! Bramkarze dostaną pewnie podwyżkę! Gorzej z napastnikami..

48
    Gospodarze chyba na dobre biorą się za swoją grę. Kolejne ataki zmierzające w pole karne gości!

50
    Zmiana w drużynie SM Caen: z boiska schodzi Sloan Privat, na boisku pojawia się Emiliano Sala.

51
    Rzut rożny dla Caen i całkiem kąśliwa wrzutka w pole bramkowe! Leroy wychodzi na dwa kroki i wygrywa powietrzne starcie z napastnikiem! Szykują się również zmiany u gości.

52
    Zmiana w drużynie Évian Thonon Gaillard: z boiska schodzi Yeltsin Tejeda, na boisku pojawia się Modou Sougou.

53
    Coraz bardziej zaznacza się przewaga miejscowych, którzy praktycznie nie wypuszczają Evian z ich połowy. Czy to zwiastuje bramkę!?

55
    To jest mecz niewykorzystanych sytuacji. Obie drużyny widać, że się starają, ale co z tego? Atak jest na bardzo kiepskim poziomie i to w obu ekipach.

56
    Tym razem z ofensywą wychodzi Evian, ale wszystko kończy się jeszcze przed polem karnym miejscowych.
    Całkiem dobra frekwencja na dzisiejszym meczu! W porównaniu na meczu Śląska Wrocław było dzisiaj 5875 widzów. Brawo polska liga.

57
    Zmiana w drużynie Évian Thonon Gaillard: z boiska schodzi Jesper Juelsgård, na boisku pojawia się Jordan Boy.

58
    Nudy, nudy i jeszcze raz nudy. Nie radzę stawiać na to spotkanie, ponieważ sytuacja może się zmienić w zasadzie po minucie. Ale piłkarze nie grzeszą dzisiaj dobrą postawą.

59
    Bardzo nieudana próba Seube z dystansu. Lepiej było przyjąć futbolówkę i wymyślić coś lepszego, niż wolej w trybuny.

61
    Gol dla Caen!

NA-RE-SZCIE! Caen po ogromnych męczarniach wyprowadza atak otwierający wynik spotkania! Dobre podanie do HERVE BAZILE, który mocnym strzałem pokonuje Leroya! Caen na prowadzeniu, ale trzeba przyznać, że im się to należało!
    Herve BAZILE 1:0

62
    Zmiana w drużynie Évian Thonon Gaillard: z boiska schodzi David Ramirez, na boisku pojawia się Nicolás Blandi.

63
    Idą za ciosem miejscowi, którzy przeprowadzają kolejną akcję! Tym razem kończy się tylko na rzucie rożnym!

64
    Evian zostaje postawione w bardzo trudnej sytuacji, bowiem goście nie potrafią już praktycznie opuścić własnej połowy. Czy będzie ich stać na wyrównanie? Będzie kolejna zmiana.

65
    Zmiana w drużynie SM Caen: z boiska schodzi Julien Féret, na boisku pojawia się Thomas Lemar.

67
    Sougou skutecznie wybija piłkę zagrywaną z rzutu wolnego! Będzie korner dla miejscowych to może być kolejna dobra sytuacja!

68

Tak też się dzieje! Dośrodkowanie z rzutu rożnego i niefortunnie główkuje jeden z obrońców! Benjamin Leroy próbował jeszcze wybronić ten strzał, ale bramka zostaje zapisana na konto MODOU SOUGOU, który głową pakuje ją do własnej siatki!
    Samobój Modou SOUGOU na 2:0

70

Jest już po meczu! Lemar wystawia piłkę do HERVE BAZILE, który fenomenalnie lobuje Leroya! 3:0, które jeszcze niedawno było nie do wyobrażenia!
    Herve BAZILE - 3:0

71
    Zmiana w drużynie SM Caen: z boiska schodzi Dennis Appiah, na boisku pojawia się Jean Calvé.

73
    Opadły już wszystkie emocje, które tak wyrosły w ostatnich minutach! Jest już wszystko jasne, a ETG przegra swoje kolejne spotkanie w Ligue 1!

74
    Jeszcze ponad kwadrans mają przyjezdni na chociażby bramkę honorową. Z przebiegu całego spotkania taka, moim zdaniem, im się należy.

75
    Kibice świętują już na trybunach Stade Michel d'Ornano. Czy Evian jeszcze się zbierze z ostatnimi atakami?

77
    Gospodarzom najwidoczniej wciąż mało, ponieważ rozprowadzają oni kolejną ofensywę! Kolejny rzut rożny, ale w polu karnym dochodzi do jakichś przepychanek.

78
    Sędzia powinien użyć niezawodnego środka na uspokojenie, jakim są kartki i byłoby cicho. W końcu rozegrany zostaje rzut rożny, ale obrońcy oddalają zagrożenie.

79
    W końcówce robi się całkiem dobry mecz! Jest sporo wolnego miejsca na murawie, jest gdzie się rozpędzić. Tylko, czy ktoś to wykorzysta. Jak na razie zwiększa się liczba fauli.

81
    Weszliśmy w decydujące 10 minut dzisiejszego spotkania. Wszystkie karty są już rozdane, ale o indywidualne trafienia można jeszcze powalczyć.

82
    Czekamy na jakiś zryw w końcówce. Piłkarze są już zmęczeni, co wyraźnie widać. Evian mogłoby chociaż się postarać godnie pożegnać się z Ligue 1.

84
    Ale ten zryw następuje ze strony gospodarzy. Wydaje mi się, że będą jeszcze okazje do podwyższenia rezultatu.

85
    Bazile polował na hat-tricka, ale nie trafił on w futbolówkę zagraną praktycznie na czoło! Jakby to trafił, to musiałaby paść bramka! Swoją drogą świetne dośrodkowanie z prawej flanki.

87
    Gol dla Évian!

Mamy jednak honorowe trafienie przyjezdnych! OLIVIER SORLIN przejmuje futbolówkę po błędzie obrońcy i nagle znalazł się sam na sam z Vercoutrem! Sprytne i dość szczęśliwe minięcie bramkarza i jest zmiana wyniku na 3:1!
    Olivier SORLIN - 3:1

89
    Z drugiej połowy możemy być już bardziej zadowoleni! Mamy aż 4 gole przez te 45 minut, co jest bardzo dobrym rezultatem. Czy to nie koniec?

90
    Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry! Czy Evian rzuci się do szaleńczego ataku w poszukiwaniu kolejnych trafień?

90+1
    3 minuty doliczone do regulaminowych 90! Gramy dalej!

90+2
    Caen ma ochotę na więcej, ale nie dopuści także do straty kolejnej bramki.

90+3
    Jeszcze jedna próba z dystansu, która była jednak wykonana bez większej wiary. Vercoutre odprowadzał futbolówkę wzrokiem.

90+4

Sędzia jeszcze nie kończy meczu, a goście zdobywają bramkę kontaktową! Niebywałe rzeczy w Caen i robi się naprawdę gorąco! MODOU SOUGOU wyskakuje wysoko do dośrodkowania z głębi pola i głową pokonuje bramkarza!
    Modou SOUGOU - 3:2

90+5

Z wielką ulgą mogę powiedzieć, że druga połowa zrekompensowała tą haniebną pierwszą część gry! Po wyjściu z szatni na drugą odsłonę zobaczyliśmy aż 5 goli i Caen ostatecznie pokonało Évian Thonon Gaillard 3:2! (22:53:03)
    Caen awansuje po tym meczu na 13. lokatę Ligue 1!