Bordeaux – Montpellier 2:1 (koniec) | Caen – Évian TG 3:2 (koniec) | Lens – Nantes 1:0 (koniec)
Lorient – Monaco 0:1 (koniec) | Olympique – Bastia 3:0 (koniec) | Metz – Lille 1:4 (koniec)
PSG – Reims 3:2 (koniec) | Rennes – Lyon 0:1 (koniec) | Saint-Étienne – Guingamp 2:1 (koniec)
Toulouse – Nice 2:3 (koniec)
RC Lens
1:0 (1:0)
FC Nantes
Sobota 23.05.2015, 21:00 • de la Licorne, Amiens • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

38. kolejka francuskiej Ligue 1, spotkanie pomiędzy RC Lens i FC Nantes.

Rozgrywki francuskiej Ligue 1 na finiszu. Jednym z sobotnich spotkań 38. kolejki spotkań będzie starcie RC Lens z FC Nantes.

Dla RC Lens dzisiejszy mecz będzie ostatnim na tym poziomie rozgrywek. Les Sang et Or notują fatalną formę i z 27 punktami zamykają tabelę Ligue 1. Lens ostatnio wygrało mecz na początku marca.

Nantes to aktualnie trzynasta drużyna francuskiej Ligue 1. Goście mają o co walczyć w tym spotkaniu. Ich ewentualna wygrana może dać promocję nawet na 11 pozycję w ligowej tabeli na zakończenie sezonu.

Faworytem tego spotkania będą goście. Lens od dawna prezentuje fatalną dyspozycję. Gospodarze jednak będą chcieli pożegnać się z Ligue 1 z podniesionym czołem i być może sprawią niespodziankę.
    Kilka ujęć z wczorajszego treningu Lens przed meczem z Nantes

Dzisiejsze spotkanie odbędzie się na Stade de la Licorne mogącym pomieścić ponad 12 tysięcy widzów.

Na relację z tego spotkania zapraszamy od godziny 21:00 na lajfy.com!

RC Lens: Atrous – Moore, Gbamin, Valdivia, Kantari – Cyprien, Le Moigne, Madiani – Landre, Chavarría, Coulibaly.
    Rezerwowi: Belon – Ba, Nomenjanahary, El Jadeyaoui, Sylla, Boulenger, Lecoeuche.

FC Nantes: Riou – Audel, Djidji, Veigneau, Djilobodji – Dubois – Deaux, Veretout – Bammou, Rongier, Gakpé.
    Rezerwowi: Dupé – Vizcarrondo, Gomis, Nkoudou, Bangoura, Cissokho, Alhadhur..

Początek spotkania za ok. 10 minut.

Zawodnicy pojawiają się na murawie!

1

1
    Spotkanie rozpoczęte przez gospodarzy ze środka boiska!

2
    Pierwsza próba ataku gospodarzy zakończona niezbyt udanym dośrodkowaniem Landre.

3
    Lens ciągle w posiadaniu piłki. Aktualnie zawodnicy RCL w okolicach środkowej części boiska.

4
    Riou zmuszony do pierwszej interwencji po niezbyt groźnym strzale Chavarri.

5
    Gol dla Lens!
    Strzelcem bramki PABLO CHAVARRÍA.

GOOOOL! Błyskawicznie wynik spotkania otwierają gospodarze! Madiani świetnie podał w pole karne do PABLO CHAVARRI, który bez problemów pokonuje Riou!
    Pablo CHAVARRÍA - 1:0

7
    Goście ruszyli do ofensywy. Atrous z pierwszą dobrą interwencją po strzale Bammou.

8
    Nantes z piłką na własnej połowie. Goście spokojnie konstruują kolejną akcję.

9
    Audel na pozycji spalonej. Kontratak Nantes przymusowo przerwany przez arbitra.

10
    Teraz kolejną dobrą okazję na zdobycie bramki mieli gospodarze. Coulibaly jednak wyraźnie przestrzelił.

12
    Po raz kolejny dobrze uderzał Bammou, ale świetnie interweniuje Atrous!

13
    Gospodarze spokojnie rozgrywają teraz piłkę na własnej części boiska.

14
    Lens stara się nieco uspokoić grę. Piłka wycofana daleko pod bramkę Atrousa.

15
    Ładne uderzenie Gakpe sprzed pola karnego. Ponownie dobrze broni golkiper gospodarzy!
    Uderzenie Gakpego

16
    Po raz kolejny uderzał Gakpe i raz jeszcze dobrze broni Atrous.

18
    Szybko stracona bramka wyraźnie pobudziła Nantes do gry. Goście zaczynają dominować na boisku.

20
    Statystyka posiadania piłki po dwudziestu minutach gry. Lens – 40%. Nantes – 60%.

21
    Nantes ponownie w posiadaniu piłki. Goście spokojnie konstruują kolejną akcję.

22
    Odgwizdane przewinienie Coulibaly w środkowej części boiska. Przerwa w grze.

23
    Teraz dobrą okazję z rzutu wolnego będą mieli gospodarze. Tuż przed polem karnym faulował Veigneau.

24
    Cyprien dośrodkowywał z kornera, ale idealnie we wszystkim połapali się defensorzy Nantes.

26
    Goście już ponownie z piłką na połowie przeciwnika.

27
    Audel uderzał z główki po dośrodkowaniu jednego ze swoich partnerów, ale piłka przelatuje wysoko nad bramką Atrousa.

28
    Zbyt mocno zagrał piłkę teraz Dubois. Miało być podanie, a futbolówka wylądowała w rękach golkipera RCL.

29
    Nantes jednak błyskawicznie odzyskało piłkę i rusza już z kolejną akcją.

30
    Pół godziny gry za nami. Statystyka strzałów celnych: Lens – 2, Nantes – 4.

30
    Moore zdobywcą pierwszej żółtej kartki w dzisiejszym starciu.

31
    Nantes wycofało grę daleko pod bramkę Riou.

33
    Goście wciąż w posiadaniu piłki, ale mają oni problemy z wprowadzeniem jej do pola karnego Lens.

34
    Po raz kolejny zbyt mocne zagranie Dubois i piłka opuszcza obszar gry. Grę od bramki wznowi za parę chwil Atrous.

35
    Przewinienie Lemoigne i Lens będzie miało świetną okazję na zdobycie bramki z rzutu wolnego.

36
    Audel zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z wolnego i piłka dosłownie o kilka centymetrów minęła bramkę Atrousa.

37
    Teraz kartkę zobaczył zawodnik gości – Deaux.

39
    Kolejna akcja gości i kolejny niecelny strzał. Atrous będzie wznawiał grę od własnej bramki.

40
    Lens w ofensywie. Bammou był faulowany i będziemy mieli rzut wolny.

41
    Cyprien uderzał sprzed pola karnego, ale minął się ze światłem bramki.

43
    Gra przeniosła się do środkowej części boiska. Gospodarze spokojnie rozgrywają futbolówkę i powoli czekają na zakończenie połowy.

45
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry pierwszej połowy spotkania.

45+1
    Jedna dodatkowa minuta doliczona do pierwszej części spotkania.

45+2

Koniec pierwszej połowy spotkania. Po 45. minutach gry RC Lens dosyć niespodziewanie prowadzi z FC Nantes 1:0 dzięki bramce Chavarrii z 5. minuty meczu.

Druga połowa rozpocznie się ok. 22:03.
    Zdobywca jedynej bramki w pierwszej odsłonie

46

46
    Nantes rozpoczęło drugą część dzisiejszego starcia.

46
    Od razu z dobrą akcją ruszyli goście. Audel jednak minimalnie przestrzelił.

47
    Landre łapie żółty kartonik na początek tej odsłony.

48
    Cyprien zablokował uderzenie Rongiera sprzed pola karnego bramki Atrousa.

50
    Nantes ponownie pod bramką Lens. Goście będą wykonywali rzut wolny.

52
    Goście ciągle szukają okazji na zdobycie bramki. Obraz gry nie uległ zmianie i Nantes ciągle dominuje na boisku.

53
    Pierwsza zmiana w szeregach gości. Z boiska schodzi Gakpe. Jego miejsce zajmuje Nkoudou.

54
    Odgwizdane przewinienie Kantariego. Mamy przerwę w grze.

56
    Wygląda na to, że wszystkie siły Lens skierowane zostały do defensywy. Gospodarze skupiają się na odpieraniu kolejnych ataków Nantes.

58
    Kontratak gospodarzy zakończony niezbyt udanym strzałem Madianiego.

59
    Akcja przenosi się już pod bramkę Atrousa. Rzut rożny dla Nantes.

60
    Audel strzela nad bramką gospodarzy. Piłka w posiadaniu RC Lens.

61
    Teraz sędzia dopatrzył się spalonej pozycji Nantes. Przerwa w grze.

63
    Goście po raz kolejny na pozycji spalonej. Tym razem pospieszył się Veigneau.

64
    Nantes błyskawicznie odzyskuje posiadanie piłki.

65
    Druga zmiana w szeregach gości. Boisko opuszcza Bammou. Jego miejsce zajmuje.

68
    Gra na boisku nieco się uspokoiła. Lens rozgrywa piłkę na własnej części boiska.

70
    Nantes odzyskało piłkę i próbuje ruszyć z kolejną ofensywną akcją na bramkę Atrousa.

71
    Goście na spalonym. Gwizdek sędziego przerywa grę.

73
    Pierwszej zmiany dokonują gospodarze. Na boisku pojawia się Nomenjanahary w miejsce Coulibaly.

74
    Dobra interwencja Atrousa po strzale Veretouta. Pierwsze od dłuższego czasu celne uderzenie gości.

75
    Teraz z kontratakiem ruszyli gospodarze, ale Gbamin był na spalonym.

76
    Druga zmiana w zespole Lens.Jadeyaoui za Madianiego.

78
    Goście ciągle próbują odwrócić losy tego spotkania. Mocne uderzenie Bangoury i piłka ponownie mija się ze światłem bramki gospodarzy.

80
    Rozpoczynamy ostatnie dziesięć minut regulaminowego czasu gry.

81
    Ostatnia zmiana w szeregach Lens. Boulenger wchodzi za Valdivię.

82
    Ostatniej zmiany dokonują także goście – Cissokho w miejsce Dubois.

83
    Djilobodji strzela i... piłka po raz kolejny mija bramkę Atrousa.

85
    Gospodarze coraz bliżej odniesienia zwycięstwa w tym meczu na zakończenie sezonu i pożegnanie z Ligue 1.

87
    Gospodarze w końcówce tego meczu ruszyli do ataku i będą wykonywali rzut rożny.

88
    Jadeyaoui uderzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale nie trafił w światło bramki.

90
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

90+1
    Trzy dodatkowe minuty doliczone do dzisiejszego starcia.

90+2
    Veretout jeszcze zobaczył żółty kartonik.

90+3

Koniec spotkania! RC Lens przerywa passę porażek, pokonuje na własnej murawie FC Nantes 1:0, ale pomimo tego żegna się z rozgrywkami Ligue 1 i zajmuje ostatnią pozycję w lidze. Dla Nantes dzisiejsze spotkanie nie miało większego znaczenia.

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na lajfy.com! (22:50:33)