Bordeaux – Montpellier 2:1 (koniec) | Caen – Évian TG 3:2 (koniec) | Lens – Nantes 1:0 (koniec)
Lorient – Monaco 0:1 (koniec) | Olympique – Bastia 3:0 (koniec) | Metz – Lille 1:4 (koniec)
PSG – Reims 3:2 (koniec) | Rennes – Lyon 0:1 (koniec) | Saint-Étienne – Guingamp 2:1 (koniec)
Toulouse – Nice 2:3 (koniec)
FC Metz
1:4 (0:3)
Lille OSC
Sobota 23.05.2015, 21:00 • Stade Municipal Saint-Symphorien, Metz • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Lile nie dało się zdominować i ostatecznie wygrywa w Metz 1:4! Bramki zdobywali:

90+2
    Malouda faulowany przed polem karnym. Rzut wolny dla Metz.

90
    Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie.

88
    Dobra centra z lewego narożnika boiska. Malouda nie zdołał jednak przeciąć lotu piłki.

87
    Nad poprzeczką uderzył Sarr.

86
    Metz nadal w natarciu. Udało się wywalczyć rzut wolny.

85
    Defensorzy Lille pewnie wybijają za pole karne.

84
    Kolejny rzut rożny dla gospodarzy.
    José PALOMINO - 1:4

83
    Gol dla Metz!

Piłka po dośrodkowaniu z narożnika boiska powędrowała za pole karne. Po chwili jednak ponownie została wstrzelona w szesnastkę gości. JOSE LUIS PALOMINO głową umieścił piłkę w siatce. Sędzia nie wiedział czy uznać bramkę, gdyż istniało prawdopodobieństwo, że gracz Metz w walce o górną piłkę faulował Enyamę. Ostatecznie gol został uznany.

82
    Korner dla Metz.

79
    Dośrodkowanie pewnie wyłapuje Enyeama.

78
    Rzut wolny dla Metz tuż przed polem karnym.

75
    Zmiana w drużynie Lille OSC: z boiska schodzi Marko Baša, na boisku pojawia się Souahilo Meïté.

75
    Niecelny strzał Sarra po centrze z lewego narożnika boiska.

74
    Po paru chwilach zawodnik Lille wstaje o własnych siłach.

72
    Boufal ucierpiał w starciu z jednym z rywali.
    Nolan ROUX - 0:4

69
    Gol dla Lille!

Jedenastkę pewnie wykorzystuje NOLAN ROUX.

68
    Rzut karny dla Lille!

68
    Niezbyt dobre rozegranie tego rzutu rożnego. Po chwili z szybką kontrą wyszli grace Lille. Dośrodkowanie z prawego sektora boiska wyłapał jednak Carasso.

67
    Zmiana w drużynie FC Metz: z boiska schodzi Jérémy Choplin, na boisku pojawia się Ferjani Sassi.

67
    Zablokowana centra Sarra. Korner dla Metz.

66
    Zmiana w drużynie Lille OSC: z boiska schodzi Rio Mavuba, na boisku pojawia się Jonathan Delaplace.

64
    Raz po jednej, raz po drugiej stronie znajduje się piłka. Ataki nie są jednak na tyle dokładne, by zagrozić obu goalkeeperom.

60
    Świetnie centrę z prawej strony zamknął Saar, lecz huknął nad poprzeczką!

59
    Poślizgnął się przy centrze Boufal. Od bramki rozpocznie Carasso.

58
    Rzut wolny dla Lille.

57
    Malouda pakuje piłkę do bramki! Sędzia dopatrzył się jednak spalonego!

57
    Zmiana w drużynie FC Metz: z boiska schodzi Juan Manuel Falcon, na boisku pojawia się Kévin Lejeune.

56
    Zmiana w drużynie FC Metz: z boiska schodzi Jānis Ikaunieks, na boisku pojawia się Modibo Maïga.

55
    Mało się dzieje z początku tej połowy. Więcej przy piłce utrzymują się gospodarze, ale nie przykłada się to na bramkę.

51
    Lille już bardziej spokojnie podchodzi do gry w drugiej połowie. Metz próbuje złapać kontakt i strzelić bramkę. Póki co bez skutku.

48
    Pewnie dośrodkowanie piąstkuje Enyeama.

47
    Zablokowana centra Metanire. Rzut rożny dla Metz.

46

Lille naciskało od początku spotkania i ostatecznie zdobyło 3 bramki w 4 minuty, czym praktycznie ustawiło już sobie spotkanie! Wracamy za kwadrans.

45+1
    Nolan ROUX - 0:3

44

Fatalny błąd Palomino w obronie! Defensor Metz traci piłkę, która ląduje pod nogami NOLANA ROUXA, a ten mając przed sobą tylko bramkarza, pokonuje go!

43
    Tym razem wybronili się gospodarze.

42
    Rzut rożny dla Lille.
    Idrissa GUEYE - 0:2

41

Ależ niesamowite dwie minuty w wykonaniu Lille! Goście zaraz po wznowieniu szybko przechwytują piłkę, którą po chwili dostaje IDRISSA GUEYE i strzałem zza pola karnego pokonuje bramkarza rywali!
    Florent BALMONT - 0:1

40

W końcu Lille doczekało się pierwszego trafienia. Dobre zagranie na wolne pole otrzymuje FLORENT BALMONT i pokonuje Carraso!

38
    Lille przyciska z minuty na minutę. Strzał z dystansu Gueye ląduje prosto w rękawicach Carrasso.

35
    Zablokowana centra Rochii z prawego skrzydła.

33
    Nadal bez zmian wyniku w Metz. Gospodarze próbują kontrować rywali, którzy nadal grają swój futbol.

29
    Świetne płaskie dośrodkowanie Maloudy. Ikauniks wślizgiem próbuje skierować piłkę do bramki i będąc tylko przez Enyeamą kieruje futbolówkę nad poprzeczką!

28
    Tym razem również obronną ręką wyszli gospodarze.

27
    Kolejny korner dla Lille. Już piąty w tym spotkaniu.

24
    Lille nadal w natarciu. Gospodarze rozpaczliwie się bronią.

22
    Indywidualną akcją popisał się Boufal i wywalczył rzut rożny. Po chwili niecelnie głową po centrze uderzył Rozehnal.

21
    Ponownie nic nie wynikło z tego stałego fragmentu gry.

20
    Na strzał z dystansu zdecydował się Gueye. Na rzut rożny wybija piłkę Carraso.

17
    Wysoko zawieszona centra z lewej strony boiska wpada w ręce Enyeamy.

15
    Faul w ofensywie Saara. Rozpocznie Enyeama.

13
    Centra z lewej strony Gueye zostaje przedłużona i wpada prosto pod nogi Corchii! Ten mając dużo czasu na oddanie strzału, huknął nad poprzeczką!

12
    Lille powoli zaczyna przejmować inicjatywę. Brakuje jednak dokładności w końcowej fazie akcji.

9
    Fatalne wykonany korner przez Boufala. Futbolówka trafia w boczną siatkę.

8
    Dobry strzał zza pola karnego Balmonta. Na rzut rożny wybija piłkę Carraso.

7
    Zablokowana centra Maloudy z lewego skrzydła.

5
    Indywidualnie próbował uderzać Roux. Wybili jednak piłkę po chwili zawodnicy Metz.

4
    Tuż przed polem karnym faulowany zostaje Sidibe. Rzut wolny dla Lille.

2
    Pierwsza składna akcja gospodarzy. Dobre zagranie na prawą stronę dostaje Falcon i decyduje się na strzał, który ląduje w bocznej siatce.

1

FC Metz: J. Carrasso – Métanire, Philipps, Palomino, Bussmann – Choplin, Doukouré – B. Sarr, Ikaunieks, Malouda (C) – Falcon.

Rezerwowi: Oberhauser – Krivec, Ben Youssef, Maïga, Lejeune, Sassi, N´Daw.

Lille OSC: Enyeama – Corchia, Rozehnal, Baša, Sidibé – Mavuba (C), Balmont, Boufal, Gueye – Roux, Origi.

Rezerwowi: Elana – Delaplace, Meïté..

Obie ekipy kończą już rozgrzewkę.

Faworytem zdecydowanie będzie Lille, chociaż w zasadzie ten mecz dla obu ekip już nic nie znaczy i może potoczyć się różny scenariusz.

W pierwszym meczu obu ekip padł bezbramkowy remis. Może tym razem będzie więcej emocji.

O formie Metz również nie ma co mówić. Gospodarze mająa zapewnioną przedostatnią pozycję i w przyszłym sezonie będą grać w Ligue 2. Ten mecz to jedynie szansa na godne pożegnanie się z elitą.

Goście nie tak wyobrażali sobie zapewne ten sezon. 53 punkty i 8 lokata to za mało aby mysleć o grze w europejskich pucharach. Wielce prawdopodobne, że właśnie na tej pozycji skończą gracze Lille. Szczególnie końcówka pozbawiła ich szans na grę w Europie. Trzy porażki w czterech meczach załatwiły sprawę.

Już w sobotę zapraszamy na relację z ostatniej kolejki francuskiej Ekstraklasy. Metz podejmie ma własnym obiekcie Lille.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.