Levante – Elche 0:0 (koniec) | Bilbao – Villarreal 4:0 (koniec) | FC Barcelona – Deportivo 2:2 (koniec)
Granada – Atletico 0:0 (koniec) | Rayo Vallecano – Sociedad 2:4 (koniec) | Eibar – Córdoba 3:0 (koniec)
Celta Vigo – RCD Espanyol 3:2 (koniec) | Almeria – Valencia 2:3 (koniec) | Malaga – Sevilla 2:3 (koniec)
Real Madryt – Getafe 7:3 (koniec)
Athletic Bilbao
4:0 (3:0)
Villarreal CF
Sobota 23.05.2015, 18:30 • San Mamés, Bilbao • Hiszpańska LaLiga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Przed nami spotkanie 38 kolejki Primera Division w którym Athletic Bilbao podejmować będzie na San Mames Villareal.

Starcie to nie ma wielkie znaczenia dla układu tabeli. Tu już jest wszystko rozstrzygnięte. Villareal z 60 oczkami zajmuje 6 lokatę i w przyszłym roku zagra w rozgrywkach Ligi Europy. Bilbao jest jednak tylko oczko niżej. Okupuje 7 pozycje w tabeli z 52 punktami. Chociaż nie ma szans dogonić gości z pewnością będzie chciało pokazać w ostatnim starciu, że jest równie klasowym zespołem.

Dyspozycja gospodarzy w ostatnich tygodniach wygląda nieźle. Są niepokonani od sześciu spotkań, jednak aż w połowie z nich notowali remis. Na przełomie kwietnia i maja zaliczyli ich aż trzy pod rząd. Przed tygodniem ograli jednak w końcu Elche 3:2.

Villareal końcówki sezonu nie może zaliczyć do udanych. Od połowy Marca miał serię aż 9 spotkań w których nie odniósł wygranej. Co prawda w sześciu z nich notował remis to jednak było zbyt mało i zaważyło na tym, że gości chociaż mieli chrapkę nie zobaczymy w przyszłorocznej Lidze Mistrzów. Dwa ostatnie starcia rozstrzygnęli w końcu na swoją korzyść. Ograli kolejno Elche 1:0 oraz Malagę 2:1.

Podsumowując zapowiada się niezłe wyrównane widowisko. Faworytem wydaje się być Bilbao. Kurs na ich wygraną wynosi 1.72, podczas gdy na Villareal aż 4.5 Czy potwierdzi to się na boisku? Przekonamy się w sobotni wieczór. Początek spotkania o godzinie 18:30. Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji z tego starcia na lajfy.com!

Znamy już składy w jakich wystąpią obie ekipy! Początek spotkania za około 20 minut! Bądźcie z nami!

Athletic Bilbao: Herrerín – Balenziaga, Etxeita, Laporte, Iraola – San José, de Marcos, Etxebarria, Aketxe – Aduriz, Williams.
    Rezerwowi: Iraizoz – Gurpegi, Iturraspe, Gómez, Susaeta, Rico, Sola.

Villarreal CF: Juan Carlos – Rukavina, Jokić, Dorado, Ruiz – M. Gaspar, J. Costa, B. Soriano, Trigueros – Campbell, Moreno.
    Rezerwowi: Fernández – Bailly, M. Gómez, Marcos, Sol.

Sędziowie: Eduardo Prieto- Francisco García, José Matías.
    Na San Mames trwa już rozgrzewka:

Rozgrzewka powoli dobiega końca do rozpoczęcia spotkania pozostało 10 minut:

Obie ekipy już na murawie. Zagrają w swoich pierwszych zestawach. Bilbao w biało-czerwonych pasiakach, Villareal natomiast na żółto.

Zaczną goście.

1

2
    Szybka przerwa na początku starcia. W jednym ze starć ucierpiał Balenziega i utykając opuszcza murawę.

4
    Wszystko już z nim jednak w porządku. Mecz wznowiony.

5
    I z pierwszym atakiem wychodzą gospodarze. Po długim zagraniu w polu karnym piłka trafiła do Inaki Williamsa ten ładnie ją przyjął i natychmiast uderzył, jednak ponad bramką.

8
    Athletic w inicjatywie na początku spotkania. Gospodarze rozgrywają kolejny atak pozycyjny.

11
    Spokojniejszy fragment. Gra toczona w środku pola.

12
    Ruszyli ponownie gospodarze i wywalczają na 25 metrze rzut wolny. Niezła okazja.

13
    I niezłe uderzenie z niego Akexte. Posłał piłkę ponad murem, ta jednak poleciała nieco ponad poprzeczką.

16
    Bilbao nadal przeważa. Gospodarze szukają pierwszego trafienia.

16
    I po centrze z lewego skrzydła defensorzy Villareal wybijają futbolówkę na korner.

17
    Po dośrodkowaniu z kornera najwyżej do futbolówki w polu karnym wyskoczył Adruiz, posłał ją jednak głową obok bramki.

19
    Kolejna próba Athletic. Na lewej stronie piłka trafiła do wbiegającego Balenziagi ten natychmiast dośrodkowała, a centrę tą ręką zablokował Rukavina. Wolny dla gospodarzy na wysokości pola karnego.

20
    Pomimo ostrego kąta z wolnego na uderzenie zdecydował się Benat, czujny jest jednak Juan Carlos, który piąstkuje futbolówkę.

22
    Pierwszy ładny atak gości. Wymienili podania z pierwszej piłki w środku pola, w końcu trafiła ona na lewą stronę do niepilnowanego Costy, ten dobiegł do pola karnego i zagrał na 16 metr do niepilnowanego Gaspara, wydawało się, że ten mocno huknie na bramkę, tymczasem skiksował nie trafił w futbolówkę i tą wybili defensorzy Bilbao.

24
    Odpowiadają gospodarze i WYWALCZAJĄ RZUT KARNY!

Po centrze z lewego skrzydła w polu karnym futbolówkę przejął Aduriz, a tego ostro wślizgiem zaatakował Jokic nie trafił w piłkę, a w nogi napastnika gospodarzy i arbiter bez cienia wątpliwości wskazuje na wapno!
    Faul Jokica na Adurizie po którym arbiter wskazał na wapno:

24
    Jokic dodatkowo ukarany zostaje żółtą kartką.

25
    Gol dla Athletic!
    Strzelcem bramki ARITZ ADURIZ.

I gospodarze obejmują prowadzenie! Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł ARITZ ADURIZ i w stylu Antonina Panenki lekką podcinką skierował ją do bramki myląc kompletnie golkipera gości!
    Aritz ADURIZ - 1:0

27
    Natychmiast odpowiadają goście i wywalczają na lewej stronie rzut rożny.

28
    Po centrze z niego w polu karnym górą są jednak defensorzy Bilbao.

28
    Strzelcem bramki ANDONI IRAOLA.

Bilbao wychodzi z doskonałą kontrą i szybko podwyższa swoje prowadzenie! Środkiem pola ruszył tym razem Aduriz i w okolicach 20 metra zagrał kapitalnie prostopadle w szesnastkę za plecy obrońców tu do futbolówki dopadł niepilnowany ANDONI IRAOLA i również doskonałą podcinką tym razem nad Juanem Carlosem wpakował piłkę do bramki!
    Andoni IRAOLA - 2:0

31
    Bilbao po drugim golu nadal przeważa. Gospodarze szukają trzeciego gola.

34
    I po kolejnym ataku pozycyjnym wywalczają na 20 metrze rzut wolny.

36
    Strzelcem bramki BEÑAT ETXEBARRIA.

Athletic nie zwalnia tempa! Mamy kolejne trafienie! Doskonale wykonany rzut wolny! Do piłki podszedł BENAT ETXEBARRIA i doskonałym uderzeniem nad murem wpakował piłkę do bramki!
    Beñat ETXEBARRIA - 3:0

38
    Spokojnie na boisku po trzecim trafieniu.

41
    I teraz z doskonałym atakiem wychodzą goście! Na lewej stronie znalazł się Costa posłał doskonałą centrę w pole karne gdzie do piłki dopadł Campbell i mocno uderzył głową, doskonałą interwencją popisuje się jednak Herrerin!

44
    Spokojne na murawie pod koniec pierwszej połowy. Gra toczona w środku pola.

45

Po dobrej pierwszej połowie Athletic Bilbao prowadzi 3:0 z Villareal. W pełni zasłużone prowadzenie gospodarzy. Od pierwszego gwizdka dominowali i udokumentowali to trzema trafieniami. Goście jeśli chcą zakończyć sezon w dobrym nastroju po przerwie muszą zaprezentować się o niebo lepiej. Zapraszamy za kwadrans!

Obie ekipy już na murawie. Za moment początek drugiej połowy.

46

48
    Spokojny początek drugiej połowy. Gra toczona w środku pola.

51
    Villareal szuka pierwszego trafienia. To goście w tym momencie w inicjatywie.

54
    Z pierwszym niezłym atakiem po przerwie wyszli gospodarze i była szansa na czwartego gola. Po zagraniu ze skrzydła w polu karnym do futbolówki dopadł Iraola, oddał mocne uderzenie, jednak ponad bramką.

55
    Pierwsza roszada w zespole gospodarzy. W miejsce Aketxe na boisku pojawia się Susaeta.

58
    Zmiana i w Villareal. W miejsce Costy na boisku pojawia się Gomez.

60

Po krótkim przestoju na murawie rusza Bilbao i mamy czwarte trafienie! Na 20 metrze piłka trafiła do ARITZA ADURIZA ten dobiegł do pola karnego i mocno uderzył po czym piłka ląduje w prawym słupku bramki Juan Carlosa!
    Aritz ADURIZ - 4:0

63
    Po czwartym trafieniu spokojnie ponownie na murawie. Bilbao wymienia podania w środku pola.

65
    Kolejna roszada w Bilbao. W miejsce Iraoli na boisku pojawia się Rico.

67
    Jeszcze honorowego gola szukają goście i wywalczają na 20 metrze rzut wolny. Niezła szansa.

68
    Z niego po ziemi uderzył Bruno, piłka leci jednak ponad bramką.

68
    Była to ostatnia szansa Bruno w tym spotkaniu. Chwile później opuszcza murawę. W jego miejsce na boisku pojawia się Marcos.

71
    Ponownie w ataku Bilbao. Gospodarze wymieniają podania na połowie gości.

72
    I wywalczają na lewej stronie rzut rożny.

73
    Po centrze z niego w polu karnym górą są jednak defensorzy Villareal.

76
    Bilbao nie ma litości dla gości. Naciskają szukając piątego trafienia.

79
    Roszady w obu zespołach. W zespole gości w miejsce Rukaviny na boisku pojawia się Serrano. Natomiast w Bilbao Itturaspe wchodzi w miejsce Etxeity.

81
    Z prawego skrzydła w pole karne gości centrował Rico, tu jednak dobrze ustawieni byli defensorzy Villareal i wybili piłkę na korner.

82
    Po dośrodkowaniu z niego nie wynika jednak nic ciekawego.

86
    Spokojnie na murawie. Wszystko jest już rozstrzygnięte i żadna ze stron nie forsuje tempa.

89
    W końcówce o dziwo to nadal gospodarze szukają kolejnego trafienia. Villareal kompletnie zrezygnowane.

90
    Arbiter dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu gry.

90+2

Po dobrym spotkaniu Athletic Bilbao pokonuje Villareal 4:0. W pełni zasłużona wygrana gospodarzy. Widać było, że oni w przeciwieństwie do gości mieli jeszcze o co grać. Potrzebowali punktów by utrzymać 7 lokatę i je bez problemu zdobyli. Obie strony kończą więc sezon sąsiadując w tabeli.

To wszystko z tego spotkania. Dziękuje za uwagę. (20:19:42)