Ukraina – Luksemburg 3:0 (koniec) | Estonia – San Marino 2:0 (koniec) | Słowenia – Anglia 2:3 (koniec)
Liechtenstein – Mołdawia 1:1 (koniec) | Rosja – Austria 0:1 (koniec) | Białoruś – Hiszpania 0:1 (koniec)
Słowacja – Macedonia Płn. 2:1 (koniec) | Litwa – Szwajcaria 1:2 (koniec) | Szwecja – Czarnogóra 3:1 (koniec)
Ukraina
3:0 (0:0)
Luksemburg
Niedziela 14.06.2015, 18:00Eliminacje Mistrzostw Europy

Ukraina wygrywa 3:0, mimo, że miała ogromne problemy ze stwarzaniem sobie sytuacji. Luksemburg nie pokazał zbyt wiele godnego uwagi, poza sytuacją z pierwszej połowy. To tyle! Dziękuje za śledzenie relacji z tego spotkania i zapraszam na pozostałe emocje w Lajfy.com! (19:52:23)

90+5
    Selezňov

90+5
    Ależ pudło!! Dośrodkowanie Jarmolenki z prawej strony, Selezňov z najbliższej odległości nie trafia w światło bramki!

90+4
    Morozjuk głową podaje do własnego bramkarza, mimo, że w obrębie szesnastki był tylko jeden z rywali.

90+2
    Selezňov ruszył z kontrą, podał do Jarmolenki, a ten fatalnie przyjął sobie piłkę i stracił ją na rzecz rywala.

90
    Sędzia dorzucił aż pięć dodatkowych minut do regulaminowego czasu tego meczu.

89
    Jedna z nielicznych akcji w wykonaniu gości, dośrodkowanie Jansa, ale skuteczna interwencja Morozjuka, który głową wybił piłkę na aut.

88
    Końcowe minuty tego spotkania. Ponownie ożywiła się atmosfera na trybunach po tej strzelonej bramce.
    GOL!!! Evgen Konopljanka - 3:0

86
    Gol dla Ukrainy!
    Ponownie sporo zamieszania w obrębie szesnastki! Wydawało się, że zagrożenie zostało oddalone, ale zawodnicy gości nie potrafili wybić piłki z własnego pola karnego. Sytuację wykorzystał EVGENI KONOPLJANKA, który mocnym uderzeniem pokonał Jouberta!

85
    Dobry pomysł zagrania długiej piłki w kierunku Seleznova, ale rywale odczytali tę próbę.

83
    Mimo, że gra nie jest jakaś brutalna, to zawodnicy Luksemburga zobaczyli już cztery żółte kartki w tym spotkaniu. Tym razem zaszczyt ten spotkał Payala.

82
    Garmaš zagrał długą piłkę w kierunku Jarmolenki, ten jednak był na ofsajdzie w momencie podania.

81
    Ponownie na stadionie słyszymy gwizdy. Nie takiej gry spodziewali się w końcówce tego meczu.

79
    Niewiele dobrego można powiedzieć o grze obu drużyn w ostatnim kwadransie.

78
    Kuczer w miejsce Rakićkijego. W zespole gości na murawę wbiegł Philipps zastępując kontuzjowanego kolegę.

77
    Mikhail Fomenko wykorzystuje fakt, że mamy przerwę w grze i decyduje się na przeprowadzenie roszady.

76
    Holter zwieziony przez służby medyczne. Wyraźnie cierpi ten młody piłkarz z Luksemburga. Za chwilę na boisku zamelduje się inny zawodnik w jego miejsce.

75
    Wydaje się, że uraz Holtera jest zbyt poważny, by móc kontynuować dalszą grę w tych zawodach.

74
    Przerwana gra przez arbitra głównego. Na murawie leżą Garmaš i Holter.

73
    Obaj trenerzy mają jeszcze po jednej zmianie do wykorzystania w tym meczu.

72
    Kravec również miał swoje sytuacje, brakowało nieco szczęścia. W jego miejsce Selezňov.

71
    A na stadionie meksykańska fala w wykonaniu ukraińskich kibiców. Wstając podnoszą barwy Ukrainy. Wyraźnie ich nastroje uległy znacznej poprawie.

69
    Da Mota mógł dwukrotnie pokonać Pjatowa. Za pierwszym razem bramkarza uratował słupek, za drugim instynkt bramkarski. To koniec spotkania dla tego zawodnika. W jego miejsce wbiega Deville.

69
    Selekcjoner reprezentacji Luksemburga chce coś zmienić i decyduje się na wprowadzenie "świeżego" zawodnika na plac gry.

68
    Szewczuk próbował wywalczyć rzut rożny – nieudanie. Warto zauważyć, że przy tej akcji zmienił stronę boiska.

67
    Jarmolenko próbował dryblingiem oszukać rywala, ten jednak nie dał za wygraną i odebrał piłkę.

66
    Sydorčuk zwlekał ze strzałem, w efekcie czego został uprzedzony przez jednego z rywali, który wybił futbolówkę na aut.

64
    Holter pogubił się w indywidualnej akcji na połowie rywala, czego efektem było zbyt mocne wypuszczenie futbolówki.

63
    Brzydkie zachowanie Bensiego, który za swoją naganną interwencję zostaje ukarany kartonikiem.

62
    Szewczuk powstrzymany przez Jansa tuż przy linii oznaczającej koniec boiska.

61
    Jarmolenko chciał zabawić się z bramkarzem i próbował podcinką pokonać Jouberta. Nie udała się ta sztuka. Wynik nie ulega zmianie po tej sytuacji.

60
    Konopljanka dośrodkowuje do Jarmolenki, a ten z najbliższej odległości uderza obok lewego słupka!

59
    Pjatow pokazuje, że jest gotów do fantastycznych interwencji! Przed chwilą pokazał, że nieprzypadkowo stoi w bramce gospodarzy! Fantastyczna parada po strzale Da Moty.
    GOL!!! Denis Garmaš - 2:0

58
    Szewczuk głową podaje do DENISA GARMASHA, a ten pewnie pokonuje Jouberta! Ukraina prowadzi już 2:0! Trener miał nosa, by wpuścić na boisko.

57
    Szewczuk dośrodkowuje po ziemi, ale wprost w nogi rywala.

55
    Bensi w dość prosty sposób zatrzymany przez Morozjuka na dwudziestym metrze.

54
    Fatalnie wykonany rzut rożny przez Konopljankę. Piłka powędrowała poza linię końcową boiska.

52
    Bensi w miejsce słabo aktywnego Turpela.

51
    Gospodarzom powinno się od tego momentu nieco łatwiej grać. Z pewnością zdobyta bramka ułatwi wyprowadzenie akcji z własnej połowy.
    GOL!!! Artem Kravec - 1:0

49
    Gospodarze dopinają swego i obejmują prowadzenie! Dośrodkowanie z prawej strony boiska, a z pięciu metrów klatką piersiową futbolówkę do bramki skierował ARTEM KRAVEC!

48
    Dośrodkowanie Konopljanki z rzutu wolnego, Kravec z kilku metrów nie trafia w futbolówkę! Sytuacja zaprzepaszczona.

47
    Mutsch fauluje rywala blisko linii bocznej boiska. Kartka dla kapitana gości.

46
    Zmiana w drużynie Ukrainy: z boiska schodzi Ruslan Rotaň, na boisku pojawia się Denis Garmaš.

46

Powoli wracamy na stadion we Lwowie! Obie drużyny wracają na murawę.

Senne, nieco monotonne pierwsze trzy kwadranse meczu. Kibice z pewnością spodziewali się ładniejszej dla oka gry. Do przerwy wynik bezbramkowy, choć to Luksemburg miał lepszą sytuację na to, by wyjść na prowadzenie. Wracamy za piętnaście minut z nadzieją na lepszą grę w wykonaniu obu ekip!

45

45
    Hunter przeprowadził miłą, jakże krótką rozmowę z Chačeridim, który chwilę wcześniej faulował rywala.

44
    Morozjuk dośrodkowuje z rzutu wolnego, Jarmolenko uderza na wysokość trzeciego piętra.

43
    Ukraińscy kibice wyrażają swoje niezadowolenie poprzez głośne gwizdanie na swoich ulubieńców.

42
    Selezňov mocno rozgrzewa się przy linii bocznej boiska, czyżbyśmy byli świadkami zmiany przed przerwą?
    Próba Stepanenki:

41
    Ponowne uderzenie Stepanenki. Joubert nogą broni tę próbę! Coraz bliżej, by to Ukraina zdobyła bramkę do szatni.

39
    Miejscowi kibice nie zgadzają się z decyzją sędziego, który uznał, że rywale wznowią z piątego metra.

38
    Próba Sydorčuka zablokowana. Sporo rzutów rożnych w pierwszej połowie, ale żaden z nich nie przyniósł efektu w postaci zdobyczy bramkowej.

37
    Doskonała sytuacja przed Jarmolenką! W stuprocentowej sytuacji główkował wprost... w twarz jednego z rywali!

36
    Zablokowana próba dośrodkowania z lewej strony, korner dla Ukrainy.

35
    Była szansa na wyjście z kontrą w wykonaniu gości, ale Da Mota w odpowiednim momencie źle przyjął sobie piłkę.

33
    Zbyt lekkie uderzenie z linii pola karnego, Joubert poradził sobie z próbą Kraveca.

32
    Jarmolenko złapany w pułapkę ofsajdową. Czujne oko miał sędzia asystent w tej sytuacji.

30
    Dwa kwadranse gry za nami. Luksemburg nieźle się broni, a do tego wyprowadza groźne kontry. Ukraina ma ogromny problem ze stwarzaniem sytuacji.

29
    Zbyt głębokie dogranie Szewczuka z lewej strony boiska. Po chwili kontra Luksemburga, ale Turpel wykonał spóźniony wślizg w nogi rywala.

27
    Kolejny faul, tym razem po drugiej stronie boiska. Przewinił Rotan.

26
    Sydorčuk wracał na własną połowę, dodatkowo sfaulował rywala w bezpiecznej odległości od własnej bramki.

25
    Wrzutka Rotana, do piłki doszedł Stepanenko, ale ponownie uderzył niecelnie. Dodatkowo bramka nie zostałaby uznana, bowiem na spalonym był uderzający.

24
    Faulowany Rotan na czterdziestym metrze od bramki gości. Sam poszkodowany wykona ten stały fragment gry.

23
    Gospodarze nieco uspokoili grę i obecnie wymieniają podania na własnej połowie.

21
    Sporo niedokładności w poczynaniach obu ekip. Brakuje precyzyjnych podań w decydujących momentach akcji.
    Fatalne pudło Konopljanki:

19
    Jarmolenko wypatrzył niekrytego Konopljankę w obrębie szesnastki rywala, ten ostatni jednak fatalnie pudłuje z jedenastu metrów.

18
    Ogromne zamieszanie pod bramką gości, Joubert pozostał na linii bramkowej, co mogło się skończyć tragicznie. Żaden z reprezentantów Ukrainy nie potrafił skierować piłki do bramki.

17
    Dodatkowo Da Mota ukarany kartonikiem za to nieczyste wejście.

17
    Morozjuk faulowany przez Da Motę tuż przy linii końcowej boiska. Rzut wolny dla Ukrainy.

16
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka wybita przed pole karne. Tam na nią czyhał Szewczuk, po czym oddał strzał. Niewiele się pomylił!

15
    Od samego początku aktywny jest Konopljanka, przed chwilą zawodnik ten wywalczył korner.

13
    Za mocne podanie Chačeridiego w kierunku Konopljanki. Od autu rywale.

12
    Jans zbyt agresywnie walczył o odzyskanie piłki w środkowej strefie boiska. Próba zakończona faulem.

10
    Ależ wściekły jest selekcjoner Luksemburga, który kopnął w murawę po tym, jak "setki" nie wykorzystał jego podopieczny!
    Słupek po strzale Da Moty:

9
    Ależ to mogła być kontra! Było naprawdę blisko, by to przyjezdni wyszli na prowadzenie! Da Mota uderzył jedynie w słupek w sytuacji sam na sam z Pjatowem!

8
    Pierwsze minuty meczu za nami. W tym fragmencie spotkania widzimy przewagę Ukrainy, która praktycznie cały czas utrzymuje się przy piłce na połowie gości.
    Główkował Stepanenko:

7
    Dośrodkowanie Rotana, do piłki doszedł Stepanenko, ale główkował nad bramką. Pierwsze ostrzeżenie dla bramki rywala.

6
    Błędy w defensywie Luksemburga, mocna centra po ziemi z prawej strony, da Mota interweniuje.

5
    Jans poradził sobie na prawej stronie boiska z Rakićkym.

4
    Kolejny raz pewnie na linii bramkowej golkiper reprezentacji Luksemburga.

3
    Zbyt głęboko dośrodkowana piłka z rzutu wolnego, Joubert pewnie chwycił futbolówkę.

2
    Konopljanka ładnie dryblował na skraju pola karnego, jego rywal był zmuszony go faulować, w efekcie gospodarze mają szansę ze stałego fragmentu gry.

1
    Od samego początku z atakiem ruszyli gospodarze! Mocna centra z prawej strony boiska, piłka zablokowana. Korner dla Ukrainy, który nie przynosi zamierzonego efektu.

1

Trwa losowanie stron przez kapitanów obu drużyn.

Pora na odśpiewanie hymnu narodowego przez ukraińskich kibiców.

Czas na hymny, pierwsi zaśpiewają zawodnicy gości.

Arnold Hunter wyprowadza obie jedenastki na boisko stadionu we Lwowie.

Piłkarze obu reprezentacji w tunelu prowadzącym na murawę.

Poznaliśmy wyjściowe składy, wraz z ławkami rezerwowych obu drużyn:

Ukraina: Pjatow – Morozjuk, Chačeridi, Rakićkyj, Szewczuk – Stepanenko – Jarmolenko, Rotaň (C), Sydorčuk, Konopljanka – Kravec.

Rezerwowi: Bojko, Ševčenko – Budkivskij, Garmaš, Hładkyj, Gusev, Olijnik, Kuczer, Piljavskij, Rybalka, Selezňov, Tymoszczuk.

Luksemburg: Joubert – Jans, Schnell, Chanot, Malget – Holter, Payal, Gerson, da Mota – Mutsch (C) – Turpel.

Rezerwowi: Frising – Bensi, Bohnert, Deville, Martino, Philipps, Duriatti, Sacras..

Na relację z tego spotkania zapraszam już w niedzielę o 18:00! Czy Ukraina pewnie pokona Luksemburg? Bądźcie z nami.

Ukraina w pierwszym meczu z Luksemburgiem pewnie wygrała na wyjeździe 3:0. Trzy bramki dla naszych wschodnich sąsiadów zdobył Yarmolenko.

Luksemburg zamyka tabelę grupy C – z dorobkiem jednego punktu nie zalicza na pewno tych eliminacji do udanych. Jedyną reprezentacją, która do tej pory straciła punkty z Luksemburgiem była Białoruś.

Ukraińcy aktualnie są na 3. miejscu z dorobkiem 9 punktów na koncie. Do drugiej Hiszpanii tracą 3 "oczka" zaś do liderującej Słowacji z kompletem punktów aż 6 punktów.

Oczywiście zdecydowanym faworytem tego starcia będzie Ukraina, która nie może sobie tutaj pozwolić na stratę punktów. Luksemburg to typowy "chłopiec do bicia", który jeszcze w tych eliminacjach nie zdobył kompletu punktów.

Przed nami 6. kolejka eliminacji do Mistrzostw Europy 2016. Ukraina podejmie Luksemburg.