Ukraina – Luksemburg 3:0 (koniec) | Estonia – San Marino 2:0 (koniec) | Słowenia – Anglia 2:3 (koniec)
Liechtenstein – Mołdawia 1:1 (koniec) | Rosja – Austria 0:1 (koniec) | Białoruś – Hiszpania 0:1 (koniec)
Słowacja – Macedonia Płn. 2:1 (koniec) | Litwa – Szwajcaria 1:2 (koniec) | Szwecja – Czarnogóra 3:1 (koniec)
Ukraina
3:0 (0:0)
Luksemburg
Niedziela 14.06.2015, 18:00Eliminacje Mistrzostw Europy

Przed nami 6. kolejka eliminacji do Mistrzostw Europy 2016. Ukraina podejmie Luksemburg.

Oczywiście zdecydowanym faworytem tego starcia będzie Ukraina, która nie może sobie tutaj pozwolić na stratę punktów. Luksemburg to typowy "chłopiec do bicia", który jeszcze w tych eliminacjach nie zdobył kompletu punktów.

Ukraińcy aktualnie są na 3. miejscu z dorobkiem 9 punktów na koncie. Do drugiej Hiszpanii tracą 3 "oczka" zaś do liderującej Słowacji z kompletem punktów aż 6 punktów.

Luksemburg zamyka tabelę grupy C – z dorobkiem jednego punktu nie zalicza na pewno tych eliminacji do udanych. Jedyną reprezentacją, która do tej pory straciła punkty z Luksemburgiem była Białoruś.

Ukraina w pierwszym meczu z Luksemburgiem pewnie wygrała na wyjeździe 3:0. Trzy bramki dla naszych wschodnich sąsiadów zdobył Yarmolenko.

Na relację z tego spotkania zapraszam już w niedzielę o 18:00! Czy Ukraina pewnie pokona Luksemburg? Bądźcie z nami.

Poznaliśmy wyjściowe składy, wraz z ławkami rezerwowych obu drużyn:

Ukraina: Pjatow – Morozjuk, Chačeridi, Rakićkyj, Szewczuk – Stepanenko – Jarmolenko, Rotaň (C), Sydorčuk, Konopljanka – Kravec.

Rezerwowi: Bojko, Ševčenko – Budkivskij, Garmaš, Hładkyj, Gusev, Olijnik, Kuczer, Piljavskij, Rybalka, Selezňov, Tymoszczuk.

Luksemburg: Joubert – Jans, Schnell, Chanot, Malget – Holter, Payal, Gerson, da Mota – Mutsch (C) – Turpel.

Rezerwowi: Frising – Bensi, Bohnert, Deville, Martino, Philipps, Duriatti, Sacras..

Piłkarze obu reprezentacji w tunelu prowadzącym na murawę.

Arnold Hunter wyprowadza obie jedenastki na boisko stadionu we Lwowie.

Czas na hymny, pierwsi zaśpiewają zawodnicy gości.

Pora na odśpiewanie hymnu narodowego przez ukraińskich kibiców.

Trwa losowanie stron przez kapitanów obu drużyn.

1

1
    Od samego początku z atakiem ruszyli gospodarze! Mocna centra z prawej strony boiska, piłka zablokowana. Korner dla Ukrainy, który nie przynosi zamierzonego efektu.

2
    Konopljanka ładnie dryblował na skraju pola karnego, jego rywal był zmuszony go faulować, w efekcie gospodarze mają szansę ze stałego fragmentu gry.

3
    Zbyt głęboko dośrodkowana piłka z rzutu wolnego, Joubert pewnie chwycił futbolówkę.

4
    Kolejny raz pewnie na linii bramkowej golkiper reprezentacji Luksemburga.

5
    Jans poradził sobie na prawej stronie boiska z Rakićkym.

6
    Błędy w defensywie Luksemburga, mocna centra po ziemi z prawej strony, da Mota interweniuje.

7
    Dośrodkowanie Rotana, do piłki doszedł Stepanenko, ale główkował nad bramką. Pierwsze ostrzeżenie dla bramki rywala.
    Główkował Stepanenko:

8
    Pierwsze minuty meczu za nami. W tym fragmencie spotkania widzimy przewagę Ukrainy, która praktycznie cały czas utrzymuje się przy piłce na połowie gości.

9
    Ależ to mogła być kontra! Było naprawdę blisko, by to przyjezdni wyszli na prowadzenie! Da Mota uderzył jedynie w słupek w sytuacji sam na sam z Pjatowem!
    Słupek po strzale Da Moty:

10
    Ależ wściekły jest selekcjoner Luksemburga, który kopnął w murawę po tym, jak "setki" nie wykorzystał jego podopieczny!

12
    Jans zbyt agresywnie walczył o odzyskanie piłki w środkowej strefie boiska. Próba zakończona faulem.

13
    Za mocne podanie Chačeridiego w kierunku Konopljanki. Od autu rywale.

15
    Od samego początku aktywny jest Konopljanka, przed chwilą zawodnik ten wywalczył korner.

16
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka wybita przed pole karne. Tam na nią czyhał Szewczuk, po czym oddał strzał. Niewiele się pomylił!

17
    Morozjuk faulowany przez Da Motę tuż przy linii końcowej boiska. Rzut wolny dla Ukrainy.

17
    Dodatkowo Da Mota ukarany kartonikiem za to nieczyste wejście.

18
    Ogromne zamieszanie pod bramką gości, Joubert pozostał na linii bramkowej, co mogło się skończyć tragicznie. Żaden z reprezentantów Ukrainy nie potrafił skierować piłki do bramki.

19
    Jarmolenko wypatrzył niekrytego Konopljankę w obrębie szesnastki rywala, ten ostatni jednak fatalnie pudłuje z jedenastu metrów.
    Fatalne pudło Konopljanki:

21
    Sporo niedokładności w poczynaniach obu ekip. Brakuje precyzyjnych podań w decydujących momentach akcji.

23
    Gospodarze nieco uspokoili grę i obecnie wymieniają podania na własnej połowie.

24
    Faulowany Rotan na czterdziestym metrze od bramki gości. Sam poszkodowany wykona ten stały fragment gry.

25
    Wrzutka Rotana, do piłki doszedł Stepanenko, ale ponownie uderzył niecelnie. Dodatkowo bramka nie zostałaby uznana, bowiem na spalonym był uderzający.

26
    Sydorčuk wracał na własną połowę, dodatkowo sfaulował rywala w bezpiecznej odległości od własnej bramki.

27
    Kolejny faul, tym razem po drugiej stronie boiska. Przewinił Rotan.

29
    Zbyt głębokie dogranie Szewczuka z lewej strony boiska. Po chwili kontra Luksemburga, ale Turpel wykonał spóźniony wślizg w nogi rywala.

30
    Dwa kwadranse gry za nami. Luksemburg nieźle się broni, a do tego wyprowadza groźne kontry. Ukraina ma ogromny problem ze stwarzaniem sytuacji.

32
    Jarmolenko złapany w pułapkę ofsajdową. Czujne oko miał sędzia asystent w tej sytuacji.

33
    Zbyt lekkie uderzenie z linii pola karnego, Joubert poradził sobie z próbą Kraveca.

35
    Była szansa na wyjście z kontrą w wykonaniu gości, ale Da Mota w odpowiednim momencie źle przyjął sobie piłkę.

36
    Zablokowana próba dośrodkowania z lewej strony, korner dla Ukrainy.

37
    Doskonała sytuacja przed Jarmolenką! W stuprocentowej sytuacji główkował wprost... w twarz jednego z rywali!

38
    Próba Sydorčuka zablokowana. Sporo rzutów rożnych w pierwszej połowie, ale żaden z nich nie przyniósł efektu w postaci zdobyczy bramkowej.

39
    Miejscowi kibice nie zgadzają się z decyzją sędziego, który uznał, że rywale wznowią z piątego metra.

41
    Ponowne uderzenie Stepanenki. Joubert nogą broni tę próbę! Coraz bliżej, by to Ukraina zdobyła bramkę do szatni.
    Próba Stepanenki:

42
    Selezňov mocno rozgrzewa się przy linii bocznej boiska, czyżbyśmy byli świadkami zmiany przed przerwą?

43
    Ukraińscy kibice wyrażają swoje niezadowolenie poprzez głośne gwizdanie na swoich ulubieńców.

44
    Morozjuk dośrodkowuje z rzutu wolnego, Jarmolenko uderza na wysokość trzeciego piętra.

45
    Hunter przeprowadził miłą, jakże krótką rozmowę z Chačeridim, który chwilę wcześniej faulował rywala.

45

Senne, nieco monotonne pierwsze trzy kwadranse meczu. Kibice z pewnością spodziewali się ładniejszej dla oka gry. Do przerwy wynik bezbramkowy, choć to Luksemburg miał lepszą sytuację na to, by wyjść na prowadzenie. Wracamy za piętnaście minut z nadzieją na lepszą grę w wykonaniu obu ekip!

Powoli wracamy na stadion we Lwowie! Obie drużyny wracają na murawę.

46

46
    Zmiana w drużynie Ukrainy: z boiska schodzi Ruslan Rotaň, na boisku pojawia się Denis Garmaš.

47
    Mutsch fauluje rywala blisko linii bocznej boiska. Kartka dla kapitana gości.

48
    Dośrodkowanie Konopljanki z rzutu wolnego, Kravec z kilku metrów nie trafia w futbolówkę! Sytuacja zaprzepaszczona.

49
    Gol dla Ukrainy!
    Gospodarze dopinają swego i obejmują prowadzenie! Dośrodkowanie z prawej strony boiska, a z pięciu metrów klatką piersiową futbolówkę do bramki skierował ARTEM KRAVEC!
    GOL!!! Artem Kravec - 1:0

51
    Gospodarzom powinno się od tego momentu nieco łatwiej grać. Z pewnością zdobyta bramka ułatwi wyprowadzenie akcji z własnej połowy.

52
    Bensi w miejsce słabo aktywnego Turpela.

54
    Fatalnie wykonany rzut rożny przez Konopljankę. Piłka powędrowała poza linię końcową boiska.

55
    Bensi w dość prosty sposób zatrzymany przez Morozjuka na dwudziestym metrze.

57
    Szewczuk dośrodkowuje po ziemi, ale wprost w nogi rywala.

58
    Szewczuk głową podaje do DENISA GARMASHA, a ten pewnie pokonuje Jouberta! Ukraina prowadzi już 2:0! Trener miał nosa, by wpuścić na boisko.
    GOL!!! Denis Garmaš - 2:0

59
    Pjatow pokazuje, że jest gotów do fantastycznych interwencji! Przed chwilą pokazał, że nieprzypadkowo stoi w bramce gospodarzy! Fantastyczna parada po strzale Da Moty.

60
    Konopljanka dośrodkowuje do Jarmolenki, a ten z najbliższej odległości uderza obok lewego słupka!

61
    Jarmolenko chciał zabawić się z bramkarzem i próbował podcinką pokonać Jouberta. Nie udała się ta sztuka. Wynik nie ulega zmianie po tej sytuacji.

62
    Szewczuk powstrzymany przez Jansa tuż przy linii oznaczającej koniec boiska.

63
    Brzydkie zachowanie Bensiego, który za swoją naganną interwencję zostaje ukarany kartonikiem.

64
    Holter pogubił się w indywidualnej akcji na połowie rywala, czego efektem było zbyt mocne wypuszczenie futbolówki.

66
    Sydorčuk zwlekał ze strzałem, w efekcie czego został uprzedzony przez jednego z rywali, który wybił futbolówkę na aut.

67
    Jarmolenko próbował dryblingiem oszukać rywala, ten jednak nie dał za wygraną i odebrał piłkę.

68
    Szewczuk próbował wywalczyć rzut rożny – nieudanie. Warto zauważyć, że przy tej akcji zmienił stronę boiska.

69
    Selekcjoner reprezentacji Luksemburga chce coś zmienić i decyduje się na wprowadzenie "świeżego" zawodnika na plac gry.

69
    Da Mota mógł dwukrotnie pokonać Pjatowa. Za pierwszym razem bramkarza uratował słupek, za drugim instynkt bramkarski. To koniec spotkania dla tego zawodnika. W jego miejsce wbiega Deville.

71
    A na stadionie meksykańska fala w wykonaniu ukraińskich kibiców. Wstając podnoszą barwy Ukrainy. Wyraźnie ich nastroje uległy znacznej poprawie.

72
    Kravec również miał swoje sytuacje, brakowało nieco szczęścia. W jego miejsce Selezňov.

73
    Obaj trenerzy mają jeszcze po jednej zmianie do wykorzystania w tym meczu.

74
    Przerwana gra przez arbitra głównego. Na murawie leżą Garmaš i Holter.

75
    Wydaje się, że uraz Holtera jest zbyt poważny, by móc kontynuować dalszą grę w tych zawodach.

76
    Holter zwieziony przez służby medyczne. Wyraźnie cierpi ten młody piłkarz z Luksemburga. Za chwilę na boisku zamelduje się inny zawodnik w jego miejsce.

77
    Mikhail Fomenko wykorzystuje fakt, że mamy przerwę w grze i decyduje się na przeprowadzenie roszady.

78
    Kuczer w miejsce Rakićkijego. W zespole gości na murawę wbiegł Philipps zastępując kontuzjowanego kolegę.

79
    Niewiele dobrego można powiedzieć o grze obu drużyn w ostatnim kwadransie.

81
    Ponownie na stadionie słyszymy gwizdy. Nie takiej gry spodziewali się w końcówce tego meczu.

82
    Garmaš zagrał długą piłkę w kierunku Jarmolenki, ten jednak był na ofsajdzie w momencie podania.

83
    Mimo, że gra nie jest jakaś brutalna, to zawodnicy Luksemburga zobaczyli już cztery żółte kartki w tym spotkaniu. Tym razem zaszczyt ten spotkał Payala.

85
    Dobry pomysł zagrania długiej piłki w kierunku Seleznova, ale rywale odczytali tę próbę.

86
    Ponownie sporo zamieszania w obrębie szesnastki! Wydawało się, że zagrożenie zostało oddalone, ale zawodnicy gości nie potrafili wybić piłki z własnego pola karnego. Sytuację wykorzystał EVGENI KONOPLJANKA, który mocnym uderzeniem pokonał Jouberta!
    GOL!!! Evgen Konopljanka - 3:0

88
    Końcowe minuty tego spotkania. Ponownie ożywiła się atmosfera na trybunach po tej strzelonej bramce.

89
    Jedna z nielicznych akcji w wykonaniu gości, dośrodkowanie Jansa, ale skuteczna interwencja Morozjuka, który głową wybił piłkę na aut.

90
    Sędzia dorzucił aż pięć dodatkowych minut do regulaminowego czasu tego meczu.

90+2
    Selezňov ruszył z kontrą, podał do Jarmolenki, a ten fatalnie przyjął sobie piłkę i stracił ją na rzecz rywala.

90+4
    Morozjuk głową podaje do własnego bramkarza, mimo, że w obrębie szesnastki był tylko jeden z rywali.

90+5
    Ależ pudło!! Dośrodkowanie Jarmolenki z prawej strony, Selezňov z najbliższej odległości nie trafia w światło bramki!
    Selezňov

90+5

Ukraina wygrywa 3:0, mimo, że miała ogromne problemy ze stwarzaniem sobie sytuacji. Luksemburg nie pokazał zbyt wiele godnego uwagi, poza sytuacją z pierwszej połowy. To tyle! Dziękuje za śledzenie relacji z tego spotkania i zapraszam na pozostałe emocje w Lajfy.com! (19:52:23)