GKS K. – Miedź 2:0 (koniec) | Wisła K. – Zagłębie S. 1:1 (koniec) | FC Opava – ROW Rybnik 3:0 (koniec)
Zawisza – Olimpia G. 3:2 (koniec) | Korona – Karvina 2:3 (koniec) | Ruch – Rozwój 0:1 (koniec)
Chojniczanka – Bytovia 0:0 (koniec) | Lechia – Szachtar 0:0 (15:14 po rz. karnych) | Górnik Ł. – Hapoel BS 1:0 (koniec)
Michalovce – Cracovia 1:2 (koniec) | Zagłębie L. – Piast 1:0 (koniec) | Górnik Z. – Larnaka 3:1 (koniec)
Lech P. – APOEL 3:0 (koniec) | Warta – Pogoń 0:3 (koniec) | Monaco – Hannover 0:1 (koniec)
GKS Katowice
2:0 (1:0)
Miedź Legnica
Sobota 04.07.2015, 10:00 • Dzierżoniów • Spotkania towarzyskie

GKS Katowice nastraszył ligowego przeciwnika przed startem sezonu. Zwycięstwo 2:0 zapewnili zespołowi trenera Piekarczyka Goncerz oraz Szołtys. Dziękuję Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (12:01:32)
    Premierowa wygrana katowiczan.

90

88
    Gol dla Katowic!
    GKS Katowice podwoił swoją przewagę w samej końcówce sparingu i jest o włos od zwycięstwa. Gol padł po stałym fragmencie. Zdobył go w zamieszaniu PAWEŁ SZOŁTYS.

80
    Nie zmienia się wynik w Dzierżoniowie, który otworzył jeszcze w pierwszej połowie superstrzelec GKS-u Katowice Grzegorz Goncerz. W końcówce można spodziewać się ataku gości, choć upał z pewnością dał się we znaki piłkarzom.

65
    Rezultat sparingu nie ulega zmianie. Miedź Legnica w przebudowanym składzie dąży do wyrównania i osiągnęła optyczną przewagę, której nie potrafi udokumentować.

46

Po pierwszej połowie skromne prowadzenie GieKSy Katowice w Dzierżoniowie. Słodko-gorzka połowa dla Grzegorza Goncerza. Na drugą połowę drużyny wyjdą w mocno przemeblowanych składach.

45
    GieKSa bliżej sparingowego zwycięstwa.

30
    Katowiczanie, a konkretnie najlepszy strzelec poprzedniego sezonu I ligi – Grzegorz Goncerz miał szansę na podwojenie dorobku, jednak z rzutu karnego huknął w poprzeczkę bramki Dawida Smuga.

24
    GRZEGORZ GONCERZ dał prowadzenie GieKSie Katowice finalizując szybki kontratak uderzeniem pod poprzeczkę. Formalny gospodarz sparingu bliżej zwycięstwa.

10
    Mecz rozpoczął się z drobnym opóźnieniem, a powód poślizgu był mało typowy. Legniczanie spóźnili się do Dzierżonowa. Tak wczesna godzina sparingu może być czasem kłopotliwa.

1

Będziemy informować o zmianach w sparingu dwóch I-ligowców: GKS Katowice kontra Miedź Legnica. Pierwszy gwizdek w Dzierżonowie zaplanowano na godzinę 10:00.

Dla obu drużyn poprzedni sezon nie był z gatunku wymarzonych. U katowiczan jedynym zawodnikiem, który zagrał nie tylko na miarę, ale nawet powyżej oczekiwań był Grzegorz Goncerz – król strzelców I ligi. Poza tym GieKSa grała chimerycznie, często zmieniali się w niej trenerzy, a ósme miejsce na finiszu nie zaspokoiło oczekiwań kibiców.
    GieKSa przebywa na obozie w Dzierżonowie.

Zobaczcie jak wygląda zgrupowanie w Dzierżoniowie, gdzie piłkarze GKS-u przygotowują się do rundy jesiennej. Ekipa GIEKSA TV spędziła kilka godzin z trójkolorową drużyną.

Posted by GKS Katowice on 3 lipca 2015

Jeszcze niżej w tabeli zakończyła sezon Miedź Legnica. Na 12. miejscu zostawił ją trener Janusz Kudyba i okres przygotowań drużyna rozpoczęła pod wodzą nowego szkoleniowca – Ryszarda Kuźmy. Nowymi twarzami w szatni są również piłkarze: Marek Gancarczyk, Michał Stasiak czy Bartosz Ślusarski. Na papierze ruchy kadrowe robią dobre wrażenie.

Gole: 24. Goncerz, 88. Szołtys

Spudłowany karny!: 30. Goncerz (KAT), nietrafiony

GKS Katowice: Kuchta (46' Dobroliński) – Pietrzak, Jurkowski, Kamiński, Czerwiński (46' Jurek) – Duda (46' Leimonas), Pielorz (46' Trochim), Wołkowicz (46' Szołtys), Burkhardt (46' Bętkowski), Bębenek (46' Frańczak) – Goncerz (46' Zapata).

Zmiany: Dobroliński – Jurek, Leimonas, Trochim, Szołtys, Bętkowski, Frańczak, Zapata.

Miedź Legnica: Smug (46' Budzyński) – Bartczak (46' Midzierski), Stasiak (46' Ilków Gołąb), Woźniczka, Lenkiewicz (46' Trofinov) – Łuszkiewicz (46' Cierpka), Kakoko (46' Cieślik) – Łobodziński (46' Chodyga), Feruga (46' Garuch), Gancarczyk (46' Szczepaniak) – Labukas (46' Ślusarski).

Zmiany: Budzyński – Midzierski, Woźniczka, Ilków-Gołąb, Trifonov, Cierpka, Cieślik, Chodyga, Garuch, Szczepaniak, Ślusarski.