GKS K. – Miedź 2:0 (koniec) | Wisła K. – Zagłębie S. 1:1 (koniec) | FC Opava – ROW Rybnik 3:0 (koniec)
Zawisza – Olimpia G. 3:2 (koniec) | Korona – Karvina 2:3 (koniec) | Ruch – Rozwój 0:1 (koniec)
Chojniczanka – Bytovia 0:0 (koniec) | Lechia – Szachtar 0:0 (15:14 po rz. karnych) | Górnik Ł. – Hapoel BS 1:0 (koniec)
Michalovce – Cracovia 1:2 (koniec) | Zagłębie L. – Piast 1:0 (koniec) | Górnik Z. – Larnaka 3:1 (koniec)
Lech P. – APOEL 3:0 (koniec) | Warta – Pogoń 0:3 (koniec) | Monaco – Hannover 0:1 (koniec)
Ruch Chorzów
0:1 (0:1)
Rozwój Katowice
Sobota 04.07.2015, 11:00 • Wilamowice • Spotkania towarzyskie

Beniaminek zaplecza ekstraklasy zagrał skutecznie i dzięki trafieniu Joshuy Baloguna Kayode pokonał przedstawiciela ekstraklasy. Dziękuję Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (12:54:49)
    Cenna wygrana Rozwoju.

90

85
    Aktywny jest Lipski, po którego podaniu Siedlik był blisko gola. Po chwili ponownie zaatakował młody pomocnik ze Szczecina i Visnakovs główkował ponad poprzeczką. Pięć minut do końca sparingu.

75
    Kwadrans do końca. W ostatnich minutach szanse na doprowadzenie do remisu mieli Siedlik oraz Cichocki. Ten drugi trafił nawet w poprzeczkę. Zabrakło szczęścia nowemu obrońcy Ruchu Chorzów.

68
    Utrzymuje się skromne prowadzenie Rozwoju Katowice po trafieniu Joshuy Baloguna Kayode, który ostatnio reprezentował Rakowa Częstochowa, z którym przegrał baraż o awans na zaplecze ekstraklasy. Spotkanie rozgrywane jest w upale, więc sędziowie zarządzają przerwy na uzupełnienie płynów.

65
    Dwie następne zmiany w zespole z Chorzowa. Wagner wbiegł na boisko za Konczkowskiego, a Siedlik za Oleksego.

55
    W przerwie w obu obozach nastąpiły liczne przetasowania kadrowe. Pierwsze zagrożenie po wznowieniu gry przyniosła akcja dwóch zmienników Włodyki oraz Szewczyka. Ten drugi był szybszy od bramkarza, ale za mało precyzyjny, by wyrównać.

46

Ruch Chorzów miał optyczną przewagę, jednak to Rozwój Katowice był konkretniejszy i zamienił swoją szansę na gola. W końcówce pierwszej części spotkania Urbańczyk mógł wyrównać, ale uderzył z dystansu w poprzeczkę.

45

38
    Soliński wyszedł na przedpole i zagrał ręką poza szesnastką. Sędzia upomniał bramkarza Rozwoju Katowice żółtym kartonikiem.

32
    Gol dla Rozwoju!
    Aktywny od początku sparingu JOSHUA BALOGUN KAYODE zdobył prowadzenie dla beniaminka I ligi. Bez przyjęcia uderzył do bramki Putnockyego po sprytnym wycofaniu futbolówki spod końcowej linii.

30
    Dłużej w posiadaniu piłki utrzymują się zawodnicy Ruchu Chorzów, choć z trudem dochodzą do klarownych sytuacji strzeleckich. Groźnie zrobiło się po następnej szarży Gigołajewa, jednak Michał Efir został zablokowany w momencie oddawania strzału.

15
    Najgroźniejszą sytuację podbramkową w kwadransie otwierającym sparing miał Kayode z Rozwoju Katowice, który ostemplował poprzeczkę bramki Putnockyego. Po przeciwnej stronie boiska Gigołajew za bardzo wyrzucił się do boku i akcja zakończyła się tylko niecelnym strzałem Zieńczuka.

1

Będziemy informować o zmianach w sparingu dwóch drużyn ze Śląska. W Wilamowicach Ruch Chorzów zagra z Rozwojem Katowice, a pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 11:00.

Ruch Chorzów to rzecz jasna przedstawiciel ekstraklasy, dla którego poprzedni sezon był zimnym prysznicem po błyskotliwym występie w Lidze Europy. Niebiescy zagrali w grupie spadkowej i nie bez problemu uniknęli pożegnania z elitą. Teraz pod wodzą Waldemara Fornalika Ruch stara się zebrać przyzwoitą kadrę mimo mało komfortowej sytuacji organizacyjnej.

Gole: 32. Kayode

Kartki:   38. Soliński (ROZ)

Ruch Chorzów: Skaba (46' Putnocky) – Oleksy (65' Siedlik), Grodzicki (46' Koj), Cichocki, Konczkowski (65' Wagner) – Urbańczyk (46' Lipski), Iwański (46' Włodyka), Surma (46' Lenartowski), Gigołajew (46' Mazek), Zieńczuk (46' Szewczyk) – Efir (46' Visnakovs).

Zmiany: Skaba, Lech – Koj, Mazek, Wagner, Lipski, Szewczyk, Siedlik, Włodyka, Lenartowski, Visnakovs.

Rozwój Katowice: Soliński – Moskal, Kopczyk, Gałecki, Winiarczyk – Barwiński, Cholerzyński, Wróbel, Tkocz, Kayode – Broź.

Zmiany: Grzelak, Menzel, Kutarba, Król, Wypias, Wawrzyniak, Garyga, Siedlarz, Kwiatkowski.