Chełmianka – Siarka T. 0:1 (koniec) | Gwardia K. – Błękitni 1:3 (koniec) | Resovia – Puszcza 1:2 (koniec)
Olimpia O. – Legionovia 1:3 (koniec) | Grunwald R.Ś. – Stal S. W. 2:4 (po dogrywce) | Górnik W. – Okocimski 1:1 (3:0 po rz. karnych)
Gorzów Wlkp. – Kotwica 3:2 (koniec) | Znicz – Nadwiślan 0:1 (koniec) | Odra O. – Pogoń Sdl. 0:1 (koniec)
Stal M. – Rozwój 0:2 (koniec) | ROW Rybnik – MKS Kluczbork 2:0 (koniec) | KKS – Wisła Pu. 1:4 (koniec)
Resovia
1:2 (0:2)
Puszcza Niepołomice
Sobota 18.07.2015, 17:00 • Stadion Resovii, Rzeszów • Fortuna Puchar Polski

To wszystko z tego starcia. Dziękuje za uwagę. (18:54:02)

Po niezłym spotkaniu Puszcza Niepołomice pokonuje w Rzeszowie Resovie 2:1 i awansuje do I rundy Pucharu Polski. W drugiej połowie Rzeszowianie zaprezentowali się lepiej, zdobyli kontaktowego gola i do końca szukali remisu. Puszcza zdołała się jednak obronić i wywozi ostatecznie cenną wygraną.

90+4

90+3
    Resoviacy w doliczonym czasie gry wciąz nie odpuszczają. Z dystansu ładnie przed momentem uderzył Bieniasz, ponownie jednak na posterunku był Staniszewski!

Arbiter spotkania doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

90
    Doskonała kontrą odpowiedzieli Resoviacy po której było blisko remisu! Na prawej stronie znalazł się Adamski dobiegł do pola karnego i zagrał na 11 metr tu do futbolówki dopadł Ciećko i mocno uderzył, doskonałą interwencją popisał się jednak Staniszewski!

89
    Po centrze z niego w polu karnym górą są jednak defensorzy Resovii.

88
    Resoviacy nadal próbują, z kontrą wychodzą jednak goście po której wywalczają na lewej stronie rzut rożny.

85
    I było po nim groźnie! Do centry najwyżej wyskoczył Żmuda uderzył jednak głową minimalnie obok bramki!

84
    Resovia nie odpuszcza. Wciąz naciska i wywalcza na lewej stronie rzut rożny.

81
    Druga zmiana w Resovii. W miejsce Pyrdka na boisku pojawia się Bieniasz.

79
    Brzydki faul Barana w środku pola i mamy żółtą kartkę.

78
    Mocne uderzenie z wolnego Gawęckiego, jednak wysoko ponad poprzeczką.

77
    Nim do niego dojdzie trzecia roszada w Puszczy. W miejsce Łukasza Furtaka na boisku pojawia się Kotwica.

77
    Odpowiada po chwili czasu Puszcza i wywalcza na 25 metrze rzut wolny.

75
    Rzeszowianie zepchnęli Puszczę pod swoje pole karne. Nie są jednak w stanie w tym momencie stworzyć żadnej okazji.

72
    Resoviacy po kontaktowym trafieniu złapali wiatr w żagle i prą do kolejnych ataków.

69
    Gol dla Resovii!
    Strzelcem bramki PIOTR SZKOLNIK.

I Resoviacy zdobywają kontaktowego trafienie! Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł PIOTR SZKOLNIK i mocnym uderzeniem w prawy róg pomimo tego, że Staniszewski wyczuł jego intencje wpakował ją do bramki!

68
    Kolejny atak Resovii i wywalczają RZUT KARNY!

Po zagraniu z prawego skrzydła Rusiecki w polu karnym wyprzedził wychodzącego z bramki Staniszewskiego, który siłą impetu wpadł w niego i arbiter bez cienia wątpliwości wskazał na wapno.

65
    Odpowiada Puszcza i była o krok od trzeciego gola! Bliski hat-tricka był Broź! Maluga ruszył prawą stroną wpadł w pole karne i zagrał na 11 metr, tu do piłki dopadł wspomniany Broź oddał mocne uderzenie, jednak minimalnie obok bramki!

63
    Po centrze z niego w polu karnym górą są jednak defensorzy Puszczy.

62
    Brzydki faul teraz Łukasza Furtaka na 25 metrze i słusznie zostaje ukarany żółtą kartką. Wolny dla Resovii z niezłej pozycji.

62
    Druga zmiana w Puszczy. W miejsce Gęblaskiego na boisku pojawia się Stepankov.

61
    Niezły atak Resovii. Po wymianie piłka na 20 metrze trafiła do Jurczaka, ten zagrał do wbiegającego z prawej strony w szesnastkę Adamskiego, który natychmiast uderzył, jednak obok bramki.

59

58
    W końcu niezła próba Puszczy po przerwie i wywalczają na prawej stronie rzut rożny.

57
    Zbyt ostra jednak centra z niego Kalinca i piłka leci obok bramki.

56
    Kolejna próba Resovii po przerwie i wywalczają na lewej stronie rzut wolny.

55
    Pierwsza roszada w zespole gości. Boisko opuszcza Janiec, a w jego miejsce na boisku pojawia się Maluga.

52
    Zbyt głęboka jednak centra z niego i spokojnie futbolówkę wyłapuje Pietryka.

51
    I pasiaki wywalczają na prawej stronie rzut rożny.

50
    Resoviacy z animuszem zaczęli drugą połowę. Rozgrywają kolejny atak pozycyjny na połowie gości.

47

47
    Szybko po przerwie do ataku ruszają Resoviacy i wywalczają na prawym skrzydle rzut wolny.

46
    W przerwie roszada w zespole gospodarzy. W miejsce Konefała na boisku pojawia się Jurczak.

46
    Czy w drugiej połowie gospodarzom uda się odwrócić losy tego widowiska?

Po niezłej pierwszej połowie Resovia Rzeszów przegrywa z Puszcza Niepołomice 0:2. Goście na boisku pokazują, że grają w wyższej lidze. Przeważają i udokumentowali to dwoma trafieniami. Rzeszowianie po przerwie muszą zaprezentować się o niebo lepiej jeśli marzą o odwróceniu losów tego widowiska. Zapraszamy za kwadrans.

45+1

45

44
    I Pasiaki wywalczają na lewym skrzydle rzut wolny.

42
    W końcówce pierwszej połowy w ataku pozycyjnym Resoviacy. Gospodarze szukają przed przerwą kontaktowego gola.

39
    Ponownie w ataku Puszcza. Po wymianie piłka trafiła na lewej stronie pod nogi Jańca, ten ładnie zwiódł Konefała i oddał mocne uderzenie, dobrze ustawiony był jednak Pietryka i wypiąstkował futbolówkę.

36
    Po centrze z niego jeden z Resoviaków faluje gracza Puszczy i i goście zaczną od wolnego.

35
    W końcu ruszają Resoviacy. Domoń otrzymał piłkę w środku pola dobiegł do pola karnego i zagrał prostopadle w szesnastkę w kierunku Ciećki, połapali się jednak w tym defensorzy gości i wybili futbolówkę na korner.

33
    Spokojnie na murawie po drugim trafieniu dla gości. Gra toczona w środku pola.

30
    Gol dla Puszczy!
    Strzelcem bramki MATEUSZ BROŹ.

I przewaga Puszczy ponownie przynosi efekty. Goście podwyższają swoje prowadzenie! Po świetnym prostopadłym zagraniu ze środka pola sam na sam z Pietryka wyszedł MATEUSZ BROŹ, pomimo tego, że naciskał go jednego z defensorów Resovii, napastnik gości wpadł w pole karne i bez problemu skierował piłkę do siatki!

28
    Po centrze z niego defensorzy Pasiaków pewnie wybijają jednak futbolówkę.

27
    Mecz już wznowiony. Goście od pewnego czasu przeważają. Kolejny ich atak po którym w polu karnym znalazł się Gebalski i oddał szybkie uderzenie, futbolówka odbija się jednak od jednego z Resoviaków i poleciała obok bramki. Korner dla Puszczy.

25
    Po tym zdarzeniu mamy przerwę. Jako, że w Rzeszowie mamy ostry upał sędzia zarządza chwilę czasu na uzupełnienie płynów.

24
    Brzydki faul teraz Adamskiego w środku pola i pierwsza żółta kartka dla Resoviaków w tym sezonie.

21
    Niezłe uderzenie z niego Gębalskiego, dobrze ustawiony był jednak Pietryka i pewnie chwycił futbolówkę.

20
    Ponownie w ataku goście i wywalczają na 25 metrze rzut wolny.

18
    Resoviacy chytrze chcieli rozegrać wolnego. Zagranie po ziemi na 11 metr tu wbiegało dwóch graczy gospodarzy, połapali się jednak w tym goście i wybili futbolówkę.

17
    Szybka odpowiadają Resoviacy. Na prawej stronie znalazł się Adamski dobiegł również do linii końcowej tu jednak został sfaulowany tuż przed szesnastką przez Michała Mikołajczyka. Sędzia słusznie odgwizduje przewinienie i kara gracza gości żółtą kartką.

15

Kolejna próba Puszczy i tym razem goście obejmują prowadzenie! Janiec tym razem ładnie ruszył lewą stroną dobiegł do linii końcowej i posłał centrę w szesnastkę, z bramki wyszedł Pietryka i ją wypiąstkował, jednak zbyt krótko w polu karnym trafiła ona pod nogi MATEUSZA BROZIA, który precyzyjnym uderzeniem posłał ją do siatki!

12
    Kolejny atak gości po którym tym razem było bardzo groźnie! Po wymianie piłka trafiła na 16 metrze pod nogi Jańca, ten oddał mocne uderzenie po którym futbolówka odbija się od prawego słupka i leci obok bramki!

10
    Odpowiadają ponownie goście. Ładna długa piłka ze środka pola na lewe skrzydło do Brozia, ten ładnie ją przyjął zszedł do środka i oddał uderzenie, jednak ponad bramką.

8
    Ładna teraz wymiana Resoviaków po której na prawym skrzydle niepilnowany znalazł się wbiegający Konefał. Natychmiast wpadł w pole karne i próbował zagrywać na 5 metr, piłka odbiła się jednak od jednego z defensorów Puszczy i bez problemu chwyta ją Staniszewski.

7
    Niezła ostra centra z niego, ostatecznie jednak futbolówkę piąstkuje Pietryka.

6
    Resoviacy próbowali ataku pozycyjnego nic jednak z tego nie wyszło i kontrą odpowiedzieli goście po której wywalczyli w lewym narożniku rzut wolny.

3
    Spokojny początek spotkania. Gra toczona w środku pola.

1

Już za moment początek widowiska. Resovia zagra w biało-czerwonych pasiakach, Puszcza natomiast na czarno. Zaczną goście.

Podsumowując zapowiada się niezłe widowisko. Arbiter spotkania będzie Jacek Małyszek z Lublina. Początek o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji z tego starcia na lajfy.com!

Resoviacy nie przegrali na własnym boisku w oficjalnym spotkaniu od 4 maja 2014 roku czyli już ponad rok, gości czeka więc w tym starciu ciężkie zadanie. Widać to w kursach bukmacherów, którzy pomimo tego, że Rzeszowianie występują w w niższej klasie rozgrywkowej dają im większe szanse. Kurs na wygraną Resovii wynosi 2.15, podczas gdy Puszczy 2.85.

Niepołomiczanie zajęli w poprzednim sezonie 15 lokatę w II lidze i w normalnych warunkach spadli by do niższej klasy rozgrywkowej. Z racji jednak tego, że w trakcie sezonu z rozgrywek wycofała się Flota Świnoujście, Puszczy udało się utrzymać. Aby jednak nie powtórzyła się sytuacja sprzed roku i drużyna nie zajęła miejsca spadkowego w lecie doszło w zespole do sporych przetasowań. Niepołomice opuścili Marcin Biernat (Chojniczanka Chojnice), Witold Cichy(szuka klubu), Piotr Madejski(Poroniec Poronin), Adrian Napierała, Łukasz Nowak (Sandecja Nowy Sącz) oraz Krzysztof Zaremba. W ich miejsce do drużyny z innych klubów dołączyło aż ośmiu nowych graczy. Mowa o: Mateusz Broziu(Widzew Łodź), Michale Czarnym(Stal Stalowa Wola), Damianie Furczyku(Nadwiślan Góra), Konradzie Furtaku (Wisła II Kraków), Mateuszu Jańcu (Widzew Łodź), Michale Kiełtyku(Radomiak Radom), Patryku Kołodzieju(Hutnik Nowa Huta) oraz Konradzie Wieczorku(Legionovia Legionowo). Puszcza liczy, że te zmiany przyniosą efekt i zarówno w lidze jak i pucharze zaprezentuje się z dobrej strony.

W zespole Resovii w lecie po nieudanej końcówce poprzedniego sezonu gdzie przegrali walkę o zwycięstwo w III lidze(grupa podkarpacko-lubelska) zajmując ostatecznie trzecią lokatę, doszło do paru przetasowań. Drużynę opuścili Łukasz Sękowski, który zdecydował się na podjęcie pracy jako strażnik graniczny i z tego względu zawiesił na pół roku swoją karierę aby odbyć szkolenie do zawodu. Oleg Tabaka powracający na Ukrainę, Bartłomiej Makowski, który przeszedł do Zagłębia Sosnowiec, Dorian Buczek przenoszący się do drugoligowej Siarki Tarnobrzeg oraz trójka wychowanków Sebastian Dziedzic i Kacper Rop przeszli do JKS Jarosław, natomiast Patryk Róg do Izolatora Boguchwała. W ich miejsce Pasiaki sprowadzili jak na razie czwórkę nowych zawodników. Z wspomnianego JKS przyszedł Mateusz Jurczak, prócz niego do zespołu dołączyli z Wisan Skopanie Mateusz Kuszaj, z Stali Stalowa Wola Przemysław Żmuda oraz Damian Rusiecki z Chełmianki Chełm. Resoviacy podobnie jak w poprzednim sezonie chcą grać o awans do 2 ligi i dobrze zaprezentować się w rozgrywkach Pucharu Polski zaczynając od dzisiejszego starcia z Puszczą.

Przed nami starcie rundy wstępnej Pucharu Polski w którym Resovia Rzeszów podejmować będzie Puszcze Niepołomice.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.