AS Roma – Man City 2:2 (4:5 po rz. karnych)
koniec po rz. karnych (4:5)
AS Roma
2:2 (1:1)
Manchester City
Wtorek 21.07.2015, 12:00 • Melbourne Cricket Ground, Melbourne • International Champions Cup

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:00.

Zapraszamy Państwa na naszą relację spotkania turnieju International Champions Cup 2015. AS Roma podejmie Manchester City.

Oba kluby rozegrały już swoje pierwsze spotkania podczas pobytu w Australii. Rzymianie zmierzyli się z Realem Madryt. Po 90. minutach na tablicy był bezbramkowy remis, więc obejrzeliśmy konkurs jedenastek. AS Roma zwyciężyła w nich 7:6, swojego karnego nie wykorzystał Lucas Vazquez.
    Zawodnicy AS Romy doceniają wielkie zainteresowanie i wsparcie australijskich fanów.

A Manchester City zmierzył się w towarzyskim spotkaniu z Melbourne City FC. Gospodarze stawili zacięty opór gigantowi z Anglii, lecz ulegli 0:1. Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił Samir Nasri, który zapisał się na tablicy w 86. minucie.
    Dwa nowe nabytki The Citizens dołączyły do kolegów z drużyny!

Będzie to bardzo ciekawe spotkanie. Obejrzymy starcie wicemistrza Włoch z wicemistrzem Anglii. Oba zespoły czeka ciężki sezon. Jest więc to świetna okazja, by przetestować wszystkich zawodników i okazja przyjrzenia się tym młodszym ze szkółek.

Na spotkanie zapraszamy na godzinę 12 na lajfy.com. Bądźcie z nami!

AS Roma: De Sanctis – Florenzi, Manolas, Romagnoli, Torosidis – Pjanić, De Rossi, Uçan – Iturbe, Totti, Gervinho

Rezerwowi: Di Livio, De Silva, S. Kéita, Paredes, Falqué, Sanabria, Leandro Castan, Pepin, Capradossi, Švedkauskas, Yanga-Mbiwa, Nainggolan, Ibarbo, Ljajić, Maicon, Doumbia, Strootman, Lobont, Destro, Anocic, Pop, A. Cole

Manchester City F.C.: Caballero – Sagna, Kompany, Mangala, Clichy – Fernando, Zuculini – Garcia, Silva, Sterling – Iheanacho

Rezerwowi: Ángel Pozo, Nasri, Jovetić, Marcos Lopes, Kolarov, Y. Touré, Denayer, Glendon, Horsfield, Humphreys, Jesús Navas, R. Wright, Hart, Džeko, Barker, Evans, S. Fofana, Ünal.

Zawodnicy obu drużyn zostali już zaprezentowani publiczności. Czas na uściski dłoni i wybór stron.

1

1
    Raheem Sterling wywalczył rzut rożny dla The Citizens.
    1. Ciekawy początek spotkania Sterlinga...

2
    Odskoczyła piłka Garcii. Rzymianie otrzymują "za darmo" futbolówkę.

3
    Gol dla City!
    Bramkę zdobywa RAHEEM STERLING!
    Kapitalny początek wicemistrza Anglii! Iheanacho świetnie podcina piłkę i znajduje nowy nabytek Manchesteru City. Sterling znalazł się na linii z ostatnim obrońcą Romy i wybiegł sam na sam z De Sanctisem. Pewny strzał zapewnia mu bramkę w debiucie!
    3. Raheem STERLING - 0:1

4
    Zawodnicy Manchesteru City znów przejęli piłkę i wymieniają podania na połowie rywala. Roma zmuszona do ułożenia defensywnej formacji.

5
    Daleki wykop Caballero. Znalazł swoim podanie Iheanacho, lecz młody Nigeryjczyk został złapany na spalonym.

6
    Niedokładnie zagranie Torosidisa, Sagna z łatwością odczytuje jego zamiary. Słaby początek wicemistrza Włoch.

7
    Świetne podanie Iheanacho do Sterlinga. Angielski zawodnik upada po kontakcie z Manolasem. Sędzia widział całą sytuację, nie ma mowy o jedenastce.

8
    Gol dla Romy!
    Bramkę zdobywa MIRALEM PJANIĆ!
    Piłka trafia przed pole karne do Gervinho. Ten widział, że nie mógł zagrać do szesnastki, więc podaje do Pjanića. Reprezentant Bośni i Hercegowiny fantastycznym strzałem pokonuje Caballero. Cudowna bramka!
    8. PJANIĆ - 1:1

9
    Świetny początek tego spotkania. Nie minęło jeszcze dziesięć minut, a już mamy wynik 1:1. Oby to nie był koniec emocji!

10
    Zwolnili grę podopieczni Pellegriniego. Wciąż jednak utrzymują się na połowie rywala, kontrolują futbolówkę.

11
    Niedokładne podanie Gervinho do Ucana, łatwa strata Rzymian. Defensorzy City wymieniają podania.

12
    Strzelec bramki dla The Citizens złapany na wyraźnym ofsajdzie. Chwilę później Silva mógł obsłużyć podaniem Iheanacho. Młody napastnik gości wypuścił jednak za daleko futbolówkę, co wykorzystał De Sanctis.

13
    David Silva podcina Juana Iturbe. Argentyńczyk upada, sędzia odgwizduje przewinienie.

14
    Lekki, dokładny przerzut piłki na lewą stronę w wykonaniu Tottiego. Zuculini blokuje uderzenie Torisidisa. Pierwszy korner dla Rzymian!

15
    Dośrodkowanie Francesco Tottiego. Przed polem karnym otrzymuje piłkę Florenzi, więc uderza natychmiastowo. Jeden z zawodników The Citizens blokuje tę próbę. Chwilę później złe podanie zalicza Manolas, strata piłki.

16
    Sagna walczył bark w bark z Iturbe. Wygrał to starcie, lecz sędzia dopatrzył się tam nieprzepisowego zagrania Francuza. Były gracz Arsenalu jest zaskoczony tą decyzją.

17
    Teraz to Torosidis był poszkodowany po nieczystym wejściu Zuculiniego. Angielski zespół nie odpuszcza rywalom, walczą o każdy metr.

18
    Sterling wypatrzył Clichy'ego w polu karnym rywali. Zbyt słabe dośrodkowanie Francuza nie pozwoliło Iheanacho nawet na oddanie strzału.

19
    Dwójkowa akcja na skrzydle w wykonaniu Clichy'ego i Silvy. Hiszpan miał za mało miejsca, by wykonać precyzyjne podanie do któregoś z kolegów w ataku.

20
    Bardzo wysoko wychodzi defensywa Manchesteru City. Agresywne ustawienie zawodników Pellegriniego przynosi efekty.

22
    Dużo zamieszania pod polem karnym drużyny z niebieskiej części Manchesteru. Były próby wymuszenia rzutu karnego po rzekomym faulu na Florenzim i zagraniu ręką jednego z defensorów City.

23
    David Silva świetnym podaniem znajduje Sterlinga w polu karnym Romy. Szybki zwód i Anglik leży na murawie po kontakcie z Florenzim. Wydaje się, że należała się jedenastka wicemistrzowi Anglii!

24
    Para Clichy-Silva świetnie popracowała teraz w defensywie. Na prawym skrzydle zostali zatrzymani podopieczni Rudiego Garcii.

25
    Kelechi Iheanacho musiał cofnąć piłkę do pomocników, Nigeryjczyk był dobrze blokowany i nie mógł zagrać dobrze do kolegów z ataku.

26
    Świetny wślizg Pjanića. Strzelec bramki dla Romy sprytnie odzyskuje piłkę dla swojego zespołu.

27
    Alessandro Florenzi miał trochę miejsca, więc zdecydował się na uderzenie z odległości ok 30. metra. Włoch uderza tuż nad poprzeczką bramki Caballero!
    27. Florenzi

28
    Uspokojenie gry przez wicemistrza Włoch. Wymiana podań na linii obrońcy-bramkarz.

29
    Daleka wrzutka Pjanića szła w kierunku Gervinho. Na jej drodze stanął Kompany. Kapitan The Citizens zatrzymał akcję i nie dopuścił, by Iworyjczyk mógł zagrozić bramce Caballero.

30
    Nie wyszło gościom wykonanie tego rzutu rożnego. Zero zagrożenia pod bramką De Sanctisa. Piłka wraca do stoperów City.

31
    Romagnoli głową wybija dobre dośrodkowanie Sagny. Kolejny korner dla Manchesteru City.

32
    Iturbe podcina Davida Silvę przed polem karnym. Będzie dobra okazja na uderzenie z dystansu. Uderza sam poszkodowany, lecz trafia tylko w mur!
    Świetny debiut Sterlinga!

33
    Miękka wrzutka Davida Silvy znalazła Iheanacho w polu karnym. Na posterunku był jednak De Sanctis, który pewnie łapie piłkę!

34
    Teraz to Nigeryjczyk wykonał niezłe dośrodkowanie w szesnastkę Romy. Główkował Zuculini, którego sędzia liniowy złapał na spalonym.

35
    Gdyby nie wślizg De Rossiego, moglibyśmy ujrzeć finisz świetnej klepki zawodników The Citizens. Włoch zatrzymuje jednak wbiegającego Davida Silvę!

37
    Znów dość wysoko ustawiona jest defensywa Manchesteru City. Niemal każdy z zawodników w niebieskim stroju znajduje się na połowie Romy.

38
    Niedokładne podanie młodego Nigeryjczyka, Iheanacho. AS Roma szykuje się na szybką kontrę.

39
    Miękka wrzutka z prawego skrzydła w wykonaniu Bakariego Sagny. Bez problemów łapie piłkę golkiper Rzymian.

40
    Totti widział wychodzącego na czystą pozycję Pjanića. Włoch postarał się więc przerzucić tam futbolówkę, zrobił to jednak niecelnie.

41
    Mangala przerywa na chwilę akcję zawodników AS Romy. Włoski zespół stara się przycisnąć rywala przed gwizdkiem sędziego.

42
    Gervinho przedarł się na prawej stronie pola karnego i natychmiast znalazł swoim podaniem Tottiego. Legenda AS Romy została w ostatnim momencie zatrzymana przez Kompany'ego. Będzie korner!

43
    To mogła, a nawet powinna być bramka dla AS Romy. Najpierw Pjanić podbija piłkę w stronę Gervinho, a swój zespół ratuje Mangala. Później De Rossi uderza głową po dośrodkowaniu Tottiego i przerzuca futbolówkę tuż nad poprzeczką. Blisko blisko!

44
    Prostopadłe podanie Francesco Tottiego było bardzo dobre, lecz Gervinho za wcześnie opuścił linię defensywną. Iworyjczyk złapany na spalonym!

45
    Minutę dłużej potrwa pierwsza połowa tego spotkania!

45+1
    Nic ciekawego nie wydarzyło się teraz, koniec pierwszej połowy!

45+1

Do przerwy mamy remis 1:1. Bramki zdobywali Sterling oraz Pjanić. Wracamy za około 15 minut, bądźcie z nami!
    Statystyka po pierwszej połowie.

46

46
    Mamy wiele zmian w obu formacjach. Prawie cała jedenastka Romy i the Citizens została zmieniona. Za chwilę postaramy się Państwu przedstawić obecny skład obu zespołów.

48
    Nainggolan znajduje w polu karnym Ljajića, a Serb decyduje się na uderzenie. Trafia jedynie w boczną siatkę bramki Joe Harta!

49
    Aktywniej rozpoczęli drugą połowę piłkarze AS Romy. Nadal jednak mamy spokojny początek.

51
    Bramkę zdobywa KELECHI IEANACHO!
    Fatalne zagranie Ashley Cole'a! Anglik starał się przerzucić piłkę do De Sanctisa, lecz zrobił to bardzo źle. Wykorzystuje tę sytuację Nigeryjczyk, który znajduje się sam na sam z golkiperem Romy i wykorzystuje swoją okazję!
    51. Kelechi IEANACHO - 1:2

54
    No i mogło być już 3:1 dla Manchesteru City. Z prawej strony pola karnego zagrywa piłkę Nasri. Przed De Sancticsem był Lopes, lecz Portugalczyka zatrzymuje właśnie golkiper Romy!
    54. Lopes

55
    Do dalekiego wykopu przygotowuje się Joe Hart. Angielski gigant stara się kontrolować wydarzenia na boisku, lepiej rozpoczęli drugą połowę.

56
    Tak nie może kończyć dobrych akcji Jesus Navas. Hiszpan uderza zdecydowanie za mocno i niecelnie! Mogła być szansa na przyjęcie piłki i celniejszy strzał.

57
    Ashley Cole oddaje piłkę De Sanctisowi. Tym razem Anglik się nie pomylił, nie było zagrożenia pod bramką Romy. Muszą gospodarze unikać takich zagrań.

58
    Bardzo łatwa strata Rzymian. Chwilę później zdołali odzyskać piłkę, a Nainggolan zostaje sfaulowany przez Yaya Toure.

59
    Miękka wrzutka z rzutu wolnego znajduje w szesnastce City Keitę. Kapitan Romy uderza niecelnie, miał bardzo mało miejsca i czasu na przymierzenie.

60
    Godzina gry za nami. Spokojny kwadrans po zmianie stron. Zawodnicy Romy mają widoczne mniejsze zgranie. The Citizens wyglądają bardzo dobrze.

61
    Seydou Keita upada na murawę przed polem karnym Manchesteru City. Został trafiony piłką i jest lekko oszołomiony. Chwila przerwy.

63
    Bardzo dużo podań wymienia linia pomocy AS Romy. The Citizens nie naciskają, brak wyraźnego i agresywnego pressingu.

64
    Dobry powrót Navasa w defensywie, pomaga swojemu zespołowi. Hart natychmiast rzuca piłkę w stronę Hiszpana, a ten zagrywa prostopadłą piłke do Iheanacho. Nigeryjczyk na spalonym!

65
    Zmiana w zespole Romy. Do bramki wchodzi Lobont.

66
    Niezłe zawody po przerwie rozgrywa Barker. Młody zawodnik Manchesteru City pokazał już parę dobrych zagrań i sztuczek.

67
    Destro za bardzo rozpychał się rękoma w walce z defensorami The Citizens. Sędzia odgwizduje faul.

69
    Dośrodkowanie Nainggolana wywołało małe zamieszanie w polu karnym drużyny z niebieskiej części Manchesteru, lecz bez zagrożenia. Uderzenie Iago Falque przyblokowane, Hart łapie piłkę.

70
    Jesus Navas dostaje piłkę na prawą stronę. Nie decyduje się na rajd, wybiera podanie do Yayi Toure. Wicekapitan The Citizens uderza z 16. metra. Pewnie broni Lobont.

71
    Ljajić zatrzymany w polu karnym rywala, było groźnie! Nieźle spisuje się dzisiaj defensywa wicemistrza Anglii.

72
    Kolejny nieudany atak AS Romy. Rzymianie próbują teraz rozpoczynać swoje akcje z lewego skrzydła.

73
    Zmiana w zespole Manchesteru City. Nowy nabytek Unal zastępuje Nigeryjczyka.

75
    Spotkanie to na żywo z trybun Melbourne Cricket Ground ogląda 41,134 osób!

77
    Przed chwilą zobaczyliśmy na ławce City dwóch napastników – Jovetića i Dzeko. Czy któryś z nich wejdzie jeszcze dzisiaj na boisko? Obecnie się na to nie zapowiada.

78
    Dość spokojnie teraz na boisku, żeby nie powiedzieć, że nudno. Troszkę odpuścili zawodnicy obu drużyn. Oby się to zmieniło szybko!

80
    Denayer przyblokował teraz na prawej stronie Maicona. Od autu rozpoczną Rzymianie.

81
    Leandro Castan przekroczył przepisy wykonując ten wślizg na Navasie. Blisko był sędzia, który wszystko widział.

82
    George Evans zastępuje Vincenta Kompany'ego!

83
    Zderzenie Nainggolana z Denayerem. Obaj szybko się przeprosili poklepując po plecach. Fair play przede wszystkim!

84
    Gdyby Leandro Castan przegrał ten pojedynek bark w bark z Unalem, to moglibyśmy zobaczyć kolejną bramkę dla The Citizens!

85
    Kolejny raz Naiggolan rozpoczyna akcję swojego zespołu. Dobry wślizg Denayera blokuje uderzenie Iago Falque!

86
    Yaya Toure przewraca przed polem karnym Doumbię. Będzie okazja na uderzenie!

87
    Bramkę zdobywa ADAM LJAJIĆ!
    Kapitalne uderzenie Ljajića. Piłka leci przez dziurę wykonaną przez zawodników stojących w murze. Drugi gol dla Romy i drugi świetny!
    87. Adem LJAJIĆ - 2:2

89
    Nieprzemyślane zagranie Maicona. Brazylijczyk miał sporo czasu i miejsca, by dobrze zagrać piłkę, a zrobił najgorszą z opcji – oddał ją za darmo Hartowi.

90
    Samir Nasri znów chciał być bohaterem swoje zespołu. Jego strzał z dystansu broni jednak na raty Lobont. Czy zobaczymy zaraz rzuty karne?

90+1
    Na spokojnie rozgrywa ostatnie minuty spotkania AS Roma. Włoski zespół chyba chce te karne. Wygrali z Realem, teraz czas na City?

90+2
    Unal nie zdołał uderzyć tak wysoko lecącej piłki. A uderzenie Yayi Toure było bardzo niecelne!

90+2
    Druga połowa skończona.

Wynik 2:2. A to oznacza, że zobaczymy za chwilę konkurs jedenastek. Która drużyna wygra? Zostańcie z nami!

Rozpoczynają się rzuty karne.

1. serie
    0:1
    Pewne uderzenie Yayi Toure. 1:0 dla The Citizens!
    Yaya TOURE

1. serie
    1:1
    Zmylony Joe Hart, Nainggolan pewnie uderza. Mamy remis!

2. serie
    1:1
    Fatalne uderzenie Kolarova, daleki rozbieg i daleki strzał... ale w trybuny!
    KOLAROV

2. serie
    2:1
    Panenka w wykonaniu Ljajića. Fantastyczne trafienie Serba!
    LJAJIĆ

3. serie
    2:2
    Lobont bliski wyłapania piłki. Navas uderzył za mocno!
    NAVAS

3. serie
    3:2
    Ponownie źle rzuca się Joe Hart, Destro trafia w przeciwległy róg!
    DESTRO

4. serie
    3:3
    Lobont znów wyczuwa intencję strzelca, lecz Lopes uderza mocno i zdecydowanie!
    LOPES

4. serie
    4:3
    Miał piłkę na ręce Joe Hart, lecz nie zdołał obronić strzału Hiszpana!
    Iago FALQUE

5. serie
    4:4
    Do piłki podchodzi Hart i uderza najlepiej z zawodników The Citizens!
    HART

5. serie
    4:4
    Kapitalny Joe Hart! Doświadczenie Anglika wygrało z miękkim uderzeniem Doumbii! Gramy dalej!