Bałtyk G. – Przodkowo 2:1 (koniec) | Gwardia K. – Drawa 2:0 (koniec)
GKS Przodkowo
Sobota 15.08.2015, 11:003 Liga pomorsko - zachodniopomorska • Runda 1

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00.

Od kilku tygodni śledzimy zmagania na boiskach ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi. Przyszła więc najwyższa pora na rozpoczęcie sezonu na boiskach trzecioligowych. Ten sezon będzie wyjątkowy bowiem spada aż 9 zespołów. Ma to związek z reorganizacją rozgrywek. Taką decyzję podjęli włodarze PZPN a więc piłkarzom nie pozostaję nic innego jak tylko walka od pierwszej do ostatniej kolejki.

Dla gospodarzy największą stratą będzie brak w tym sezonie najlepszego strzelca z poprzednich rozgrywek Mateusza Kuzimskiego. Młody snajper przyjął ofertę Gryfa Wejherowo i występuję o jedną klasę rozgrywkową wyżej. Nowe twarze w Bałtyku to z pewnością Zejglic, Zyska (grał w pamiętnym meczu Lechia-Barcelona 2-2) oraz powracający Krzysztof Bułka.

Goście spisywali się w sparingach bardzo dobrze, a jak będą grali w lidze? W szeregach graczy z Przodkowa panuję optymizm. 6-1 z rezerwami Lechii i 4-0 z Kaszubią robią wrażenie, przecież oba zespoły walczyły o promocję do drugiej ligi.
    Nowe stroje gospodarzy, czy przyniosą im szczęście w tym sezonie?

Początek tego spotkania zaplanowano w sobotę na godzinę 11. Bezpośrednią relację z tego spotkania przeprowadzi portal Lajfy.com. Wszystkich serdecznie zapraszam przed monitory jak również na narodowy stadion rugby do Gdyni.

Bałtyk Gdynia: Matysiak- Wypij, Zyska, Rasmus, Żołnowski, Bułka, Karasiński, Klecha, Wieczorek, Zejglic, Wesołowski
    Rezerwowi: Klebba, Proena, Piekarski, Gródek, Standura, Węgliński, Rusinek

GKS Przodkowo: Kotłowski- Cysewski, Łapigrowski, Robakowski, Szopiński, Duszkiewicz, Marczak, Frankowski, Patok, Rzepnikowski, Stasiak
    Rezerwowi: Bartosiewicz, Domjan, Gawron, Krzemiński, Kwaśnik, Młyński.
    Piękna pogoda w Gdynii, oba zespoły rozgrzewają się przed meczem.

Kilka minut dzieli nas od pierwszego gwizdka w tym meczu. Z każdą minutą na trybunach przybywa kibiców, oby widowisko było dla nich atrakcyjne.

1

1
    A więc zaczynamy to spotkanie, niech wygra lepszy. Goście rozpoczęli ten mecz.

2
    Spokojnie na własnej połowie Bałtyk rozgrywa piłkę, piłkarza gospodarzy starają się wciągnąć rywali na swoją połowę.

3
    Faulowany był nie opodal szesnastki z Przodkowa Wesołowski. Do piłki podchodzi Bułka, wrzutka w pole karne i pewnie łapie futbolówkę Kotłowski.

3
    Ależ teraz było blisko Zejglic starał się przelobować bramkarza rywali ale wspaniałą paradą Kotłowski wybił na rożny.

4
    Gol dla Bałtyku!
    Po dośrodkowaniu z rożnego, PIOTR KARASIŃSKI mocnym strzałem z głowy zdobywa pierwszą bramkę dla Bałtyku w tym sezonie

6
    Nie spoczęli na laurach gospodarze minutę po zdobyciu bramki Krzysztof Bułka mocno uderza zza pola, ale tym razem piłka minęła słupek bramki Kotłowskiego.

8
    Wyszli piłkarze Bałtyku trzech na trzech zagranie Karasińskiego na skrzydło do Klecha ale ten źle zagrywał do Żołnowskiego i ostatecznie bramkarz Przodkowa złapał piłkę w rękawice.

9
    Bardzo dobre krosowe zagranie Bułki do Klechy i mimo ambitnej walki do końca nie udało się zatrzymać piłki w boisku.

10
    Pierwsze 10 minut to zdecydowana dominacji gospodarzy na boisku. Goście jak na razie nie są w stanie zagrozić bramce Matysiaka.

12
    Dobrym wślizgiem powstrzymany na lewej flance Szopiński, a autorem tego wślizgu był Tomasz Wypij.
    Dobre tempo meczu od pierwszej minuty w Gdyni.

14
    Coraz odważniejsze ataki gości, do wykonania rzutu rożnego dla Przodkowa zmierza Frankowski. Dośrodkowanie w pole karne i obrońcy wybijają ponownie futbolówkę poza plac gry.

15
    Od bramki zaczyna Matysiak, wybija zbyt krótko ale Marczak źle przyjął sobie piłkę i szansa na kontrę została zmarnowana.

17
    Krzysztof Bułka nieczysto trafił w piłkę na trzecim metrze i zamiast bramki grę wznawiać będzie Kotłowski.

19
    Dwa z rzędu dośrodkowania w pole Bałtyku ale w oby tych przypadkach obrona spisała się bez błędnie.

20
    Leży na murawie jeden z piłkarzy gospodarzy, wymagać on będzie interwencji medycznej.

21
    Okres gry w którym częściej przy piłce są goście ale ich liczne wrzutki jak do tej pory nie zdają egzaminu.

23
    Sędzia Strzelecki zarządził przerwę na uzupełnienie płynów. Bardzo gorąco dziś w trójmieście, więc ta chwila wytchnienia z pewnością przyda się obu ekipom.

24
    Gramy dalej, Żołnowski wywalczył piłkę przed polem karnym gości zagrał na skrzydło do Bułki ale jego wrzutka w pole karne nie znalazła adresata.

26
    Nie bardzo wiedział co zrobić z piłką Marczak, zagrał więc na wolne pole...gdzie nie było nikogo.

27
    Dobre zagranie do Żołnowskiego zabrakło centymetrów aby napastnik Bałtyku utrzymał piłkę na boisku.

29
    Wysoki pressing gospodarzy praktycznie uniemożliwia swobodne rozegranie futbolówki przez gości. Mają oni spore problemy aby przedostać się na połowę Bałtyku.

30
    Najbardziej aktywny dziś w szeregach Bułka szukał partnera w polu karnym któremu mógłby zagrać ale nikt nie podążył z nim do tej kontry. Osamotniony traci pikę na rzecz rywala.

31
    Co jakiś czas piłkarze z Przodkowa starają się niepokoić Matysiaka, ale pierwszego celnego strzału z ich strony jeszcze nie było.

33
    Dwa rzutu rożne dla Bałtyku w ciągu minuty, po jednym z każdej strony. Przed szansą na zmianę wyniku stanęli Żołnowski a po chwili Zejglic. Skończyło się jednak tylko próbie.

35
    Piąty i szósty korner dla Bałtyku.

36
    Strzał Pawła Rasmusa z 20 metrów trafia w słupek, nie wiele brakowało a byli byśmy świadkami drugiego gola w tym meczu.

37
    Przez chwilę nerwowo było na placu gry, zawodnicy mieli sobie coś do wyjaśnienia. Szybka interwencja sędziego przywróciła porządek na murawie.

39
    Obijana jest bramka Kotłowskiego przed paroma minutami piłka trafiła w słupek a teraz po strzale Wesołowskiego w poprzeczkę!!

40
    Wpadł w pole karne Rasmus po świetnym podaniu Bułki i z lewej nogi trafia tylko w boczną siatkę. Jęk zawodu na trybunach. Coraz bliżej drugiego gola dla Bałtyku.

41
    Żółtą kartkę otrzymuje Patok (GKS Przodkowo).

42
    Goście zamiast dyskutować z sędzią powinni skupić się na grze.

42
    Dośrodkowywał Frankowski a strzał z woleja Marczaka został zablokowany przez obronę.

43
    Żółtą kartkę otrzymuje Szopiński (GKS Przodkowo).

44
    Niemalże z linii pola karnego Bułka egzekwować będzie wolny. Silne uderzenie i Kotłowski paradą wybija piłkę na aut.

45
    Doliczona minuta do pierwszej połowy.

45+1
    Siódmy i ósmy rożny dla Bałtyku.

45+1

Koniec pierwszej części meczu. Bałtyk prowadzi 1-0 i jest to najniższy wymiar kary dla zawodników z Przodkowa. Gospodarze grają dziś bardzo dobrze a w ich szeregach na wyróżnienie zasługuje Krzysztof Bułka. Trener gości Sebastian Letniowski ma ciężki orzech do zgryzienia, co tu zrobić aby druga połowa wyglądała lepiej niż te pierwsze 45 minut. Za kwadrans wracamy do Gdyni.

46
    Zaczynamy drugą połowę.

47
    Oba zespoły przystąpiły do drugiej połowy bez zmian, widocznie trenerzy uznali że na korekty jeszcze będzie czas.

48
    Faulowany w środkowej strefie był Patok. Wykonawcą stałego fragmentu gry będzie Marczak. Bierze on daleki rozbieg ale strzał jest fatalny. Piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką.

49
    Ofiarnym wślizgiem Cysewski starł się opanować piłkę po zagraniu Patoka ale nie udało mu się tym razem. Brawa za ambicję się jednak należą.

51
    Na trybunach zebrało się około 200 osób, aura w dniu dzisiejszym sprzyja podziwianiu zmagań piłkarzy na boisku.

53
    Pierwsze dośrodkowanie w pole Bułki, po chwili drugie i ostatecznie piłka wybita jest poza boisko. Będziemy mieli 9 rzut rożny.

54
    Wyrównana ta druga odsłona, gra toczy się w środku pola. Trenerzy nadal zachowują komplet zmian na później.

55
    Gol dla GKS-u!
    Piłkę z wolnego zagrał Duszkiewicz miękko na głowę do Marczaka który odegrał jeszcze w kierunku FILIPA PATOKA który dopełnił formalności zdobywając bramkę na remis.

57
    Mecz zaczyna się nam od nowa:)

58
    Zmiana w drużynie Bałtyk Gdynia: z boiska schodzi Klecha, na boisku pojawia się Rusinek.

59
    Kombinacyjna akcja w polu karnym Bałtyku zakończona strzałem Łapigrowskiego. Piłka o centymetr mija słupek bramki Matysiaka!!

60
    Nacierają goście, Patok nie zauważył że jest na spalonym co skrupulatnie wyłapał arbiter liniowy.

62
    Zmiana w drużynie GKS Przodkowo: z boiska schodzi Patok, na boisku pojawia się Kwaśnik.

64
    Aktywna lewa strona gości, Frankowski w ostatniej chwili uprzedzony został przez Rasmusa. Okres lepszej gry przyjezdnych. Wyraźnie ta bramka dodała im skrzydeł.

65
    Ucierpiał w ostatniej akcji Piotr Wieczorek, ale widać że będzie on kontynuował grę w tym meczu.

66
    Na trybunach słychać- Bałtyku tylko zwycięstwo... czy piłkarze posłuchają swoich fanów? Czasu coraz mniej.

68
    Próba wymuszenia karnego prze Żołnowskiego nie powiodło się. A dosłownie chwilę później dośrodkowanie Bułki wyłapuje Kotłowski. Wynik nie ulega zmianie.

69
    Zmiana w drużynie Bałtyk Gdynia: z boiska schodzi Zyska, na boisku pojawia się Piekarski.

70
    Już tylko 20 minut pozostało do końca tego meczu, czy któraś ze stron zmieni jeszcze oblicze tego meczu?

71
    Po strzale zawodnika z Przodkowa piłka po nogach defensorów Bałtyku wychodzi na rzut rożny.

73
    Zmiana w drużynie GKS Przodkowo: z boiska schodzi Robakowski, na boisku pojawia się Krzemiński.
    Wyrównana druga połowa tego meczu.

75
    Kolejny zawodnik wymaga pomocy medycznej. Przerwa w tym spotkaniu. Do końca już tylko kwadrans.

77
    Wracamy do gry. Zamieszanie w polu Bałtyku nikt nie może wybić piłki. W końcu Piekarski ma trochę miejsca i wyjaśnia całą sytuację.

78
    Kibice niecierpliwią się na trybunach, a przed nami kolejny rożny dla Bałtyku, bez efektu bramkowego jednak.

80
    Groźnych strzałów i dobrych akcji w tej drugiej połowie jak na lekarstwo. Chyba remis, to będzie ten wynik jakim skończy się dzisiejszy mecz.

81
    SEBASTIAN ŻOŁNOWSKI w sytuacji sam na sam mija zwodem Kotłowskiego po czy umieszcza piłkę w siatce i wprawia w euforię sympatyków Bałtyku.

83
    Goście walczą o bramkę dającą im choćby punkt w tym pierwszym premierowym meczu nowego sezonu. Ale będzie im o to bardzo ciężko.

85
    Żołnowski ponownie sam na sam z bramkarzem rywali, ale tym razem piłkę zmierzającą do bramki zdołali jeszcze wybić obrońcy.

87
    Mamy kolejną zmianę w tym meczu, zmiany wymaga piłka:)

88
    Wolny dla gości, odległość całkiem niezła około 24 metrów. Wrzutka w pole wybita a dobitka poszła wysoko ponad bramką.

89
    Uprzedził napastników z Przodkowa Matysiak wychodząc daleko na przedpole. Już tylko minuty dzielą nas od ostatniego gwizdka w tym meczu.

90
    Cztery minuty doliczone zostały do regulaminowych 90.

90+1
    Zmiana w drużynie Bałtyk Gdynia: z boiska schodzi Bułka, na boisku pojawia się Węgliński.

90+2
    Indywidualne krycie na całym boisku piłkarzy z Przodkowa.

90+3
    Zmiana w drużynie Bałtyk Gdynia: z boiska schodzi Proena, na boisku pojawia się Rasmus.

90+4
    Chyba już ostatnia szansa dla przyjezdnych, dośrodkowanie z wolnego w pole Bałtyku. Strzał Marczaka jednak obok słupka.,

90+4

W pierwszym meczu nowego sezonu Bałtyk Gdynia pokonuję na własnym stadionie zespół GKS Przodkowo 2-1. Spotkanie było niezłym widowiskiem szczególnie pierwsza połowa obfitowała w wiele dobrych i składnych akcji. Ze stadionu w Gdyni żegnam się z wszystkimi i zapraszam na kolejne relację na portalu Lajfy.com. (12:56:09)