Chrobry – Olimpia G. 2:1 (koniec) | GKS K. – Miedź 0:1 (koniec) | Zagłębie S. – Pogoń Sdl. 2:1 (koniec)
Wisła Pł. – GKS Bełchatów 2:0 (koniec) | Wigry – Stomil 1:2 (koniec)
Wisła Płock
2:0 (0:0)
GKS Bełchatów
Niedziela 30.08.2015, 19:00 • Stadion im. Kazimierza Górskiego, Płock • Fortuna 1 Liga • Runda 6

Genialna 2 połowa Nafciarzy! Bełchatowianie nie mieli dzisiaj kompletnie nic do powiedzenia i dostali solidną lekcję gry w piłkę. Taką Wisłę chciałoby się oglądać w każdym meczu, wszystkie formacje w drugiej połowie funkcjonowały bez zarzutu, gdyby dołożyć do tego trochę skuteczności, wynik mógłby być o wiele wyższy na korzyść Wisły. Gdyby Nafciarze utrzymali taką formę do końca sezonu, byliby murowanym kandydatem do awansu, jednak do tego jeszcze daleka droga. (20:57:26)

90+4

90+2
    Dwie wspaniałe sytuacje zmarnowali gospodarze. Najpierw Reca źle dołożył nogę i nie trafił na pustą bramkę, a później swoich sił próbował Kun, jednak Krakowiak górą.

90+1
    Jeszcze Bełchatów próbuje dośrodkować z rzutu wolnego, jednak fatalnie wykonuje to Bartosiak i bez problemu piłkę łapie Kiełpin.

90
    Zwycięstwo Wisły wydaję się być już niezagrożone.

89
    Indywidualna akcja Recy, który przy asyście Vaclava Cverna zdołał oddać strzał na bramkę, jednak piłka trafia wprost ręce Krakowiaka.

88
    Żółtą kartkę otrzymuje Lebedyński (Wisła Płock).

87
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Bąk, na boisku pojawia się Reca.

86
    Na boisku rządzą i dzielą tyko i wyłącznie gospodarze. Non stop goszczą w polu karnym gości, a ci chaotycznie próbują jak najdalej wybijać piłkę.

85
    Strzał Stefańczyka mija poprzeczkę Krakowiaka i to on wznowi grę.

83
    Niebezpieczny rzut wolny dla gospodarzy. 18 metrów do bramki Krakowiaka, do strzału przygotowuje się Stefańczyk.

81
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Piotrowski, na boisku pojawia się Kun.

81
    Gol dla Wisły Płock!

Iliev wpadł w pole karne Bełchatowa, podał do PIOTROWSKIEGO, który zwiódł jednego z obrońców GieKsy i uderzył w kierunku długiego słupka bramki gości!

78
    Genialna dwójkowa akcja Ilieva z Lebedyńskim! Ten pierwszy podał do Lebedyńskiego, który z pierwszej piłki wypuścił Ilieva sam na sam z bramkarzem gości, jednak górą Krakowiak!

75
    Zmiana w drużynie PGE GKS Bełchatów: z boiska schodzi Zgarda, na boisku pojawia się Serafin.

74
    Żółtą kartkę otrzymuje Mroziński (Wisła Płock).

73
    Walka pod narożnikiem gospodarzy Stępińskiego i Witasika. Górą obrońca Wisły.

72
    Wisła po strzeleniu bramki próbuje dłużej utrzymać się przy piłce, jednak zawodnicy z Bełchatowa stosują wysoki pressing, chcąc jak najszybciej odebrać piłkę Nafciarzom.

70
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Łuczak, na boisku pojawia się Mroziński.

69
    Z rzutu wolnego dośrodkowuje Bartosiak, do piłki dochodzi zawodnik z Bełchatowa, który wspaniale złożył się do strzału głową, jednak Kiełpin popisał się wspaniałym refleksem przenosząc piłkę ponad poprzeczką swojej bramki i będziemy mieć rzut rożny.

67
    Zmiana w drużynie PGE GKS Bełchatów: z boiska schodzi Flis, na boisku pojawia się Bartosiak.

66
    Szymon Zgarda próbował zaskoczyć atomowym strzałem z 40 metrów od bramki Kiełpina, jednak strzał był mocno niecelny.

64
    Zmiana w drużynie PGE GKS Bełchatów: z boiska schodzi Zięba, na boisku pojawia się Stanisławski.

62
    Wspaniałe uderzenie z pierwszej piłki ŁUCZAKA, który płaskim strzałem w długi róg bramki zaskoczył Krakowiaka, golkiper z Bełchatowa był bez szans!

58
    Nieładne zachowanie Zgardy, który wziął piłkę w ręce i mocną uderzył ją o murawę, jego zdaniem rzut autowy należał się jego ekipie.

56
    Kolejna dobra akcja Wisły. Iliev do Piotrowskiego na prawe skrzydło, ten z pierwszej posyła płaską piłkę w pole karne, jednak Krakowiak nadal czujnie w bramce i uprzedza Lebedyńskiego.

54
    Bardzo dobre tempo meczu w 2 połowie. Wisła przycisnęła Bełchatów, który musi się bronić przed ciągłymi atakami drużyny gospodarzy – jak do tej pory skutecznie.

53
    Stefańczyk posyła dobrą piłkę z rzutu rożnego, jednak Krakowiak z trudem dochodzi do piłki i piąstkuje ją poza pole karne.

52
    Strzał w wykonaniu Stefańczyka podbija mur i piłka wylatuje na rzut rożny.

51
    Rzut wolny dla Wisły! 20 metrów od bramki Krakowiaka, a piłkę ustawia sobie Stefańczyk.

50
    Od początku drugiej połowy, to Wisła rzuciła się do ataku, jednak pamiętajmy, że Bełchatów w tym sezonie w większości meczy strzela bramki po 75 minucie.

48
    Jakub Bąk zdołał ograć jednego z graczy Bełchatowa w środku pola, po czym popisał się ponad 50 metrowym rajdem lewą stroną boiska, kończąc go strzałem – szkoda, że niecelnym.

47
    Wspaniała akcja Lebedyńskiego, który osamotniony przeciwko czterem obrońcom GKSu zdołał oddać strzał z prawej strony pola karnego, jednak piłka o centymetry minęła lewy słupek bramki Krakowiaka!

46

Pierwsza połowa za nami. Lepsze wrażenie pozostawili po sobie gospodarze, którzy dyktują warunki i ustalają tempo tego pojedynku. Dotychczas nie byliśmy świadkami groźnych akcji podbramkowych, ale miejmy nadzieję, że piłkarze rozkręcą się w drugiej połowie.

45+1

45
    Żółtą kartkę otrzymuje Szymorek (PGE GKS Bełchatów).

43
    Ostatnie minuty pierwszej połowy. Kibice nie są zadowoleni z tego pojedynku kwitując to pojedynczymi gwizdami.

41
    Kolejne uderzenie Flisa na bramkę Kiełpina, ale strzał nie był najwyższych lotów i golkiper gospodarzy rozpocznie grę.

39
    Oskrzydlająca akcja Piotrowskiego, który wywalczył rzut rożny dla Wisły.

37
    Stefańczyk dośrodkowuje z rzutu wolnego, piłkę przed pole karne wybija obrońca gości. Do piłki dopada jeszcze Piotrowski, który popisuje się atomowym uderzeniem spoza pola karnego, jednak piłka minimalnie mija spojenie słupka z poprzeczką.

34
    Nafciarze zamknięci w swoim polu karnym, najpierw dwa rożne wykonane przez Ziębe nie przyniosły żadnego efektu, a chwile później dośrodkowuje Flis – jednak też bez skutku.

32
    Z rzutu wolnego dośrodkowuje Zięba, jednak najwyżej wyskakuje Sielewski i wbija piłkę poza pole karne.

30
    Dośrodkowanie Stefańczyka z rzutu rożnego, do piłki dochodzi Iliev, który oddaje strzał główkuje na bramkę, jednak piłka minimalnie mija dalszy słupek Krakowiaka.

27
    Nudne widowisko jak na razie oglądamy w Płocku. Obie ekipy nie forsują tempa i zagęszczają środek pola uniemożliwiając rywalom rozwinięcie skrzydeł.

25
    Oskrzydlająca akcja Gierszewskiego, który próbuje wpuścić na wolne pole swojego napastnika, jednak to Kiełpin miał bliżej do piłki i bez problemu ją przejmuje.

22
    Ponownie Stefańczyk z narożnika boiska posyła piłkę w pole karne. Krakowiak wyskakuje w powietrze i piąstkuje piłkę za pole karne.

21
    Z rzutu rożnego dośrodkowuje Stefańczyk, do piłki dochodzi Łuczak i strzela na bramkę Krakowiaka z dwóch metrów, jednak jego strzał został zablokowany i mamy kolejny rzut rożny dla Wisły.

20
    Rzut rożny dla Wisły po nieporozumieniu jednego z obrońców Bełchatowa z bramkarzem.

17
    Z pierwszej piłki na bramkę uderzał Łuczak, ale piłka poszybowała dobre cztery metry nad bramką.

15
    Nafciarze starają się powoli konstruować ataki pozycyjne, ale rzadko przedzierają się pod pole karne rywali i najczęściej kończą się one na 40 metrze od bramki Krakowiaka.

13
    Pierwszy rzut rożny dla Wisły w tym meczu, a do piłki podąża Stefańczyk.

11
    Lebedyński wspaniale przerzuca piłkę do Łuczaka na drugą stronę, ten w narożniku boiska ograł jednego zawodnika Bełchatowa, ale na pomoc przybiegł Cverna, który zażegnuje niebezpieczeństwo.

8
    Niemal identyczna akcja co przed chwilą! Iliev wypuścił na wolne pole Piotrowskiego, ten dośrodkowuje i w ostatnim momencie piłkę wybija Witasik, który uprzedza jednego z zawodników Wisły.

6
    Bardzo dobra akcja Wisły! Piłkę na prawe skrzydło dostaje Łuczak, z pierwszej piłki podaje do Lebedyńskiego, ale ten nie jest w stanie skierować piłki do pustej bramki!

5
    Jak na razie obie ekipy nie forsują tempa i skupiają się gównie na opanowaniu środkowej strefy boiska.

4
    Teraz z drugiej strony boiska z prawego skrzydła dośrodkowywał Lebedyński, ale też prosto w ręce bramkarza.

2
    Fatalne dośrodkowanie Flisa z rzutu wolnego i bez problemu piłkę łapie Kiełpin.

1

Sędziowie wyprowadzają piłkarzy z szatni, zaraz zaczynamy!

Obydwie drużyny spotykały się ze sobą już aż 25 razy, za czasów ekstraklasy, II i III ligi. Dodatni bilans tych pojedynków leży po stronie Bełchatowa, którzy wygrywali 10 razy, 7 razy padał remis, a 7 razy lepsza była Wisła.

2007-05-12 GKS Bełchatów – Wisła Płock 2:1

Wisła i GKS nie mają ze sobą wiele wspólnego, ale gdy się zagłębimy w historie obydwu drużyn, możemy wyczytać, że aż 17 tych samych zawodników w przeszłości reprezentowało Nafciarzy i gości z Bełchatowa. Są to: Paweł Magdoń, Patryk Rachwał, Krzysztof Janus, Janusz Dziedzic, Łukasz Grzeszczyk, Jacek Popek, Robert Chwastek, Piotr Klepczarek, Radosław Matusiak, Paweł Strąk, Robert Górski, Karol Gregorek, Wojciech Jarmuż, Łukasz Adamski, Marek Rzepka, Marcin Florek i ś.p. Marek Jakóbczak.

Przed nami hit 6 kolejki I ligi, a w nim zmierzą się ekipy, które chcą powalczyć o awans do ekstraklasy – Wisła Płock na własnym boisku podejmie spadkowicza z najwyższej klasy rozgrywkowej – GKS Bełchatów.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.