Bordeaux – Toulouse 1:1 (koniec) | Monaco – Lorient 2:3 (koniec) | Saint-Étienne – Nantes 2:0 (koniec)
Olympique – Lyon 1:1 (koniec)
AS Monaco
2:3 (1:2)
FC Lorient
Niedziela 20.09.2015, 17:00 • Stade Louis II, Monako • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 6

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za mile spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do relacji Lajfy.com! (18:57:12)
    Lorient wygrywa na trudnym terenie z Monaco:

Mało kto spodziewał się takiego rezultatu. FC Lorient pokonuje na wyjeździe AS Monaco i pnie się w górę ligowej tabeli. Bramki dla zwycięzców zdobywali dzisiaj N'Dong, Jeannot oraz Moukandjo. Gospodarze zdołali dwa razy pokonać dzisiaj Lecomte, a uczynili to Toure i Lemar. Na wyróżnienie zasługuje dzisiaj zdecydowanie pierwszy gol w tym meczu. Didier N'Dong trafił potężnym strzałem z trzydziestu metrów prosto w okienko bramki Subasicia i zagrał w tym meczu po prostu bezbłędnie.

90+3

90+2
    Gakpa również jest dobrym zmiennikiem w tym spotkaniu. Po jego wejściu na murawę kilka razy mądrze dryblował i rozgrywał futbolówkę. Jeszcze za protesty napomniany został Carvalho.

90+1
    N'Dong otrzymał niezłe podanie na dwudziestym metrze i uderzył bez zastanowienia płasko po ziemi. bez trudu radzi sobie z tym strzałem Subasić. Sędzia dolicza trzy minuty.

90
    Kone był w tej sytuacji znakomicie ustawiony na szóstym metrze i kapitalnie zaasekurował swoją linię defensywą.

89
    Waris wykazuje się dzisiaj niesamowitym zdyscyplinowaniem taktycznym i świetnie pracuje dla drużyny. Tym razem nabił Moutinho i wywalczył aut.

88
    Za moment dowiemy się ile minut sędzia doliczy do tego spotkania. Po centrze Fabinho gospodarze wykonywać będą rzut rożny.

87
    Coentrao otrzymuje jeszcze za protesty żółty kartonik.

87
    Silva upada w szesnastce przyjezdnego zespołu, ale nie usłyszał w tej sytuacji gwizdka sędziego. Była to jak się okazało bardzo słuszna decyzja sędziego.

86
    Mijają kolejne minuty, a to goście są w ostatnich chwilach groźniejsi pod bramką Subasicia. Wchodzimy w decydującą fazę pojedynku.

85
    Raggi zagrał teraz ręką we własnej szesnastce, ale sędzia słusznie raczej nie odgwizdał karnego. Wcześniej z kolei wyraźnie ręką pomagał sobie Gakpa.

84
    Świetnie zdyscyplinowani na własnej połowie boiska są goście. Nie pozwalają oni miejscowym dojść do pozycji strzeleckiej.

83
    Delikatne przewinienie gracza Lorient na własnej połowie boiska. Za moment będziemy mieli wrzutkę w szesnastkę Lecomte.

82
    Powoli przemieszczają się w kierunku pola karnego gospodarzy piłkarze przyjezdnej drużyny. Wykonywać oni będą za moment wrzut z autu.

81
    Bardzo rozsądnie Moutinho przerzuca piłkę na drugą stronę boiska. Tam jednak fatalnie traci futbolówkę Cavaleiro.
    Jeszcze odrobina statystyk:

79
    Gakpa jest ostatnim zawodnikiem, który pojawi się dzisiaj na boisku. Zmienił on Abdullaha.

Dawid Czempisz

Gole: 21. Tourè, 47. Lemar – 12. N'Dong, 18. Jeannot, 59. Moukandjo

Kartki:   75. Raggi (ASM), 87. Coentrão (ASM), 90+2. R. Carvalho (ASM) – 23. Koné (LOR), 51. Philippoteaux (LOR), 61. Abdullah (LOR)

Posiadanie piłki: 63 % : 37 %.
    Strzały celne: 6:5. Strzały niecelne: 5:2. Rzuty rożne: 3:3. Spalone: 2:1. Foule: 5:13.
    AS Monaco: Subašić – Tourè (79. Boschilia), Raggi, R. Carvalho (C), Coentrão – Fabinho, Moutinho – Lemar, Rony Lopes (37. B. Silva), El Shaarawy (69. Cavaleiro) – Carrillo.
    Zmiany: Nardi – B. Silva, Wallace, Cavaleiro, Elderson Echiéjilé, Traoré, Boschilia.

FC Lorient: Lecomte – Gassama, Koné, Z. Touré, Guerreiro – Jouffre (C) (61. Bellugou), N'Dong, Abdullah (79. Gakpa), Philippoteaux – Jeannot (42. Moukandjo), Waris.
    Zmiany: Chaigneau – Le Goff, Bellugou, Gakpa, Moukandjo, Lautoa, Barthelme.

Sędzia główny: A. Delerue
    Asystenci: N. Danos, B. Jouannaud
    Techniczny: S. Palhies