Sevilla – Celta Vigo 1:2 (koniec) | Deportivo – Gijón 2:3 (koniec) | Villarreal – Bilbao 3:1 (koniec)
Las Palmas – Rayo Vallecano 0:1 (koniec) | FC Barcelona – Levante 4:1 (koniec)
FC Barcelona
4:1 (0:0)
Levante UD
Niedziela 20.09.2015, 20:30 • Camp Nou, Barcelona • Hiszpańska LaLiga • Runda 4

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na dalsze sportowe emocje do relacji Lajfy.com! (22:26:14)
    Barcelona nie pozostawiła złudzeń Levante kto jest lepszym zespołem:

Barcelona rozegrała dzisiaj średnie spotkanie, ale zgarnęła ostatecznie komplet punktów. Jest zatem jedyną drużyną z kompletem oczek w obecnej kampanii La Liga. Bramki dla Dumy Katalonii zdobywali dzisiaj Bartra, Neymar oraz dwie Leo Messi. Honorowe trafienie dla gości było autorstwa Victora Casadesusa. Levante długo stawiało opór wyżej notowanym rywalom, ale finalnie musiało uznać wyższość miejscowych. Mogło skończyć się jeszcze wyższym zwycięstwem podopiecznych Enrique, ale Messi zmarnował jedną z jedenastek.

90+2

90+2
    Deyverson próbował zaskoczyć ter Stegena strzałem z lewej strony boiska, ale ostatecznie na raty poradził sobie z tym uderzeniem niemiecki golkiper.

90+1
    Tylko dwie minuty dolicza sędzia tego spotkania. Powoli zbliżamy się do końcowego gwizdka.
    90. Lionel MESSI - 4:1

90
    Gol dla Barcelony!
    Mamy idealną odpowiedź LEO MESSIEGO na jego przestrzelony rzut karny!!! Argentyńczyk popisał się fantastyczną indywidualną akcją, którą zwieńczył perfekcyjnym strzałem w róg bramki z szesnastego metra!!!

89
    Posiadanie piłki niemal przez cały mecz utrzymywało się na ogromnej przewadze Barcelony (72%-28%).

87
    Ramirez spokojnie opanował futbolówkę na lewej stronie boiska i wziął rywala na plecy. Ostatecznie faulował go gracz Levante.

86
    Adriano został bardzo ostro potraktowany w pojedynku główkowym przez Lópeza. Mamy chwilową przerwę w grze.

85
    Już chyba oba teamy wyczekują zakończenia tego meczu. Sędzia również nie powinien doliczać zbyt wielu minut do drugiej odsłony.

84
    Dziwna sytuacja, że cały mecz na ławce rezerwowych spędziły gwiazdy miejscowej drużyny: Iniesta oraz Suarez.

83
    To już ostatnie minuty tego spotkania. Duma Katalonii pewnie zmierza po zgarnięcie kolejnego kompletu punktów i powrotu na fotel lidera La Liga.
    Kilka ujęć z Camp Nou:

82
    Na wyraźnym spalonym znalazł się teraz Casadesus. Mógł on jednak zostawić piłkę i jego partner pognałby w kierunku bramki ter Stegena.

81
    Luis Enrique nie dokonuje z kolei wielu zmian w swoim teamie. Tylko jednej roszady dokonał w swojej drużynie ten trener.

80
    Camarasa musiał opuścić pole gry. Zmienił go z kolei Ruben Garcia.

78
    Barcelona nie ma problemów z wyprowadzaniem kolejnych ataków. Rakitić znalazł się teraz w sytuacji sam na sam, ale Juanfran w ostatnim momencie wygarnął piłkę spod nóg Chorwatowi!
    76. Rzut karny

76
    Rzadko mamy do czynienia z takimi sytuacjami! LEO MESSI nie trafia w światło bramki i nadal Barcelona prowadzi tylko dwoma bramkami!
    75. Lionel Messi (BAR)

75
    Feddal fatalnie przyjmował futbolówkę, a później zmuszony był do faulu na Messim i będziemy mieli kolejnego karnego dla Barcy!

74
    Adriano pokazał teraz swoim doświadczeniem dlaczego tak długo solidnie gra w barwach Katalończyków. Wywalczył umiejętnie rzut wolny.

73
    Fatalne straty Dumy Katalonii na własnej połowie boiska. Kolejna próba z dystansu Verzy okazała się niedokładna, ale poczuli swoją szansę przyjezdni.

72
    Lerma powinien teraz lepiej przymierzyć strzałem głową! Tono świetnie centrował z lewego skrzydła, a ten zawodnik fatalnie chybił z kilku metrów!

71
    Levante od momentu straty trzeciej bramki gra naprawdę bardzo solidnie i stwarza sporo sytuacji pod bramką ter Stegena.

70
    Suną niespodziewanie kolejne akcje na bramkę ter Stegena. Niemiec jednak skutecznie tym razem interweniuje we własnej szesnastce.

69
    Zaczynają się gubić gospodarze. Za moment kolejny rzut rożny wykonywać będą przyjezdni piłkarze.

68
    Deyverson pokaże nam się również w tym spotkaniu. Zmienia on zmęczonego Rogera.
    66. Víctor CASADESÚS - 3:1

66
    Gol dla Levante!
    Levante zdobywa bramkę honorową!!! Fatalnie myli się przy wyjściu do dośrodkowania ter Stegen i piłkę otrzymuje niespodziewanie VICTOR CASADESUS!!! Mogą jeszcze wrócić do gry gracze z Valencii!!!

66
    Długo konstruowali akcję przyjezdni zawodnicy i w efekcie udało im się wywalczyć drugi w meczu korner.
    Messi również wpisał się na listę strzelców:

64
    Kapitalnym podaniem uruchomiony został w szesnastce rywali Munir. Pokonał on Rubena, ale wcześniej był na minimalnym spalonym.

63
    Nabil Ghilas opuszcza boisko, a jego pozycję zajmuje Casadesus.

62
    Bardzo pewna interwencja we własnej strefie obronnej Bartry. Mamy od razu zmianę w Barcelonie. Busquets opuścił murawę, a wchodzi na nią młody Gumbau.
    61. Lionel MESSI - 3:0

61
    LEO MESSI nie myli się w takich sytuacjach!!! Pewnym strzałem pod poprzeczkę pokonuje Argentyńczyk totalnie zmylonego Rubena!!!
    60. Neymar (BAR)

60
    Sędzia dyktuje jedenastkę dla Barcelony! Uznał arbiter, że Trujillo faulował Neymara we własnej szesnastce!

59
    Zdobywca ostatniej bramki dla Dumy Katalonii drybluje przy lewej linii bocznej boiska, ale ostatecznie decyduje się na wycofanie do defensorów.

58
    Adriano zbyt mocno centruje z lewej strony boiska. Później starał się jeszcze poprawić wrzutkę Alves, ale i jemu nie wyszło zagranie.

57
    Szybko udało się po stracie bramki skonstruować akcję przyjezdnemu zespołowi. Mamy uderzenie Rogera z dystansu i spokojnie broni ter Stegen.
    56. NEYMAR - 2:0

56
    Ivan López źle interweniował we własnym polu karnym. Później niepewnie wybijał rękami Ruben, a ostatecznie na raty pokonuje bramkarza rywali NEYMAR i podwyższa prowadzenie!!!

54
    Udało się Messiemu uruchomić na skrzydle Neymara. Skrzydłowy Barcelony mocno centrował z prawego skrzydła, ale Juanfran wybija daleko futbolówkę.

53
    Próbują jeszcze gracze Levante powalczyć o swoją okazję pod bramką Barcelony. Camarasa podłączył się do akcji ofensywnej i wywalczył korner.

52
    Teraz Barcelona mogła już rozstrzygnąć losy spotkania! Messi zagrywał z głębi pola w kierunku Neymara! Minął się Brazylijczyk z piłką, a ona minimalnie mija słupek bramki gości!
    50. Marc BARTRA - 1:0

50
    Nikt chyba nie spodziewałby się takiego spokoju pod bramką rywala w wykonaniu MARCA BARTRY!!! Messi kapitalnym podaniem obsłużył swojego partnera na siódmym metrze! Ten przyjął futbolówkę na klatkę piersiową i pewnym strzałem pokonuje Rubena!!!

49
    Roger bardzo dobrze wchodził na prostopadłe podanie, ale jak się okazało ten napastnik był finalnie na spalonym.

48
    Camarasa bardzo dobrze ustawił się we własnej strefie defensywnej i odebrał futbolówkę rywalowi. Ostatecznie faulował go Munir.

47
    Levante wznawia grę od wrzutu z autu na połowie rywali. Szybko jednak stracili futbolówkę i znowu skupiają się na defensywie.

46
    Barcelona nie może znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego Rubena:

Za nami dość monotonna pierwsza połowa tego spotkania. Barcelona w swoim stylu bardzo długo konstruuje swoje akcje i stworzyła sobie kilka naprawdę niezłych okazji podbramkowych. Finalnie jednak za każdym razem zwycięsko z opresji wychodził Ruben. Z drugiej strony raz fantastycznie sytuację wypracował sobie Ghilas, jednak nie zachował on zimnej krwi w momencie oddawania strzału. W efekcie nadal mamy bezbramkowy remis na Camp Nou!

45+1

45+1
    Leo Messi z osiemnastu metrów przymierzył technicznie, ale ostatecznie piłka w dość sporej odległości mija bramkę Rubena.
    45. Żółta kartka

45
    Fatalną stratą na własnej połowie popisał się Verza. Później powstrzymywał faulem Messiego i mamy pierwsze napomnienie w meczu.

44
    Pierwszy raz tak ofensywnie zagrał Adriano. Mocno centrował ze skrzydła Brazylijczyk, ale sytuację wyjaśnił Feddal.

43
    Miażdżąca dominacja Barcelony w posiadaniu futbolówki. Nie przekłada się to jednak na trafienia dla żadnej ze stron (73%-27%).

42
    Zbliżamy się powoli do zakończenia pierwszej połowy tego pojedynku. Sędzia nie powinien doliczać ani minuty do regulaminowego czasu gry.

41
    Verza stracił w łatwy sposób futbolówkę i bardzo dużo miejsca na wyjście z akcją miał Messi. Finalnie odpowiednio i czysto odbiera mu piłkę Juanfran.

40
    Dani Alves kolejny raz popisał się odpowiednią wrzutką i do strzału głową dochodzi Leo Messi! Uderzył Argentyńczyk w miarę czysto, ale minimalnie przeniósł piłkę nad poprzeczką!

39
    Trwa prawdziwy ostrzał bramki przyjezdnego teamu. Ostatecznie Juanfran blokuje potężny strzał własnym ciałem i piłka wychodzi na aut.
    Ruben póki co górą w pojedynkach z Messim:

37
    Coraz większe błędy przytrafiają się przyjezdnym. Adriano jednak teraz nie porozumiał się z partnerem i futbolówka wychodzi na aut.
    36. Lionel Messi (BAR)

36
    Samotny rajd Neymara między kilkoma rywalami kończy się niepowodzeniem. Później mamy potężną bombę w wykonaniu Messiego i piłka po koźle została wybroniona przez Rubena! Paruje on jednak futbolówkę przed siebie i dobijający Sandro z kilku metrów chybił!

35
    Roger zachował się bardzo dojrzale przy linii bocznej boiska. Nabił on Adriano i w efekcie wznowi Levante od autu.

34
    Do końca tej połowy pozostało już tylko nieco ponad dziesięć minut. W tym sezonie Barcelona w meczach La Liga nie zdobyła jeszcze bramki przed przerwą.

33
    Taktyka Barcelony nie ulega zmianie. Cały czas szuka Blaugrana szans na przedostanie się skrzydłami, ale nie przynosi to pozytywnych rezultatów.

32
    Starają się jak to tylko możliwe utrzymywać się dłużej przy piłce goście. Udało im się uruchomić na skrzydle Tono, ale był on na wyraźnym ofsajdzie.

31
    Neymar kolejny raz popisuje się fantastycznym dryblingiem i w efekcie tego sędzia był zmuszony odgwizdać faul na tym światowej klasy piłkarzu.

30
    Po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska Bartra doszedł do wybornej pozycji strzeleckiej. Uderzenie głową było jednak wyraźnie niecelne.

29
    Momentalną odpowiedź mamy ze strony Katalończyków! Munir szarżował jeszcze z własnej połowy boiska i po nawinięciu jednego rywala uderzał z ósmego metra! Trafił jednak wprost w świetnie interweniującego Rubena!

28
    Levante stworzyło sobie naprawdę wyborną sytuację! Nabil Ghilas minął w bardzo łatwy sposób ostatniego defensora Barcelony, ale w momencie strzału podpalił się i zdecydowanie chybił z łatwej pozycji!

26
    Przesuwają swoje formacje goście w bardzo szybkim tempie. Nie są w stanie zgubić rywali miejscowi zawodnicy. Kibice powoli się zaczynają niecierpliwić.

25
    Bardzo ładna kombinacja Neymara i Sandro Ramireza. Ostatecznie wygoniony pod linię końcową młody skrzydłowy centrował i świetnie interweniuje Ruben.

25
    Póki co założenia taktyczne przyjezdnego szkoleniowca są jak najbardziej odpowiednie. Levante broni się naprawdę umiejętnie.

24
    Będziemy mieli rzut rożny dla Katalończyków. Z rzadka jednak ten zespół trafia do siatki ze stałego fragmentu gry.

23
    Sergio Busquets starał się nawinąć ładnym zwodem swojego rywala na trzydziestym metrze, ale ostatecznie podczas robienia "kółeczka" stracił futbolówkę.

22
    Znakomite otwierające podanie od Messiego otrzymał Neymar. Brazylijczyk uderzał z dość ostrego kąta i wyraźnie chybił.

21
    Munir rozpoczął swoją akcję na prawym skrzydle. Mijał już Juanfrana, a doświadczony defensor fauluje rywala. Sędzia nie odgwizdał jednak przewinienia.

20
    Varza faulowany wyraźnie przez Munira w środkowej strefie boiska. To powinno być napomnienie dla młodego Katalończyka.

19
    Świetnie kontrę Levante zapoczątkował Ghilas. Umiejętnie ten zawodnik wywalczył wrzut z autu dla swojego teamu.
    18. Lionel Messi (BAR)

18
    Będziemy mieli rzut wolny dla miejscowych na trzydziestym metrze od bramki Rubena. Będzie to świetna szansa dla gospodarzy. Ostatecznie delikatny i techniczny strzał kapitana Barcelony trafia w górną siatkę na bramce!

17
    Pierwsze uderzenie gości w tym meczu. Sił z dystansu próbował Verza, ale wyraźnie chybił z dwudziestego metra.

16
    To była typowa akcja Leo Messiego! Najpierw ten zawodnik został zablokowany uderzając z linii pola karnego, a później starał się dobijać z bliższej odległości i kapitalnie broni ten techniczny strzał Ruben!

15
    Kwadrans tego spotkania za nami. Póki co Blaugrana wypracowała sobie jedną korzystną sytuację, ale z bliskiej odległości chybił Munir.
    Skład Barcelony w dużym stopniu wynika z kontuzji:

13
    Lerma zdołał umiejętnie przeszkodzić Messiemu na skraju własnego pola karnego i w efekcie Levante miało okazję na wyjście z kontrą.

12
    Jest okazja na wyższe wyjście przyjezdnego zespołu. Barcelona cofnęła się i na chwilę obecną wymienia kolejne podania na własnej połowie.

11
    Bartra podłączył się do ofensywnej akcji swojego teamu. Ostatecznie podawał ten defensor w kierunku Rakiticia, a później Munir spalił akcję.

10
    Szarżujący Neymar starał się na linii pola karnego odgrywać w kierunku Sandro Ramireza. Finalnie Feddal kapitalnie zatrzymał Brazylijczyka.

9
    Brazylijski prawy defensor mistrza La Liga delikatnie centrował w szesnastkę rywali. Tam mamy interwencję Juanfrana i uderzenie zza pola karnego Levante Rakiticia, ale został Chorwat zablokowany.

8
    Wszyscy zawodnicy przyjezdnego zespołu cofnięci na własną połowę. Udaje się w efekcie odebrać piłkę Alvesowi na prawym skrzydle.
    7. Lionel Messi (BAR)

7
    Naymar uruchomił Messiego w polu karnym rywali na skraju spalonego! Argentyńczyk z linii końcowej zagrał wzdłuż bramki, a minimalnie spóźniony Munir nie wpakował futbolówki do bramki!

6
    Leo fantastycznie podłączył się do podania od Busquetsa. Ostatecznie nie zdołał najskuteczniejszy zawodnik Barcelony opanować mocno zagranej futbolówki.

5
    Sandro Ramirez nieźle odnalazł się na lewym skrzydle. Podopieczny Luisa Enrique wywalczył ostatecznie rzut rożny.

4
    Messi cofnął się do linii środkowej boiska i starał się zagrać krzyżowe podanie w kierunku Neymara. Świetnie zamiar Argentyńczyka przeczytał Ruben.

3
    Prawym skrzydłem stara się wypracować korzystną sytuację miejscowa drużyna. Ostatecznie od autu wznowi grę defensor Levante – Tono.

2
    Barcelona bardzo szybko przejęła futbolówkę i stara się od własnej strefy obronnej wyprowadzić atak pozycyjny.

1
    Mała ciekawostka:

FC Barcelona: Ter Stegen – Alves, Mascherano, Bartra, Adriano – Rakitić, Busquets, Sandro – Munir, Messi, Neymar.
    Rezerwowi: Masip, Mathieu, Jordi Alba, Sergi Roberto, Gumbau, Iniesta, Suárez.

Levante UD: Ruben – López, Toño, Juanfran, Trujillo, Feddal – Camarasa, Verza, Lerma – Roger, Ghilas.
    Rezerwowi: Marino, Karabelas, Garcia, Morales, Casadesus, Mari, Deyverson.

Sędzia główny: David Fernández Borbalan
    Asystenci: Raúl Cabañero, Jorge Canelo
    Techniczny: José Sánchez.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na to spotkanie już w najbliższą niedzielę o godzinie 20:30 do relacji Lajfy.com!
    Po ostatnim meczu Barcelony Luis Enrique nie mógł być zadowolony:

Levante UD:

Nieźle rozpoczęli obecny sezon gracze tej drużyny. Zdobyli co prawda jedynie dwa punkty, ale mają w tym remis z Sevillą oraz Las Palmas. Tylko Verza i Camarasa zdołali trafić do siatki rywali w obecnych rozgrywkach. Jest kilku ciekawych zawodników sprowadzonych do tego teamu w przerwie letniej. Chodzi tutaj o obrońców Angela Trujillo, Zouhair Feddal oraz pomocnik Jefferson Lerma. Z pewnością Levante ma możliwości, aby w tej kampanii utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej.
    Nieźle radzi sobie z Levante szkoleniowiec:

FC Barcelona:

Katalońska drużyna w trzech pierwszych meczach obecnego sezonu zdobyła komplet punktów. W ostatniej kolejce po zaciętej walce pokonała drużyna ta Atletico Madryt 2:1. Podopieczni Enrique w środę grali również swoje spotkanie w Lidze Mistrzów. Zremisowali oni w Rzymie z tamtejszą Romą 1:1. Bramkę dla mistrzów La Liga zdobył Luis Suarez. Warto zaznaczyć, że jeszcze przez dłuższy okres nie mogą występować w barwach tej drużyny Aleix Vidal oraz Arda Turan.
    Rafinha doznał w ostatnim spotkaniu groźnego urazu:

Już w najbliższą niedzielę czeka nas interesujące spotkanie w ramach czwartej kolejki La Liga. FC Barcelona na własnym obiekcie podejmie Levante. Gospodarze tej rywalizacji są zdecydowanym faworytem tego meczu, jednak nie można zapominać, że niejednokrotnie w historii Levante potrafiło urywać punkty silnym drużynom. Warto mieć jednak na uwadze, że w obecnych rozgrywkach Barcelona nadal nie zachwyca swoją grą i szuka swojego rytmu.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Dawid Czempisz

Gole: 50. Bartra, 56. Neymar, 61. Messi (kar.), 90. Messi – 66. V. Casadesús

Kartki:   45. Verza (LVN)

Spudłowany karny!: 76. Messi (BAR), nietrafiony

Posiadanie piłki: 69 % : 31 %.
    Strzały celne: 8:4. Strzały niecelne: 8:4. Rzuty rożne: 4:3. Spalone: 3:5. Foule: 8:16.
    FC Barcelona: ter Stegen – Dani Alves, Bartra, Mascherano, Adriano – Rakitić, Busquets (62. Gumbau), El Haddadi – Messi, Ramírez, Neymar.
    Zmiany: Masip – Iniesta, L. Suárez, Alba, Roberto, Mathieu, Gumbau.

Levante UD: Rubén – Iván López, Trujillo, Feddal, García Juanfran, Toňo – Camarasa (80. Rubén García), Lerma, Verza – Ghilas (63. V. Casadesús), Roger (68. Deyverson).
    Zmiany: Mariño – Rubén García, Morales, Karábelas, V. Casadesús, Mari, Deyverson.

Techniczny: José Sánchez