Schalke 04 – Hertha 2:1 (koniec) | Wolfsburg – Hoffenheim 4:2 (koniec) | Hamburg – Bayer 0:0 (koniec)
Augsburg – Darmstadt 0:2 (koniec) | Werder – Bayern 0:1 (koniec) | Eintracht – Borussia M. 1:5 (koniec)
VfL Wolfsburg
4:2 (2:1)
TSG 1899 Hoffenheim
Sobota 17.10.2015, 15:30 • Volkswagen-Arena, Wolfsburg • Niemiecka Bundesliga • Runda 9

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na następne, piłkarskie emocje z lajfy.com. (19:59:35)

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
    Strzały na bramkę: 9:3.
    Strzały niecelne: 6:2.
    Rzuty rożne: 5:4.
    Spalone: 3:2.
    Faule: 12:11.

Przełamanie VfL Wolfsburg stało się faktem i chyba dobrze, że mecz zorganizowano tak wczesnym popołudniem. W przeciwnym razie kibice mogliby mieć problem ze spokojnym snem. Wilki wygrały 4:2 z TSG 1899 Hoffenheim, choć straciły przewagę dwóch goli. W 54. minucie sytuacja wróciła do punktu wyjścia. Końcówka należała jednak do gospodarzy, którzy zmobilizowali się raz jeszcze i strzelili dwa gole. Bohaterem Kruse, który trzy razy wpisał się na listę strzelców. W drużynie gości zaprezentował się Eugen Polanski i powinien otrzymać jedną z lepszych not. Walczył w środku pola, wymuszał faule. Nie zagrał może rewelacyjnie, ale solidnie.
    Przełamanie Wilków!

90+3

90
    Doliczone 3 minuty, w których niewiele już zmieni się w Wolfsburgu. Można już oficjalnie ogłosić, że VfL przełamie się po serii niepowodzeń i pozostanie w tabeli nad TSG 1899 Hoffenheim.

88
    Także u gospodarzy ostatnia zmiana personalna – Arnold zamiast zbyt pobudzonego Luiza Gustavo. Dłuższa obecność na boisku tego drugiego groziła czerwonym kartonikiem.

87
    Uth wbiegł na boisko zamiast Rudy'ego na kilka, ostatnich minut. Szansa na pokazanie swoich walorów jest mała, ale jest.

86
    Vieirinha złapał żółtą kartkę za faul w środkowej strefie boiska. W tym spotkaniu kartoniki zbierają tylko gospodarze.

85
    Szalai pojawił się na boisku, a nie ma już na nim bezbarwnego Vargasa. Chilijczyk nie nawiązuje do formy strzeleckiej, jaką zachwycił świat na Copa America.
    83. Max KRUSE - 4:2

83
    Gol dla Wolfsburga!
    Strzelcem bramki MAX KRUSE. Sprytne uderzenie z bliska pozwala mu skompletować hat-tricka i praktycznie zapewnia zwycięstwo Wilkom!

80
    Łatwo domyślić się, że Wolfsburg oddał inicjatywę przeciwnikom. Pozostało 10 minut, by cieszyć się z przełomowego zwycięstwa. To gościom powinno zależeć na podkręceniu tempa.

77
    Strzelec jednego z goli – Dost opuścił boisko, a pojawił się na nim Schurrle. Nie trzeba specjalnie przekonywać, że reprezentant Niemiec potrafi narobić zamieszania na boisku.

77
    Hoffenheim bez przełomowego pomysłu na skonstruowanie ataku. Schmid dryblował na skrzydle, aż nadbiegli piłkarze VfL i zabrali mu piłkę. To wszystko za wolno.

75
    Chwila przerwy spowodowana problemem technicznym. To może być chwila ciszy przed burzą, czyli ostatnim kwadransem widowiska. Aktualnie na boisku jest dużo fauli, a mało ładnego futbolu.

72
    Luiz Gustavo zdecydowanie przesadził zarówno swoim faulem, jak i swoimi protestami. Żółta kartka jest w pełni zasłużona.

70
    Vierinha pokazał, że nie zamierza ograniczać się tylko i wyłącznie do destrukcji w środku pola. Teraz huknął z dystansu pół metra obok bramki Baumanna, który nie zdążyłby z interwencją. Zapachniało następnym golem dla Wolfsburga.

67
    Idzie zmiana w zespole gospodarzy. Przynajmniej personalna. Vierinha za Draxlera, więc Wolfsburg zamierza się teraz bronić.

Gole: 1. M. Kruse, 7. Dost, 62. M. Kruse, 83. M. Kruse – 30. Toljan, 54. Schmid

Kartki:   57. D. Caligiuri (WOF), 59. Träsch (WOF), 72. Luiz Gustavo (WOF), 86. Vieirinha (WOF)

Strzały celne: 9:3. Strzały niecelne: 6:2. Rzuty rożne: 5:4. Spalone: 3:2. Foule: 12:11.
    VfL Wolfsburg: Benaglio (C) – Träsch, Naldo, Dante, Ricardo Rodríguez – Guilavogiu, Luiz Gustavo (88. Arnold) – D. Caligiuri, M. Kruse, Draxler (67. Vieirinha) – Dost (77. Schürrle).
    Zmiany: Casteels – Schäfer, Klose, S. Jung, Vieirinha, Schürrle, Arnold.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Kadeřábek (22. Jin-su), Süle, Bičakčić, Toljan – Rudy (87. Uth), Strobl, Polanski (C), Schmid – Volland, E. Vargas (85. Szalai).
    Zmiany: Grahl – Schär, Jin-su, T. Elyounoussi, Uth, Kurányi, Szalai.

Sędziowie: Felix Brych