Borussia M. – Hannover 2:1 (koniec) | Wolfsburg – Werder 6:0 (koniec) | Eintracht – Bayer 1:3 (koniec)
FC Koln – Mainz 0:0 (koniec) | Stuttgart – Augsburg 0:4 (koniec) | Schalke 04 – Bayern 1:3 (koniec)
FC Schalke 04 Gelsenkirchen
1:3 (1:1)
Bayern Monachium
Sobota 21.11.2015, 18:30 • Veltins-Arena, Gelsenkirchen • Niemiecka Bundesliga • Runda 13

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na dalsze sportowe emocje do relacji Lajfy.com! (20:26:01)
    Bayern Monachium wykonał zadanie:

Po bardzo dobrej pierwszej połowie w wykonaniu zawodników Schalke 04, w drugiej zdecydowanie zabrakło im sił, aby nadążyć za ciągle atakującymi piłkarzami Bayernu. W efekcie Niebiescy przegrywają 1:3 z mistrzami Niemiec. Jedyną bramkę dla tego teamu zdobył Max Meyer, który wykończył świetną akcję Leroy'a Sane. Dla podopiecznych Guardioli trafiali dzisiaj David Alaba, Javi Martinez oraz w końcówce meczu Thomas Müller. Tym samym monachijczycy znowu odskakują drugiej w tabeli Borussi Dortmund na osiem punktów.

90+2
    90+2. Thomas MÜLLER - 1:3

90+2
    Gol dla Bayernu!
    To już zdecydowanie po emocjach w tym meczu!!! THOMAS MULLER otrzymał świetne podanie w szesnastkę rywali i po dobrym przyjęciu bez zastanowienia skierował piłkę do siatki Fährmanna!!! Niemiec podkreślił swój dobry występ zdobytą bramką!!!

90+2
    Kolejna próba naszego reprezentanta. Tym razem Lewandowski próbował zaskoczyć bramkarza rywali strzałem zza szesnastki, ale uderzył zbyt słabo.

90+1
    Mecz potrwa jeszcze dwie minuty. Robert Lewandowski otrzymał świetne podanie na wolne pole i pomknął w kierunku bramki rywali! Ostatecznie jego mierzony strzał po dalszym rogu trafił tylko w słupek!

90
    Sędzia powinien doliczyć do drugiej połowy nie więcej niż trzy minuty. Nie mieliśmy zbyt wielu przerw w grze.

89
    Matip znalazł się teraz pod bramką Bayernu i starał się uderzać sytuacyjnie nad wychodzącym Neuerem. Ostatecznie chybił celu.

88
    Kimmich pojawia się jeszcze na ostatnie minuty. Zmienia z kolei aktywnego dzisiaj Robbena.

87
    Miejsce strzelca bramki dla Schalke 04 zajmuje Reese.

86
    Jest już przygotowywana ostatnia zmiana w szeregach miejscowego zespołu. Za moment dowiemy się kto pojawi się na murawie.

85
    Zawodnik Bayernu zdecydowanie uciekał teraz na skrzydle Matipowi i w efekcie ten musiał ratować się faulem.
    Jeszcze kilka statystyk:

83
    Rafinha zmienia kontuzjowanego strzelca pierwszej bramki w tym meczu.

83
    Zbliżamy się coraz bardziej do końca tego meczu. Bayern wydaje się kontrolować sytuacje boiskowe. mamy jeszcze kontuzję w końcówce Davida Alaby.

82
    Højbjerg zaatakował rywala wyprostowaną nogą i w efekcie słusznie został napomniany.

81
    Znowu zakotłowało się pod bramką miejscowych piłkarzy! Tym razem mieliśmy serię szybkich podań i o mały włos, a zawodnik Schalke skierowałby piłkę do własnej siatki! Po tym fakcie jeszcze mógł trafić do bramki Lewandowski, ale był minimalnie spóźniony!

80
    Poślizgnął się w tej sytuacji Manuel Neuer przy wybijaniu piłki i w efekcie od autu będą mogli wznowić grę gospodarze.

79
    Nieporadnie wyglądają próby wyjścia z ofensywną akcją gospodarzy. Nie potrafią oni stworzyć sobie po przerwie sytuacji podbramkowej.

78
    Szkoleniowiec miejscowego zespołu nadal wierzy w urwanie punktu utytułowanemu rywalowi. Cały czas stoi przy linii bocznej i kieruje wskazówki do swoich podopiecznych.

77
    Bayern znowu ma okazję na szybki kontratak. Robben i jego partner z drużyny zdecydowali się jednak spowolnić tempo rozgrywania akcji.

76
    Fatalnie początkowo akcję rozegrał Robben, który nie potrafił odpowiednio rozegrać ataku czterech na trzech. Później Lewandowski kapitalnym dośrodkowaniem obsłużył Holendra, który spudłował z pięciu metrów strzałem głową!

75
    Neustädter schodzi z boiska, a zmienia go zdecydowanie bardziej ofensywny zawodnik – Di Santo.

74
    Jest w końcu okazja dla Niebieskich na przeprowadzenie ataku prawym skrzydłem. Piłka po dośrodkowaniu Riethera i rykoszecie wychodzi na korner.

73
    Do końca spotkania pozostaje już tylko nieco ponad kwadrans. Goście nie pozwalają na przejęcie futbolówki zawodnikom miejscowego teamu.
    Statystyki Riethera:

72
    Kompletnie dominują w tym momencie na boisku piłkarze Guardioli. Schalke przegrywa tylko jedną bramką, ale nie są w stanie piłkarze tej ekipy przejąć futbolówki.

71
    Momentalnie podwyższyć prowadzenie mógł Lahm, ale jego mocny strzał po ziemi z bliskiej odległości jakimś cudem wybronił przed siebie golkiper Schalke! Od razu po tej sytuacji Benatie zastępuje Boateng.

70
    Huntelaar schodzi z murawy, a zmienia go Choupo-Moting.
    69. Javi MARTÍNEZ - 1:2

69
    Znowu przyjezdni wychodzą na prowadzenie!!! Z prawego skrzydła kapitalnie dośrodkował piłkę Robben, a najwyżej do niej wyskoczył ustawiony na szóstym metrze JAVI MARTINEZ!!! Hiszpan nie miał problemów, aby strzałem głową pokonać bezradnego w tej sytuacji Fährmanna!!!

68
    Piłka krąży cały czas między kolejnymi zawodnikami Bayernu Monachium, ale nie ma z tego drużyna Guardioli żadnej korzyści.

67
    Kolejny raz bardzo podobnie zachował się szukający pozycji strzeleckiej polski napastnik. Tym razem rywale zdołali jednak zablokować jego uderzenie.

66
    Sędzia uznał w tej sytuacji, że Javi Martinez faulował w walce o górną piłkę przeciwnika i w efekcie od rzutu wolnego wznowią miejscowi.

65
    Vidal ładnym podaniem obsłużył Lewandowskiego, a ten momentalnie uruchomił Robbena, Strzał z pełnego biegu holenderskiego skrzydłowego został jednak zablokowany.

64
    Bayern nie potrafi wykorzystać potknięcia Borussi Dortmund póki co i nadal jedynie remisuje z niżej notowanym Schalke 04.
    Piękne ujęcie z wypełnionego stadionu:

63
    Wracający Huntelaar fauluje przeciwnika i będziemy mieli rzut wolny dla gości. Reprezentant Holandii musi jednak uważać, bo ma już na koncie napomnienie.

62
    Robert Lewandowski stara się znaleźć wolną strefę do otrzymania podania, jednak cały czas jest on uważnie pilnowany przez Neustädtera.

61
    Huntelaar zaatakował łokciem Alonso i za to zagranie otrzymuje pierwszą w meczu żółtą kartkę.

60
    Godzina gry za nami. Nadal utrzymuje się wynik sprzed przerwy. W drugiej połowie żadnej ze stron nie udało się jeszcze stworzyć zagrożenia pod bramką rywali.

59
    Robben popędził prawym skrzydłem pod linie końcową boiska i starał się centrować, ale udanie zablokował go Matip i Fährmann przejął futbolówkę.

58
    Potężny i niesygnalizowany strzał z trzydziestego metra oddaje Müller, ale bez najmniejszych trudności radzi sobie z nim Fährmann.

57
    Znowu przytrafił się błąd defensywie Bayernu, ale nie potrafił tego wykorzystać Sane. Zdecydowanie pomylił się młody zawodnik strzelając z dziesiątego metra.
    Robert Lewandowski nie zachwyca póki co w tym spotkaniu:

56
    Powalczył o piłkę w tej sytuacji David Alaba i finalnie to jego drużyna wznowi grę od wrzutu z autu.

55
    Schalke 04 cofnięte na własną połowę. Lewandowski schodzi teraz na lewe skrzydło i nieudanie centruje w szesnastkę gospodarzy.

53
    Sytuacja wygląda tak samo jak przed przerwą. Goście wymieniają między sobą setki podań, a miejscowi po prostu udanie grają w defensywie.

52
    Müller ładnym podaniem w pole karne uruchomił Lewandowskiego. Ten był jednak bardzo naciskany przez Neustädtera i stracił futbolówkę.

51
    Udało się zawodnikom miejscowego zespołu utrzymać przez dłuższy czas w posiadaniu piłki. Sane i Riether szukają na skrzydle okazji do dośrodkowania.

50
    Costa i Alaba starali się przedostać krótkimi podaniami w szesnastkę Schalke 04, jednak ostatecznie udanie interweniuje Riether.

49
    Sane jest trochę osamotniony na prawym skrzydle i po chwili otoczyło go trzech rywali. Nie miał on szans na utrzymanie się w posiadaniu futbolówki.

48
    Warto podkreślić, że obie ekipy mają naprawdę mocno obsadzone ławki rezerwowych i może to zmiennicy okażą się tutaj kluczem do sukcesu.

47
    Raczej w żadnej drużynie nie mieliśmy zmian podczas przerwy. W takim razie w identycznych ustawieniach wychodzą na drugą odsłonę oba teamy.

46
    Do przerwy mamy bramkowy remis:

Jesteśmy świadkami naprawdę interesującego spotkania. Do przerwy mamy wynik 1:1. Najpierw na listę strzelców dość szczęśliwie wpisał się David Alaba, a później po pięknym kontrataku do wyrównania doprowadził Max Meyer. Przy drugiej bramce bardzo duży udział miał młody Leroy Sane. Robert Lewandowski miał jedną świetną szansę, ale jego uderzenie zza szesnastki minęło minimalnie bramkę Fährmanna. Liczymy na dalsze wielkie emocje za kilkanaście minut w drugiej części meczu!

45+1

45
    Sędzia nie powinien zbyt wiele minut doliczać do pierwszej połowy spotkania. Nie mieliśmy praktycznie żadnych przerw w grze.

44
    Alonso zupełnie niepotrzebnie fauluje przeciwnika w ofensywie. W efekcie mają chwilę na odpoczynek gracze miejscowego teamu.

43
    Zawodnicy Schalke 04 od dłuższego czasu nie potrafią przejąć piłki. Cały czas są zmuszeni do gry w defensywie.

42
    Od rzutu rożnego grę wznowi za moment Xabi Alonso. Mocne dośrodkowanie Hiszpana i po chwili mamy uderzenie sytuacyjne Müllera. Pewnie interweniuje bramkarz Schalke.

41
    Zbliżamy się powoli do końca pierwszej połowy meczu. Wydaje się, że trener gości będzie musiał porządnie wstrząsnąć swoimi podopiecznymi, bo Bayern dzisiaj wyraźnie zawodzi.

39
    Przyspieszyli grę przyjezdni piłkarze. Dostarczyli oni piłkę na dwudziesty metr do Roberta Lewandowskiego, ale Polak przegrał pojedynek z Neustädterem.

38
    Nieumiejętnie teraz wychodzili miejscowi z kontrą. W efekcie Robben zagrywał ze skrzydła do Müllera, a jego strzał został zablokowany.

37
    Xabi Alonso zdecydował się na dośrodkowanie z prawego skrzydła, ale Lewandowski nie miał żadnych szans, aby dojść do sytuacji strzeleckiej.

36
    Z piękną i szybką kontrą wyszli teraz gospodarzy, ale fatalnie zachował się Goretzka, który zamiast podawać do lepiej ustawionych partnerów zdecydował się na niepotrzebny strzał.

35
    Riether wolał w tej sytuacji nie ryzykować i pod naciskiem Costy wybijał futbolówkę za linię boczną boiska. Od autu wznowi za moment Alaba.

34
    Bardzo ładnie w wolną strefę wbiegł teraz Lewandowski, ale nie zdołał opanować piłki zagranej przez Müllera i po chwili ją stracił.

33
    Praktycznie tylko Neuer i Benatia znajdują się na połowie Bayernu. Wszyscy pozostali piłkarze są na stronie Schalke 04.

32
    Bardzo ładnie chciał to zrobić Lahm, ale po podbiciu piłki nad rywalem uciekła mu ona za linię końcową boiska.

31
    Doświadczony Riether wznowi grę od wrzutu z autu na własnej połowie boiska. Szybko jego partner traci futbolówkę.

30
    Szczęśliwie interweniuje teraz Fährmann po uderzeniu z bliska zawodnika Bayernu. Ostatecznie odbił piłkę przed siebie i zażegnał niebezpieczeństwo.

29
    Niespełna pół godziny gry za nami. Bayern początkowo wyszedł na prowadzenie po bramce Davida Alaby, a później Schalke doprowadziło do wyrównania po trafieniu Maxa Meyera.

28
    Bayern dalej stara się spokojnymi podaniami wypracować sobie sytuację podbramkową, ale nie są w stanie przedostać się pod szesnastkę Schalke.
    Mamy okazję oglądać piękne spotkanie:

27
    Umiejętnie na skrzydle piłkę przejął Müller, ale później niecelnie zagrywał na wolne pole do polskiego napastnika Bayernu.

26
    Bayern nie potrafi od momentu zdobycia bramki zagrozić bramce Fährmanna. Umiejętnie ustawiają się w defensywie miejscowi zawodnicy.

25
    Vidal i jego partnerzy z zespołu otoczyli rozpędzonego Goretzke i skutecznie zdołali odebrać my futbolówkę.

24
    Faulował teraz były zawodnik Realu Madryt Javiego Martineza. Od rzutu wolnego za moment grę wznowi były zawodnik Athletic Bilbao.

23
    Wypędził się tym razem wyraźnie za linię końcową Douglas Costa i w efekcie od własnej bramki grę wznowi golkiper gospodarzy.

22
    Nie ma zbyt wiele ruchu w szeregach zespołu gości. Dość statycznie rozgrywają swoje akcje podopieczni Guardioli. W tej akcji mocno uderzał Costa, ale wprost w bramkarza rywali.

21
    Kombinacyjna akcja gospodarzy kończy się centrą z prawego skrzydła Leroy'a Sane, a Neuer świetnie piąstkuje piłkę za swoją szesnastkę.

20
    Bayern nie stwarza sobie w tym meczu tak wielu okazji podbramkowych. Niebiescy z kolei starają się coraz częściej kontrować.

19
    Schalke teraz uwierzyło w swoje możliwości i to oni konstruują atak pozycyjny. Bayern jednak wysoko zaatakował rywali pressingiem i odzyskał futbolówkę.
    Mamy wyrównanie:

18. Max MEYER - 1:1

18
    Gol dla Schalke
    Co za cudowna kontra w wykonaniu zawodników gospodarzy!!! Najpierw piłkę na własnej połowie przejął Sane i wyprowadził bardzo szybką akcję!!! Podał ostatecznie do MAXA MEYERA, który precyzyjnym strzałem z linii pola karnego pokonał Manuela Neuera!!!

17
    Douglas Costa kolejny raz wkręca rywali na lewej stronie boiska. Później jednak był zmuszony do wycofania futbolówki.

16
    Javi Martinez bardzo często odłącza się od strefy obronnej i wspomaga partnerów w rozegraniu akcji w ataku pozycyjnym, stwarzając przy tym liczebną przewagę.

15
    Podopieczni Guardioli świetnie kontrolują piłkę w środowej strefie boiska. Ustawiają się mądrze i konstruują kolejny atak pozycyjny.
    Pierwszą bramkę w meczu zdobył Alaba:

13
    Przyjezdna ekipa wymienia kolejne podania, a Niebiescy nie potrafią im w tym przeszkodzić. Dopiero Fährmann wyjaśnił sytuację.

12
    Momentalnie po przyjęciu futbolówki Robert Lewandowski zdecydował się na mocne uderzenie, ale piłka minimalnie mija bramkę rywali.

11
    Obraz gry kompletnie się nie zmienił. Nadal przy piłce utrzymują się goście, a miejscowi czekają na swoje okazje do kontry.
    9. David ALABA - 0:1

9
    Na strzał z dystansu zdecydował się DAVID ALABA!!! Piłka po jego uderzeniu odbiła się jeszcze od Goretzki i wpadła do siatki obok kompletnie zaskoczonego bramkarza Schalke!!! Goście bardzo szybko wychodzą na prowadzenie!!!

8
    Od rzutu wolnego na własnej połowie grę wznowią miejscowi piłkarze. Szybko piłkę przejmuje Robben, ale bezsensownie ją traci.

7
    Wszyscy zawodnicy miejscowego zespołu są cofnięci na własną połowę. Dwa rzuty rożne w krótkim odstępie czasu wykonywać będzie Bayern.

6
    Robben wrócił się na własną połowę i stara się wspomóc partnerów w rozegraniu futbolówki. Później mamy zablokowane dośrodkowanie Costy.

5
    Za nami pięć minut tego świetnie zapowiadającego się pojedynku, a niemal cały czas przy piłce goście. Teraz źle zagrywał Alaba w kierunku Roberta Lewandowskiego.

4
    Bardzo długo wymieniają kolejne podania zawodnicy przyjezdnego zespołu. Schalke stara się za wszelką cenę odzyskać futbolówkę pressingiem.

3
    Młody Sane pokazał się z dobrej strony na skrzydle, ale z jego zagraniem bez większego trudu poradził sobie Manuel Neuer.

2
    Rozpoczynamy spotkanie, które jest niewątpliwie szlagierem tej kolejki niemieckiej Bundesligi. W posiadaniu piłki zawodnicy Bayernu.

1
    Ciekawe jak dzisiaj zaprezentuje się Douglas Costa:

FC Schalke 04 Gelsenkirchen: Fahrmann – Riether, Howedes, Matip, Neustädter, Aogo – Sane, Goretzka, Højbjerg, Meyer – Huntelaar.
    Rezerwowi: Caiçara, Kolasinac, Friedrich, Reese, Choupo-Moting, Di Santo, Gspurning.

Bayern Monachium: Neuer – Lahm, Martinez, Benatia, Alaba – Alonso, Vidal – Robben, Muller, Costa – Lewandowski.
    Rezerwowi: Coman, Kimmich, Rafinha, Boateng, Ulreich, Rode, Badstuber.

Sędzia główny: T. Stieler
    Asystenci: R. Foltyn, M. Thomsen
    Techniczny: T. Siewer.

Na ten pojedynek zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już w najbliższą sobotę o godzinie 18:30 do relacji Lajfy.com!
    Ci panowie świetnie spisują się w ataku bawarskiego teamu:

Bayern Monachium:

Zgodnie z oczekiwaniami idzie ten team jak burza w bieżącej kampanii. Bawarczycy stracili punkty tylko w jednym spotkaniu i dzięki temu przewodzą ligowej stawce. Na koncie mają 34. punkty i o pięć wyprzedzają Borussię Dortmund. Mogą również pochwalić się najlepszym bilansem bramkowym (37:4). Najwięcej bramek dla podopiecznych Guardioli zdobył Robert Lewandowski. Reprezentant Polski w lidze trafiał do siatki rywali czternaście razy, a w Champions League kolejne cztery. W ostatnim meczu Bayern pokonał bez żadnych problemów Stuttgart aż 4:0.
    Na tym pięknym obiekcie rozegrany będzie ten pojedynek:

FC Schalke 04 Gelsenkirchen:

Nie można powiedzieć, aby ten sezon układał się po myśli tej drużyny. Nie potrafią póki co gracze tego teamu ustabilizować swojej formy i po dwunastu kolejkach mają na koncie dwadzieścia punktów. Do trzeciego Wolfsburga tracą jednak jedynie jedno oczko. Bramki strzelone wyrównują się dokładnie z golami straconymi (16:16). Najskuteczniejszym zawodnikiem Niebieskich jest Klaas-Jan Huntelaar, który ma na koncie już sześć bramek. Bardzo udany sezon rozgrywa z kolei debiutant w reprezentacji Niemiec – Leroy Sane, który ma już cztery trafienia na koncie. W ostatniej kolejce zespół ten uległ w derbach Borussi Dortmund 2:3.
    To jest zdecydowanie najciekawiej zapowiadający się mecz tej serii spotkań:

Już w najbliższą sobotę o godzinie 18:30 dojdzie do szlagierowo zapowiadającego się pojedynku w ramach trzynastej kolejki niemieckiej Bundesligi. Schalke 04 na własnym obiekcie podejmować będzie mistrza kraju, czyli Bayern Monachium. Gospodarze tego spotkania tracą już czternaście punktów do Bawarczyków, jednak na Veltins-Arena z pewnością będą chcieli się zaprezentować z jak najlepszej strony. Goście z kolei nie mogą tracić punktów w takich spotkaniach, aby nie dać się dogonić nadal będącej w pobliżu Borussi Dortmund.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.