Watford – Man Utd 1:2 (koniec) | West Bromwich – Arsenal 2:1 (koniec) | Everton – Aston Villa 4:0 (koniec)
Swansea – Bournemouth 2:2 (koniec) | Newcastle – Leicester 0:3 (koniec) | Chelsea – Norwich 1:0 (koniec)
Southampton – Stoke 0:1 (koniec) | Man City – Liverpool 1:4 (koniec)
West Bromwich Albion F.C.
2:1 (2:1)
Arsenal F.C.
Sobota 21.11.2015, 16:00 • The Hawthorns, West Bromwich • Angielska Premier League • Runda 13

Oczywiście to Arsenal miał ogromną przewagę w posiadaniu piłki, jak i akcji stworzonych pod bramką Myhilla. W ostateczności liczy się jednak wynik, a ten premiuje gospodarzy.
    Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy do innych na naszym portalu! A przed nami kilka smakowitych kąsków na wieczór! (18:04:10)

Londyńczycy mają nad czym płakać! Nie dość, że pierwsi objęli prowadzenie, to jeszcze w końcówce meczu zmarnowali jedenastkę dającą remis! A kto wie, jakby potoczyły się kolejne minuty z Arsenalem na fali po zdobyciu gola?
    West Brom zagrało dzisiaj kapitalne zawody i to gospodarze cieszą się z bardzo ważnego zwycięstwa!
    Historyczne zwycięstwo West Brom nad Arsenalem! 3 punkty zostają na The Hawthorns!

90+5

90+4
    Koscielny w dość ekwilibrystyczny sposób przerzucił piłkę nad obrońcami, ale zabrakło tam jego partnerów! Futbolówka zostaje wybita ponownie pod nogi Kocielnego, który uderza w dobrze ustawionego bramkarza!

90+3
    Bellerin dośrodkowuje, ale wrzutka zostaje zatrzymana głową przez obrońcę! Była okazja do ponowienia przez Bellerina, ale tym razem to Myhill kończy akcję rywali! Ostatnia minuta!

90+2
    Miejscowi kibice powoli świętują na trybunach! My musimy jeszcze poczekać, bo tutaj jeszcze wiele może się wydarzyć! Arsenal rusza z kolejną akcją.

90+1
    Campbell domaga się od sędziego podyktowania rzutu rożnego, ale to gospodarze wznowią grę od bramki! Campbell miał jednak rację. W dodatku Myhill dostaje kartkę za opóźnianie gry.

90+1
    4 minuty dłużej potrwa dzisiejsze spotkanie!

90
    Giroud skakał do piłki w polu karnym, ale niczego tam nie wskórał. Ponowienie dośrodkowania na Francuza, ale to Myhill łapie piłę!

89
    Oj będą emocje do ostatniego gwizdka sędziego! West Brom także stara się jeszcze zaatakować i oddalić grę od własnej bramki. Popełniają jednak błąd gospodarze.

88
    Ostatnie minuty i wręcz rozpaczliwa ofensywa Arsenalu, który chwyta się wszystkich możliwych sposobów! Myhill pewnie wyłapuje dośrodkowanie z narożnika boiska!

86
    Jeszcze rozpędzają się teraz gospodarze i Rondon ucieka praktycznie całej defensywie Arsenalu! Jest jednak przewinienie napastnika WBA na Mertesackerze!

85
    Z taką skutecznością Arsenal nie może liczyć na zdobycz punktową przeciwko West Brom! Gospodarze po takich akcjach mogą się już czuć bardzo pewnie! Mieć rzut karny w takiej minucie i go spudłować!

84
    Ależ fatalny błąd Cazorli, który poślizgnął się zaraz przed piłką i niesamowicie przestrzelił jedenastkę! Cieszy się cała ekipa WBA!

83
    Alexis Sanchez przytrzymywany przez Brunta w polu karnym i mamy dodatkowo żółtą kartkę! Czy goście doprowadzą do wyrównania?

83
    Mamy rzut karny dla Arsenalu!

81
    Jedno może cieszyć, że zawodnicy przestali się głupio faulować. Mamy teraz czystą, lecz bardzo powolną grę. Chyba opadli już z sił jedni i drudzy.

80
    Ostatnie 10 minut tego spotkania, które wciąż jest dość emocjonujące! Czy Arsenal będzie stać na chociażby punkt na The Hawthorns?

79
    Chyba tak to będzie wyglądało do końca. Arsenal klepie piłkę w środku pola, a West Brom konsekwentnie wypycha londyńczyków lekkim pressingiem.

77
    Kolejne minuty uciekają, a tempo spotkania zdecydowanie spadło. Jest kolejna i ostatnia zmiana w dzisiejszym meczu. Za Morrisona wbiega Lambert.

75
    W końcu zdecydowali się przyspieszyć przyjezdni! Dośrodkowanie z prawej strony wpada pod nogi Giroud, ale nie potrafił on wykończyć akcji zaraz przed Myhillem, który ostatecznie zgarnął piłkę!

74
    I tak bez końca. Alexis – Flamini – Özil i jeszcze kilku piłkarzy wymienia podania między sobą. WBA ładnie i skutecznie się broni.

73
    Arsenal gra dzisiaj po prostu nieskutecznie. Na co Kanonierom taka liczba podań i statystyka utrzymywania się w posiadaniu piłki, skoro oni nawet nie starają się zakończyć tego uderzeniem!

72
    Gospodarze rozgrywają piłkę z narożnika boiska i do uderzenia głową dochodzi jeden z zawodników! Piłka odbija się od poprzeczki i spada prosto na linię! Nie ma bramki i 3:1 dla West Brom!
    Frekwencja na dzisiejszym meczu:

70
    Ostatnie 20 minut nadziei Kanonierów na chociażby doprowadzenie do wyrównania! Nie klei się dzisiaj gra podopiecznym Arsene Wengera. Czy pozycja lidera Premier League oddali się po dzisiejszych zawodach?

68
    Zmiana w drużynie West Bromwich Albion F.C.: z boiska schodzi José Salomón Rondón, na boisku pojawia się Saido Berahino.

67
    Teraz już powinno być 2:2! Alexis Sanchez wypatrzył osamotnionego Campbella w polu karnym rywali! Tam posłał mu piłkę, a w dodatku potknął się jeszcze obrońca WBA! Campbell miał więc czystą i idealną okazję do pokonania Myhilla – ależ pudło!

67
    West Brom wręcz idealnie rozgrywa dzisiejsze zawody. Sprawia wiele problemów w ofensywie, a jak trzeba to konsekwentnie się broni.

66
    Dawson wybija futbolówkę nad własną bramkę po dośrodkowaniu spod linii końcowej. Będzie rzut rożny dla Kanonierów, którzy z każdą minutą wyglądają coraz gorzej.

65
    Bellerin próbował coś zdziałać na prawym skrzydle, ale nie zdołał minąć obrońcy. Wciąż jednak atak pozycyjny konstruują przyjezdni. Tylko jak długo tak można? Zdecydowanie brakuje uderzeń w stronę Myhilla.

63
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Kieran Gibbs, na boisku pojawia się Joel Campbell.

62
    Arsenal utrzymuje się w posiadaniu piłki i w tym elemencie zdecydowanie przeważają Kanonierzy. Tylko co z tego, skoro na tablicy wyników jest 2:1?

61
    Zmiana w drużynie West Bromwich Albion F.C.: z boiska schodzi Stéphane Sessègnon, na boisku pojawia się Craig Gardner.

60
    Druga połowa zdecydowanie elektryzuje i nie możemy narzekać w żadnym momencie! Będzie pierwsza zmiana w ekipie Tony'ego Pulisa. Godzina gry już za nami!

59
    Ależ podaniem popisał się teraz Özil, który zagrywał prostopadle w stronę Flaminiego! Wręcz idealna interwencja defensora w ostatnim momencie!

57
    Tym razem to Čech popisuje się kluczową interwencją! McClean robi dzisiaj kawał dobrej roboty w ofensywie swojego zespołu i teraz także mógł strzelić gola! Tylko korner dla WBA!

56
    Ale londyńczycy tracą piłkę na połowie West Brom i to rywale wyprowadzają kontratak! Nastąpiło zwolnienie, ale miejscowi wywalczyli jeszcze rzut rożny!

55
    Właśnie o takie emocje nam chodziło! Widzimy już praktycznie atak za atak i to będzie trwało prawdopodobnie już do końca spotkania! Znów w ataku pozycyjnym Kanonierzy.

54
    Odpowiadają miejscowi i Rondón otrzymuje futbolówkę na granicy pola karnego! Ładny strzał mimo asysty dwóch obrońców, ale sporo nad bramką Petra Čecha!

53
    Ależ blisko są już gracze Wengera! W polu karnym pokazał się Gibbs, który dostał kapitalne podanie od Sancheza! Myhill broni swoją ekipę przed utratą gola! To była sytuacja z tych stuprocentowych!

52
    Morrison poszukiwał długim zagraniem osamotnionego Rondóna, ale futbolówkę przejmują stoperzy Arsenalu. Wcale nie jest powiedziane, że to właśnie WBA nie podwyższy prowadzenia!

51
    Biorą sprawę w swoje ręce londyńczycy i widzimy wyraźne akcje z ich strony! West Brom jeszcze skutecznie się broni, ale jest coraz bliżej kolejnego gola!

49
    Ależ pech przyjezdnych i Arsene Wengera, który musi skorzystać już z drugiej wymuszonej zmiany. Niedługo nagrał się dzisiaj Arteta, bowiem schodzi za Flaminiego.

48
    Niemiec ponownie kapitalnie dośrodkowuje w pole karne, ale nikt nie sięgnął tej wrzutki! Kontynuowali swoją akcję Kanonierzy i tym razem to Özil oddawał strzał! Słupek broni gospodarzy!

47
    Będzie rzut wolny dla Arsenalu po faulu na Alexisie Sanchezie. To może być dobra okazja do wyrównania! Özil gotowy do wrzutki!

46
    West Brom wznawia grę po wyjściu z szatni. Trenerzy nie przewidzieli żadnych zmian w czasie przerwy, a gospodarze od razu przechodzą do przodu!

46

Powoli wracamy na The Hawthorns! Już nie możemy doczekać się kolejnych goli i walki do ostatniego gwizdka!
    Gospodarze bliżsi 3 punktów po 45 minutach!

Gospodarze wyrównują stan rywalizacji, a w końcu wychodzą na prowadzenie! Kanonierzy chyba zbyt pewnie poczuli się po strzeleniu gola i od tamtego czasu atakowali praktycznie tylko miejscowi. To zapowiada jeszcze większe emocje i chyba możemy być spokojni o kolejne gole po przerwie! Na razie pechowcem 45 minut jest Arteta, który spowodował rzut wolny, po którym padła bramka, a następnie dołożył samobója.
    Zostańcie z nami!

45+2

45+2
    Arsenal utrzymuje się przy piłce, ale wymienia mnóstwo podań. W końcu lewą stroną rozpędza się Gibbs, który dośrodkowuje w pole karne! Wolał nie ryzykować stoper WBA i wybił futbolówkę na korner. Będzie ostatnia okazja dla gości.

45
    2 minuty dłużej potrwa pierwsza połowa! Czy coś jeszcze się tu wydarzy?

44
    Mijają kolejne sekundy, a za ofensywę biorą się już tylko gospodarze! Wręcz idealny moment gry w wykonaniu zawodników Pulisa, którzy zaczynają dominować na własnym stadionie!

43
    Morisson także brzydko wchodził w nogi rywala i arbiter postanowił powrócić do tej sytuacji. Kolejna kartka zaraz przed końcem pierwszej połowy.

42
    Mamy kolejne groźniejsze przewinienie i bez wątpienia należy się tu żółta kartka dla Girouda. Goście zaczynają nie wytrzymywać napięcia?
    40. Mikel ARTETA - 2:1

40
    Gol dla West Bromwich!

Jak na zawołanie zaatakowali piłkarze Tonego Pulisa! McClean wpada w pole karne lewą stroną i nastrzelił futbolówkę w pole bramkowe Arsenalu! Tam niefortunnie dokłada nogę MIKEL ARTETA, który pakuje samobója! Fatalnie wchodzi w ten mecz zmiennik Coquelina!

40
    Wchodzimy w decydujące momenty pierwszej odsłony. Czy jeszcze przed zejściem do szatni ktoś wpisze się na listę strzelców? Mecz znów nabiera tempa!

39
    Gospodarze wyraźnie poczuli wiatr w żaglach i wcale nie zaprzestają swoich ataków! Teraz to Kanonierzy zdecydowanie się wycofali czekając na ruch przeciwnika.
    Sporo walki między piłkarzami!

37
    Wspominałem, że gospodarze znacznie poprawili swoją grę i zaczęli żwawiej atakować. Mamy tego szybki skutek i zapowiadają się jeszcze większe emocje!
    35. James MORRISON - 1:1

35

Drugi gol pada z rzutu wolnego i gospodarze doprowadzają do wyrównania! Ależ wpadł w pole karne JAMES MORRISON, który niemal przeskoczył Artetę! Kapitalne uderzenie nogą i mecz zaczyna się od nowa!

34
    Tym razem to Arteta ucieka się do przewinienia. Znacznie przyspieszyli swoją grę gospodarze i obrona Arsenalu momentami sobie nie radzi.

33
    Uderzenie mocne, ale prosto w mur Kanonierów! Wciąż jednak to gospodarze będą konstruować swój atak pozycyjny. Mecz znacznie się rozkręcił po tym trafieniu Girouda!

32
    Ponownie atakują piłkarze West Brom i tym razem Bellerin nieprzepisowo zatrzymuje Rondona. Będzie pierwsza kartka w dzisiejszym spotkaniu, a w dodatku gospodarze staną przed szansą na wyrównanie!

31
    Atakowali miejscowi, ale to Arsenal wyprowadził całkiem niezły kontratak! Całą akcję przechwycił Gibbs, który zdecydował się na uderzenie zza pola karnego – sporo nad bramką Myhilla!

29
    Jak zareagują teraz gospodarze, którzy muszą gonić rezultat? Arsenal będzie wyraźnie podbudowany takim obrotem spraw!
    28. Olivier GIROUD - 0:1

28
    Gol dla Arsenalu!

Kapitalna wrzutka Mesuta Özila w pole karne gospodarzy z rzutu wolnego! Futbolówkę głową trąca jeszcze OLIVIER GIROUD i mamy otwarcie wyniku! Arsenal na prowadzeniu!

27
    Będzie kolejny stały fragment gry dla Kanonierów. Alexis Sanchez został sfaulowany, a Özil już ustawia sobie futbolówkę!

26
    Wciąż sporo podań po stronie gości. Nie ma jednak prostopadłych zagrań do wbiegających napastników, które penetrowałyby defensywę gospodarzy.

25
    Cazorla dośrodkowywał z narożnika boiska, ale wrzutka zatrzymała się na pierwszym z obrońców. West Brom wychodzi z opresji.

25
    Alexis Sanchez kapitalnie minął skrzydłowego obrońcę, ale jeszcze lepszym powrotem popisał się McClean. Będzie jednak jeszcze rzut rożny dla przyjezdnych!

24
    Giroud upada na murawę, ale arbiter ani myśli o podyktowaniu rzutu wolnego. Nic nadzwyczajnego nie prezentują na razie obie drużyny.

22
    Arsenal jeśli jest przy piłce, to głównie skupia się na wymianie podań. Rzadko londyńczycy finalizują swoje akcje pod bramką Myhilla – szkoda. Teraz również Giroud nie doszedł do dośrodkowania z prawego skrzydła.

21
    Rondón naciskał Koscielnego, ale ten zdołał odegrać do bramkarza. Całkiem dobrze czują się przed własną publicznością miejscowi. Będzie dziś ciekawie, mimo że West Brom zajmuje dość odległą pozycję w tabeli!

20
    Wciąż brakuje nam jakiegoś jasnego sygnału od którejś ze stron do zdecydowanego ataku. Mało akcji podbramkowych i liczymy na pierwsze trafienia!

19
    Na strzał z dystansu zdecydował się teraz Alexis Sanchez, ale ta próba była zbyt niedokładna. Chilijczyk niezbyt przyłożył się do sfinalizowania tej ofensywy.

18
    Arsenal zaczyna dominować i przechyla się ciężar akcji właśnie na stronę londyńczyków. West Brom skutecznie się broni i chyba będzie poszukiwało okazji do kontrataków.
    Hymn Francji sprzed pierwszego gwizdka!

16
    Alexis Sanchez uderza bezpośrednio z rzutu wolnego! Futbolówka leci w okolice słupka, ale kapitalnie wyciąga to Myhill, który w dodatku złapał piłkę! Najlepsza okazja w dzisiejszym meczu i jeszcze lepsza parada!

15
    Dochodzi do wcześniej wspomnianej i wymuszonej zmiany. Za kontuzjowanego Coquelina wbiega Mikel Arteta.

14
    Teraz to Monreal został brzydko sfaulowany przez Dawsona! Będzie rzut wolny dla Arsenalu kilka metrów przed polem karnym gospodarzy!

13
    Tak jest, Coquelin pokazuje Arsene Wengerowi, że nie jest w stanie kontynuować dzisiejszego meczu! Będzie wymuszona zmiana i zawodnik Arsenalu schodzi do szatni! Wracamy do gry, w osłabieniu goście.

12
    Źle wyglądało to zderzenie Coquelina z rywalem. Możliwe, że konieczna będzie pierwsza roszada w ekipie londyńczyków! Wciąż lekarz bada kolano Coquelina na murawie.

11
    Pierwsze 10 minut już za nami i widzimy bardzo wyrównaną rywalizację. Nawet to gospodarze mają lekką przewagę optyczną. Będzie chwila przerwy, bowiem Coquelin potrzebuje pomocy lekarzy.

9
    Gibbs ładnie wypatrzony na lewym skrzydle! Minął on jednego z obrońców, ale na strzał zabrakło już sił i dokładności! Myhill pewnie zgarnia futbolówkę, ale mecz zdecydowanie nabiera tempa!

9
    Odważnie zaczynają poczynać sobie miejscowi, którzy przeprowadzają coraz więcej ataków. Arsenal jeszcze nie gościł pod bramką Myhilla.

8
    Ależ rajd na lewym skrzydle w wykonaniu McCleana! Nazwisko zobowiązuje i ten zawodnik "czyściutko" wjechał między dwóch obrońców! Następnie dośrodkował wzdłuż szesnastki, ale nikt nie zamykał tej akcji!

7
    Alexis Sanchez w poszukiwaniu Bellerina na prawej flance. Było to jednak zbyt mocne dośrodkowanie i Bellerin nie był w stanie opanować futbolówki. Przejmują piłkę zawodnicy West Brom!

6
    Koscielny bez problemu odgrywa futbolówkę głową do bramkarza i Čech rozpocznie nową akcję Arsenalu od dalekiego wykopu.

5
    Będzie pierwszy rzut wolny dla gospodarzy, ale ponownie popełniają oni minimalny błąd! Dawson zbyt wcześnie zaczął uciekać obrońcy i "spalił" ten stały fragment gry. Dość wolne tempo pierwszych minut.

4
    Giroud chciał ładnie minąć rywala, ale nie wyszło mu to zagranie. Bardzo stanowczo w defensywie poczynają piłkarze Tony'ego Pulisa.

3
    W końcu odbierają futbolówkę miejscowi i teraz to oni staną przed szansą na wyprowadzenie ataku pozycyjnego. Dochodzi jednak do spalonego po stronie gospodarzy.

2
    Przyjezdni utrzymują się w posiadaniu piłki i szanują ją w pierwszych momentach dzisiejszego spotkania. West Brom stara się zaatakować wyższym pressingiem.

1
    Rozpoczęli zawodnicy z Londynu! Arsenal gra dziś w złoto-granatowych strojach, natomiast WBA w biało-niebieskich pasiakach!

1

Mamy jeszcze minutę ciszy upamiętniającą ofiary zamachów w Paryżu. Odgrywany jest również hymn Francji.

Pan Mark Clattenburg wyprowadza obie jedenastki na płytę boiska na The Hawthorns! Przed nami przywitanie obu zespołów oraz losowanie stron!
    Brunt gra dziś 300-setny mecz!

Do meczu zostało tylko 30 minut! Trwa rozgrzewka:

West Bromwich Albion F.C.: Myhill – Dawson, J. Evans, J. Olsson, Brunt – J. Morrison, Fletcher (C), Yacob, McClean, Sessègnon – Rondón

Arsenal F.C.: Čech – Bellerín, Mertesacker (C), Koscielny, Monreal – Cazorla, Coquelin – Alexis Sanchez, Özil, Gibbs – Giroud

Sędziowie: Mark Clattenburg.
    West Brom również:

Znamy skład gości!

Dzisiejsze spotkanie poprowadzi arbiter Mark Clattenburg, a pierwszy gwizdek padnie już o 16:00! My podamy wyjściowe jedenastki już godzinę wcześniej! Bądźcie z portalem lajfy.com!

Arsene Wenger nie będzie mógł skorzystać z pomocy Oxlade-Chamberlaina, Ramseya oraz Walcotta. U gospodarzy wszyscy piłkarze powinni być gotowi do gry. Czy będą jednak w stanie powstrzymać rozpędzony Arsenal?
    Petr Čech zagra o rekord!

Obie ekipy mają niedosyt po ostatniej kolejce rodzimych rozgrywek. Arsenal co prawda zremisował z Tottenhamem 1:1, ale West Brom przegrało w wyjazdowym spotkaniu 0:2 z Manchesterem United. Było to jednak dosyć dawno, bo od tamtego czasu mieliśmy przerwę reprezentacyjną. Jak zaprezentują się piłkarze po powrocie do klubów?
    W sezonie 2005/06 Darren Carter zdobył gola sezonu przeciwko Arsenalowi. Czy dziś również zobaczymy takie trafienia?

Dzisiejszy mecz to starcie drużyn, które są w całkiem innej sytuacji. Londyńczycy zajmują aktualnie pozycję wicelidera, ale mają na swoim koncie tyle samo punktów, co prowadzący Manchester City (26)!
    West Brom ma zaledwie 14 puntów i taki dorobek plasuje ekipę Tony'ego Pulisa na 13. pozycji.

Zapraszamy na kolejne spotkania rozgrywane w ramach 13. kolejki angielskiej Premier League. W jednym z meczów, West Bromwich Albion podejmie na własnym stadionie Arsenal Londyn!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.