Augsburg – Schalke 04 2:1 (koniec) | Borussia D. – Eintracht 4:1 (koniec)
Borussia Dortmund
4:1 (1:1)
Eintracht Frankfurt
Niedziela 13.12.2015, 17:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Niemiecka Bundesliga • Runda 16

Dziękuje bardzo za śledzenie dzisiejszego spotkania zapraszając jednocześnie na resztę meczy dzisiejszego wieczoru na portalu lajfy.com (19:30:06)
    Na samo zakończenie ciekawostka. w której 191 podań w dzisiejszym meczu wykonał Julian Weigl.

Statystyki po tym spotkaniu pokazują obraz przewagi Borussii Dortmund nad Eintrachtem Frankfurt:

Posiadanie piłki: 72 % : 28 %
    Strzały na bramkę: 23:3
    Strzały niecelne: 8:1
    Rzuty rożne: 14:1
    Spalone: 7:1
    Faule: 4:3

Jak najbardziej zasłużone zwycięstwo Borussii Dortmund w swoim ostatnim spotkaniu w tym roku na własnym stadionie. Strzelanie w tym meczu rozpoczęli, jednak goście, a konkretnie Meier w siódmej minucie meczu. W 24 minucie gola wyrównującego zdobył Mchitarjan, a tuż przed przerwą na prowadzenie z rzutu karnego swojego zespołu nie wyprowadził Aubameyang.

Druga część meczu to kontynuacja doskonałej gry Dortmundu, którzy grali całą drugą część jednego zawodnika więcej. W 57 minucie na prowadzenie wyprowadził swój zespół Aubameyang, a chwile później było już 3-1 po trafieniu Hummelsa. Na cztery minuty przed końcem wynik spotkania ustalił wprowadzony z ławki rezerwowych Adrian Ramos.

90

89
    Centra z rzutu rożnego i minimalnie głową przestrzela najprawdopodobniej Castro!

88
    Podanie do Aubameyanga, który wywalcza rzut rożny dla swojego zespołu.
    86. Adrián Ramos (DOR)

86
    Gol dla Borussii!
    Dośrodkowanie z prawej strony boiska Łukasza Piszczka i na piątym metrze zewnętrzną częścią stopy uderza ADRIAN RAMOS zdobywając swoją drugą bramkę w tym sezonie! Powtórki pokazują, że sędzia asystent nie pokazał pozycji spalonej rezerwowego napastnika Borussii.

85
    Na placu gry pojawia się Rinderknecht, który zaliczy debiut w Bundeslidze zmieniając Abrahama.

84
    Kontratak wykonaniu gospodarzy i fatalne podanie Adriana Ramosa w pole karne. Kontratakiem próbowali ruszyć goście, jednak Aubameyang fauluje w okolicach koła środkowego i ma szczęście, że nie obejrzał żółtej kartki.

84
    Osamotniony Seferovic atakowany przez Sokratisa zmuszony był wycofać piłkę na własną połowę.

82
    Ostatnia zmiana w Dortmundzie. W miejsce Mchitarjana na placu gry znajduje się były zawodnik Herthy Berlin Adrian Ramos.

81
    Przy narożniku pola karnego o piłkę walczy Łukasz Piszczek, który ostatecznie fauluje swojego rywala i może ze spokojem wrócić na własną połowę.

80
    Na ostatnie dziesięć minut na placu gry melduje się Sokratis zmieniając strzelca trzeciej bramki dla Dortmundu.

79
    W końcu mamy strzał na bramkę i uderzenie podcinką Kagawy z granicy pola karnego przelatuje nad poprzeczką Hradeckiego.

78
    Nieustannie piłka chodzi między zawodnikami w żółto-czarnych trykotach starając się zgubić któregoś zawodnika Eintrachtu.

76
    Gospodarze rozgrywają piłkę po obwodzie i szukają wolnej luki na prostopadłe podanie i przyśpieszenie gry.

75
    Kwadrans gry do końca meczu i w ataku pozycyjnym podopieczni Thomasa Tuchela.

Jarek Jurkiewicz

Gole: 24. Mchitarjan, 57. Aubameyang, 61. Hummels, 86. Ramos – 7. Meier

Kartki:   28. Medojević (FRN)   44. Medojević (FRN)

Spudłowany karny!: 45. Aubameyang (DOR), nietrafiony

Posiadanie piłki: 72 % : 28 %.
    Strzały celne: 23:3. Strzały niecelne: 8:1. Rzuty rożne: 14:1. Spalone: 7:1. Foule: 4:3.
    Borussia Dortmund: Bürki – Piszczek, Bender, Hummels (C) (80. Papastathópoulos), Schmelzer – Gündoğan, Weigl, G. Castro – Mchitarjan (82. Ramos), Aubameyang, Reus (43. Kagawa).
    Zmiany: Weidenfeller – Kagawa, Ramos, Ginter, J. Hofmann, Subotić, Papastathópoulos.

Eintracht Frankfurt: Hradecky – Ignjovski, Kinsombi, Abraham (85. Rinderknecht), Djakpa – Hasebe, Medojević – Aigner (46. Chandler), Meier (C), Oczipka – Seferovic.
    Zmiany: Lindner – V. Kadlec, Gaćinović, Waldschmidt, Gerezgiher, Chandler, Rinderknecht.

Sędziowie: Sędziowie:
    Główny: C. Dingert
    Asystenci:T. Christ, A. Aarnik
    Techniczny: B. Steinhaus