Las Palmas – Real Betis 1:0 (koniec) | Rayo Vallecano – Malaga 1:2 (koniec) | Eibar – Valencia 1:1 (koniec)
Atletico – Bilbao 2:1 (koniec) | Villarreal – Real Madryt 1:0 (koniec)
Villarreal CF
1:0 (1:0)
Real Madryt
Niedziela 13.12.2015, 20:30 • El Madrigal, Villarreal • Hiszpańska LaLiga • Runda 15
    Wynik

Po bardzo emocjonującej drugiej części meczu z lekkim wskazaniem na Królewskich Villarreal ostatecznie zwyciężą nad wyżej notowaną drużyną z Madrytu 1:0 po bramce Roberto Soldado i umacnia się na 5. pozycji w ligowej tabeli. Na ten moment do 3. Realu traci zaledwie 3 punkty! (22:22:10)

90+5

90+4
    Sergio Ramos znalazł sobie trochę miejsca w polu karnym, wyskoczył najwyżej jak potrafił, ale i tak dośrodkowywanej z lewej strony piłki nie sięgnął.

90+2
    Manu Trigueros schodzi z boiska. Jego miejsce zajmie Tomás Pina.

90+2
    Manuel Trigueros ostro potraktował w kole środkowym rywala i słusznie został za to ukarany żółtą kartką.

90+1
    4 minuty dolicza do kończącej się drugiej części meczu.

90
    To już ostatnia minuta podstawowego czasu gry w drugiej połowie, a Real nadal nie potrafi zagrozić bramce Areoli.

89
    No i doczekaliśmy się ostatniej zmiany personalnej w ekipie Realu. Marcelo ustępuje miejsca Jesé Rodríguezowi.

88
    Marcelo mocno utyka, nie wiem czy nie będzie potrzebna zmiana!

87
    Cedric Bakambu otrzymał dobre podanie na 16. metr, natychmiast uderzył z krawędzi pola karnego, ale minimalnie spudłował!

84
    Kolejna zmiana personalna w zespole gospodarzy. Eric Bailly już sobie dzisiaj nie pogra, na boisku pojawia się Antonio Rukavina.

83
    Roberto Soldado już sobie nie pogra. Żegnają go owacje na stojąco! Jego miejsce zajmuje młody Nahuel Leiva.

81
    Pierwsza od wielu minut akcja ofensywna gospodarzy. Denis Suarez walczył o rzut rożny, ale piłka ostatecznie wychodzi poza linię boczną. Jonathan do Santos zostawia więc piłkę Marcelo.
    80. James Rodríguez uderza z dystansu niecelnie, ale akcja niczego sobie!

80
    Świetnie to zrobił James Rodriguez! Długo zwodził rywali przed polem karnym, dwukrotnie nabierał ich na zamach, w końcu wypracował sobie na tyle dużo wolnej przestrzeni, że postanowił uderzyć, ale w światło bramki nie trafił.

79
    Podwójna zmiana Rafy Beniteza. Luka Modrić i Casemiro kończą swój udział w tym meczu, a ich miejsce zajmują Isco i Mateo Kovačić.

78
    Kolejna groźna centra z prawej strony boiska, tym razem w wykonaniu Bale'a, ale Benzema raz jeszcze nie sięga piłki głową.

77
    Dwóch piłkarzy Realu jest już gotowych do wejścia na murawę. To Isco, a także Kovacić.

Gole: 8. Soldado

Kartki:   72. Bailly (VLR), 90+2. Trigueros (VLR) – 31. Marcelo (REA), 66. Ramos (REA)

Posiadanie piłki: 35 % : 65 %.
    Strzały celne: 3:1. Strzały niecelne: 4:14. Rzuty rożne: 3:9. Spalone: 0:3. Foule: 11:9.
    Villarreal CF: Aréola – Bailly (84. Antonio Rukavina), Musacchio, V. Ruiz, J. Costa – dos Santos, Trigueros (90+2. Pina), B. Soriano, Denis Suárez – Bakambu, Soldado (83. Leiva).
    Zmiany: Barbosa – Pina, Samuel, Castillejo, Antonio Rukavina, Leiva, Marín.

Real Madryt: Navas – Danilo, Pepe, Ramos, Marcelo (89. Jesé Rodríguez) – James Rodríguez, Casemiro (79. Kovačić), Modrić (79. Isco) – Bale, Benzema, Ronaldo.
    Zmiany: Casilla – Nacho, Kroos, Kovačić, L. Vázquez, Jesé Rodríguez, Isco.

Sędziowie: Alberto Undiano Mallenco

Widownia: 20468