Chievo – Atalanta 1:0 (koniec) | Empoli – Carpi FC 3:0 (koniec) | AC Milan – Hellas Verona 1:1 (koniec)
Napoli – AS Roma 0:0 (koniec) | Juventus – Fiorentina 3:1 (koniec)
Empoli FC
3:0 (0:0)
Carpi FC 1909
Niedziela 13.12.2015, 15:00 • Stadio Carlo Castellani, Empoli • Włoska Serie A • Runda 16

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (16:51:40)

Empoli wygrało zasłużenie z Carpi. Już przed przerwą gospodarze byli stroną przeważającą, ale nie potrafili tego udokumentować. Po naradzie w przerwie wyszli z "pianą na zębach" na beniaminka Serie A i pokarali go trzema golami. Pozostało już tylko spokojnie kontrolować wydarzenia do końca. Komplet punktów pozostał w Empoli, a dobra seria Carpi została przerwana. Zieliński oraz Skorupski zagrali bardzo fajne zawody. Zieliński zanotował asystę w newralgicznym momencie, a bramkarz Empoli dopisał następne czysto konto.

90+1
    Trwa pierwsza z trzech doliczonych przez sędziego minut.

90
    Borriello przedarł się przez dwóch niebieskich i miał szansę na uderzenie z linii pola karnego. Płasko bita futbolówka zakończyła lot w rękawicach Łukasza Skorupskiego.

88
    Skorupski pracował na wysoką notę, ale seria dziwacznych interwencji świadczy o tym, że zabrakło koncentracji na ostatnie minuty pojedynku.

86
    Pierwsze, mocno przeciętne wyjście na przedpole bramkarza Empoli. Skorupski nie wypiąstkował piłki, odbił się od gąszczu zawodników i miał szczęście, że Di Gaudio nie pokarał uderzeniem do bramki.

85
    Saponara ma zdecydowanie ciekawsze ataki solowe. Był korner dla Azzurrich, po którym poradzili sobie obrońcy beniaminka i nie ma czwartego gola.

83
    Borriello stracił zaufanie do partnerów i atakuje w pojedynkę. Empoli podpuściło przeciwnika, aż w końcu skasowało szarżę zmiennika.

81
    Sędzia asystent podniósł chorągiewkę i piłkarze Carpi muszą ponownie ustawić się w defensywie, zamiast atakować.

79
    Diusse chciał błyskawicznie zaznaczyć swoją obecność na boisku akcją indywidualną, ale za dużo było w tym wszystkim fantazji i obrońcy sprowadzili Senegalczyka na ziemię.

77
    Assane Diuosse za Buchela. Także ten zmieniony zawodnik zanotował dziś fajną asystę.

76
    Rzut rożny dla Carpi. Poradzili sobie obrońcy Empoli, a uderzenie rozpaczy Lollo poleciało w kierunku trybun, a nie bramki Skorupskiego.

75
    Kwadrans do końca spotkania. Niewiele przełomowego dzieje się na murawie. Sporo fauli, ale nie w okolicy któregokolwiek pola karnego.

73
    Romagnoli ustąpił miejsce na boisko Silvie. To ostatnia zmiana w drużynie Carpi.

72
    Kontrola wydarzeń w wykonaniu Empoli. Wymieniają spokojne podania, a przyjezdni zbierają się do wysokiego pressingu pojedynczo, co nie przyniesie jakiegokolwiek efektu.

72
    Di Gaudio zameldował się na boisku niedawno, a już zdążył złapać kartkę za symulowanie faulu.

70
    Zieliński opuścił boisko. Zanotował dziś przepiękną asystę przy bardzo ważnym golu Maccarone. W miejsce pomocnika znad Wisły – Croce.

Gole: 46. Maccarone, 51. Saponara, 61. Maccarone

Kartki:   66. Gagliolo (CAR), 72. Di Gaudio (CAR)

Strzały celne: 4:4. Strzały niecelne: 6:8. Rzuty rożne: 2:4. Spalone: 2:7. Foule: 7:13.
    Empoli FC: Skorupski – Laurini, Tonelli, Costa, Rui – Marcel Büchel (77. El Hadji), Leandro Paredes, Zieliński (70. Croce) – Saponara – Maccarone (64. Livaja), Pucciarelli.
    Zmiany: Pelagotti, Pugliesi – Barba, Bittante, Camporese, Croce, Livaja, Maiello, Piu, Ronaldo, Zambelli, El Hadji.

Carpi FC 1909: Belec – Zaccardo, S. Romagnoli (73. Silva), Gagliolo, Letizia – Pasciuti (52. Borriello), Cofie, Lollo, Martinho (52. Di Gaudio) – Matos, Lasagna.
    Zmiany: Brkić – Borriello, Silva, Di Gaudio, Lazzari, Marrone, Mbakogu, Spolli.

Sędziowie: Angelo Cervellera