West Ham – Liverpool 2:0 (koniec) | Sunderland – Aston Villa 3:1 (koniec) | Leicester – Bournemouth 0:0 (koniec)
Arsenal – Newcastle 1:0 (koniec) | Norwich – Southampton 1:0 (koniec) | West Bromwich – Stoke 2:1 (koniec)
Man Utd – Swansea 2:1 (koniec) | Watford – Man City 1:2 (koniec)
West Ham United
2:0 (1:0)
Liverpool F.C.
Sobota 02.01.2016, 13:45 • Upton Park, Londyn • Angielska Premier League • Runda 20

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

W pierwszym meczu obecnego sezonu drużyny zagrały w Liverpoolu i nieoczekiwanie Młoty urządziły sobie ostre strzelanie przy Anfield Road. West Ham United zwyciężyło aż 3:0 na gorącym terenie po trafieniach Lanziniego, Noble'a oraz Sakho. Podopieczni Juergena Kloppa mają pewnie ochotę na rewanż.

We wrześniu minionego roku Młoty pokonały Liverpool FC 3:1. To był ostatni pojedynek drużyn na Upton Park. Gospodarze rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia, czyli goli Reida i Sakho, których tym razem nie będzie na boisku. Nadzieje The Reds na dobry wynik odżyły po golu kontaktowym Sterlinga, ale ostatnie słowo należało do West Ham United. Wynik ustalił Amalfitano w 88. minucie.
    Noworoczny trening The Reds.

Liverpool FC wybiera się do stolicy Anglii bez Ingsa, Milnera, Origiego i Skrtela. Wszyscy są kontuzjowani. Także West Ham United nie wystąpi w najsilniejszym, możliwym składzie. Na liście kontuzjowanych znajdują się Moses, Sakho i Reid. Menedżerowie muszą trochę pogłowić się nad wyborem optymalnej jedenastki.

West Ham United wygrał swój ostatni mecz w zakończonym już roku – 2:1 z Southampton. The Reds rywalizowali 30 grudnia i pokonali 1:0 Sunderland po bramce Christiana Benteke tuż po przerwie. Dla zespołu z Liverpoolu była to czwarta wygrana na wyjeździe w sezonie. W sobotę postara się o piątą. Łatwo nie będzie.
    Przygotowania West Ham United.

Drużyny są sąsiadami w tabeli Premier League. Liverpool FC jest 7. w stawce z przewagą punktu nad West Ham United. Gospodarze będą dysponować atutem własnego stadionu i świadomością, że są niepokonani od 22 listopada. W tym czasie Młoty mierzyły się z Manchesterem United czy Stoke. Małym rozczarowaniem mógł być natomiast remis z absolutnym outsiderem Premier League – Aston Villą.

Rozpoczyna się rok 2016 w Premier League. Piłkarze West Ham United nie przegrali w grudniu meczu. Na otwarcie stycznia zmierzą się z Liverpool FC. Pierwszy gwizdek Roberta Madleya zaplanowano na godzinę 13:45.
    Carroll zagra po raz 150. w Premier League.

Menedżerowie wybrali jedenastki!

West Ham United F.C.: Adrián – Tomkins, Collins, Ogbonna, Cresswell – Lanzini, Noble (C), Kouyaté, Antonio – E. Valencia, Carroll.

Rezerwowi: Randolph – Jenkinson, Obiang, Song, Payet, Zárate, Jelavić.

Liverpool F.C.: Mignolet – Clyne, Lovren, M. Sakho, Moreno – Can, Leiva (C) – Ibe, Coutinho, Firmino – Benteke.

Rezerwowi: Bogdán – K. Touré, Lallana, Allen, Smith, Brannagan, Randall.

Sędzia: Robert Madley.
    Rozpoczęła się rozgrzewka na Upton Park.

Liverpool dziś na biało.

Coraz bliżej do pierwszego gwizdka Roberta Madleya w Londynie. Pojedynek na Upton Park to przystawka do soboty w Premier League i oby była smakowita, mocno pobudzająca apetyt.

Drużyny zameldowały się na murawie. Kapitanami są Noble oraz Leiva. Czas na losowanie stron i początek pojedynku sąsiadów z tabeli Premier League.

1

2
    Rozpoczęli od środka podopieczni Juergena Kloppa, ale jak szybko zaczęli, tak szybko pozbyli się piłki. Gra przeniosła się do środka pola.
    Powitanie drużyn.

3
    Valencia przytrzymał futbolówkę przed polem karnym Liverpool FC, ale nie znalazł wolnej przestrzeni i ponownie gra wróciła w okolice koła środkowego.

4
    Coutinho przyspieszył grę. Po jego aktywnych wejściach West Ham United stracił dyscyplinę w obronie, a Ibe uderzył płasko nieznacznie obok słupka. Mierzył z 20. metra.

6
    Drużyny nie potrafią jeszcze przejąć inicjatywy na boisku, choć więcej ładu oraz składu zaczyna być w działaniach The Reds.

7
    Wracamy do wydarzeń bieżących i czekamy na premierowe, celne uderzenie. Dotychczas Adrian oraz Mignolet przyglądają się wydarzeniom.

9
    Moreno pognał lewym skrzydłem. Stracił orientację w terenie i nadział się na wślizg przeciwnika. Sygnalizuje faul, ale już pędzi kontratak West Ham United...

10
    Gol dla West Hamu!
    Strzelcem bramki MICHAIL ANTONIO.

Pojedynek rozpoczyna się podobnie jak poprzednie między londyńczykami a The Reds! Po stracie Moreno pognał kontratak West Ham United prawą stroną boiska. Antonio zakończył błyskawiczną akcję strzałem głową z bliska do siatki! Centrował precyzyjnie Valencia.
    10. Michail ANTONIO - 1:0

12
    Młoty chcą iść za ciosem. Mignolet uratował drużynę z Liverpoolu po strzale Cresswella z okolic narożnika pola karnego.

14
    Juergen Klopp bije brawo swoim zawodnikom. Taki jest właśnie styl menedżera z Niemiec, gdy drużynie nie idzie – próbuje ją pozytywnie pobudzić do ataku.

15
    Adrian zaprezentował spokojny chwyt. Nikt nie niepokoił bramkarza West Ham United, a ten dodatkowo celebrował wznowienie. Gospodarze nie rozpoczęli meczu w wielkim stylu, ale co najważniejsze po kwadransie mają gola przewagi.

17
    Lanzini uderzył tuż sprzed linii pola karnego i piłka jak zła – zatańczyła na słupku bramki! West Ham United było centymetry od dwubramkowego prowadzenia! Mignolet nawet nie drgnął.

18
    Lanzini stracił przeciwnika z pola widzenia i ratował się brzydkim przytrzymaniem za koszulkę. Jest żółta kartka dla pomocnika WHU.
    Walka o ligowe punkty.

20
    Muszą pobudzić się piłkarze Liverpool FC. Na pewno nie pomoże im tak beznadziejne dośrodkowanie jak zaprezentował Coutinho z narożnika boiska.

21
    Po wspomnianym kiksie Coutinho – następna, szybka akcja West Ham United. Valencia wybiegał sam na sam z bramkarzem, ale zbyt topornie składał się do uderzenia i pozwolił wrócić obrońcom. Tylko korner.

22
    Denerwuje się menedżer Bilić. Jego drużyna ma dobrze wypracowane, szybkie ataki i równie dobrze mogła prowadzić wyżej niż 1:0. Od momentu zdobycia gola prezentuje się lepiej od przeciwnika.

24
    Lucas Leiva potraktował ostro Noble'a. Żółta kartka, a pomocnik West Ham United potrzebował czasu, by dojść do pełni sił.

25
    Pojedynki Collinsa oraz Benteke miały być ozdobą widowiska w Londynie. Pierwszy, poważny dla stopera West Ham United, który wygarnął piłkę spod nóg napastnika, który zbierał się do pojedynku sam na sam z Adrianem.

27
    Pasmo błędów technicznych Liverpool FC. Na początek Benteke przyjął sobie piłkę na kilka metrów, a po chwili Ibe rozpędził się poza linię bramkową. Adrian wznowi grę spod własnego królestwa.

29
    Kouyate trzyma się za mięśnie brzucha. Nie wiadomo jeszcze, czy pomocnik będzie w stanie kontynuować grę pomimo urazu.

30
    Na zakończenie drugiego kwadransa spotkania poszarżował Valencia. Bardzo aktywny jest napastnik West Ham United. Tym razem uderzył nieczysto i skończyło się na strachu dla przyjezdnych.
    Tak padła dotychczas jedyna bramka.

32
    Początkowe 10 minut wyrównane z delikatnym wskazaniem na The Reds, ale od momentu zmiany wyniku West Ham United jest pewne swego i bardziej pachnie drugim golem niż wyrównaniem.

33
    Carroll, który gra po raz 150. w Premier League, boleśnie staranował przeciwnika. Tak się gra na Wyspach. Pora wstawać – krzyknął jubilat.

34
    Była jeszcze jedna, sporna sytuacja. Collins zablokował ręką uderzenie Coutinho z dystansu. Ułożenie ciała było naturalne i trudno było pokusić się o przyznanie rzutu wolnego gościom.

35
    Teraz Adrian potrzebuje wsparcia medycznego. Bramkarz gospodarzy interweniował po rzucie rożnym. Sprzątnął piłkę sprzed nosa Firmino, a tańczyła ona niebezpiecznie po jego polu bramkowym.

36
    Gra wznowiona. Adrian z mało twarzowym, ale spełniającym swoje zadanie wacikiem w nosie.

37
    Teraz leży Lanzini. To już czwarty albo piąty zawodnik West Ham United, który ma jakiś problem ze zdrowiem. Pomocnik sygnalizował, że trzeba przygotować zmianę, ponieważ ma problem mięśniowy.

39
    Zmiana numer jeden została dokonana. Obiang pojawia się na boisku zamiast kontuzjowanego Lanziniego.

41
    Konieczne będzie doliczenie minimum 2 minut. Po dłuższej przerwie drużyny szukają dobrego rytmu.

42
    West Ham United wznowiło ataki! Cresswell dopadł do piłki wrzuconej na drugi słupek i mierzył z półwoleja. Liverpool FC uratowała interwencja Clyne'a, który przyjął na siebie siłę strzału.

44
    W odpowiedzi akcja Lucasa oraz Benteke. Mocno pilnowany jest napastnik Liverpool FC. Nie ma nawet sekundy wolności na przyjęcie piłki. Od razu pojawia się przeciwnik.

45
    Moreno chciał przełamać pasmo beznadziejnych strzałów z dystansu. Nie udało się. Podbita rykoszetem piłka poszybowała spokojnie w rękawice Adriana.

45
    Robert Madley przedłużył pierwszą część spotkania o 5 minut. To efekt przerw spowodowanych kontuzjami.

45+2
    Poprzeczka uratowała West Ham United w doliczonym czasie! Niesamowicie efektowne uderzenie Cana z linii pola karnego. Zabrakło ciut, ciut precyzji do szczęścia. Ważną rolę w akcji odegrał Ibe.

45+3
    Bronią dość rozpaczliwie gospodarze w doliczonym czasie. Collins dwoi się i troi, a The Reds jakby uwierzyli w siebie po akcji zakończonej strzałem Cana w poprzeczkę.

45+5

Całkiem niezłą przystawkę serwują piłkarze na początek soboty w Premier League. Trochę utrudniają odbiór widowiska przerwy spowodowane kontuzjami, ale takie sytuacje są efektem twardej walki. 10 minut meczu wyrównane z delikatnym wskazaniem na Liverpool FC. W tym momencie Moreno stracił piłkę, a koledzy nie zaasekurowali jego strony boiska. Tam poszła kontra zakończona dotychczas jedynym golem Antonio. West Ham United prowadzi, gra lepiej i miał następne sytuacje podbramkowe, ale... w doliczonym czasie Can nieomal wyrównał. Uderzenie w poprzeczkę jest zapowiedzią emocji po przerwie. The Reds nie powiedzieli absolutnie ostatniego słowa.
    Bliżej zwycięstwa gospodarze.

Statystycznie lepiej wygląda West Ham United. Piłkarze z Upton Park oddali trzy celne uderzenia, również więcej niecelnych od rywali. Liverpool FC częściej utrzymuje się w posiadaniu futbolówki, ale przede wszystkim pudłuje na potęgę. Musi naoliwić celownik w przerwie.

46

47
    Długie podanie w kierunku Valencii, ale nawet nie startował z wielkim zaangażowaniem, ponieważ piłka uciekała za linię boczną boiska.

48
    Równie marne podanie w kierunku Benteke. Był jeszcze Coutinho, ale uderzył z dystansu dokładnie tak samo jak przed przerwą. Niecelnie.

50
    Ale kopanina w tym fragmenciku meczu. Jak w pierwszym, zimowym sparingu drużyn z okręgówki na sztucznym boisku.

51
    Budzą się podopieczni Juergena Kloppa. Po akcji Moreno – Benteke powinien sfinalizować płaskie podanie strzałem. Nie trafił jednak czysto w futbolówkę i ta uciekła z szesnastki West Ham United.

53
    Daleki wrzut z autu Antonio w kierunku Carrolla. Radzą sobie obrońcy, ale nie na długo. Jest jeszcze Valencia, którego Clyne sprowadził do parteru. Nie ma rzutu karnego dla Młotów.
    Internet dworuje z Benteke.

55
    Strzelcem bramki ANDY CARROLL.

Super rozegranie i West Ham United ma już dwa gole zaliczki! Noble zrobił przewagę swoim zejściem ze środka na prawe skrzydło. Po krótkim podaniu miał mnóstwo czasu na dośrodkowanie. Precyzyjnie wrzucona piłka padła łupem Carrolla, który główkował do bramki. Mignolet tylko statystował!
    55. Andy CARROLL - 2:0

57
    W ten sposób Carroll uczcił golem swój 150. występ w Premier League. Ma się z czego cieszyć napastnik West Ham United, a mina Juergena Kloppa coraz mniej entuzjastyczna.

58
    Benteke coraz gorzej z minuty na minutę. Piłkarz Liverpool FC przyjął sobie piłkę nieźle i mógł huknąć z półwoleja ile lokomotywa dała, ale kopnął piłkę gdzieś hen daleko w trybuny.

60
    Firmino został sfaulowany przed polem karnym i będzie szansa na precyzyjne uderzenie z rzutu wolnego do bramki Adriana.

61
    Na razie podwójna zmiana w drużynie z Liverpoolu. Lallana zastąpił Firmino, a....

61
    ... Smith – Moreno, który nie popisał się przed pierwszym golem dla West Ham United.
    Andy Carroll (WHU)

62
    Tuż po zmianach Liverpool FC wykonał rzut wolny, z którego była szansa na zdobycie gola kontaktowego. Lovren strzelił nie dość, że anemicznie, to jeszcze wprost w mur.

64
    Bardzo dobrą pracę wykonał na murawie Valencia. Witany równie owacyjnie Payet, którego dawno kibice nie widzieli w akcji.

65
    Trudno się zebrać gościom do odrabiania dwubramkowej straty. Zagrania Benteke wywołują salwy śmiechu na trybunach, a partnerzy też niekoniecznie pomagają. Nadal tylko jedno, celne uderzenie Liverpool FC.

67
    Ibe mierzył z dystansu, ale nadal to samo – brakuje precyzji i Adrian tylko odprowadza strzały wzrokiem poza boisko.
    Payet wrócił do Premier League!

69
    Powinno być pozamiatane w Londynie! Liverpool FC został uratowany przez Mignoleta. Po prostu piękne parady bramkarza, który najpierw zatrzymał uderzenie głową Carrolla, a następnie dobitkę Antonio.

70
    20 minut do końca spotkania. Z tej okazji prawdopodobnie liczba meczu. Liverpool FC oddał dotychczas 17 strzałów, z których jeden poleciał w światło bramki Adriana.

71
    Obiang miał szczęście, że doleciała do niego piłka dośrodkowana z narożnika boiska. Próbował przymierzyć z dystansu do bramki, ale szanse powodzenia były minimalne.

73
    W rozegraniu The Reds. Mądrze są ustawieniu rywale. Kasują ataki w średnim pressingu, dzięki czemu zawęzili formacje i Liverpool FC ma niewiele miejsca.

74
    Udało się gościom przyspieszyć swoją akcję. Po rozpaczliwym wślizgu był korner. Dośrodkowanie Coutinho było przeciągnięte i wylądowało w rękawicach Adriana.

75
    Gustowna czapka Bilicia. W Londynie mgliście, mokro, ale miejscowym kibicom i Chorwatowi humory powinny dopisywać.

78
    Mark Noble interweniował na linii bramkowej! Do asysty pomocnik dorzucił być może kluczową interwencję meczu. Po rzucie rożnym uderzał arcygroźnie Can.

79
    Cała seria rzutów rożnych bitych przez The Reds. Lallana zabrał się za egzekwowanie stałych fragmentów, a obrońcy West Ham United w końcu wyjaśnili całe zamieszanie.

82
    Ostatnia zmiana w zespole z Liverpoolu. Na boisku witany jest Allen, a pożegnano Sakho.

83
    Gospodarze przenieśli grę na połowę zespołu z miasta Beatlesów. Przez kilka minut piłka była niemal nieustannie na obrzeżach ich pola karnego.

85
    Przypomniał o sobie Carroll, ale sędzia nie pozwolił mu dokończyć swojej akcji. Robert Madley dopatrzył się faulu rosłego napastnika.

86
    Antonio otworzył wynik meczu. Na kilka minut przed końcem jest zmieniony przez Jenkinsona.
    Kolejne piękne ujęcie.

88
    Dobiega końca widowisko w Londynie. Liverpool jeszcze się stara, jeszcze kombinuje i próbuje atakować, ale czas ucieka nieubłaganie. Druga połowa nie zostanie przedłużona tak mocno jak pierwsza.

90
    Tymczasem ładny kontratak West Ham United i nieomal doszło do powtórki wyniku z Anfield Road. Kouyate został zablokowany w ostatnim momencie!

90
    Doliczone 3 minuty do regulaminowego czasu. Kiedy sędzia techniczny obwieścił to światu, to piłkarze Liverpool FC przeżywali niecelne uderzenie głową Allena po wrzutce z prawej strony.

90+2
    Collins wyszedł w powietrze i wybił daleko od pola karnego dośrodkowanie ostatniej szansy Ibe'a. Na tym zakończą się chyba ataki The Reds.

Tak wyglądał dziś Juergen Klopp!

West Ham United pokonał Liverpool FC dzięki dwóm bramkom po strzałach głową i przeskakuje przeciwnika w tabeli Premier League. Radość w Londynie, ponieważ miejscowi zagrali niezłe zawody i byli o niebo skuteczniejsi od The Reds. Zabójcze okazały się szybkie akcje oskrzydlające. Widać, że schematy przygotowane przez Bilicia zafunkcjonowały, natomiast pomysły Kloppa na sobotnie spotkanie nie wypaliły. Niemiec miał niewyraźną minę po widowisku. Trudno się dziwić jego podopieczni grają bardzo nierówno. Warto odnotować gola Carrolla w 150. występie w Premier League, a także dobre występy Valencii oraz Noble'a. Plusik oczywiście również przy defensorach West Ham United, choć mniejszy, ponieważ to głównie goście strzelali gdzie popadnie tylko nie w bramkę Adriana.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (15:47:05)

Gole: 10. Antonio, 55. Carroll

Kartki:   18. Lanzini (WHU) – 24. Leiva (LIV)

West Ham United: Adrián – Tomkins, Collins, Ogbonna, Cresswell – Lanzini (39. Obiang), Noble (C), Kouyaté, Antonio (86. Jenkinson) – E. Valencia (64. Payet), Carroll.
    Zmiany: Randolph – Jenkinson, Obiang, Song, Payet, Zárate, Jelavić.

Liverpool F.C.: Mignolet – Clyne, Lovren, M. Sakho (82. Allen), Moreno (61. Smith) – Can, Leiva (C) – Ibe, Coutinho, Firmino (61. Lallana) – Benteke.
    Zmiany: Bogdán – K. Touré, Lallana, Allen, Smith, Brannagan, Randall.

Sędziowie: Robert Madley