Rzeszów – Ruda Śląska 2:2 (11:12 po rz. karnych) | Uniw. Zielona Góra – Głogów 3:5 (koniec) | Szt. Szczecin – Red Devils 4:10 (koniec)
Tychy – Piast 3:2 (po dogrywce) | Gniezno – Bydgoszcz 2:4 (koniec)
koniec po dogrywce
GKS Futsal Tychy
3:2 (1:1)
Piast Gliwice
Niedziela 10.01.2016, 18:30 • Hala Sportowa, Tychy. • Halowy Puchar Polski • 1/16 finału

Dziękujemy już Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne futsalowe emocje do relacji Lajfy.com! (20:15:19)

Co to był za mecz! Byliśmy świadkami niesamowitych emocji i ostatecznie GKS Tychy wygrywa 3:2 z Nbit Gliwice. Bramki dla gospodarzy zdobywali dzisiaj Myszor, Szachnitowski oraz Sitko. Gole dla gości trafiali z kolei Wojtas oraz Cygnarowski. Jest to niemała niespodzianka, ale nie można powiedzieć sensacja. Tyszanie mają wysokie aspiracje w obecnym sezonie i być może już za rok zobaczymy ich w najwyższej klasie rozgrywkowej.

49:40
    Pomylił się teraz Kacper Dudzik! Przejął piłkę na ósmym metrze i nie dograł w porę do idealnie ustawionego Szachnitowskiego!

49:03
    W ostatniej minucie goście z Gliwic wycofują bramkarza i wprowadzają dodatkowego zawodnika do pola gry.

48:53
    Gol dla GKS-u!
    Ależ kapitalna akcja BARTŁOMIEJA SITKO!!! Przejął on piłkę na wysokości środkowej linii boiska, pognał w kierunku bramki rywali i pewnym strzałem pokonał bramkarza!!!

48:30
    Warto podkreślić, że w całej dogrywce nie mieliśmy jeszcze żadnego przewinienia! Ależ teraz Modrzik kapitalną paradą wybronił uderzenie z bliska Tomasza Czecha!

48:00
    Już tylko dwie minuty pozostały do zakończenia tego pojedynku. Jeśli nie padnie bramka, będziemy świadkami rzutów karnych.

47:38
    Przemysław Dewucki odebrał Dudzikowi bardzo wysoko piłkę, ale później mocno przymierzył jedynie w boczną siatkę.

47:00
    Kochanowski świetnym podaniem znalazł teraz Kubice, jednak ten nie zdecydował się na strzał z powietrza i zmarnował całą okazję.

46:50
    GKS Tychy cofnięty na własnej połowie. Minimalnie spóźnił się teraz Włodarek do bardzo dobrego dogrania na drugi metr.

46:15
    Nbit Gliwice stara się rozstrzygnąć wszystko w tej fazie meczu! Fatalnie jednak chybił z najbliższej odległości idealnie ustawiony Wojtas!

45:55
    Bardzo wysoko podeszli teraz tyszanie i opłaciło się! Wszystko kończy strzałem w boczną siatkę Bartłomiej Sitko!

45:12
    Pięknym podaniem Sitko znalazł na wolnym polu Kołodziejczyka, ale ten nie zdołał z trudnej pozycji oddać strzału.

46
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

Po pierwszej połowie dogrywki nadal utrzymuje się wynik 2:2. Za moment czekają nas dalsze emocje związane z tą rywalizacją!

45
    Pierwsza dogrywka skończona.

44:56
    Ależ huknął teraz Włodarek z dystansu! Piłka o włos mija bramkę miejscowego zespołu!

44:38
    Ładnie to sobie wykombinował teraz Musiał, jednak po zwodzie nie zdołał on celnie uderzyć w bramkę rywali.

44:05
    Zbliżamy się coraz bardziej do zakończenia pierwszej połowy dogrywki. Nadal nie mamy rozstrzygającej bramki.

43:15
    Uspokoił teraz rozsądnie grę Piotr Myszor, ale jego partnerzy nie zdołali przez dłuższy czas utrzymać się przy piłce.

43:00
    Do końca tej połowy dogrywki zostały jeszcze dwie minuty. Intuicyjnie teraz wybronił niesygnalizowane uderzenie rywala golkiper gospodarzy!

42:20
    Wyższy pressing stosują teraz tyszanie i przynosi to zamierzony efekt. Ostatecznie nie zdołał dobiec do piłki Szachnitowski.

41:40
    Piłka nie chce wpaść do tyskiej bramki! Tym razem Modrzik zatrzymał mocny strzał Cygnarowskiego z prawego skrzydła i zapobiegł później dobitce!

41:15
    Zbigiew Mirga miał sporo miejsca na lewej stronie boiska i potężnie przymierzył! Udanie interweniuje jednak Modrzik!

40:36
    Pięknie zachował się teraz na skrzydle Dewucki! Dograł on idealnie do Łukasza Jagiełło na drugi metr, a kapitan gości fatalnie chybił!

40:15
    Przypomnijmy, że faule z poprzedniej części spotkania są również obowiązujące i teraz. Stan przewinień wynosi 4:3.

41
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

40
    Druga połowa skończona.

39:59
    Michał Słonina w końcówce otrzymuje jeszcze napomnienie.

39:30
    Ostatnie trzydzieści sekund tego pojedynku. Jeśli jednak wynik się nie zmieni, będziemy świadkami dogrywki.

39:05
    Jedną z ostatnich akcji w tym spotkaniu wyprowadzają miejscowi. Uderzenie sytuacyjne Myszora z dystansu minimalnie mija jednak słupek!

38:41
    W przypadku remisu będziemy świadkami dogrywki. Jest ona teraz bardzo prawdopodobna. Czas dla drużyny GKS Tychy.

38:05
    Sama końcówka tego spotkania. Oba zespoły nie mają już tyle sił co wcześniej, ale na boisku mamy naprawdę wspaniałą walkę.

37:19
    To mogła być świetna kontra tyszan, ale Szachnitowski nie zdołał w tempo odegrać piłki do wbiegającego Dudzika.

36:29
    Piękne uderzenie i mamy wyrównanie!!! PATRYK SZACHNITOWSKI zdecydował się na uderzenie z prawego skrzydła, a piłka wpadła w sam narożnik gliwickiej bramki!!!

36:15
    W końcówce stan przewinień wynosi 4:3. Gra wyraźnie się zaostrzyła i możliwe, że będziemy świadkami przedłużonych rzutów karnych.

36:01
    Sitko wypuścił w tempo Szachnitowskiego, a ten stanął oko w oko z bramkarzem! Finalnie mocne uderzenie zza pola karnego mija bramkę Hajduka!

35:11
    Fantastyczną indywidualną akcją na skrzydle popisał się teraz Wojtas, a jego potężne uderzenie jakimś cudem wybronił Modrzik!

35:00
    Ostatnie pięć minut spotkania. Jeśli wynik szybko nie ulegnie zmianie to z pewnością tyszanie zdecydują się wycofać bramkarza.

34:28
    Timeout dla gości.

34:00
    Wkraczamy powoli w decydującą fazę tego pojedynku. Coraz więcej do powiedzenia mają tyszanie i to oni starają się doprowadzić do wyrównania.

33:41
    Tym razem Pytel był faulowany tuż przed polem karnym gliwickiego zespołu. Stan przewinień wynosi aktualnie 4:2.

33:20
    Paweł Pytel przewinił przy linii bocznej boiska i za to zagranie otrzymuje napomnienie.

32:27
    Kubica miał teraz sporego pecha. Potężnie przymierzył z linii pola karnego, a piłka minimalnie mija poprzeczkę gliwickiej bramki.

32:15
    Cały wagon szczęścia mieli teraz zawodnicy tyskiego zespołu. Po dograniu Cygnarowskiego na trzeci metr z piłką minęło się dwóch gliwiczan.

32:01
    Szybką kontrę wyprowadzili piłkarze Nbit. Finalnie starał się ją kończyć uderzeniem Dewucki, ale wyraźnie się pomylił.

31:30
    Coraz więcej nieporozumień mamy w szeregach tyskiego zespołu. Tym razem nie dochodzi do piłki na skrzydle Kubica.

31:12
    Ładnie zachował się teraz kapitan zespołu gości Jagiełło. Widząc leżącego na parkiecie Pytla wybija piłkę na aut.

30:07
    Piłkę na własnej połowie stracił Samuel Jania, a później zablokowany został Cygnarowski! Później pięknie akcję chciał wykończyć Sitko, ale broni jego strzał Hajduk! Dobitka Szachnitowskiego mija bramkę!

30:00
    Uspokoili teraz swoje poczynania gracze z Gliwic. Starają się znowu jak najdłużej utrzymać przy piłce.

29:23
    Ładnie klepkę wymienili teraz tyszanie i ostatecznie po rajdzie Sitko mamy jego zablokowane uderzenie z linii pola karnego.

29:00
    Stan przewinień na chwilę obecną wynosi 2:1. Od autu na własnej połowie boiska piłkę do gry wprowadzać będą zawodnicy GKS-u Tychy.

28:05
    Gol dla Nbitu!
    Wykorzystał teraz nieporadność i zdezorganizowanie w drużynie rywali MICHAŁ CYGNAROWSKI i po samotnym rajdzie na skrzydle wpakował podcinką piłkę do siatki!!!

28:02
    Za protesty ukarany żółtym kartonikiem został Piotr Myszor.

28:01
    Strzał z półobrotu oddaje teraz Przemysław Dewucki, ale nie dał się w bramce zaskoczyć doświadczony golkiper Zbigniew Modrzik!

27:22
    Musiał pokazał się partnerom do gry na lewej stronie boiska, jednak otrzymał on zdecydowanie zbyt mocne podanie.

27:00
    Znowu cała czwórka w tyskiej drużynie została zmieniona. Nie zdołał teraz Myszor dobrym podaniem obsłużyć Słoniny.

26:36
    Kacper Dudzik ładnym zwodem ograł teraz Wojtasa, a starszy rywal go faulował. Przewinienia ostatecznie wynoszą teraz 1:1.

26:15
    Kolejny raz trzeba podkreślić dobrą grę obu drużyn i przede wszystkim czystą. Póki co w faulach mamy stan 1:0.

25:39
    Dewucki czaruje zwodami w kole środkowym boiska, ale nie udaje mu się minąć dobrze ustawionego w defensywie Dudzika.

25:09
    Szachnitowski pokazał się teraz partnerom do dalszego zagrania na wolnym polu, ale nie otrzymał celnie piłki.

24:28
    Powalczył teraz Sitko z kapitanem przyjezdnego zespołu i opłaciło się. Tyszanie wznowili od rzutu rożnego i o mały włos, a Bartłomiej Sitko skierowałby piłkę z woleja do siatki!

24:05
    Bez większego trudu wymieniają kolejne podania gliwiczanie na własnej połowie boiska. Ostatecznie niedokładnie zagrywał Włodarek.

23:20
    Fatalnie pomylił się teraz piłkarz Nbit Gliwice! Otrzymał idealne podanie na trzecim metrze i uderzył obok słupka!

23:02
    Ewidentny faul Kubicy na rywalu. Satora szybko się jednak pozbierał i jest gotowy do kontynuowania gry.

22:35
    Mało brakowało, a Michał Słonina odebrałby piłkę rywalowi w jego strefie obronnej. Z wyższym pressingiem podeszli tyszanie.

22:00
    Paweł Pytel nie zachował się teraz odpowiednio w ataku, a po wyprowadzeniu kontry i strzale Satory z ostrego kąta udanie interweniuje Modrzik.

21:30
    Nie są w stanie póki co gospodarze odebrać rywalom futbolówki. Ostatecznie piłka uciekła Dewuckiemu za linię końcową.

21:10
    Piłka niemal cały czas jest w grze od rozpoczęcia drugiej połowy spotkania. Tyszanie nie zdołali teraz wyprowadzić udanej kontry.

20:45
    Nieźle operował teraz piłką Przemysław Dewucki na lewej stronie boiska, ale nie stworzył przy tym zagrożenia pod bramką rywali.

20:15
    Gliwiczanie tym razem rozpoczęli spotkanie od środka. Niezły pomysł na rozegranie akcji miał Słonina, ale jego bomba z ostrego kąta mija światło bramki.

21

Jesteśmy świadkami naprawdę wyrównanego spotkania w tyskiej hali sportowej. Do przerwy miejscowy GKS remisuje 1:1 z wyżej notowanym zespołem Nbit Gliwice. Bramkę dla gospodarzy zdobył po indywidualnej akcji Piotr Myszor, natomiast do wyrównania doprowadził tuż przed końcem pierwszej odsłony Damian Wojtas potężnym uderzeniem z rzutu wolnego. Z pewnością nie zabraknie również emocji za kilkanaście minut w drugiej połowie!

20

19:59
    Co to była za końcówka pierwszej połowy meczu! Kamil Musiał zdecydował się na strzał z linii pola karnego, a piłka z hukiem trafiła w słupek!

19:35
    Tym razem to Szachnitowski na drugim skrzydle niepokoił rywali, ale po jego strzale z ostrego kąta interweniuje udanie Hajduk!

19:01
    Pojawił się na boisku Samuel Jania! Szarżował on teraz na prawym skrzydle i zakończył swoją akcję strzałem w słupek bramki Hajduka!

18:31
    Najpierw szybką kontrę wyprowadził GKS Tychy, ale zagranie Kubicy zostało zablokowane, a później w odpowiedzi niecelnie uderzał Jagiełło.

18:00
    Na dwie minuty przed końcem tej odsłony spotkania stan przewinień wynosi 3:3.

17:52
    Tomasz Czech fauluje na skrzydle uciekającego mu Kubicę i zasłużenie ogląda żółtą kartkę.

17:45
    Gliwiczanie nadal konstruują swoje ataki pozycyjne. Tyszanie z kolei skupieni są teraz wyraźnie na defensywie.

17:05
    Timeout dla gospodarzy.

16:51
    DAMIAN WOJTAS potężnym uderzeniem z rzutu wolnego pokonuje bezradnego Modrzika!!! Tym samym mamy wyrównanie i dalsze emocje w tym spotkaniu!!!

16:50
    Upływają kolejne sekundy tego pojedynku i coraz bardziej zbliżamy się do zakończenia pierwszej części spotkania. Słonina fauluje rywala tuż przed polem karnym!

16:05
    Dewucki był teraz blisko przejęcia piłki w środkowej strefie boiska, ale zabrakło mu sił na gonienie za futbolówką.

15:39
    Gliwiczanie przyspieszają teraz swoją grę. Starają się jeszcze przed przerwą doprowadzić do wyrównania.

15:00
    Kapitalnie Michał Słonina przejął piłkę na środkowej linii boiska i popędził sam na sam z bramkarzem! Ostatecznie jego techniczny strzał mija bramkę Hajduka!

14:32
    Michał Słonina dzisiaj pokazuje swoim ogromnym doświadczeniem klasę na boisku. Tym razem jednak Paweł Pytel nie wykorzystał jego dogrania.

13:17
    Bardzo dużo rotacji mamy w składzie podopiecznych Zająca. Trzeba przyznać jednak, że poziom w drużynie jest bardzo wyrównany.

13:00
    Siedem minut pozostało do zakończenia pierwszej połowy tego spotkania. Tyszanie prowadzą póki co 1:0 po bramce Piotra Myszora.

12:47
    Strzał zza pola karnego oddaje Jagiełło, a piłkę zablokował będący na wślizgu Szachnitowski. kapitan gości domagał się jeszcze odgwizdania ręki, ale bezskutecznie.

12:25
    Ładnie Sitko popracował w defensywie, ale chwilę później jego partner z drużyny stracił futbolówkę. Od autu wznowią goście.

11:55
    Fatalnie pomylił się teraz kapitan Nbit! Jagiełło starał się uderzać na wślizgu z najbliższej już odległości, ale chybił celu!

11:30
    Stan przewinień na chwilę obecną wynosi 1:1. Jesteśmy świadkami świetnego widowiska, bez praktycznie przewinień.

10:15
    Ładnie szarżował teraz Kochanowski, ale szybciej do piłki dobiegł zdecydowanie bliżej ustawiony Hajduk.

10:02
    Ładnie zachował się teraz Kamil Musiał, ale po zejściu do środka i strzale udanie interweniuje w bramce Zbigniew Modrzik.

9:39
    Pięknie piłkę na skrzydle otrzymał Cygnarowski, ale po jego dośrodkowaniu ratują się jeszcze zawodnicy GKS-u Tychy.

9:00
    Bardzo szybko upływa czas w tym spotkaniu. Obie ekipy skupione są na dobrym i umiejętnym rozgrywaniu ataków.

8:31
    Od bramki za moment grę wznowi Zbigniew Modrzik. Tyszanie przygotowują się do wyjścia z atakiem pozycyjnym.

8:07

7:24
    Na prowadzenie wychodzą zawodnicy miejscowego zespołu!!! Po indywidualnej szarży na strzał z linii pola karnego zdecydował się PIOTR MYSZOR i pokonał kompletnie bezradnego Hajduka!!!

6:50
    Dwójkową kontrę wyprowadzili tyszanie! Znowu idealnie w tempo dograł piłkę Michał Słonina, a ustawiony na siódmym metrze Pytel przegrał pojedynek z bramkarzem!

6:05
    Uciekła teraz Pawłowi Pytlowi piłka za linię boczną boiska. W odpowiedzi lepiej zachował się Cygnarowski, ale jego strzał przelatuje nad poprzeczką.

5:29
    Na raty, ale zdołał teraz udanie interweniował Daniel Hajduk w bramce, a później fantastycznie zatrzymał strzał z dystansu Dudzika!

5:00
    Mamy pierwszy faul w tym spotkaniu. Przekroczył przepisy zawodnik GKS-u Tychy, a po chwili niecelnie uderza Jagiełło.

4:15
    Dudzik odważnie próbował teraz zaskoczyć bramkarza rywali strzałem jeszcze z własnej połowy boiska, ale zdążył wrócić w porę Hajduk.

4:03
    Cudownie z piłką na skrzydle obrócił się Satora, a jego strzał z półobrotu kapitalnie na linii bramkowej zatrzymał Modrzik!

3:34
    GKS ładnie wymienia podanie w środkowej strefie boiska. Ostatecznie niedokładnie piłkę do przodu zagrywał Sitko.

3:02
    Kapitalną kontrę wyprowadzili gospodarze! Słonina po szarży na skrzydle dograł do Kubicy, a ten pomylił się na ósmym metrze!

2:42
    Cygnarowski naprawdę ładnym balansem ciała zwiódł teraz Kubicę, a jego potężne uderzenie z dystansu wybronił Modrzik!

2:15
    Słonina ładnie uruchomił na skrzydle Kubice, a ten nabija umiejętnie rywala. W efekcie tyszanie wznowią od autu.

1:39
    Dłużej w posiadaniu futbolówki utrzymują się przyjezdni w początkowych fragmentach tej rywalizacji. Nie doszedł teraz do podania Dewucki.

1:03
    Od autu na połowie rywali wznowił grę Nbit. Uderzenie Mirgi z dystansu zostało udanie zablokowane.

0:48
    Również goście szybko stworzyli zagrożenie pod bramką rywali, ale niedokładnie przymierzył Cygnarowski.

0:15
    GKS Tychy rozpoczął spotkanie od środka i szybko przeszedł do ataku! Potężny strzał Kubicy ze skrzydła wybronił Hajduk, a dobitka Pytla była niecelna!

1

Zachęcamy do odwiedzania portalu TyskiFlesz.pl!

Na tą niezwykle ciekawie zapowiadającą się rywalizację zapraszamy Państwa niezwykle serdecznie już w najbliższą niedzielę o godzinie 18:30 do relacji Lajfy.com!

Nbit Gliwice:

Chyba mało kto się spodziewał, że gliwiczanie jako beniaminek będą po rundzie jesiennej na wysokim, czwartym miejscu w tabeli Futsal Ekstraklasy. Wzmocnienia, jakie przed sezonem poczyniono, naprawdę zdają egzamin. Pierwsze skrzypce rozgrywa Przemysław Dewucki, który z dziesięcioma golami ligowymi zajmuje miejsce w ścisłej czołówce strzelców. Sam Nbit z kolei traci do lidera ze Zduńskiej Woli tylko cztery punkty. Jako przedstawiciel najwyższej klasy rozgrywkowej team nie musiał rywalizować w pierwszej rundzie PP.
    Przypomnijmy, że Futsal będzie można oglądać od tego sezonu również na nowym kanale:

GKS Tychy:

Z pewnością zespół ten wzmocnił się przed rozpoczęciem rozgrywek I Ligi grupy Południowej. Do drużyny dołączył doświadczony Michał Słonina, Patryk Szachnitowski oraz Krystian Brzenk. Warto w tym miejscu odnotować, że golkiper w przerwie zimowej zmienił barwy klubowe i wzmocnił Gwiazdę Ruda Śląska. Poza tym powiew młodości na czele z Kacprem Dudzikiem sprawia, że po rundzie jesiennej ekipa zajmuje drugie miejsce w tabeli. Na chwilę obecną do lidera tracą tyszanie tylko dwa oczka. Przypomnijmy, że pierwsze miejsce zajmuje dość niespodziewanie Heiro Rzeszów. Najskuteczniejszym zawodnikiem w lidze jest, co z pewnością nie jest zaskoczeniem, Piotr Myszor. Ten doświadczony piłkarz ma już na swoim koncie osiem trafień. Warto zaznaczyć, że GKS miał wolny los w pierwszej rundzie Pucharu Polski.
    A tak prezentuje się tabela Ekstraklasy Futsalu po rundzie jesiennej:

Już w najbliższą niedzielę dojdzie do bardzo ciekawego pojedynku w ramach 1/16 finału Pucharu Polski. GKS Tychy na własnym obiekcie zmierzy się z wyżej notowaną śląską ekipą Nbit Gliwice. Tyszanie w obecnym sezonie walczą o awans do Ekstraklasy Futsalu po dwóch latach przerwy. Gliwiczanie z kolei są beniaminkiem najwyższej klasy rozgrywkowej, ale radzą tam sobie całkiem przyzwoicie. Trzeba przyznać, że niedzielna potyczka zapowiada się niezwykle interesująco!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.