Resovia – Dafi Społem 3:1 (koniec) | Jastrzębski – Czarni 3:0 (koniec) | BKS Visła – Projekt 3:1 (koniec)
ZAKSA – Cuprum 3:0 (koniec) | MKS – Trefl 0:3 (koniec) | Skra – Indykpol 1:3 (koniec)

0:0
    To było dziwne spotkanie. W dwóch pierwszych partiach pewnie triumfowała Asseco Resovia, a w trzecim secie nieoczekiwanie lepsi okazali się kielczanie! Ostatnia partia dostarczyła również sporo emocji, końcówkę lepiej rozegrali podopieczni Andrzeja Kowala i wygrywają 3:1!

To już wszystko na dzisiaj! Za relację dziękuje Państwu Tomasz Krucan, do usłyszenia! (20:04:23)
    0:0 Trzy oczka zostają w Rzeszowie!

0:0
    MVP spotkania został wybrany Dmytro Paszycki!

25:21
    Czwarty set skończony.

25:21
    Dmytro Paszycki trafił zagrywką Adriana Buchowskiego! Resovia triumfuje 3:1!

24:21
    A jednak! Było po bloku! Piłka meczowa dla Asseco Resovii!

23:22
    Ależ historia! Dmytro Paszycki atakuje ze środka w aut! Sędzia zgłasza challenge!

23:21
    Kapitalnie teraz Sławomir Jungiewicz, który przedziera się przez potrójny blok rzeszowian! Czas dla Andrzeja Kowala.

23:20
    Podwójny blok! Zatrzymany na lewym skrzydle Igor Vitiuk! Przerwa dla Dariusza Daszkiewicza.

22:20
    Kiwka na prawym skrzydle Juliena Lyneela. Piłka po bloku wychodzi na aut!

21:20
    Skutecznym atakiem popisuj się teraz przyjezdni. W miejsce Buchowskiego na zagrywkę wchodzi Maćkowiak.

21:19
    W aut ze środka atakuje Andreas Takvam! Wydawało się, że to był dobry atak! Przerwa dla Dariusza Daszkiewicza!

20:19
    Dotykają siatki kielczanie, którzy byli bardzo blisko obrony piłki!

19:19
    Z prawej flanki po skosie skutecznie Sławomir Jungiewicz!

19:18
    Pewny atak z lewego skrzydła Juliena Lyneela!

18:18
    Blok-aut! Atakował z prawego skrzydła Sławomir Jungiewicz!

18:17
    Było boisko, punkt dla Resovii.

18:17
    Po zagrywce Thomasa Jaeschke przechodząca piłka! Kończy ją Dawid Dryja! Sprawdza Dariusz Daszkiewicz!

17:17
    Zagrywka Igora Vitiuka w aut.

16:17
    Adrian Buchowski świetnie zauważył dziurę w bloku rzeszowian i posłał dokładnie w to miejsce piłkę! Czas dla Andrzeja Kowala!

16:16
    Igor Vitiuk! Przyjmujący Effectora obija na lewym skrzydle blok rzeszowian!

16:15
    Wyraźnie w aut zagrywał teraz Sławomir Jungiewicz. Druga przerwa techniczna w tym secie.

15:15
    Udanym atakiem z lewego skrzydła odpowiada Igor Vitiuk!

15:14
    Bardzo pewny atak z prawego skrzydła Bartosza Kurka!

14:14
    W aut serwuje Julien Lyneel.

14:13
    Na pojedynczym bloku Andreasa Takvama zatrzymuje Dmytro Paszycki!

13:13
    Ależ w obronie goście! W końcu kończy jednak Paszycki!

12:13
    Autowa zagrywka Fabiana Drzyzgi.

12:12
    Dotknięcie siatki po stronie Effectora. Ataku nie skończył Julien Lyneel.

11:12
    Z prawego skrzydła po skosie w aut atakuje Dominik Witczak. Podwójna zmiana w Resovii. Na boisku Fabian Drzyzga i Bartosz Kurek!

11:11
    Ponownie z lewego skrzydła Adrian Buchowski. Tym razem po bloku rywali!

11:10
    Autowa zagrywka Mateusza Bieńka.

10:10
    Adrian Buchowski z lewego skrzydła po skosie!

10:9
    Świetnie z lewego skrzydła po prostej atakuje Dominik Witczak!

9:9
    Ależ czapa! Mateusz Bieniek na pojedynczym bloku świetnie zatrzymuje Lyneela!

9:8
    Nie było bloku. Piłka dla Effectora!

9:8
    Ponownie piłka na kontrze do Witczaka, ale przyjmujący Resovii atakuje w aut. Sprawdza, czy nie było bloku Andrzej Kowal!

9:7
    Po bloku rywali z prawego skrzydła atakuje Dominik Witczak!

8:7
    Skutecznie Dawid Dryja ze środka! Pierwsza przerwa techniczna w czwartym secie!

7:7
    Kontrę po ataku z drugiej linii kończy Adrian Buchowski!

7:6
    Udana kiwka ze środka Mateusz Bieńka!

7:5
    Wrzucony w siatkę Thomas Jaeschke, ale radzi sobie głównie dzięki niefrasobliwości rywali!

6:5
    Tym razem Andreas Takvam serwuje już w aut.

5:5
    Ponownie złe przyjęcie Aleka Achrema! W jego miejsce wchodzi Lyneel!

5:4
    Zagrywkę Andreasa Takvama źle przyjmują rzeszowianie!

5:3
    Piłka w górze na siatce. Pewnie atakuje Andreas Takvam.

5:2
    Bardzo dobra zagrywka Aleka Achrema! Rywale przyjmują na drugą stronę w aut!

4:2
    Z drugiej akcji skutecznie atakuje Thomas Jaeschke.

3:2
    Powtórzenie akcji, bez punktu.

4:2
    Przejście linii przy serwisie przez Adriana Buchowskiego. Sprawdza Dariusz Daszkiewicz.

3:2
    Tym razem Dominik Witczak serwuje w siatkę.

3:1
    Po zagrywce Witczaka przechodząca piłka! Wykorzystuje ją Dmytro Paszycki. W miejsce Stolca wchodzi Vitiuk.

2:1
    Bardzo dobrą okazję na kontrze miał teraz Sławomir Stolc! Zaatakował jednak w aut!

1:1
    Popsuta zagrywka przez Dawida Dryję.

1:0
    Decyzja podtrzymana. Piłka dla Resovii.

1:0
    Bardzo długa akcja. Ostatecznie kończy się atakiem z lewego skrzydła po bloku Alek Achrem! Dotknięcie siatki sprawdza Dariusz Daszkiewicz!

0:0
    Czwarty set rozpoczęty.

0:0
    Nie tak wyobrażali sobie tego seta kibice Resovii! Rzeszowianie w końcówce partii mieli przewagę 23:21, którą jednak fatalnie zaprzepaścili! Gramy dalej!

23:25
    Trzeci set skończony.

23:25
    Po zagrywce Jędrzeja Maćkowiaka fatalnie w przyjęciu Alek Achrem! Koszmar rzeszowian wraca?!

23:24
    Przechodząca piłka po zagrywce Jędrzeja Maćkowiaka! Wykorzystuje tą okoliczność Sławomir Jungiewicz! Przerwa dla Andrzeja Kowala!

23:23
    Nie skończył Witczak za pierwszym razem! Druga próba w aut, w nasze stanowisko!

23:22
    Autowa zagrywka Dominika Witczaka.

23:21
    Cudem bronią się rzeszowianie! Potem kontrę wykorzystuje Thomas Jaeschke!

22:21
    Nie było dotknięcia siatki. Piłka dla Asseco Resovii.

22:21
    Zagrywka po taśmie Witczaka. Potem ten sam zawodnik na kontrze i nie poradzili sobie w obronie rywale! Sprawdza trener Daszkiewicz!

21:21
    Tym razem kapitan Resovii już skutecznie!

20:21
    Zablokowany na lewym skrzydle Alek Achrem! Gorąco w hali Podpromie!

20:20
    Z prawego skrzydła po prostej skutecznie atakuje Sławomir Jungiewicz!

20:19
    Tym razem środkowy reprezentacji Polski nie trafił już w boisko.

19:19
    As serwisowy! Jego autorem Mateusz Bieniek!

19:18
    Pewny atak ze środka Mateusza Bieńka!

19:17
    Asem serwisowym popisuje się Thomas Jaeschke! Przerwa dla Dariusza Daszkiewicza!

18:17
    Błąd podwójnego odbicia piłki przez Michała Kędzierskiego! Punkt dla Asseco Resovii.

17:17
    Z pojedynczym blokiem rywali pewnie poradził sobie Thomas Jaeschke!

16:17
    Nie było bloku! Punkt dla Effectora. Czas dla Andrzeja Kowala!

16:17
    Z prawego skrzydła Thomas Jaeschke atakuje w aut! Sprawdza, czy nie było bloku Andrzej Kowal!

16:16
    Igor Vitiuk trafia zagrywką Krzysztofa Ignaczaka! Punkt dla Effectora!

16:15
    Świetnie teraz Sławomir Jungiewicz. Kiwka nad potrójnym blokiem!

16:14
    Dominik Witczak skutecznie po przekątnej! Druga przerwa techniczna w trzecim secie!

15:14
    Rozegranie na drugą linię do Adriana Buchowskiego, który atakuje równie mocno, jak i skutecznie!

15:13
    Bardzo inteligentna kiwka z lewej flanki Thomasa Jaeschke!

14:13
    Teraz kapitan Resovii na zagrywce. Piłka została posłana w aut.

14:12
    Z lewego skrzydła po skosie Alek Achrem! Piłka wpada w samą linię!

13:12
    Nie skończył atak Dmytro Paszycki. Po kontrze skutecznie atakuje Adrian Buchowski!

13:11
    Punktują goście po skutecznym atak z lewego skrzydła.

13:10
    Mieli okazję na kontrę przyjezdni, ale bardzo niedokładnie wystawiał Michał Kędzierski.

12:10
    Skuteczny atak z prawego skrzydła po prostej Sławomira Jungiewicza.

12:9
    Zagrywka po taśmie Dawida Dryji. Piłka wpada w boisko! Czas dla Dariusza Daszkiewicza.

11:9
    Potrójny blok miał przed sobą Alek Achrem! Mocny atak po rękach rywali!

10:9
    Nie zdołali obronić piłki po ataku Dominika Witczaka z prawego skrzydła przyjezdni.

9:9
    Tymczasem w aut serwuje Thomas Jaeschke.

9:8
    Dotknięcie siatki po stronie kielczan. Punkt dla Asseco Resovii.

8:8
    Igor Vitiuk! As serwisowy zawodnika Effectora! Sprawdza, czy na pewno było boisko Andrzej Kowal!

8:7
    Adrian Buchowski z drugiej linii! Skuteczny atak.

8:6
    Pierwszego ataku nie skończył Jaeschke, ale druga próba już skuteczna! Pierwsza przerwa techniczna!

7:6
    Punktowy atak ze środka Mateusza Bieńka!

7:5
    Nie trafił dobrze w piłkę przy ataku z prawego skrzydła Sławomir Jungiewicz i posłał ją w aut.

6:5
    Thomas Jaeschke atakuje z lewego skrzydła po bloku rywali!

5:5
    Andreas Takvam popisał się skutecznym atakiem ze środka!

5:4
    Udany serwis Aleka Achrema! Nie poradzili sobie w przyjęciu kielczanie!

4:4
    Tym razem Jungiewicz już nieskutecznie. Plas atakującego gości w siatkę.

3:4
    Sławomir Jungiewicz! Atakujący Effectora przedziera się przez potrójny blok rywali!

3:3
    Tym razem kiwa Alek Achrem. Piłka po rękach rywali spada w aut.

2:3
    Delikatnie, ale skutecznie ręce rzeszowian na lewym skrzydle obija Adrian Buchowski!

2:2
    Na skończył na prawym skrzydle Jungiewicz. Z lewej flanki na kontrze po bloku Dominik Witczak!

1:2
    Tym razem kapitan Resovii już nie dał plamy. Pewny atak.

0:2
    Ależ teraz przestrzelił Alek Achrem! Piłka przeleciała obok naszego stanowiska!

0:1
    Z prawego skrzydła w samą linię boczną trafia Sławomir Jungiewicz.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

0:0
    Kolejny set bez większych emocji. Znów pewnie wygrywa Asseco Resovia.

25:18
    Drugi set skończony.

25:18
    Zagrywka w siatkę Mateusza Bieńka. Drugi set dla Resovii.

24:18
    Nie trafił w piłkę na lewym skrzydle Alek Achrem. Piłka za darmo dla Effectora.

24:17
    Przez blok rzeszowian na lewym skrzydle przedziera się Igor Vitiuk!

24:16
    Alek Achrem z lewego skrzydła po bloku rywali! Piłka setowa dla Asseco Resovii!

23:16
    Udana akcja na lewym skrzydle Sławomira Jungiewicza.

23:15
    Błąd podwójnego odbicia po stronie Effectora.

22:15
    Punkt dla rzeszowian!

21:15
    Ze środka Dawid Dryja! To była długa akcja!

20:15
    Punkt zdobywa Effector.

20:14
    Bardzo mocny atak Aleka Achrema! Kontra wykorzystana! Przerwa dla Effectora.

19:14
    Po taśmie serwuje Thomas Jaeschke! As serwisowy Amerykanina!

18:14
    Punkt dla rzeszowian.

17:14
    Z prawego skrzydła skutecznie Sławomir Jungiewicz.

17:13
    Rozegranie na środek do Dawida Dryji, który pewnie kończy atak.

16:13
    Zagrywka w siatkę Dmytro Paszyckiego.

16:12
    Przekroczył linię trzeciego metra przy ataku z drugiej linii Sławomir Jungiewicz. Druga przerwa techniczna.

15:12
    Skutecznie ze środka atakuje Andreas Takvam po bloku rywali!

15:11
    Piłka na drugą linię do Thomasa Jaeschke. Pewny atak amerykańskiego przyjmującego.

14:11
    Raz rzeszowianie się wyasekurowali po zablokowanym ataku Achrema, ale za drugim razem już nie dali rady.

14:10
    Za zagrywce Dominik Witczak. Piłka spada w aut.

14:9
    Dużo gry w tym fragmencie meczu środkiem. Teraz skutecznie atakuje Dmytro Paszycki.

13:9
    Udanym atakiem ze środka popisują się podopieczni Dariusza Daszkiewicza.

13:8
    Czapa! Pojedynczy blok Aleka Achrema na Adrianie Buchowskim! Przerwa dla Dariusz Daszkiewicza!

12:8
    Na kontrze atakuje Dmytro Paszycki! Piłka trafia w boisko!

11:8
    To był as serwisowy! Piłka była w boisku!

10:9
    W aut serwuje Dawid Dryja. Sprawdza Andrzej Kowal, czy było boisko!

10:8
    Zagrywka w taśmę Michała Kędzierskiego.

9:8
    Popsuta zagrywka przez Jaeschke. Piłka ląduje za boiskiem.

9:7
    Skutecznym atakiem ze środka odpowiada Resovia za sprawą Dawida Dryji.

8:7
    Po przerwie technicznej punktują przyjezdni ze środka.

8:6
    Decyzja podtrzymana. Pierwsza przerwa techniczna w drugim secie!

8:6
    Przeszkadzał teraz w rozegraniu Tichackowi Andreas Takvam. Sprawdza trener Effectora.

7:6
    Na pojedynczym bloku nie skończył Witczak. Potem skutecznie Adrian Buchowski!

7:5
    Michał Kędzierski! Skuteczna kiwka w wykonaniu rozgrywającego Effectora.

7:4
    W siatkę podczas bloku wpadają kielczanie. Punkt dla Asseco Resovii.

6:4
    Skutecznym atakiem ze środka popisuje się Andreas Takvam.

6:3
    Ponownie nie kończy Witczak. Poprawka w jego wykonaniu już jednak skuteczna.

5:3
    Zablokowany Dominik Witczak na prawym skrzydle! Dobrze dwaj zawodnicy Effectora.

5:2

5:1
    Zaryzykował Alek Achrem i opłaciło się. Piłka ociera się o palce blokujących rywali.

4:1
    Skutecznie Adrian Buchowski! Przyjmujący Effectora obija blok rzeszowian!

4:0
    Za pierwszym razem, kiedy miał przed sobą potrójny blok nie skończył Witczak. Druga próba już skuteczna.

3:0
    As serwisowy! Punktuje środkowy Resovii, Dawid Dryja!

2:0
    Ściana! Ależ teraz zza siatki wyłonił się Dmytro Paszycki! Udany blok!

1:0
    Drugiego seta udanym atakiem z prawego skrzydła zaczyna Dominik Witczak!

0:0
    Drugi set rozpoczęty.
    0:0

0:0
    Pierwszy set za nami. Była to partia bez historii. Pewnie triumfuje Asseco Resovia.

25:20
    Pierwszy set skończony.

25:20
    Tym razem kapitan Resovii atakuje po podwójnym bloku rywali. Set dla Mistrzów Polski.

24:20
    Piłka na lewe skrzydło do Aleka Achrema, który miał przed sobą potrójny blok! Został zatrzymany!

24:19
    Obroniona. Serwis Dominika Witczaka w aut.

24:18
    Po prostej, po rękach rywala atakuje Dominik Witczak. Piłka setowa dla Resovii.

23:18
    As serwisowy! Ustrzelony przez Adriana Buchowskiego został Krzysztof Ignaczak!

23:17
    Ofiarnie starał się ratować Alek Achrem, jednak kapitan Resovii wpada w siatkę.

23:16
    Błąd podwójnego odbicia Michała Kędzierskiego.

22:16
    Na prawym skrzydle Dominik Witczak pewnie mija podwójny blok rywali!

21:16
    Udana akcja kielczan na prawym skrzydle.

21:15
    Lekko, ale precyzyjnie atakuje ze środka Dawid Dryja.

20:15
    Zagrywka w siatkę Lukasa Tichacka.

20:14
    Klasa zawodnika. Jaeschke miał przed sobą potrójny blok, zaatakował po palcach rywali.

19:14
    Pojedynczy blok! Kapitalnie zagrał teraz Adrian Buchowski!

19:13
    Z lewego skrzydła Mateusz Bieniek atakuje po bloku rywali.

19:12
    Nie ma wątpliwości, piłka dla Resovii.

19:12
    Po zagrywce Paszyckiego przechodząca piłka. Ręce przekładają goście i punkt dla Resovii. Sprawdza Dariusz Daszkiewicz.

18:12
    Z lewego skrzydła po bloku rywali atakuje Thomas Jaeschke.

17:12
    Dobrze w obronie rzeszowianie. Kontrę miał Dominik Witczak, ale trafia zaledwie w siatkę. Mateusz Bieniek wchodzi na boisko za Sławomira Jungiewicza!

17:11
    Zafunkcjonował blok Resovii! Na podwójnym zatrzymany na lewym skrzydle Sławomir Stolc.

16:11
    Z prawego skrzydła po bloku rywali atakuje Dominik Witczak. Druga przerwa techniczna w pierwszym secie!

15:11
    Z podwójnym blokiem na prawym skrzydle pewnie poradził sobie Sławomir Jungiewicz.

15:10
    Dmytro Paszycki uderza ze środka. Starają się podbić piłkę rywale, ale robią to nieczysto.

14:10
    Piłka w górze na prawym skrzydle. Radzi sobie w tej sytuacji Sławomir Jungiewicz.

14:9
    Pewny atak amerykańskiego przyjmującego Resovii z drugiej linii.

13:9
    Ponownie groźnie serwował Jaeschke. Piłka nie trafia jednak w boisko.

13:8
    Po serwisie Jaeschke piłka wraca na stronę Resovii! Potem Amerykanin wykorzystuje kontrę. Przerwa dla Effectora, już druga.

12:8
    Daleko musiał się po piłkę wracać Michał Kędzierski i popełnił błąd podwójnego odbicia.

11:8
    W siatkę serwuje Andreas Takvam.

10:8
    Andreas Takvam skutecznie atakuje z szóstej strefy.

10:7
    Blokowany Jungiewicz. Dobra asekuracja gości. Atakuje potem Adrian Buchowski, ale po skosie nie trafia w plac gry!

9:7
    Czysta siatka. Żadnych problemów z wykorzystaniem tych okoliczności nie miał Dominik Witczak.

8:7
    Dobrze dysponowany jest do tej pory Sławomir Jungiewicz. Kolejny udany atak tego zawodnika z prawego skrzydła.

8:6
    Udanie potrójny blok rywali mija Dominik Witczak! Pierwsza przerwa techniczna.

7:6
    Ze środka atakował Dmytro Paszycki. Zawodnik Resovii nie trafia w boisko!

7:5
    Sławomir Jungiewicz! Atak z prawego skrzydła po bloku rzeszowian!

7:4
    Zagrywka w siatkę Jędrzeja Maćkowiaka.

6:4
    Z prawego skrzydła atakuje po bloku rywali Sławomir Jungiewicz.

6:3
    Chwilę trwała ta akcja! W końcu Dominik Witczak atakuje po potrójnym bloku rywali! Przerwa dla Effectora.

5:3
    Udanym blokiem popisuje się Dmytro Paszycki!

4:3
    Punkt dla Resovii.

3:3
    Mylą się również przyjezdni. Zagrywka w siatkę Adriana Staszewskiego.

2:3
    Nie kończą rzeszowianie. Po kontrze sprytnie atakuje Sławomir Jungiewicz!

2:2
    Ponownie zagrywkę psuje Resovia. Dawid Dryja serwuje w siatkę.

2:1
    Piłka na lewe skrzydło do Aleka Achrema. Kapitan Resovii obija blok i piłka trafia w antenkę.

1:1
    W siatkę serwuje Thomas Jeaschke.

1:0
    Potrójny blok miał przed sobą Adrian Buchowski i atakuje w środek siatki.

0:0
    0:0

0:0

Asseco Resovia: Kurek, Jaeschke, Tichacek, Dryja, Achrem, Lyneel, Paszycki, Drzyzga, Perłowski, Śliwka, Holmes, Witczak, libero: Wojtaszek, Ignaczak.

Effector Kielce: Jungiewicz, Komenda, Kędzierski, Orobko, Stolc, Szymański, Takvam, Vitiuk, Buchowski, Bieniek, Maćkowiak, libero: Sobczak, Biniek.

Sędziowie: Niemczura Waldemar – Król Piotr.

0:0
    Czy Resovia poradzi sobie z niżej notowanym rywalem? Przekonamy się o tym już w środę! Na relację live zapraszamy Państwa od godziny 18:00 jedynie na lajfy.com!
    0:0 A tych co nie mogą być na Podpromiu zapraszamy na relację live na lajfach!

0:0
    Zawodnikiem, który może przeszkodzić Resovii w odniesieniu zwycięstwa jest na pewno Mateusz Bieniek. Młody środkowy Effectora był jedną z głównym postaci reprezentacji Polski podczas turnieju eliminacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Berlinie. Został nawet wybrany do najlepszego składu tych rozgrywek.

0:0
    Inne miejsce, ale także inne cele ma Effector. Kielczanie plasują się na dziesiątej pozycji w PlusLidze oraz posiadają jedenaście punktów. Wydaje się, że dużym sukcesem dla ekipy ze Świętokrzyskiego byłoby miejsce w czołowej ósemce, którą w tej chwili zamyka Jastrzębski Węgiel. Strata wynosi pięć oczek.

0:0
    Oczywiście zdecydowanym faworytem tego spotkania jest Asseco Resovia. Rzeszowianie, jeżeli myślą jeszcze o znalezieniu się w finale PlusLigi nie mogą sobie pozwolić na straty punktów, a w szczególności ze zdecydowanie niżej notowanymi rywalami, jak Effector. Podopieczni Andrzeja Kowala plasują się obecnie na piątej pozycji w tabeli i mają na swoim koncie 21 punktów. Strata do prowadzącej ZAKSY wynosi aż osiem oczek.

0:0
    Emocje związane z turniejem eliminacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Rio jeszcze nie minęły, a wracają już rozgrywki PlusLigi! Asseco Resovia podejmować będzie Effector Kielce.

Tomek

Asseco Resovia Rzeszów: Kurek, Jaeschke, Tichacek, Dryja, Achrem, Lyneel, Paszycki, Drzyzga, Perłowski, Śliwka, Holmes, Witczak, libero: Wojtaszek, Ignaczak.
    Dafi Społem Kielce: Jungiewicz, Komenda, Kędzierski, Orobko, Stolc, Szymański, Takvam, Vitiuk, Buchowski, Bieniek, Maćkowiak, libero: Sobczak, Biniek.

Sędziowie: Niemczura Waldemar – Król Piotr