Clearex – Chorzów 12:8 (koniec)
Clearex Chorzów
12:8 (8:2)
Ruch Chorzów
Piątek 22.01.2016, 18:20 • Hala przy ulicy Dąbrowskiego, Chorzów • Mecze towarzyskie

Na ten moment to już wszystko. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Korzystając z okazji zachęcamy do częstszego odwiedzania naszego portalu. Do usłyszenia! (19:31:58)

Spotkanie zakończyło się okazałym triumfem Clearexu Chorzów, co nie jest jakąś wielką niespodzianką. Gole po stronie zwycięzców zdobywali Miozga, Zastawnik (2), Szewczyk (sam.), Omylak, Łuszczek, Wojtyna (2), Golly (2), Siadul oraz Salisz. Trafienia dla pokonanych zainkasowali Zieńczuk, Stępiński (2), Siedlik (2), Koj, a także Efir i Hanzel.

40:00

39:00
    Wojtyna uderzał z prawej flanki. Kompletnie nieudana próba. Piłka poszybowała dość daleko obok słupka.

38:15
    Niebawem usłyszymy dźwięk syreny kończącej ten pojedynek. Miejscowi jeszcze atakują, jednak niewiele z tego wynika.

37:15
    Gol dla Ruchu Chorzów!
    Strzelcem bramki ŁUKASZ HANZEL, który wykorzystał fenomenalne podanie od Marka Zieńczuka.

37:00
    Do zakończenia dzisiejszej rywalizacji pozostały zaledwie trzy minuty. Aktualnie w natarciu znajdują się "Niebiescy".

36:44
    Sporo szczęścia mieli teraz gospodarze. Pasierbek doskonale zastawił dostęp do pustej bramki!

36:00
    Ależ świetnie interweniował Lech! Wyśmienita obrona goalkeepera chorzowskiego Ruchu. Pasierbek zatrzymany!

35:30
    Gol dla Clearexu!
    Strzelcem bramki TOMASZ GOLLY. Ależ błyskawiczny cios wyprowadzili gospodarze. Rozpętała nam się prawdziwa wojna!

35:15
    Strzelcem bramki ŁUKASZ SIEDLIK. Momentalna odpowiedź drużyny z Ekstraklasy!

34:40
    KRZYSZTOF SALISZ znalazł się w sytuacji sam na sam z Lechem i bez większego problemu go przelobował. Jedenaste trafienie wędruje na konto miejscowych!

34:23
    Podgórski uderzał tuż obok słupka. Całkiem niezła próba, znów zrobiło się bardzo, ale to bardzo groźnie!

34:00
    Hejlman coraz częściej znajduje się w opałach. "Niebiescy" nabrali wiatru w żagle i pokazują co potrafią. Wyrównał nam się ten pojedynek.

33:13
    Strzelcem bramki MICHAŁ EFIR. Bardzo ładne trafienie. "Niebiescy" niwelują straty z pierwszej połowy!

32:13
    Szewczyk otrzymał niezłe podanie od Cichockiego, a następnie trafił w boczną siatkę. Następnie niecelnie uderzał Siadul.

32:00
    "Niebiescy" szybko przechwycili inicjatywę. Do zakończenia dzisiejszej rywalizacji pozostało osiem minut.

31:23
    Znów zagotowało się pod bramką drużyny z Futsal Ekstraklasy, ale ostatecznie zagrożenie zostało oddalone.

30:50
    Coraz lepiej prezentują się celowniki podopiecznych Waldemara Fornalika. Defensorzy Clearexu mają sporo pracy w defensywie.

30:40
    Kolejne świetne trafienie! Po raz kolejny na listę strzelców wpisał się MARIUSZ STĘPIŃSKI.

30:30
    Trzeba przyznać, że ta druga połowa jest zdecydowanie bardziej interesująca aniżeli pierwsza. Na parkiecie dzieje się naprawdę sporo.

29:51
    Ależ potężną bombę w okienko zaserwował teraz MICHAŁ KOJ! Wyśmienite trafienie!

29:34
    Potężne uderzenie Monety. Piłka poszybowała wysoko ponad bramką. Nic się nie zmienia, gracze Clearexu łatwo neutralizują zapędy rywali.

29:00
    Trzeba przyznać, że jesteśmy świadkami bardzo czystego spotkania. Do tej pory mieliśmy dwa, może trzy przewinienia.

28:11
    Wynik bez zmian. Minimalnie częściej w posiadaniu inicjatywy znajdują się gracze Clearexu. "Niebiescy" próbują zaatakować, lecz niewiele z tego wynika.

27:44
    Włodyka miał świetną szansę na odnotowanie gola, ale nie zdołał jej wykorzystać. Futsalówka poszybowała minimalnie obok słupka!

27:22
    Kiepska próba Włodyki. Piłka nie znalazła drogi do bramki. Na tablicy wyników wciąż wysokie prowadzenie Clearexu.

26:44
    Jeden z miejscowych próbował przelobować Putnockiego, jednak to się nie powiodło. Dobra interwencja bramkarza Ruchu.

25:44
    Zawodnicy w biało-czarnych strojach nie popełniają większych błędów w defensywie, zapędy rywali są błyskawicznie neutralizowane.

25:31
    Bardzo głośny doping fanów chorzowskiego Ruchu. Z trybun dobiegają śpiewy: "Niebiescy gol".

25:00
    Wydawało się, że "Niebiescy" zdobędą czwartą bramkę, jednak ostatecznie piłka trafiła jedynie w boczną siatkę.

24:30
    Strzelcem bramki BARTŁOMIEJ SIADUL. Istny pogrom w wykonaniu ekipy rywalizującej w Futsal Ekstraklasie!

22:40
    "Niebiescy" wymieniają się podaniami na własnej połowie, bardzo precyzyjne zagrania chorzowskiej drużyny piłkarskiej.

22:15
    Strzelcem bramki TOMASZ GOLLY. Błyskawiczna odpowiedź Clearexu! Goalkeeper Ruchu pewnie pokonany, dobre uderzenie po ziemi.

22:00
    W posiadaniu inicjatywy znaleźli się gracze w biało-czarnych strojach. Clearex próbuje uspokoić grę, futsaliści nie spieszą się z konstruowaniem kolejnego ataku.

21:32
    Strzelcem bramki ŁUKASZ SIEDLIK. Purolczak dwukrotnie zaprezentował wyśmienite parady, ale za trzecim razem został pokonany przez przeciwnika.

20:30
    Wyjściowe piątki obu ekip:

Clearex Chorzów: Purolczak – Omylak, Salisz, Gładczak, Golly.

Ruch Chorzów: Lech – Zieńczuk, Surma, Hanzel, Siedlik.

20:01

Czas na przerwę. Póki co zdecydowanie lepiej prezentują się zawodnicy Clearexu Chorzów. Na tablicy wyników mamy rezultat 8:2. Gole po stronie ekipy rywalizującej w Futsal Ekstraklasie zapisali Miozga, Zastawnik (2), Szewczyk (sam.), Omylak, Łuszczek, Wojtyna (2), spośród "Niebieskich" na listę strzelców wpisali się Zieńczuk oraz Stępiński.

20:00

19:30
    Strzelcem bramki DANIEL WOJTYNA. Kolejne trafienie tego zawodnika! Kompletnie pogubili się gracze chorzowskiego Ruchu.

19:15
    Strzelcem bramki DANIEL WOJTYNA. Świetna akcja miejscowej ekipy zakończyła się perfekcyjnym wykończeniem Wojtyny.

18:30
    Do zakończenia pierwszej połowy pozostały niespełna dwie minuty. Aktualnie w posiadaniu inicjatywy znajdują się piłkarze Ruchu.

18:15
    Sporo bramek, mało przerw. Takie mecze ogląda się z wielką przyjemnością. Emocji nie brakuje. Na razie zdecydowanie lepiej sprawują się gracze chorzowskiego Clearexu.

17:20
    Strzelcem bramki MARIUSZ STĘPIŃSKI, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywali, pakując futbolówkę do siatki.

16:34
    Iwański otrzymał świetne podanie od Stępińskiego, jednakże nie zdołał oddać celnego uderzenia. Ruch znów zepchnięty pod własną bramkę.

16:11
    Pewna robinsonada Skaby, który sparował uderzenie Miozgi. Nic dodać, nic ująć. "Niebiescy" próbują kontratakować.

15:33
    Strzelcem bramki SZYMON ŁUSZCZEK. Piękne uderzenie z dystansu. Bramkarz Ruchu znów musiał uznać wyższość rywala. Dominacja Clearexu!

14:30
    Salisz posłał piłkę wysoko ponad bramką rywali. Ależ płynne jest to spotkanie. Sporadycznie mamy jakieś przerwy.

13:40
    Tymczasem skuteczną interwencją popisał się Putnocky. Bardzo ładna postawa goalkeepera chorzowskiego Ruchu.

13:15
    Faule: 0-1.

12:30
    Strzelcem bramki MIKOŁAJ ZASTAWNIK. Piękne uderzenie techniczne. Goalkeeper Ruchu nie miał absolutnie nic do powiedzenia.

10:50
    Strzelcem bramki MAREK ZIEŃCZUK. Bardzo ładne trafienie doświadczonego pomocnika "Niebieskich"!

10:40
    Strzelcem bramki MATEUSZ OMYLAK. Gracz Clearexu popisał się wyśmienitym uderzeniem pod poprzeczkę. Nic dodać, nic ująć.

10:15
    Teraz mamy trochę walki w środku pola.

09:45
    Omylak zdecydował się na uderzenie z prawej flanki. Niezła próba. Jeszcze lepszą interwencję zaprezentował Lech. Zagrożenie zneutralizowane!

09:20
    "Niebiescy" próbowali kontratakować, ale nic z tego nie wynikło. W posiadaniu inicjatywy znaleźli się futsaliści.

08:32
    Samobójcze trafienie zalicza MICHAŁ SZEWCZYK.

07:45
    Strzelcem bramki MIKOŁAJ ZASTAWNIK, który popisał się dobrym strzałem z bliska. Lech nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Łatwo zdobyty gol.

07:30
    Niemal osiem minut rywalizacji za nami. W dalszym ciągu prowadzą futsaliści Clearexu.

06:55
    Skuteczna interwencja Purolczaka! Po chwili Clearex rozpoczął konstruowanie ataku pozycyjnego, nie ma pośpiechu.

06:21
    Nie jest to zbyt porywające widowisko. Trener Fornalik rotuje składem. "Niebiescy" grają coraz odważniej.

05:34
    Salisz uderzał wysoko ponad bramką rywali. Sporo niecelnych uderzeń. Zdecydowanie lepiej sprawują się gracze chorzowskiego Clearexu.

04:51
    Zrobiło się bardzo gorąco! Wydawało się, że piłka znajdzie drogę do bramki, ale tak się nie stało. Golly trafił w słupek!

04:33
    Omylak zdecydował się na oddanie strzału z dalszej odległości. Pewną interwencję odnotował Putnocky.

04:01
    Sporo dokładnych podań. Piłkarze Ruchu z wielkim spokojem wymieniają się podaniami, pressing Clearexu nie robi na nich zbyt wielkiego wrażenia.

03:33
    Ożywił się doping. Bardzo dobrze słyszalni są kibice chorzowskiego Ruchu, którzy wspierają swoich ulubieńców przy użyciu bębna.

02:40
    Fornalik momentalnie zareagował. Na bramce pojawił się Putnocky. Futsaliści Clearexu zaczęli grać troszeczkę pewniej.

02:15
    Strzelcem bramki MIROSŁAW MIOZGA, który odnotował świetne uderzenie z daleka. Skaba pokonany!

01:30
    Na razie Clearex prezentuje wysoki pressing na połowie przeciwnika. Brakuje celnych strzałów i groźniejszych akcji.

01:00
    Warto odnotować, że obydwaj bramkarze mają rękawice. Przed momentem skutecznie interweniował goalkeeper Clearexu.

00:45
    Tymczasem zaatakować próbowali piłkarze Ruchu, jednak to się nie powiodło. Grodzicki nie zdołał opanować futsalówki.

00:30
    Początek spotkania dość spokojny, na parkiecie nie dzieje się zbyt wiele. Częściej w posiadaniu inicjatywy znajdują się gracze w biało-czarnych odzianiach.

00:14
    Zaczęli! Clearex Chorzów zagra dziś w biało-czarnych strojach, natomiast zawodnicy Ruchu prezentować się będą w niebieskich kompletach.

00:01

Wyjściowa piątka Ruchu: Skaba – Grodzicki, Cichocki, Iwański, Stępiński.

Mamy jeszcze krótką rozgrzewkę, za kilka chwil początek dzisiejszej potyczki. Na trybunach nadkomplet widzów!

Zestawienie chorzowskiego Ruchu: Lech, Putnocky, Skaba – Grodzicki, Konczkowski, Szyndrowski, Koj, Lenartowski, Mazek, Hanzel, Cichocki, Szewczyk, Korczyński, Trojak, Efir, Iwański, Oleksy, Podgórski, Włodyka, Moneta, Siedlik, Surma, Zieńczuk, Setla, Stępiński.
    Migawka z prezentacji.

Czas na prezentację zawodników! Hala jest wypełniona po same brzegi. Bilety rozeszły się jak świeże bułeczki. Fenomenalna atmosfera. Emocji zabraknąć nie powinno!

Rzućmy okiem na skład Clearexu: Ulfik, Dworzecki, Purolczak, Hejlman – Gładczak, Miozga, Golly, Salisz, Seget, Omylak, Budniak, Wojtyna, Łuszczek, Pasierbek, Zastawnik, Siadul.
    Trwa część oficjalna.

Niebawem początek spotkania!

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji z meczu towarzyskiego z okazji dwudziestolecia istnienia chorzowskiego Clearexu. Naprzeciw futsalowej drużyny stanie piłkarski Ruch. Emocji zabraknąć nie powinno. Początek tego starcia zaplanowano na godzinę 18:00. Kilka chwil wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu ekip. Do usłyszenia!

Natomiast Ruch Chorzów to czternastokrotny mistrz naszego kraju. "Niebiescy" zajmują obecnie piąte miejsce w tabeli piłkarskiej Ekstraklasy. Dotychczas chorzowianie zapisali na swym koncie 31 "oczek". Na dorobek ten złożyło się dziewięć zwycięstw, cztery remisy oraz osiem porażek.

Clearex Chorzów plasuje się na dziesiątej lokacie w zestawieniu Futsal Ekstraklasy. Do tej pory zespół ten wywalczył dwanaście punktów, notując trzy zwycięstwa, trzy remisy oraz sześć porażek. W swym ostatnim spotkaniu chorzowianie otrzymali tęgie lanie od Gatty Active Zduńska Wola. Pojedynek ten zakończył się wynikiem 2:8.

Dzisiejszy pojedynek zostanie rozegrany według reguł obowiązujących w futsalu. Spotkanie potrwa zatem 2x20 minut, a czas będzie zatrzymywany. Obowiązywać będzie zasada o faulach akumulowanych, bezkarnie można popełnić pięć przewinień, szóste skutkuje przedłużonym rzutem karnym z odległości dziesięciu metrów od bramki. Zdecydowano się na wprowadzenie dwóch odstępstw. Zawodnicy będą strzelać na większe bramki (5×2 zamiast 3×2), będzie też można wymienić dowolną liczbę podań z bramkarzem.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia relacji ze starcia pomiędzy Clearexem Chorzów a piłkarskim Ruchem. Początek tejże konfrontacji zaplanowano na godzinę 18:00. Będzie to spotkanie z okazji dwudziestych urodzin Clearexu.

Mateusz

Gole: 3. Miozga, 8. Zastawnik, 9. Szewczyk (sam.), 11. Omylak, 13. Zastawnik, 16. Łuszczek, 20. Wojtyna, 20. Wojtyna, 23. Golly, 25. Siadul, 35. Salisz, 36. Golly – 11. Zieńczuk, 18. Stępiński, 22. Siedlik, 30. Koj, 31. Stępiński, 34. Efir, 36. Siedlik, 38. Hanzel

Clearex Chorzów: Ulfik, Dworzecki, Purolczak, Hejlman – Gładczak, Miozga, Golly, Salisz, Seget, Omylak, Budniak, Wojtyna, Łuszczek, Pasierbek, Zastawnik, Siadul.
    Ruch Chorzów: Lech, Putnocky, Skaba – Grodzicki, Konczkowski, Szyndrowski, Koj, Lenartowski, Mazek, Hanzel, Cichocki, Szewczyk, Korczyński, Trojak, Efir, Iwański, Oleksy, Podgórski, Włodyka, Moneta, Siedlik, Surma, Zieńczuk, Setla, Stępiński.

Sędziowie: Sebastian Stawicki – Tomasz Frąk