Bilbao – Eibar 5:2 (koniec) | Atletico – Sevilla 0:0 (koniec) | Deportivo – Valencia 1:1 (koniec)
Real Betis – Real Madryt 1:1 (koniec)
Deportivo La Coruña
1:1 (1:0)
Valencia CF
Niedziela 24.01.2016, 18:15 • Estadio Riazor, La Coruña • Hiszpańska LaLiga • Runda 21

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:15.

Najnowsza historia kontaktów obu klubów przemawia zdecydowanie na korzyść zespołu z Walencji. W obecnej dekadzie przegrał jedynie dwa spotkania z Deportivo La Coruna. Wygrał pięć, ale co warto zauważyć, bardzo wiele kończyło się remisem. Drużyny podzieliły się punktami właśnie w poprzednim starciu, do którego doszło na Mestalla 30 sierpnia.
    Valencia podróżowała samolotem!

Deportivo La Coruna to podobnie jak Valencia zakurzona legenda futbolu w Hiszpanii. Podobnie jak przyjezdni ma ostatnio problem z regularnym zwyciężaniem. Utrzymuje się jednak w tabeli Primera Division ponad swoim przeciwnikiem, na 8. miejscu. Kibiców z La Coruny może martwić, że biorąc pod uwagę tylko wyniki na własnym stadionie, Deportivo jest dopiero 15. siłą ligi.

W tabeli Primera Division Valencia CF plasuje się na mało krzepiącym – 11. miejscu z dorobkiem 24 punktów za pięć zwycięstw i dziewięć remisów. Kiepsko spisała się również w europejskich pucharach, choć dwumecz z AS Monaco w eliminacjach Ligi Mistrzów rodził nadzieję na udany powrót Valencii na salony.
    Deportivo zremisowało poprzednie spotkanie.

Bilanse Nietoperzy w ostatnich tygodniach ratują tylko mecze w Pucharze Króla. W Primera Division nie wygrały jeszcze w tym roku spotkania, a na głowę szkoleniowca Valencii spadają gromy. Poprzednie pojedynki na ligowym podwórku drużyna zremisowała z Las Palmas oraz Realem Vallecano. Zwyciężyła w Primera Division na początku listopada. Koszmar.

Zapraszamy na relację na żywo z przedostatniego, niedzielnego pojedynku w Primera Division. Valencia CF wybiera się na Estadio Riazor przerwać serię ligowych niepowodzeń. Pierwszy gwizdek Mario Melero Lopeza zaplanowano na godzinę 18:15.

Deportivo La Coruña: Lux – Juanfran, Arribas, Sidnei, F. Navarro – Bergantiños, Mosquera – Fajr, Alberto, Cani – Lucas.

Rezerwowi: Manu – J. Domínguez, Laure, Lopo, Luisinho, O. Riera, Jonathan Rodríguez.

Valencia CF: Ryan – Barragán, Mustafi, Abdennour, Gayá – Danilo, Zahibo – A. Gomes, Parejo, Mina – Negredo.

Rezerwowi: Doménech – Santos, Bakkali, de Paul, Rodrigo, Piatti, Vezo.

Sędzia: Mario Melero Lopez.

1

2
    Drużyny rozpoczęły rywalizację o punkty do tabeli Primera Division. Nieśmiały doping na trybunach, więc zadaniem zawodników jest rozgrzanie kibiców na Estadio Riazor.

3
    Luis Alberto ucieka sędziemu z zasięgu wzroku, ponieważ szybko zameldował się ostrym faulem. Piłkarze w pomarańczowy strojach – Valencii wznowili grę od rzutu wolnego.

4
    Zabawił się bramkarz Deportivo La Coruna – Lux, choć przeciwnik nadciągał z dużą prędkością. Pięknie oszukał go zwodem na zamach. Musiała wykazać się odpornością psychiczną.

6
    Valencia próbuje narzucić swoje warunki rywalizacji. Dani Parejo, a następnie Mina odbili się jednak od obrońców w biało-niebieskich pasiakach i nie zakończyli swoich akcji strzałami.

8
    Pierwszy korner dla piłkarzy Deportivo La Coruna. Nie było specjalnego zagrożenia po dośrodkowaniu z narożnika boiska. Ryan rozpoczął dalekim wykopem z własnego pola bramkowego.

10
    Bez ładnych, soczystych uderzeń na początku pojedynku w La Corunii. Drużyny bardziej próbują niż układają swoją grę w środku pola. Twardo bronią defensorzy i nie pozwalają na dużo.

11
    Powiedziane rychło w czas! Valencia miała doskonałą szansę, by otworzyć wynik spotkania. Konkretnie Negredo, który wyskoczył do podania z głębi pola, dobrze zabrał się z piłką i miał przed sobą tylko bramkarza. Ominął go swoim strzałem w sytuacji sam na sam, ale na nieszczęście gości ominął również bramkę!

13
    Próbują odpowiedzieć gospodarze, którzy dostali być może ostatnie ostrzeżenie od Valencii. Dośrodkowanie wyglądało groźnie, jednak poradził sobie z nim Ryan na linii.
    Tak wyglądała prezentacja!

15
    Santi Mina domagał się rzutu karnego, a może rożnego. Sędzia wysłuchał jedynie drugą prośbę i Nietoperze próbowały zdobyć gola po dośrodkowaniu z narożnika boiska. Bezskutecznie.

16
    Jeszcze jedno dośrodkowanie. Obrońcy Deportivo ściągnęli piłkę z głowy Negredo po niezłym zagraniu Parejo. Napastnik Valencii obszedł się smakiem w ostatnim momencie.

18
    Uderzenie Mosquery z dystansu bardziej do statystyk niż groźne dla Ryana. Bramkarzowi Valencii pozostało odprowadzić piłkę wzrokiem poza boisko.

20
    Luis Alberto rozprowadzał akcję dwójkową przed linią pola karnego Valencii. W ostatnim momencie wmieszali się obrońcy z Walencji. Chyba za dużo było w tym kombinacji. Na pewno tak stwierdził Mustafi.

21
    Coraz więcej dzieje się pod bramkami. I dobrze! Z korzyścią dla widowiska. Ryan dużo ryzykował, ale zdążył sprzątnąć piłkę sprzed nosa nadbiegającego Luisa Alberto. Warto docenić ciekawe podanie prostopadłe.
    Tymczasem w La Corunii.

23
    Skoro coraz więcej dzieje się pod bramkami, to warto zaapelować do aktorów widowiska o celne uderzenia. Dotychczas tego brakuje na Estadio Riazor.

25
    Ciekawa kombinacja piłkarzy Gary'ego Neville'a. Parejo miał przed sobą już tylko bramkarza, jednak problem w tym, że nie bardzo było miejsce na strzał i Lux spokojnie poradził sobie.

27
    Gol dla Deportivo!
    Strzelcem bramki LUCAS.

Perfekcyjne podanie w uliczkę od Luisa Alberto. Lucas nie zmarnował takiego ciasteczka i w sytuacji sam na sam najpierw ominął Ryana, a po chwili dziobnął piłkę do pustej bramki. Deportivo La Coruna fetuje prowadzenie i gospodarze powinni nabrać teraz wiatru w żagle!
    27. LUCAS - 1:0

29
    Wydawało się, że Deportivo stawia na ataki skrzydłami, ale w końcu ruszyli również środkiem pola, a stoperzy Valencii pozwolili Lucasowi na zdobycie gola. Robi się ciekawie.

31
    Rządzi i dzieli Luis Alberto. To reżyser i główny napędowy ataków Deportivo La Coruna. Nakazuje partnerom następne szarże tak, by poszli za ciosem i podwoili przewagę.

34
    W końcu odpowiedź Valencii po zmianie wyniku. Lux musiał poszybować wysoko w przestworzach, żeby wypiąstkować dośrodkowanie Gomesa. Udało się.

36
    Faul w środku pola i sędzia Mario Malero Lopez użył gwizdka. Ustawiają się w obronie gospodarze, ponieważ Valencia wznawia grę od rzutu wolnego.

37
    Po jednym celnym strzale z obu stron. W niecelnych przewaga Deportivo La Coruna, które na dodatek jest częściej w posiadaniu piłki.

38
    Andre Gomes wpadł w pułapkę offsidową i pokazuje partnerowi – podanie było za późno. Niezależnie od tego, kto zawinił, następna akcja Deportivo La Coruna spłonęła na panewce.

40
    Drugi faul Deportivo La Coruna. Pierwszy popełnili na samym początku spotkania, a następny przed momentem. Poza tym nie dawali arbitrowi podstaw do przerwania meczu.

42
    Powoli dobiega końca pierwsza połowa. Daleka od dramatycznej i daleka od rewelacyjnej. Czuć jednak w powietrzu, że jeszcze będzie dziś bardzo interesująco na stadionie.
    Tak kibicują Deportivo!

44
    Zdecydowanie za głębokie dośrodkowanie Luisa Alberto. A tak chwaliliśmy tego zawodnika. Być może już zmęczył się swoimi świetnymi zagraniami.

45

Deportivo La Coruna bliżej zwycięstwa po 45 minutach. Niezła postawa gospodarzy, którzy po pierwsze i najważniejsze twardo bronią. Po drugie atakowali głównie skrzydłami, aż spostrzegli, że także środkiem pola można zrobić krzywdę Valencii. Właśnie tak padła jedyna dotychczas bramka Lucasa. Przyjezdni byli groźniejsi przed zmianą wyniku, a Negredo zmarnował nawet sytuację sam na sam z bramkarzem. Pierwsza połowa była daleka od rewelacyjnej i daleka od beznadziejnej. Czuć jednak, że może być bardzo interesująco. Drużynom bardzo zależy, by dziś przełamać niemoc w Primera Division.
    Deportivo na prowadzeniu!

46

47
    Pierwsza połowa bez indywidualnych upomnień, a ledwo rozpoczęła się druga, i już Andre Gomes zarobił żółtą kartkę.

48
    Ciekawie wymyślili sobie rzut wolny gospodarze. Wydaje się, że Valencia w pewnym momencie zrozumiała, o co chodzi, przez co Deportivo La Coruna zostało zatrzymane.

50
    Piłka głównie na połowie Valencii. Kibice się cieszą, ponieważ każda minuta przybliża ich pupili do przełomowego zwycięstwa.

52
    Piłka w bramce Nietoperzy po kopnięciu Lucasa. Nie ma gola, ponieważ sędzia asystent zasygnalizował spalonego. Szykuje się powoli pierwsza zmiana personalna.

53
    Ruben Vezo za Barragana, czyli trener Valencii stawia już więcej na jedną kartę.

55
    Mustafi wyskoczył za wcześnie do dośrodkowania z rzutu wolnego. Wystawił w ten sposób głowę za linię obrońców, co nie uszło uwadze sędziego asystenta. Wszystko, co wydarzyło się po gwizdku, nie miało już znaczenia.

57
    Dla odmiany górne podanie w pole karne Valencii. Ryan wyskoczył i chwycił piłkę. Pomógł mu defensor, blokując ciałem ewentualne zagrożenie.

59
    Lux skutecznie na przedpolu. Może nie spokojnie, ale efektywnie poradził sobie z podaniem z głębi pola. Za moment następna zmiana w Valencii.

60
    Gary Neville postanowił wprowadzić na boisko Bakkaliego zamiast Zahibo. Trenerowi nie brakuje odwagi.
    Lucas bohaterem.

62
    Minął kwadrans po przerwie i nie przyniósł przełomu. Deportivo La Coruna gra teraz mądrze taktycznie i stara się jak najczęściej gościć na połowie przegrywających. Valencia nie potrafi odpowiedzieć czymś interesującym.

64
    Pierwsze upomnienie indywidualne dla gospodarzy. Juanfan zatrzymał Bakkaliego jak zapaśnik, choć przebywa na boisku piłkarskim.

66
    Co on wyprawia? Sidnei biega po własnym polu karnym, nie pozwalając na interwencję własnemu bramkarzowi i nieomal tracąc piłkę na rzecz przeciwnika. Nieodpowiedzialne zachowanie bez konsekwencji.

66
    Przesadził Lux z celebrowaniem wznowienia gry. Sędzia postanawia utemperować takie zachowanie kartką.

68
    Pierwsza zmiana u gospodarzy. Trener stawia na Luisinho, a Caniego zaprosił do siebie na ławkę rezerwowych.

69
    Ryan uratował Valencię przed stratą drugiego gola! Gdyby nie bramkarz, to mogło być pozamiatane na Estadio Riazor. Do wysiłku zmusił Ryana aktywny od początku Luis Alberto!

70
    20 minut pozostało drużynom, by zmienić wynik. Szczególnie Valencia musi się postarać o gola. W przeciwnym razie jej sytuacja będzie niewesoła.

72
    Rodrigo to ostatni zmiennik w zespole z Walencji. Neville nie ma już pola manewru. Teraz wszystko w nogach jego zawodników.

75
    Wściekły jest Lucas. Już sposobił się do stoczenia następnego pojedynku sam na sam z golkiperem, jednak sędziowie uznali, że był na spalonym. Potworne gwizdy z trybun w kierunku rozjemców.

77
    Czuć nerwowość na murawie. Chyba stawka paraliżuje zawodników. Tylko po dwa, celne strzały po obu stronach boiska. I nic nie zmienia się na początku ostatniego kwadransa.

79
    Aj, brutalny atak Vezo i żółta kartka. Zaczynają mnożyć się indywidualne upomnienia.

79
    Drugi zmiennik w obozie Deportivo La Coruna stawia pierwsze kroki na boisku. Laure za Fajra.

80
    Negredo miał trochę miejsca przed linią pola karnego Deportivo La Coruna i na dwa kontakty: ustawił sobie piłkę i huknął potężnie z dystansu. Do szczęścia zabrakło pół metra!

81
    Zaostrzyła się gra po przerwie, czego konsekwencją są żółte kartki. Tym razem Mustafi doigrał się sprawiedliwości.

82
    Niesportowe zachowanie Arribasa po gwizdku i musi do końca spotkania radzić sobie z kartką na koncie.

83
    Publika przeżywa teraz głośno każde zdarzenie pod bramką Valencii. Nawet niecelne uderzenie czy dośrodkowanie z rzutu rożnego na górną siatkę. Wygrana coraz bliżej.

85
    Dośrodkowanie w kierunku Negredo. Wyskoczyli stoperzy Deportivo La Coruna i wyekspediowali futbolówkę daleko od własnego pola karnego. Po chwili sędzia gwizdnął na dodatek faul Negredo.
    Coraz bliżej finisz.

87
    Jonathan Rodriguez za zmęczonego już Juanfrana. Zastrzyk energii na ostatnie minuty widowiska.

89
    23700 kibiców jest na stadionie. Trzymają kciuki za Lucasa, autora jedynego gola, który wybiera się, by wykonać rzut rożny. Oczywiście nie spieszy się napastnikowi Deportivo La Coruna.

90+1
    Doliczony czas i nic wskazuje na zmianę wyniku. No chyba, że na korzyść gospodarzy, którzy oblegają pole karne Ryana.

90+3
    Gol dla Valencii!
    Strzelcem bramki ÁLVARO NEGREDO.

Sensacyjnie! Wyrównanie, na które nie zanosiło się, stało się faktem. Negredo ratuje wynik Valencii strzałem głową po dośrodkowaniu Parejo!
    90+3. Álvaro NEGREDO - 1:1

90+4
    Podział punktów.

W doliczonym czasie remis Valencii uratował ten, który przez całe spotkanie był najbliżej zdobycia gola – Negredo. Nic nie wskazywało na gola na 1:1. Po bramce Lucasa Deportivo La Coruna sprawiało lepsze wrażenie na boisku i nie pozwoliło rozwinąć skrzydeł przegrywającym. A jednak moment dekoncentracji kosztował gospodarzy dwa punkty. Generalnie widowisko było elektryczne, nerwowe, pełne napięcia i emocji. Szkoda, że przy tym brakowało trochę sytuacji podbramkowych i akcji zakończonych celnymi strzałami. Remis przedłuża również serie obu drużyn bez zwycięstwa. Miało być przełamanie, a tymczasem obie drużyny muszą jeszcze pozastanawiać się, jak wygrać spotkanie w Primera Division.

Posiadanie piłki: 48 % : 52 %.
    Strzały na bramkę: 2:3.
    Strzały niecelne: 4:5.
    Rzuty rożne: 8:6.
    Spalone: 6:5.
    Faule: 13:9.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (20:14:01)

Gole: 27. Lucas – 90+3. Negredo

Kartki:   64. Juanfran (DEP), 66. Lux (DEP), 82. Arribas (DEP) – 47. A. Gomes (VAL), 79. Vezo (VAL), 81. Mustafi (VAL)

Strzały celne: 2:3. Strzały niecelne: 4:5. Rzuty rożne: 8:6. Spalone: 6:5. Foule: 13:9.
    Deportivo La Coruña: Lux – Juanfran (87. Jonathan Rodríguez), Arribas, Sidnei, F. Navarro – Bergantiños, Mosquera – Fajr (79. Laure), Alberto, Cani (68. Luisinho) – Lucas.
    Zmiany: Manu – J. Domínguez, Laure, Lopo, Luisinho, O. Riera, Jonathan Rodríguez.

Valencia CF: Ryan – Barragán (53. Vezo), Mustafi, Abdennour, Gayá – Danilo, Zahibo (60. Bakkali) – A. Gomes, Parejo, Mina (72. Rodrigo) – Negredo.
    Zmiany: Doménech – Santos, Bakkali, de Paul, Rodrigo, Piatti, Vezo.

Sędziowie: Mario Melero Lopez