Atletico – Celta Vigo 2:3 (koniec) | FC Barcelona – Bilbao 3:1 (koniec)
Atletico Madryt
2:3 (1:1)
Celta de Vigo
Środa 27.01.2016, 20:30 • Estadio Vicente Calderón • Puchar Hiszpanii • Ćwierćfinał

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Przed nami rewanżowe spotkania w Pucharze Króla. Na stadionie Estadio Vicente Calderón stanął ze sobą ponownie oko w oko gracze Atletico i gracze Celty Vigo.

W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym lepiej spisali się zawodnicy Celty Vigo, którzy zebrali po tym spotkaniu sporo pozytywnych głosów czego z kolei nie można było powiedzieć o graczach Diego Simenone, którzy na pewno będą chcieli zetrzeć złe wrażenie z pierwszego spotkania. Pierwsze spotkanie zakończyło się wynikiem bezbramkowym, więc obie drużyny mają tyle samo szans na awans do półfinału.

Jak wiadomo sezon ligowy w trakcie i obie drużyny pomiędzy spotkaniem rewanżowym rozgrywały mecze o ligowe punkty. Gospodarze rozgrywali bardzo ciężki pojedynek z ekipą Grzegorza Krychowiaka i zremisowali go co sprawiło, że dzięki zwycięstwu Barcelony i lepszemu bilansowi Katalończycy zrzucili ich z pozycji lidera.

Celta Vigo także nie popisała się podczas ostatniego meczu, gdyż goście przegrali z Vallecano 3-0. Na ich szczęście goniąca ją Eibar przegrał także mecz, a Sevilla zremisowała z Atletico, więc pozycji dającej grę w europejskich pucharach nie stracili.

W ostatnich pięciu spotkaniach dwukrotnie wygrywali gospodarze, dwukrotnie obie drużyny dzieliły się punktami i raz zwyciężali zawodnicy Celty Vigo nie wygrała na Estadio Vicente Calderon od powrotu do Primera Division w 2010 roku.

Wiadomo, że faworytem spotkania są gospodarze, którzy posiadają silniejszy skład oraz grają rewanż na własnym stadionie, jednak jak pokazało pierwsze spotkanie pomiędzy drużynami nazwiska nie grają, a puchary jak wiemy potrafią splatać figla faworytom, a jak będzie w środowy wieczór? Przekonają się Państwo śledząc naszą relacje od godziny 19:45, kiedy to podamy wyjściowe jedenastki jakie zagrają naprzeciw siebie.

Atlético Madryt: Moya – Juanfran, Giminez, Godin, Filipe Luis – Gabi, Koke, Saul – Griezmann, Vietto, Ferreira Carrasco.

Rezerwowi: Oblak – Torres, Martinez, Fernandez, Savić, Correa, Gamez

Real Club Celta de Vigo: Blanco – Mallo, Cabral, Gomez, Castro – Radoja, Hernadez – Wass, Aspas, Orellana – Guidetti.

Rezerwowi: Alvarez – Bongonda, Beauvue, Planas, Sene, Fernandez, Goldar.

Piłkarze wychodzą na murawę Estadio Vincente Calderon w Madrycie.

1

1
    Szybko z piłką na prawej stronie uciekał Guidetti. Szwed próbował minąć Juanfrana, ale ten go nabił.

2
    Tym razem na to samo zagranie zdecydował się Vietto. Argentyńczyk przegrał pojedynek siłowy z Gomezem.

4
    Atletico zgodnie z oczekiwaniami przejmuję inicjatywę na boisku. Rzut rożny dla Rojiblancos. Po wybiciu piłki zza pola karnego uderzał Koke, jednak obok bramki Celty.

6
    Naciskany goście są zmuszeni rozgrywać futbolówkę pod własną bramką. Atletico nie jest w stanie wyprowadzić kontrataku. Walka w środku boiska.

8
    Po zwolnieniu ataku przez gospodarzy Celta w natarciu. Goście spokojnie wymieniają podania na połowie boiska.

10
    Monotonne pierwsze minuty rywalizacji. Ataki pozycyjne są przerywane, piłka krąży głównie w drugiej linii.

12
    Bardzo dobre prostopadłe podanie Gabiego do Ferreiry Carrasco. Belg składał się do uderzenia, jednak w ostatniej chwili zablokował go Cabral.

13
    Ostre starcie Vietto z Blanco. Argentyńczyk atakował piłkę, którą odbił do przodu bramkarz Celty po strzale Griezmanna. Golkiper jest opatrywany przez sztab medyczny.

15
    Żółtą kartkę otrzymuje Vietto (Atlético Madryt).

17
    Nadal w większym posiadaniu piłki jest Atletico, jednak podopieczni Simeone nie potrafią tego wykorzystać. Natomiast strzałem głową dośrodkowanie Radojy wykończył Waas. Duńczyk uderzył bardzo wysoko nad bramką.

19
    Saul miał bardzo dobrą okazję do zmiany wyniku. Hiszpan wykorzystał błąd Cabrala, wybiegł sam na sam z Blanco! Bramkarz Celty wybronił strzał na bliższy słupek w dodatku wywalczył aut bramkowy!
    19. Saúl (ATM)

21
    Znów w akcji ofensywnej Saul. Tym razem pokusił się o wrzutkę. Futbolówkę po raz kolejny wyłapał golkiper gości.

22
    Gol dla Celty Vigo!
    Atletico częściej wyprowadzało ataki, ale to rywale otwierają wynik spotkania! Krótko rozegrany rzut rożny. Dochodzące dośrodkowanie w okolice ósmego metra, tam najwyżej wyskoczył PABLO HERNANDEZ. Chilijczyk na chwilę obecną wprowadza swój zespół do półfinału!
    22. HERNANDEZ - 0:1

24
    Trafienie Hernandeza dało Celcie wiatru w żagle. Goście efektywnie grają w defensywie i wyprowadzają szybkie ataki pod pole karne gospodarzy.

26
    Kolejny raz Atletico zamyka przeciwników na ich połowie. Celta gra zachowawczo w obronie i ciężko zawodnikom Rojiblancos znaleźć miejsce na skuteczny atak.

28
    Gol dla Atlético!
    Gospodarze doprowadzają do wyrównania! Ferreira Carrasco zdecydował się na rajd lewą flanką. Belg zbiegł do środka i uderzył na bramkę. Strzał obronił Blanc! Z dobitką ruszył ANTOINE GRIEZMANN, która po ręce bramkarza wpadła do bramki!
    28. GRIEZMANN - 1:1

31
    Rzut wolny dla Celty przy narożniku pola karnego Moyi. Do stałego fragmentu podszedł Waas. Próba dośrodkowania wybita przez Godina.

33
    Atletico po trzech rzutach rożnych dla rywali nie jest w stanie wyjść z własnej połowy. Goście nadal w posiadaniu piłki.

35
    Żółtą kartkę otrzymuje Guidetti (Real Club Celta de Vigo).

37
    Znów mamy przestój w grze. Obie drużyny walczą o futbolówkę na połowie boiska. Prostopadłe podania Atletico wychwytuję Blanco.

39
    Złe zagranie w głębi Hernandeza. Piłkę przejął Vietto, ale za mocno dośrodkował na głowę Griezmanna.

41
    Celta próbuję zaskoczyć rywali dalekimi przerzutami pod pole karne Moyi. Goście starają się odpowiedzieć na liczne ataki Atletico.

44
    Gra po raz kolejny zatrzymuję się na połowie boiska. Przy piłce zawodnicy gospodarzy, którzy nie mogą przedostać się przez defensywę Celty.

45
    Pierwsza połowa przedłużona o minutę.

45+1

Do przerwy Atletico Madryt remisuję z Celtą Vigo 1:1 po golach Griezmanna i Hernadeza. Wyrównana pierwsza część spotkania, ale często mecz toczył się w środkowej strefie. Nadal nie wiemy, kto awansuję do półfinału Copa del Rey. Mamy nadzieję, że w drugiej odsłonie zobaczymy więcej okazji strzeleckich po obu stronach. Na Estadio Vincente Calderon wracamy za kilka minut.

46

46
    Kontuzja jakiej doznał w pierwszej połowie Blanco okazała się poważniejsza. Za niego wchodzi Alvarez.

47
    Rzut wolny dla Atletico przy polu karnym Celty. Dośrodkowanie Gabiego wybija defensywa gości.

49
    Kombinacyjna akcja Celty na lewej stronie. Wass usiłował wrzucić futbolówkę w pole karne, ale intencje rywala odczytał Godin.

51
    Wciąż znajdujemy się na połowie Atletico. Godin dwoi się i troi w obronie. Urugwajczyk teraz zablokował uderzenie Guidettiego.

53
    Rojiblancos zabierają się za atak pozycyjny. Dośrodkowanie Juanfrana z prawej strony, jednak w polu karnym faulowany był Gabi. Sędzia nakazuję grać dalej.

55
    Celta zdobywa bramkę. Guidetti przegrał rywalizację z Moyą, ale po chwili zagrał do środka. Orellana strzela na pustą bramkę. Arbiter liniowy podjął dobrą decyzję, Szwed dogrywał zza linii końcowej.

56
    Po raz drugi klub z Vigo wychodzi na prowadzenie! Ależ bomba JOHNA GUIDETTIEGO! Szwed otrzymał piłkę z głębi pola i kropnął przy bliższym słupku nie do obrony z około 30 metrów! Goście zdobywają bardzo ważne trafienie!
    56. GUIDETTI - 1:2

58
    Zmiana w drużynie Atlético Madryt: z boiska schodzi Ferreira Carrasco, na boisku pojawia się Correa.

60
    Na mocne uderzenie z linii szesnastki zdecydował się Correa. Argentyńczyk trafia w poprzeczkę! Atletico rzuca się do ataku.

62
    Zmiana w drużynie Atlético Madryt: z boiska schodzi Saul, na boisku pojawia się Torres.

63
    Goście są bardzo bliscy awansu do półfinału Copa del Rey! Mallo został wypuszczony przez Waasa. Dośrodkowanie Hiszpana w pole karne. W nim ponownie wyskoczył PABLO HERNANDEZ i drugi raz w tym meczu pokonuję Moyę!
    63. HERNANDEZ - 1:3

65
    Rojiblancos rozprowadzają kolejny atak pozycyjny. Bardzo mądrze w defensywie gra zespół Celty. Atletico musi strzelić trzy gole, aby znaleźć się w półfinale.

67
    Żółtą kartkę otrzymuje Filipe Luis (Atlético Madryt).

69
    Correa chciał wypuścić Luisa na lewej stronie. Brazylijczyk nie miał szans do dobiegnięcia do futbolówki.

70
    Żółtą kartkę otrzymuje Mallo (Real Club Celta de Vigo).

71
    Wdarł się w pole karne Correa. Argentyńczyk naciskany przez rywali upadł w szesnastce Alvareza. Gwizdek sędziego milczy.

73
    Atletico wydaje się bezradne przy wzorowo grającej obronie Celty. Goście zmuszają rywali do strat piłek i niedokładnych podań.

75
    Godin pokazał się przy stałym fragmencie gry. Dośrodkowanie z rzutu rożnego w kierunku Urugwajczyka, ten głową strzela nad bramką.

77
    Juanfran wraz z Gimenezem ostro zatrzymali Guidettiego na lewej stronie. Drugi z piłkarzy gospodarzy sprowadził rywala do parteru.

78
    Żółtą kartkę otrzymuje Gabi (Atlético Madryt).

79
    Żółtą kartkę otrzymuje Koke (Atlético Madryt).

81
    Zmiana w drużynie Real Club Celta de Vigo: z boiska schodzi Guidetti, na boisku pojawia się Beauvue.

82
    Rojiblancos mają szansę do powrotu o walkę o półfinał! ANGEL CORREA dostał podanie przed polem karnym, Argentyńczyk wspaniale wymanewrował trzech rywali i wypracował sobie dostatecznie dużo miejsca, aby pokonać Alvareza strzałem po ziemi! Zapowiada się znakomita końcówka!
    82. CORREA - 2:3

84
    Celta jeszcze bardziej wychodzi do przodu, aby szybko rozbić ataki Atletico. Gospodarze ratują się dośrodkowaniami pod szesnastkę gości.

86
    Beauvue przegrywa pojedynek z Godinem na dwudziestym metrze. Zawodnicy z Vigo atakują rywali pressingiem próbując utrzymać przewagę.

87
    Strzał z ostrego kąta Torresa nogą broni Alvarez. Rojibalncos rzucają się do ataku w pole karne Celty.

89
    Goście utrzymują futbolówkę z dala od własnej bramki. Być może, pokuszą się o kolejne trafienie.

90
    Mecz potrwa dłużej o 3 minuty.

90+2
    Torres próbował wypuścić Vietto w polu karnym Alvareza. Bramkarz gości uprzedził zawodników gospodarzy i wyłapał podanie Argentyńczyka.

90+3

Celta Vigo dopięła swego i dowozi prowadzenie do końca spotkania. Z pewnością jest to zaskoczenie, gdzie wicelider Primera Division żegna się z Pucharem Króla. Druga połowa była zdecydowanie lepsza od pierwszej. Goście zawdzięczają wspaniałą grą w defensywie, bardzo dobrze odcinając Atletico od podań w pole karne Blanco, a potem Alvareza. W końcówce rywalizacji gospodarze byli zmuszeni rzucić do ataku, ale nie przyniosło do trzeciej bramki dla podopiecznych Diego Simeone. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje. (22:31:15)

Radosław Łączkowski

Gole: 28. Griezmann, 82. Correa – 22. Hernandez, 56. Guidetti, 63. Hernandez

Kartki:   15. Vietto (ATM), 67. Luis (ATM), 78. Gabi (ATM), 79. Koke (ATM) – 35. Guidetti (CVG), 70. Mallo (CVG)

Atletico Madryt: Moya – Juanfran, Giminez, Godin, Filipe Luis – Gabi, Koke, Saul (62' Torres) – Griezmann, Vietto, Ferreira Carrasco (58' Correa).

Zmiany: Oblak – Torres, Martinez, Fernandez, Savić, Correa, Gamez

Celta de Vigo: Blanco (46' Alvarez) – Mallo, Cabral, Gomez, Castro – Radoja, Hernadez – Wass, Aspas, Orellana – Guidetti (81' Beauvue).

Zmiany: Alvarez – Bongonda, Beauvue, Planas, Sene, Fernandez, Goldar
    20.01.2016
    Celta Vigo - Atletico 0:0

Kartki:   20. Martinez (ATM)

Posiadanie piłki: 55 % : 45 %.
    Strzały celne: 3:2. Strzały niecelne: 4:7. Rzuty rożne: 3:3. Spalone: 0:0. Foule: 13:15.