Zagłębie S. – GKS T. 0:1 (koniec) | Śląsk – Banik 1:1 (koniec) | Korona – Shijiazhuang 0:0 (koniec)
Lech P. – Dynamo Kij. 0:2 (koniec) | Pogoń – Târgu Mureş 0:0 (koniec) | Piast – Alcoyano 0:0 (poz.)
ROW Rybnik – Knurów 4:1 (koniec)
Lech Poznań
0:2 (0:0)
Dynamo Kijów
Środa 27.01.2016, 16:00 • Marbella • Spotkania towarzyskie

Witamy. Mecz rozpocznie się o 16:00 i będziemy informować o zmianach stanu.

Drużyny z Ekstraklasy bardzo pieczołowicie przygotowują się do rundy wiosennej. Podczas tej relacji gościć będziemy w Marbelli, gdzie poznański Lech zmierzy się z Dynamem Kijów. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 16:00.

Lech Poznań ma już za sobą dwa spotkania sparingowe. W pierwszym z nich podopieczni Jana Urbana zmierzyli się z FC Ufa. Wówczas padł remis 1:1, a jedyną bramkę na koncie lechitów zapisał Dawid Kownacki. Następnie Wielkopolanie starli się z Wigrami Suwałki. Ten mecz zakończył się po myśli mistrzów Polski – poznańska Lokomotywa triumfowała w stosunku 3:1. Trafienia dla zwycięzców zainkasowali Dariusz Formella, Maciej Gajos i Tomasz Kędziora.
    W dniu wczorajszym lechici bardzo pilnie trenowali.

Dzisiejszym rywalem mistrzów Polski będzie Dynamo Kijów. Zespół ten na co dzień rywalizuje w rozgrywkach ukraińskiej Premier Lihy. Obecnie biało-niebiescy plasują się w zestawieniu ligowym na drugiej lokacie.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji z meczu Lech Poznań – Dynamo Kijów. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 16:00. Koniecznie bądźcie z Lajfy.com. Do usłyszenia!

Wyjściowa jedenastka Lecha Poznań: Burić – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Kadar – Trałka, Tetteh – Sisi, Linetty, Pawłowski – Gajos.
    Lech pozyskał dziś nowego napastnika.

W barwach Dynama Kijów zagra dziś między innymi Łukasz Teodorczyk, który kiedyś przywdziewał barwy poznańskiego Kolejorza.

1

1
    Spotkanie rozpoczęli lechici, którzy zagrają dziś w niebieskich strojach. Rywale z Ukrainy prezentować się będą w białych kompletach.

2
    Całkiem nieźle zaatakowali poznaniacy, ale ich akcja została przerwana. Słuszna sygnalizacja arbitra liniowego. Na pozycji spalonej znajdował się Maciej Gajos.

3
    Początek rywalizacji dość spokojny. Nieco częściej w posiadaniu inicjatywy znajdują się piłkarze szkoleni przez Jana Urbana.

5
    Sporo niedokładności w wykonaniu obu ekip. Wiele podań nie znajduje odbiorcy, piłka często opuszcza wyznaczone pole rywalizacji.

6
    Póki co nie odnotowaliśmy jakichś groźniejszych ataków. Mecz jest rozgrywany w spokojnym tempie, żadna z drużyn nie podejmuje większego ryzyka. Obecnie w posiadaniu inicjatywy znajdują się Ukraińcy.

7
    Aktualnie poznaniacy wymieniają się podaniami na własnej połowie. Nie dzieje się zbyt wiele, wciąż czekamy na pierwsze ataki.

8
    Nieźle prezentuje się Sisi. Nowy nabytek Lecha jest bardzo aktywny, ma już na swoim koncie kilka dobrych przechwytów.

10
    Dziesięć minut gry za nami. Na tablicy wyników wciąż bezbramkowy remis. Tak naprawdę, to nie ma czego komentować. Na murawie nie dzieje się zbyt wiele.

11
    Maciej Gajos próbował zaskoczyć goalkeepera Dynama, ale nic z tego. Przeciętna próba lechity, uderzył w sam środek bramki.

12
    Lechici grają coraz swobodniej, co może się podobać. Ukraińcy dość zachowawczo, w dalszym ciągu nie spieszą się z wyprowadzaniem ataków.

13
    Ładnie przyspieszył Sisi, jednak na reakcję jednego z rywali nie trzeba było długo czekać. Po chwili faulowany był Maciej Gajos. Obecnie gra toczy się w środku pola.

14
    Zawodnicy w białych strojach zdołali przenieść się w pole karne rywala, ale nic z tego nie wynikło. Futbolówka bardzo szybko znalazła się w posiadaniu ekipy z Wielkopolski.

15
    Kwadrans rywalizacji za nami. Spodziewaliśmy się zdecydowanie lepszej gry Ukraińców. Tymczasem ekipa z Kijowa nie prezentuje zbyt wysokiego poziomu sportowego.

17
    Kolejorz gra całkiem przyzwoicie. Teraz podopieczni Jana Urbana wymieniają się podaniami na własnej połowie. Nadal brakuje emocji, brakuje groźniejszych ataków.

18
    Goście ładnie przechwycili inicjatywę i przedarli się na stronę przeciwnika. Chwilę później Gonzalez popisał się złym podaniem piętką. Kędziora nie dał się nabrać.

20
    Od pierwszego gwizdka arbitra minęło dwadzieścia minut. Nic się nie zmienia. Na tablicy wyników nadal mamy bezbramkowy remis. Obecnie przy piłce znajdują się goście ze stolicy Wielkopolski.

21
    Faulowany był Łukasz Trałka, ale sędzia nie przerwał gry, bowiem w posiadaniu inicjatywy znajdowali się lechiści, którzy próbują zaatakować. Ukraińcy grają dość ostro.

22
    Teraz zrobiło się naprawdę groźnie! Uderzał Teodorczyk, jednak wyśmienitą paradę odnotował Jasmin Burić. Były gracz Lecha Poznań popisał się zacnym uderzeniem głową.

23
    Nadal aktywnie prezentuje się Sisi. Widać, że posiada spore umiejętności techniczne. To może być udany transfer poznańskiej drużyny.

25
    Do zakończenia pierwszej połowy pozostało dwadzieścia minut. Jak na razie jesteśmy świadkami dość wyrównanej konfrontacji, żadna z drużyn nie przeważa.

26
    Sporo walki w środku pola. Przed momentem wyznaczone przepisy przekroczył Tomasz Kędziora. Sędzia momentalnie przerwał grę i udzielił zawodnikowi słownej reprymendy.

27
    Ukraińcy przeprowadzili dość dynamiczny atak, następnie próbowali dośrodkować, ale znakomitą interwencję w defensywie odnotował Marcin Kamiński. Nic dodać, nic ująć.

28
    Dynamo Kijów coraz częściej znajduje się w posiadaniu inicjatywy, jednak niewiele z tego wynika. Przed momentem mogło być groźnie, lecz Vida nie zdołał opanować futbolówki.

29
    Lech nastawia się na grę w poprzek boiska, co przynosi całkiem niezły efekt. Nie widać tu dużej różnicy między poznaniakami i Ukraińcami. Naprawdę wyrównany pojedynek.

30
    Należy zauważyć, że Dynamo to bardzo silny klub. Przypomnijmy, że ukraińska ekipa zdołała wywalczyć awans do 1/16 finału rozgrywek Ligi Mistrzów.

31
    Zmiana w drużynie Dynamo Kijów: z boiska schodzi Vitorino Antunes, na boisku pojawia się Danilo Silva.
    Zmiana w drużynie Dynamo Kijów: z boiska schodzi Witalij Bujalski, na boisku pojawia się Denis Garmasz.

32
    Bardzo czujnie prezentuje się dziś obrona poznańskiego Kolejorza. Łukasz Teodorczyk nie ma łatwego życia, jest bardzo pieczołowicie pilnowany przez rywali.

33
    Rywale Kolejorza pogubili się w ataku. Piłka poszybowała w objęcia Jasmina Buricia. Na tablicy wyników w dalszym ciągu bezbramkowy remis, nic się nie zmienia.

35
    Ukraińcy popełniają sporo przewinień. Przed momentem faulowany był Tamas Kadar. Arbiter momentalnie przerwał grę. Jak najbardziej słuszna decyzja.

36
    Ekipie Dynama brakuje pomysłu. Rywale Lecha przenoszą się w okolice pola karnego, jednak na tym ich ataki się kończą. Teraz zespół z Kijowa zdołał wywalczyć wznowienie z narożnika boiska.

38
    Dośrodkowanie w szesnastkę Kolejorza nie sprawiło poznaniakom większego problemu. Polacy błyskawicznie oddalili potencjalne niebezpieczeństwo. Gra przeniosła się w okolice linii środkowej.

39
    Troszeczkę rozkręciło się nam to spotkanie, jednak wciąż brakuje celnych uderzeń. Przy linii bocznej rozgrzewają się rezerwowi Kolejorza. Jan Urban będzie chciał wzmocnić defensywę.

40
    Wracając do tej rozgrzewki, do wejścia na murawę szykują się Dawid Kownacki i Gergő Lovrencsics. Najpewniej zawodnicy ci wkroczą do gry tuż po przerwie.
    41. Słuszne spostrzeżenie.

43
    Ależ to była okazja! Jeden z Ukraińców spóźnił się ze wślizgiem, uderzyć próbował Sisi, jednak Szowkowski nie dał się zaskoczyć. To był dopiero drugi strzał Lecha w tym spotkaniu.

44
    W strzałach jest już 2-2. Veloso dość mocno uderzał na bramkę Jasmina Buricia, ale goalkeeper poznańskiej Lokomotywy nie miał najmniejszego problemu z odnotowaniem skutecznej interwencji.

45
    Łukasz Teodorczyk i Denis Garmasz znajdowali się w wybornej sytuacji, jednak arbiter przerwał ten niesłychanie groźny atak. Słuszna decyzja, ewidentny offside.

45

Pierwsza połowa za nami. Póki co mamy bezbramkowy remis. Cóż tu wiele pisać. Nie jest to zbyt porywające widowisko. Na murawie nie dzieje się wiele. Mieliśmy zaledwie cztery celne uderzenia. Miejmy nadzieję, że druga odsłona tejże potyczki dostarczy nam większej porcji wrażeń. Tymczasem pora na krótką przerwę.

46

46
    Na boisku zameldował się Gergő Lovrencsics oraz Dawid Kownacki. Sporo rotacji po stronie Ukraińców, na boisku nie ma już między innymi Łukasza Teodorczyka, który w pierwszej połowie grał dość dobrze.

48
    Na początku drugiej połowy trochę lepiej spisują się gracze Dynama Kijów. Ukraińcy płynniej wymieniają się podaniami. Przed momentem pierwszy kontakt z piłką zaliczył popularny "Kownaś".

49
    Tempo rywalizacji w dalszym ciągu nie jest jakieś porywające. Rywale Kolejorza próbują przyspieszyć, ale niewiele z tego wynika. Defensywa poznańskiej Lokomotywy jest bardzo czujna.

50
    Pięć minut rywalizacji w ramach drugiej połowy za nami. Częściej w posiadaniu inicjatywy znajdują się zawodnicy w białych kompletach. Podopieczni Jana Urbana trochę niemrawo.

51
    Kolejni zawodnicy poznańskiego Lecha rozpoczęli rozgrzewkę. Do wejścia na murawę szykuje się chociażby Dariusz Formella, a także Darko Jevtić.
    Dwie migawki prosto z Marbelli.

53
    Gol dla Dynama Kijów!
    Jasmin Burić pokonany. Piłkę tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Bośniaka umieścił JUNIOR MORAES. Bardzo ładne trafienie. Przysnęła trochę defensywa poznańskiej drużyny.

54
    Lech gra dość spokojnie, co skrzętnie wykorzystują rywale z Ukrainy. Dynamo coraz częściej przedostaje się na połowę przeciwnika. Obecnie postawa podopiecznych Jana Urbana nie zachwyca.

55
    Niebawem na murawie powinien pojawić się wspomniany Jevtić. Tymczasem mamy przerwę w grze. Upadł Arajuuri. Na szczęście Fin jest w stanie kontynuować rywalizację.

56
    Wyznaczone przepisy przekroczył Gonzalez. Poznaniacy mają spory kłopot z opuszczeniem własnej połowy. Drużyna grająca w Lidze Mistrzów stawia bardzo twarde warunki, trzeba to przyznać.

57
    Sporo walki w środku pola, sporo przekroczeń obowiązujących zasad. Przed momentem przewinił Szymon Pawłowski. Dynamo troszeczkę zwolniło, Ukraińcy z większym spokojem przygotowują kolejną akcję.

59
    Bardzo dobrze prezentuje się dziś Arajuuri. Fiński zawodnik wykonuje mnóstwo wślizgów, jednak są one zgodne z zasadami fair-play. Solidny punkt defensywy poznańskiej Lokomotywy.

60
    Będziemy mieli kolejne zmiany po stronie Ukraińców. Tymczasem Dawid Kownacki mógł mieć niezłą szansę na odnotowanie trafienia, ale nie zdołał opanować futbolówki. Godzina gry za nami!

61
    Rezerwowi Lecha nadal rozgrzewają się przy linii bocznej. Przypomnijmy, że do wejścia na murawę przygotowują się między innymi Darko Jevtić, a także Dariusz Formella.

63
    Kownacki był już blisko pola karnego, ale nie zdołał przechytrzyć defensora ukraińskiej drużyny. Dobra postawa przeciwnika. Po chwili Kownacki znów znalazł się w posiadaniu piłki, ogromny błąd rywali! Mimo tego "Kownaś" nie wprowadził futbolówki do bramki. Świetna okazja zaprzepaszczona.

64
    Lech zaczął grać troszeczkę lepiej, ale wciąż niewiele z tego wynika. Większość akcji Kolejorza to tylko pozorny strach dla przeciwników. Obecnie gracze w białych koszulkach wymieniają się podaniami na własnej połowie.

65
    Dwadzieścia minut rywalizacji w ramach drugiej połowy za nami. Na tablicy wyników w dalszym ciągu mamy jednobramkowe prowadzenie ekipy z Kijowa.

66
    W międzyczasie doszło do zmian powrotnych w szeregach Ukraińców. Na murawie znów pojawili się Bujalski i Antunes.

67
    Ukraińcy próbują atakować, ale niewiele z tego wynika. Przed momentem bardzo dobrą interwencję w defensywie odnotował Tamas Kadar. Piłka w posiadaniu poznańskiej Lokomotywy.

69
    Dawid Kownacki popisał się niezłym dośrodkowaniem w pole karne, lecz Gergo Lovrencsics nie zdołał odnotować celnego uderzenia. Tymczasem na murawę upadł jeden z zawodników Dynama.

72
    Minimalnie niecelne uderzenie zaprezentował teraz Karol Linetty. Bardzo dobrze podawał Tamas Kadar. To mogła być bramka!

73
    Tutaj już raczej nic się nie zmieni. Na tablicy wyników wciąż jednobramkowe prowadzenie kijowskiego Dynama. Do zakończenia rywalizacji pozostało nieco ponad piętnaście minut.

74
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Maciej Gajos, na boisku pojawia się Darko Jevtić.

76
    Zmiana w drużynie Dynamo Kijów: z boiska schodzi Danilo Silva, na boisku pojawia się Siergiej Makuszko.

77
    Lechici egzekwowali rzut rożny, lecz nie przyniosło im to żadnych korzyści. Rywale w mgnieniu oka oddalili potencjalne niebezpieczeństwo. Ukraińcy rozpoczynają konstruowanie kontry.

79
    Pawłowski nie zdołał przyjąć dość przeciętnego podania górą. Tempo rywalizacji w dalszym ciągu pozostawia sporo do życzenia. Nic się nie zmienia, nadal prowadzą kijowianie.

80
    Dobrze interweniował Burić! Zrobiło się groźnie po strzale Garmasza, jednak goalkeeper poznańskiej drużyny zachował czujność.

82
    Tymczasem ręką zagrywał Szymon Pawłowski. Częściej przy piłce znajdują się goście z Ukrainy. Poznaniacy nie mają zbyt wiele do powiedzenia. Rywale przejęli inicjatywę, cóż tu więcej dodawać.

84
    Do zakończenia rywalizacji pozostało zaledwie sześć minut. Wielkopolanie zepchnięci na własną połowę. Ukraińcy dyktują warunki rywalizacji, podopieczni Urbana nie mają łatwo.

85
    Poznaniacy egzekwowali rzut rożny. Nieźle centrował Gergo Lovrencsics, ale Arajuuri minimalnie minął się z futbolówką. Gdyby trafił, to piłka zapewne zmierzyłaby do bramki!

86
    Dariusz Formella już się niecierpliwi, zawodnik Lecha nadal prowadzi bardzo pieczołowitą rozgrywkę przy linii bocznej, ale trener Urban nie decyduje się na przeprowadzenie kolejnej zmiany.

87
    Strzał Garmasza nie sprawił Buriciowi większych problemów. Goalkeeper poznańskiej Lokomotywy interweniował ze stoickim spokojem.

88
    Mogło być groźnie pod bramką Buricia, ale Garmasz został zatrzymany przez Tamasa Kadara. Węgier jest jednym z silniejszych punktów poznańskiego Lecha w tym spotkaniu.

90
    Regulaminowy okres gry już za nami. Jeszcze gramy, obecnie w posiadaniu inicjatywy znajduje się zespół z Ukrainy, Lech ma problem z przechwyceniem piłki.

90+1
    Kompletnie pogubili się teraz poznaniacy. Na połowie Kolejorza mieliśmy czterech zawodników Dynama i zaledwie dwóch przedstawicieli ekipy ze stolicy Wielkopolski!

90+2
    Strzelcem bramki SERHIJ MIAKUSZKO.

90+3

Spotkanie zakończyło się dwubramkowym triumfem Dynama Kijów. Poznaniacy próbowali nawiązać walkę z wyżej notowanym rywalem, ale ich starania nie przyniosły oczekiwanego skutku w postaci gola. Bez wątpienia dobre spotkanie rozegrał m.in. Tamas Kadar, który notował wiele skutecznych interwencji w defensywie. Z niezłej strony zaprezentowali się również Burić, Arajuuri czy też nowy nabytek Lecha – Sisi.

Na ten moment to już wszystko. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Korzystając z okazji zachęcamy do częstszego odwiedzania naszego portalu. Do usłyszenia! (17:56:06)