Toruń – Unia S.K. 0:0 (10:15) | Górnik Z. – Sabadell 2:1 (koniec) | Toruń – GOSiRKi Piaseczno 0:0 (13:00)
Zagłębie L. – Ried 1:0 (koniec) | Wisła K. – Botew 3:1 (koniec) | Cracovia – La Hoya Lorca 1:0 (koniec)
Górnik Ł. – Rubin 1:0 (koniec)
Górnik Łęczna
1:0 (1:0)
FC Rubin Kazan
Czwartek 28.01.2016, 17:00 • Portimão • Spotkania towarzyskie

Witamy. Mecz rozpocznie się o 16:00 i będziemy informować o zmianach stanu..

Górnik Łęczna, przebywający na zgrupowaniu w Portimão zmierzy się w meczu kontrolnym z Rubinem Kazań. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16:00.

Rubin Kazań to drużyna występująca na co dzień w rosyjskiej Premjer Lidze. Rubin na półmetku rozgrywek zajmuje w ligowej tabeli 9 miejsce, z dorobkiem 20 punktów.

Zapraszamy na relacje live do portalu Lajfy.com!

Górnik Łęczna: Bartkus – Mierzejewski, Pruchnik, Bożić, Jakubik – Bogusławski, Tymiński – Bonin, Pitry, Piesio, Świerczok.

FC Rubin Kazan: Ryzhikov – Kuzmin, Kvirkvelia, Kambolov, Cotugno, Kanunnikov, Kislyak, Tkachuk, Caktaš, Dević, Portnyagin..

1

1
    Gol dla Łęcznej!

Błyskawiczne trafienie dla Górnika! W 35. sekundzie gry na listę strzelców wpisuje się JAKUB ŚWIERCZOK! Ładna akcja polskiego zespołu. Świerczok w pojedynku biegowym z jednym z obrońców strzela obok bezradnego bramkarza.

5
    Rosjanie wyrównują, jednak wcześniej rozległ się gwizdek arbitra. Spalony.

30
    Pół godziny gry za nami w Portimão. Górnik, po trafieniu Świerczoka prowadzi z Rubinem Kazań.

40
    Rubin przez długi czas prowadzi grę. Górnik zmuszony do obrony na własnej połowie boiska. Zespół z Kazania wyraźnie lepiej radzi sobie z wyprowadzaniem kolejnych ataków. Górnik ma nieco więcej trudności w walce o piłkę w środkowej strefie.

45

Górnik Łęczna prowadzi po pierwszej połowie. Trzeba jednak zaznaczyć, że w ostatniej akcji przed przerwą Rubiń miał kapitalną okazję do strzelenia bramki, ale Portnyagin trafił w słupek.

46

46
    Drugą połowę rozpoczęli gracze Górnika.

48
    Górnik musi poradzić sobie z wysokim pressingiem Rubina.

49
    Atak Górnika prawym skrzydłem zakończył się interwencją graczy Rubina.

51
    Na boisku sporo walki, ale wykończenie akcji w obu stron wyjątkowo kiepskie.

53
    Żółtą kartkę otrzymuje Tkachuk (FC Rubin Kazan).

54
    Korner dla Górnika.

55
    Ładny strzał z dystansu w wykonaniu Danielewicza, ale bramkarz Rubina broni.

59
    Rzut wolny dla Rubina w bliskiej okolicy pola karnego Górnika.

60
    Kontra Górnika. Marcos świetnie wyprowadził piłkę i starał się dograć do Śpiączki, ale piłkę przejął w polu karnym Bozic. Próba strzału w wykonaniu zawodnika Górnika nieudana.

63
    Wynik bez zmian. Przy piłce Rubin. Górnik ustawiony na grę pod kontrę.

66
    Górnik musi poradzić sobie z kolejnymi zagrożeniami. W ciągu dwóch minut arbiter podyktował dwa rzuty wolne dla Rubina w bliskiej okolicy bramki Bartkusa.

67
    Tkachuk ładnie uderzył z rzutu wolnego, ale minimalnie się pomylił. To była dobra okazja do wyrównania.

70
    Śpiączka świetnie walczył z obrońcami, ale nie zdołał ich oszukać, co zakończyło się rzutem z autu dla Rubina.

71
    Szybka kontra Górnika. Śpiączka świetnie się zrozumiał z Danilewiczem, ale we wszystko wtrącili się obrońcy z Kazania.

75
    Kwadrans gry do końca spotkania.

76
    Rzut wolny dla Rubina.

76
    Żółtą kartkę otrzymuje Danielewicz (Górnik Łęczna).

76
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Bonin, na boisku pojawia się Sasin.

77
    Przez moment zagotowało się pod bramką Górnika. Z bramki wybiegł Bartkus, ale zawodnik z Kazania nie był w stanie skierować piłki do pustej bramki.

79
    Korner dla Rubina. Świetna interwencja golkipera Górnika! Jeden z zawodników z Kazania główkował, a kolejny strzelał z linii szesnastki, ale całe szczęście nad poprzeczką.

81
    Marcos świetnie powalczył z obrońcą i wywalczył dla swojego zespołu rzut wolny.

82
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Bartkus, na boisku pojawia się Rodic.

85
    Ostatnie pięć minut spotkania. W ataku drużyna Rubina.

88
    Korner dla Rubina.

90+2

Za nami kolejny sparing Górnika, który kończy się zwycięstwem. Trzeba przyznać, że zawodnicy z Łęcznej pokazali się z dobrej strony, ale nadal brakuje pewności w rozegraniu piłki. Rubin był lepszy technicznie, ale nie potrafił dobrze wykończyć swoje ataki.

Dziękujemy za uwagę. Pozdrawia redakcja lajfy.com! (18:52:00)

MZ

Piotr

Gole: 1. Świerczok

Kartki:   76. Danielewicz (LCZ) – 53. Tkachuk (RKZ)

Górnik Łęczna: I połowa: Bartkus – Mierzejewski, Pruchnik, Bożić, Jakubik – Bogusławski, Tymiński – Bonin, Pitry, Piesio, Świerczok.
    II połowa: Bartkus (82. Rodic) – Mierzejewski, Pruchnik, Bożić, Jakubik – Nowak, Danielewicz – Bonin (76. Sasin), Pitry, Marcos – Śpiączka.

Zmiany: Akmurzin, Filtsov, Sorokin, Bibilov, Bilyaletdinov, Dyadyun, Dzhalilov, Akhmetov