Sopot – Słupsk 49:61 (koniec) | Zielona Góra – Tarnobrzeg 101:78 (koniec)
Sobota 27.02.2016, 16:00Tauron Basket Liga • 21. kolejka

Sopot: Majok 6, Dzierżak 7, Śmigielski 7, Sikora 0, Dutkiewicz 4, Stefański 12, Bilinovac 9, Motylewski 0, Kulka 0, Stefanik 0, Duren 4

Słupsk: Harper 18, Campbell 13, Jackson 5, Seweryn 3, Mokros 0, Borowski 5, Mbodj 12, Zywert 0, Cesnauskis 0, Sprengel 0, Rypiński 0, Surmacz 5 (17:53:43)

Koniec meczu. (49:61)

39:54
    Jeszcze strata gospodarzy i kontra przyjezdnych. Rozegranie do Surmacza, a ten za dwa! (49:61)

39:19
    W odpowiedzi spod kosza celnie Harper. Tu już chyba pozamiatane. (49:59)

39:00
    Tylko raz celnie. (49:57)

39:00
    Śmigielski faulowany. Dwa osobiste. (48:57)

38:33
    A teraz Harper raz trafia z linii rzutów wolnych. Przerwa dla szkoleniowca gospodarzy. (48:57)

38:18
    Stefański raz celnie z linii rzutów wolnych. (48:56)

38:10
    Faul w ataku słupszczan! Ponownie tracą! (47:56)

37:50
    Trefl nie wykorzystuje tego. Rozegranie do Dutkiewicza na obwód, ale ten nie trafia. (47:56)

37:30
    A słupszczanie znów tracą w ataku! Niesamowite! (47:56)

37:01
    Próba akcji ze strony trefla, jednak Śmigielski fauluje w ofensywie! (47:56)

36:50
    W odpowiedzi i Harper trafia celnie spod kosza za dwa. (47:56)

36:27
    I Trefl trafia! Po stracie rywali w ataku szybka kontra i spod kosza celnie Śmigielski! (47:54)

36:00
    Kolejny raz w ataku mylą się goście jak i gospodarze. Coś niesamowitego. (45:54)

35:17
    Nieco ponad 4 minuty do końca, a my nadal jesteśmy przy wyniku, który świadczy o fatalnej skuteczności z obu stron. (45:54)

34:45
    Śmigielski decyduje się na rzut z dystansu, jednak i on nie trafia! (45:54)

34:35
    Fatalnie to wygląda. W ostatnim czasie na zmianę mylą się obie drużyny. Statystyki nie powalają na kolana... (45:54)

33:55
    Kontra gospodarzy, ale Ci znów mylą się spod kosza. (45:54)

33:30
    Sopocianie nie dają za wygraną i trafiają za sprawą Bilinovaca! (45:54)

33:17
    I ten raz trafia. (43:54)

33:17
    Dwa osobiste dla Mbodja. (43:53)

32:40
    Bilinovac po kontrze udanie spod kosza za dwa. (43:53)

32:20
    Faulowany Campbell dwa razy nie trafia z linii rzutów wolnych. (41:53)

32:00
    Sopocianie znów nie trafiają! Ciekawa może być końcówka tego spotkania! (41:53)

31:42
    Harper za to w kolejnej akcji udanie za dwa. (41:53)

31:20
    Trzeba przyznać, że obie drużyny w ofensywie spisują się fatalnie. Kolejne próby zakończone niepowodzeniem. (41:51)

31:05
    Ale i sopocianie źle! Strata na rzecz przyjezdnych. (41:51)

30:35
    Ten dodatkowy osobisty nietrafiony. (41:51)

30:35
    Jest i odpowiedź gości! Mbodj za dwa z faulem! (41:51)

30:10
    Gospodarze dalej w gazie! Dzierżak rozpoczyna od rzutu za dwa! (41:49)

30:01
    Czwarta kwarta rozpoczęta. (39:49)

30:00
    Trzecia kwarta skończona. (39:49)

29:59
    A słupszczanie znów tracą! Kontra na koniec w wykonaniu Trefla i w ostatniej sekundzie za dwa trafia Trefl! (39:49)

29:25
    Po drugiej stronie boiska Dutkiewicz raz celnie z linii rzutów wolnych. (37:49)

29:15
    A Czarni ponownie tracą w ataku! Coś niesamowitego! (36:49)

29:05
    Jest i odpowiedź sopocian i za dwa z dystansu celnie Dzierżak. (36:49)

28:40
    W kolejnej akcji Borowski już trafia efektownym wsadem! (34:49)

28:30
    Strata w ataku zawodników gości, jednak ponownie zablokowany rzut sopocian. (34:47)

28:18
    Faulowany Stefański raz trafia z linii rzutów wolnych. (34:47)

27:57
    Borowski dwa razy trafia z linii rzutów wolnych. (33:47)

27:49
    Energa znów nie trafia w ataku. Próba kontry ze strony sopocian, jednak i Ci nie znajdują drogi do kosza. (33:45)

27:19
    Dutkiewicz za to dwa razy trafia z linii rzutów wolnych! (33:45)

26:37
    I strata Czarnych po przerwie! To spotkanie przejdzie do historii, bo obie drużyny grają fatalnie w ataku! (31:45)

26:15
    Jeszcze Bilinovac po przechwycie w kontrze udanie za dwa i teraz czas dla gości! (31:45)

25:58
    Po przerwie Majok dwa razy trafia z linii rzutów wolnych! (29:45)

25:30
    Jeszcze teraz trójka po kontrze Seweryna i o czas prosi szkoleniowiec gospodarzy! (27:45)

25:00
    Harper udanie spod kosz za dwa! Przewaga przyjezdnych coraz bardziej wyraźna. (27:42)

24:30
    Bardzo długie spotkanie nam się zapowiada. Koszykarze obu drużyn uraczyli nas jak do tej pory sporą ilością przewinień i często jesteśmy świadkami rzutów wolnych. (27:40)

24:15
    Jednak i Czarni mylą się w ataku. Od razu próba odpowiedzi sopocian, ale ich rzut zablokowany! (27:40)

23:30
    Sopocianie fatalnie. Tym razem tracą wskutek błędu 24 sekund. (27:40)

22:40
    Po przerwie Campbell raz celnie z linii rzutów wolnych. (27:40)

22:40
    Faulowany w kolejnej akcji Campbell i dwa osobiste dla niego! Wcześniej czas na żądanie szkoleniowca gospodarzy! (27:39)

22:20
    Kolejna strata sopocian w ataku. Od końcówki drugiej kwarty gospodarze fatalnie spisują się w ataku. (27:39)

22:01
    Po dosyć szybkim początku, jesteśmy świadkami fragmentu gry, w którym obie drużyny grają dosyć chaotycznie i nie mogą znaleźć drogi do kosza. (27:39)

21:20
    A sopocianie mylą się w ataku. Na ich szczęście strata Czarnych. Ponowna kontra gospodarzy, ale znów zza obwodu nie trafiają! (27:39)

20:37
    Ten osobisty także trafiony. (27:39)

20:37
    W odpowiedzi skutecznie Surmacz z faulem i dodatkowy osobisty. (27:38)

20:27
    Efektowna akcja sopocian zakończona celny rzutem Stefańskiego. (27:36)

20:05
    Kapitalne rozpoczęcie gości! Trójka Campbella na otwarcie! (25:36)

20:01
    Trzecia kwarta rozpoczęta. (25:33)

20:00
    Druga kwarta skończona. (25:33)

19:51
    Harper dwa razy trafia z linii rzutów wolnych! (25:33)

19:50
    Kolejny raz w ataku mylą się sopocianie. Kontra przyjezdnych, jednak Kulka popisuje się fantastycznym blokiem! (25:31)

19:08
    Fatalny fragment gry gospodarzy. Kolejna strata i kontra słupszczan i za dwa Harper! (25:31)

18:33
    Jackson dwa razy trafia z linii rzutów wolnych! (25:29)

18:25
    Po przerwie Śmigielski myli się przy rzucie z dystansu za trzy. Od razu kontra rywali, ale Ci nie trafiają spod kosza. (25:27)

18:05
    Campbell z dystansu za dwa i teraz przerwa dla gospodarzy! (25:27)

17:27
    Wykorzystuje to Campbell i trafia spod kosza za dwa. (25:25)

17:10
    Po przerwie Duren nie trafia z dystansu za trzy. Zbiera jednak Dutkiewicz. Zbiega na obwód, jednak też nie trafia! (25:23)

16:50
    Ponownie tracą słupszczanie. O czas prosi ich szkoleniowiec! (25:23)

16:19
    Strata Czarnych. Szybka kontra zawodników Trefla i trafia Duren! (25:23)

15:30
    W odpowiedzi udanie Majok z półdystansu! (23:23)

15:07
    A teraz skutecznie z linii rzutów wolnych Cambpell! (21:23)

14:37
    Mbodj raz trafia z linii rzutów wolnych! (21:22)

14:30
    Po przerwę jeszcze raz w ataku mylą się koszykarze gospodarzy. (21:21)

14:05
    Ponownie Trefl się myli! Szybka kontra i znów ten Mbodj! Przerwa dla sopocian! (21:21)

13:10
    Szybka kontra przyjezdnych po przechwycie. Rozegranie do Mbodja, który z dystansu za dwa. (21:19)

12:25
    Borowski faulowany raz trafia z linii rzutów wolnych! (21:17)

11:48
    W odpowiedzi efektowny wsad Mbodja! (21:16)

11:30
    Jeszcze jedna trójka gospodarzy! Dzierżak z dalekiego dystansu! (21:14)

11:16
    Harper raz celnie z linii rzutów wolnych! (18:14)

11:00
    A przyjezdni mylą się jak na razie na potęgę w ataku! (18:13)

10:10
    Świetne rozpoczęcie przez sopocian! Rozegranie do Bilinovaca, który celnie za trzy! (18:13)

10:01
    Druga kwarta rozpoczęta. (15:13)

10:00
    Pierwsza kwarta skończona. (15:13)

09:25
    Ten dodatkowy rzut wolny nietrafiony! (15:13)

09:25
    Podobnie w ataku mylą się przyjezdni. Szybka kontra i trafia Stefański z faulem! Dodatkowy osobisty. (15:13)

08:39
    Sopocianie zbyt często próbują za trzy! Jeszcze raz rzut z dystansu za trzy, jednak nietrafiony! (13:13)

08:25
    I ten dwa razy trafia do kosza! (13:13)

08:25
    W kolejnej akcji faulowany Campbell i dwa osobiste dla niego! (13:11)

07:59
    Czarni ponownie źle w ataku! Od razu sopocianie w kontrze. Niecelny rzut spod kosza, ale ze zbiórką. Rozegranie do Stefańskiego, a ten trafia! (13:11)

07:16
    Jest i odpowiedź sopocian i Stefański spod kosza za dwa doprowadza do wyrównania! (11:11)

07:05
    I ten osobisty także trafiony! (9:11)

07:05
    Ten dwa razy nie trafia. Ale jest zbióka po stronie Energi. Rozegranie do Jacksona pod kosz, który pod koszem za dwa z faulem! Dodatkowy osobisty. (9:10)

06:55
    Faulowany Borowski. Dwa osobiste. (9:8)

06:50
    Kolejna próba zawodników gospodarzy z dystansu, ale znów nieudana. Odpowiedź słupszczan, ale Ci także źle! (9:8)

06:16
    Po przerwie zablokowany rzut sopocian. Szybka kontra zawodników gości i Campbell z dystansu za dwa! (9:8)

06:00
    Strata w ataku Surmacza i poddenerwowany szkoleniowiec gości prosi o czas! (9:6)

05:54
    Faulowany Dutkiewicz raz celnie z linii rzutów wolnych! (9:6)

05:37
    Jak na razie to spotkanie nie porywa. Obie drużyny popełniają sporo błędów w ofensywie. Problemem jest znalezienie drogi do kosza. (8:6)

05:20
    Od razu odpowiedź przyjezdnych i Harper spod kosza za dwa! (8:6)

05:10
    I po szybkiej kontrze Duren wpada pod kosz i trafia za dwa! (8:4)

04:45
    Śmigielski wpada pod kosz i także się myli! (6:4)

04:35
    Podobnie i słupszczanie źle w ataku z dystansu! (6:4)

04:10
    Kolejna szansa dla Trefla, jednak znów nie trafiają do kosza! Dwa niecelne rzuty z dystansu! (6:4)

03:30
    Sopocianie mają szansę na powiększenie przewagi, jednak nie trafiają w ataku! (6:4)

03:16
    Tym razem dwa razy nieskuteczny z linii rzutów wolnych Jackson. (6:4)

02:48
    Jeszcze teraz Majok faulowany i on ma dwa osobiste i trafia! (6:4)

02:35
    Faul w ataku Mbodja! W posiadaniu gospodarze! (4:4)

02:15
    Faulowany Śmigielski dwa razy trafia z linii rzutów wolnych! (4:4)

02:00
    Jednak i gospodarze nieskuteczni w ataku. Od razy wykorzystują to goście i za dwa Mbodj! (2:4)

01:40
    W kolejnej akcji przyjezdni dwukrotnie mylą się w ataku i w końcu tracą na rzecz rywali! (2:2)

01:10
    W odpowiedzi rozegranie sopocian pod kosz do Śmgielskiego, a ten za dwa! (2:2)

00:49
    Niecelnie na sam początek gospodarze. Szybka kontra rywali i trafia za dwa udanie Harper! (0:2)

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Trefl Sopot: Majok, Dzierżak, Śmigielski, Sikora, Dutkiewicz, Stefański, Bilinovac, Motylewski, Kulka, Stefanik, Krefft, Duren

Energa Czarni Słupsk: Harper, Campbell, Jackson, Seweryn, Mokros, Borowski, Mbodj, Zywert, Cesnauskis, Sprengel, Rypiński, Surmacz.

A kto w tym spotkaniu okaże się lepszy? Czy Energa potwierdzi swoją dobrą dyspozycję w tym sezonie? Czy może to sopocianie pójdą za ciosem i wygrają kolejne spotkanie? Na transmisję live zapraszamy od 16:00!

Sopocianie mieli 11 dni przerwy od rozgrywek. Mogli w tym czasie potrenować i odpocząć od spotkań ligowych. Ostatnio wygrana z Polpharmą na pewno ich podbudowała, bo wcześniejsze cztery spotkania zakończyły się minimalnymi porażkami Trefla. Sopocianie mają spore problemy z końcówkami i nie mogą ich wyeliminować.

W poprzedni weekend Czarni zagrali w Pucharze Polski. W obu spotkaniach nie spisali się zbyt dobrze. W pojedynku ćwierćfinałowym okazali się minimalnie lepsi od Dąbrowy Górniczej. W półfinale trafili na Rosę Radom. Radomianie ostatecznie wygrali cały turniej, a w półfinale bez najmniejszych problemów ograli słupszczan.

W pierwszym spotkaniu tych obu drużyn w tym sezonie zdecydowanie lepsza okazała się drużyna Czarnych. Wygrana na własnym terenie w stosunku 80:66 potwierdziła wówczas, że sopocianie nie są w formie. Za to dyspozycja Energi wskazywała na chęć walki o górną część tabeli.

Sopocianie po wygranej z Polpharmą będą chcieli pokazać siłę w derbach Pomorza. Tym razem to sopockiej hali 100 lecia przyjeżdża drużyna Energi Czarnych Słupsk. Oczywiste jest to, że to właśnie słupszczanie będą faworytem tego pojedynku. Ale czy Trefl nie zaskoczy?

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.