Sopot – Słupsk 49:61 (koniec) | Zielona Góra – Tarnobrzeg 101:78 (koniec)
49:61 (15:13, 25:33, 39:49)
Energa Czarni Słupsk
Sobota 27.02.2016, 16:00Tauron Basket Liga • 21. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Sopocianie po wygranej z Polpharmą będą chcieli pokazać siłę w derbach Pomorza. Tym razem to sopockiej hali 100 lecia przyjeżdża drużyna Energi Czarnych Słupsk. Oczywiste jest to, że to właśnie słupszczanie będą faworytem tego pojedynku. Ale czy Trefl nie zaskoczy?

W pierwszym spotkaniu tych obu drużyn w tym sezonie zdecydowanie lepsza okazała się drużyna Czarnych. Wygrana na własnym terenie w stosunku 80:66 potwierdziła wówczas, że sopocianie nie są w formie. Za to dyspozycja Energi wskazywała na chęć walki o górną część tabeli.

W poprzedni weekend Czarni zagrali w Pucharze Polski. W obu spotkaniach nie spisali się zbyt dobrze. W pojedynku ćwierćfinałowym okazali się minimalnie lepsi od Dąbrowy Górniczej. W półfinale trafili na Rosę Radom. Radomianie ostatecznie wygrali cały turniej, a w półfinale bez najmniejszych problemów ograli słupszczan.

Sopocianie mieli 11 dni przerwy od rozgrywek. Mogli w tym czasie potrenować i odpocząć od spotkań ligowych. Ostatnio wygrana z Polpharmą na pewno ich podbudowała, bo wcześniejsze cztery spotkania zakończyły się minimalnymi porażkami Trefla. Sopocianie mają spore problemy z końcówkami i nie mogą ich wyeliminować.

A kto w tym spotkaniu okaże się lepszy? Czy Energa potwierdzi swoją dobrą dyspozycję w tym sezonie? Czy może to sopocianie pójdą za ciosem i wygrają kolejne spotkanie? Na transmisję live zapraszamy od 16:00!

Trefl Sopot: Majok, Dzierżak, Śmigielski, Sikora, Dutkiewicz, Stefański, Bilinovac, Motylewski, Kulka, Stefanik, Krefft, Duren

Energa Czarni Słupsk: Harper, Campbell, Jackson, Seweryn, Mokros, Borowski, Mbodj, Zywert, Cesnauskis, Sprengel, Rypiński, Surmacz.

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

00:49
    Niecelnie na sam początek gospodarze. Szybka kontra rywali i trafia za dwa udanie Harper! (0:2)

01:10
    W odpowiedzi rozegranie sopocian pod kosz do Śmgielskiego, a ten za dwa! (2:2)

01:40
    W kolejnej akcji przyjezdni dwukrotnie mylą się w ataku i w końcu tracą na rzecz rywali! (2:2)

02:00
    Jednak i gospodarze nieskuteczni w ataku. Od razy wykorzystują to goście i za dwa Mbodj! (2:4)

02:15
    Faulowany Śmigielski dwa razy trafia z linii rzutów wolnych! (4:4)

02:35
    Faul w ataku Mbodja! W posiadaniu gospodarze! (4:4)

02:48
    Jeszcze teraz Majok faulowany i on ma dwa osobiste i trafia! (6:4)

03:16
    Tym razem dwa razy nieskuteczny z linii rzutów wolnych Jackson. (6:4)

03:30
    Sopocianie mają szansę na powiększenie przewagi, jednak nie trafiają w ataku! (6:4)

04:10
    Kolejna szansa dla Trefla, jednak znów nie trafiają do kosza! Dwa niecelne rzuty z dystansu! (6:4)

04:35
    Podobnie i słupszczanie źle w ataku z dystansu! (6:4)

04:45
    Śmigielski wpada pod kosz i także się myli! (6:4)

05:10
    I po szybkiej kontrze Duren wpada pod kosz i trafia za dwa! (8:4)

05:20
    Od razu odpowiedź przyjezdnych i Harper spod kosza za dwa! (8:6)

05:37
    Jak na razie to spotkanie nie porywa. Obie drużyny popełniają sporo błędów w ofensywie. Problemem jest znalezienie drogi do kosza. (8:6)

05:54
    Faulowany Dutkiewicz raz celnie z linii rzutów wolnych! (9:6)

06:00
    Strata w ataku Surmacza i poddenerwowany szkoleniowiec gości prosi o czas! (9:6)

06:16
    Po przerwie zablokowany rzut sopocian. Szybka kontra zawodników gości i Campbell z dystansu za dwa! (9:8)

06:50
    Kolejna próba zawodników gospodarzy z dystansu, ale znów nieudana. Odpowiedź słupszczan, ale Ci także źle! (9:8)

06:55
    Faulowany Borowski. Dwa osobiste. (9:8)

07:05
    Ten dwa razy nie trafia. Ale jest zbióka po stronie Energi. Rozegranie do Jacksona pod kosz, który pod koszem za dwa z faulem! Dodatkowy osobisty. (9:10)

07:05
    I ten osobisty także trafiony! (9:11)

07:16
    Jest i odpowiedź sopocian i Stefański spod kosza za dwa doprowadza do wyrównania! (11:11)

07:59
    Czarni ponownie źle w ataku! Od razu sopocianie w kontrze. Niecelny rzut spod kosza, ale ze zbiórką. Rozegranie do Stefańskiego, a ten trafia! (13:11)

08:25
    W kolejnej akcji faulowany Campbell i dwa osobiste dla niego! (13:11)

08:25
    I ten dwa razy trafia do kosza! (13:13)

08:39
    Sopocianie zbyt często próbują za trzy! Jeszcze raz rzut z dystansu za trzy, jednak nietrafiony! (13:13)

09:25
    Podobnie w ataku mylą się przyjezdni. Szybka kontra i trafia Stefański z faulem! Dodatkowy osobisty. (15:13)

09:25
    Ten dodatkowy rzut wolny nietrafiony! (15:13)

10:00
    Pierwsza kwarta skończona. (15:13)

10:01
    Druga kwarta rozpoczęta. (15:13)

10:10
    Świetne rozpoczęcie przez sopocian! Rozegranie do Bilinovaca, który celnie za trzy! (18:13)

11:00
    A przyjezdni mylą się jak na razie na potęgę w ataku! (18:13)

11:16
    Harper raz celnie z linii rzutów wolnych! (18:14)

11:30
    Jeszcze jedna trójka gospodarzy! Dzierżak z dalekiego dystansu! (21:14)

11:48
    W odpowiedzi efektowny wsad Mbodja! (21:16)

12:25
    Borowski faulowany raz trafia z linii rzutów wolnych! (21:17)

13:10
    Szybka kontra przyjezdnych po przechwycie. Rozegranie do Mbodja, który z dystansu za dwa. (21:19)

14:05
    Ponownie Trefl się myli! Szybka kontra i znów ten Mbodj! Przerwa dla sopocian! (21:21)

14:30
    Po przerwę jeszcze raz w ataku mylą się koszykarze gospodarzy. (21:21)

14:37
    Mbodj raz trafia z linii rzutów wolnych! (21:22)

15:07
    A teraz skutecznie z linii rzutów wolnych Cambpell! (21:23)

15:30
    W odpowiedzi udanie Majok z półdystansu! (23:23)

16:19
    Strata Czarnych. Szybka kontra zawodników Trefla i trafia Duren! (25:23)

16:50
    Ponownie tracą słupszczanie. O czas prosi ich szkoleniowiec! (25:23)

17:10
    Po przerwie Duren nie trafia z dystansu za trzy. Zbiera jednak Dutkiewicz. Zbiega na obwód, jednak też nie trafia! (25:23)

17:27
    Wykorzystuje to Campbell i trafia spod kosza za dwa. (25:25)

18:05
    Campbell z dystansu za dwa i teraz przerwa dla gospodarzy! (25:27)

18:25
    Po przerwie Śmigielski myli się przy rzucie z dystansu za trzy. Od razu kontra rywali, ale Ci nie trafiają spod kosza. (25:27)

18:33
    Jackson dwa razy trafia z linii rzutów wolnych! (25:29)

19:08
    Fatalny fragment gry gospodarzy. Kolejna strata i kontra słupszczan i za dwa Harper! (25:31)

19:50
    Kolejny raz w ataku mylą się sopocianie. Kontra przyjezdnych, jednak Kulka popisuje się fantastycznym blokiem! (25:31)

19:51
    Harper dwa razy trafia z linii rzutów wolnych! (25:33)

20:00
    Druga kwarta skończona. (25:33)

20:01
    Trzecia kwarta rozpoczęta. (25:33)

20:05
    Kapitalne rozpoczęcie gości! Trójka Campbella na otwarcie! (25:36)

20:27
    Efektowna akcja sopocian zakończona celny rzutem Stefańskiego. (27:36)

20:37
    W odpowiedzi skutecznie Surmacz z faulem i dodatkowy osobisty. (27:38)

20:37
    Ten osobisty także trafiony. (27:39)

21:20
    A sopocianie mylą się w ataku. Na ich szczęście strata Czarnych. Ponowna kontra gospodarzy, ale znów zza obwodu nie trafiają! (27:39)

22:01
    Po dosyć szybkim początku, jesteśmy świadkami fragmentu gry, w którym obie drużyny grają dosyć chaotycznie i nie mogą znaleźć drogi do kosza. (27:39)

22:20
    Kolejna strata sopocian w ataku. Od końcówki drugiej kwarty gospodarze fatalnie spisują się w ataku. (27:39)

22:40
    Faulowany w kolejnej akcji Campbell i dwa osobiste dla niego! Wcześniej czas na żądanie szkoleniowca gospodarzy! (27:39)

22:40
    Po przerwie Campbell raz celnie z linii rzutów wolnych. (27:40)

23:30
    Sopocianie fatalnie. Tym razem tracą wskutek błędu 24 sekund. (27:40)

24:15
    Jednak i Czarni mylą się w ataku. Od razu próba odpowiedzi sopocian, ale ich rzut zablokowany! (27:40)

24:30
    Bardzo długie spotkanie nam się zapowiada. Koszykarze obu drużyn uraczyli nas jak do tej pory sporą ilością przewinień i często jesteśmy świadkami rzutów wolnych. (27:40)

25:00
    Harper udanie spod kosz za dwa! Przewaga przyjezdnych coraz bardziej wyraźna. (27:42)

25:30
    Jeszcze teraz trójka po kontrze Seweryna i o czas prosi szkoleniowiec gospodarzy! (27:45)

25:58
    Po przerwie Majok dwa razy trafia z linii rzutów wolnych! (29:45)

26:15
    Jeszcze Bilinovac po przechwycie w kontrze udanie za dwa i teraz czas dla gości! (31:45)

26:37
    I strata Czarnych po przerwie! To spotkanie przejdzie do historii, bo obie drużyny grają fatalnie w ataku! (31:45)

27:19
    Dutkiewicz za to dwa razy trafia z linii rzutów wolnych! (33:45)

27:49
    Energa znów nie trafia w ataku. Próba kontry ze strony sopocian, jednak i Ci nie znajdują drogi do kosza. (33:45)

27:57
    Borowski dwa razy trafia z linii rzutów wolnych. (33:47)

28:18
    Faulowany Stefański raz trafia z linii rzutów wolnych. (34:47)

28:30
    Strata w ataku zawodników gości, jednak ponownie zablokowany rzut sopocian. (34:47)

28:40
    W kolejnej akcji Borowski już trafia efektownym wsadem! (34:49)

29:05
    Jest i odpowiedź sopocian i za dwa z dystansu celnie Dzierżak. (36:49)

29:15
    A Czarni ponownie tracą w ataku! Coś niesamowitego! (36:49)

29:25
    Po drugiej stronie boiska Dutkiewicz raz celnie z linii rzutów wolnych. (37:49)

29:59
    A słupszczanie znów tracą! Kontra na koniec w wykonaniu Trefla i w ostatniej sekundzie za dwa trafia Trefl! (39:49)

30:00
    Trzecia kwarta skończona. (39:49)

30:01
    Czwarta kwarta rozpoczęta. (39:49)

30:10
    Gospodarze dalej w gazie! Dzierżak rozpoczyna od rzutu za dwa! (41:49)

30:35
    Jest i odpowiedź gości! Mbodj za dwa z faulem! (41:51)

30:35
    Ten dodatkowy osobisty nietrafiony. (41:51)

31:05
    Ale i sopocianie źle! Strata na rzecz przyjezdnych. (41:51)

31:20
    Trzeba przyznać, że obie drużyny w ofensywie spisują się fatalnie. Kolejne próby zakończone niepowodzeniem. (41:51)

31:42
    Harper za to w kolejnej akcji udanie za dwa. (41:53)

32:00
    Sopocianie znów nie trafiają! Ciekawa może być końcówka tego spotkania! (41:53)

32:20
    Faulowany Campbell dwa razy nie trafia z linii rzutów wolnych. (41:53)

32:40
    Bilinovac po kontrze udanie spod kosza za dwa. (43:53)

33:17
    Dwa osobiste dla Mbodja. (43:53)

33:17
    I ten raz trafia. (43:54)

33:30
    Sopocianie nie dają za wygraną i trafiają za sprawą Bilinovaca! (45:54)

33:55
    Kontra gospodarzy, ale Ci znów mylą się spod kosza. (45:54)

34:35
    Fatalnie to wygląda. W ostatnim czasie na zmianę mylą się obie drużyny. Statystyki nie powalają na kolana... (45:54)

34:45
    Śmigielski decyduje się na rzut z dystansu, jednak i on nie trafia! (45:54)

35:17
    Nieco ponad 4 minuty do końca, a my nadal jesteśmy przy wyniku, który świadczy o fatalnej skuteczności z obu stron. (45:54)

36:00
    Kolejny raz w ataku mylą się goście jak i gospodarze. Coś niesamowitego. (45:54)

36:27
    I Trefl trafia! Po stracie rywali w ataku szybka kontra i spod kosza celnie Śmigielski! (47:54)

36:50
    W odpowiedzi i Harper trafia celnie spod kosza za dwa. (47:56)

37:01
    Próba akcji ze strony trefla, jednak Śmigielski fauluje w ofensywie! (47:56)

37:30
    A słupszczanie znów tracą w ataku! Niesamowite! (47:56)

37:50
    Trefl nie wykorzystuje tego. Rozegranie do Dutkiewicza na obwód, ale ten nie trafia. (47:56)

38:10
    Faul w ataku słupszczan! Ponownie tracą! (47:56)

38:18
    Stefański raz celnie z linii rzutów wolnych. (48:56)

38:33
    A teraz Harper raz trafia z linii rzutów wolnych. Przerwa dla szkoleniowca gospodarzy. (48:57)

39:00
    Śmigielski faulowany. Dwa osobiste. (48:57)

39:00
    Tylko raz celnie. (49:57)

39:19
    W odpowiedzi spod kosza celnie Harper. Tu już chyba pozamiatane. (49:59)

39:54
    Jeszcze strata gospodarzy i kontra przyjezdnych. Rozegranie do Surmacza, a ten za dwa! (49:61)

Koniec meczu. (49:61)

Sopot: Majok 6, Dzierżak 7, Śmigielski 7, Sikora 0, Dutkiewicz 4, Stefański 12, Bilinovac 9, Motylewski 0, Kulka 0, Stefanik 0, Duren 4

Słupsk: Harper 18, Campbell 13, Jackson 5, Seweryn 3, Mokros 0, Borowski 5, Mbodj 12, Zywert 0, Cesnauskis 0, Sprengel 0, Rypiński 0, Surmacz 5 (17:53:43)