Arsenal – Swansea 1:2 (koniec) | West Ham – Tottenham 1:0 (koniec) | Stoke – Newcastle 1:0 (koniec)
Liverpool – Man City 3:0 (koniec) | Man Utd – Watford 1:0 (koniec)
West Ham United
1:0 (1:0)
Tottenham Hotspur
Środa 02.03.2016, 20:45 • Upton Park, Londyn • Angielska Premier League • Runda 28

Derbowy pojedynek na Upton Park za nami. Trzy oczka padają łupem West Hamu."Młoty" prowadzenie objęły już siódmej minucie meczu za sprawą Antonio i już nie oddały zwycięstwa rywalom. Zawiódł w tym spotkaniu z pewnością Tottenham, który kompletnie nie mógł znaleźć recepty na rozpracowanie obrony rywali.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu West Ham coraz mocniej zgłasza swój akces w walce o Ligę Mistrzów. Tottenham z kolei zachował drugą pozycję i traci trzy oczka dla prowadzącego Leicester.

To już wszystko na dzisiaj. Dziękujemy Państwu za relację i zapraszamy na inne transmisje jedynie na lajfy.com! (22:43:33)
    Podczas ostatnich czternastu spotkań rozgrywanych na Upton Park West Ham nie przegrał!

90+5

90+3
    Długie dośrodkowanie Erica Diera w pole karne rywali. Pewnie radzi sobie jednak Adrian! Piłka pada łupem hiszpańskiego golkipera!

90+2
    Zupełnie bezradny od wielu minut jest Tottenham. Wydaje się, że West Ham kontroluje przebieg spotkania i trzy punkty zostaną na Upton Park.

90
    Cztery minut dłużej potrwa dzisiejsze spotkanie. Taka jest decyzja Andre Marrinera.

89
    Kontrę wyprowadzają gospodarze. Pojedynek Dimitriego Payeta jeden na jeden z Heung-Min Sonem. Lepszy okazuje się Koreańczyk!

88
    Akcja na połowie przyjezdnych. Na strzał zdecydował się Dimitri Payet. Piłka po rykoszecie odbija się od zawodnika Tottenhamu i ląduje w rękach Hugo Llorisa.

87
    Po zbyt płaskim dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka wraca do Dimitriego Payeta. Francuz chciał zyskać kilka cennych sekund, ale po chwili stracił futbolówkę.

86
    Bardzo dobrze spisuje się w dzisiejszym meczu Aaron Cresswell. Teraz jego dośrodkowanie zostało zablokowane. Korner dla West Hamu.

84
    Zmiana w drużynie West Ham United F.C.: z boiska schodzi Manuel Lanzini, na boisku pojawia się Diafra Sakho.

83
    Świetnie przygotowani są do tego spotkania gospodarze. Defensywa "Młotów" zasługuje na wyrazy uznania. Tottenham ma wielkie problemy ze stworzeniem sobie dobrej sytuacji.

81
    Jeszcze około dziesięć minut do zakończenia spotkania. Świętują zwycięstwo powoli kibice West Hamu. Śpiewają oni swój nieoficjalny hymn, czyli "I'm Forever Blowing Bubbles".
    Po tym uderzeniu Toby'ego Alderweirelda groźnie było pod bramką gospodarzy!

78
    Pojedynek na lewej flance Kierana Trippiera z Aaronem Cresswellem. Zwycięsko z niego wychodzi defensor Tottenhamu. "Koguty" zaczynają od rzutu z autu.

77
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Kevin Wimmer, na boisku pojawia się Thomas Carroll.

75
    Prostopadłe podanie na lewe skrzydło do Dele Alliego, ale nie było możliwości, aby młokos przejął futbolówkę. Zdecydowanie lepiej ustawiony był obrońca West Hamu.

73
    Zmiana w drużynie West Ham United F.C.: z boiska schodzi Emmanuel Emenike, na boisku pojawia się Andy Carroll.

Tomek

Gole: 7. Antonio

Kartki:   30. Alderweireld (TOT), 41. Wimmer (TOT), 65. Davies (TOT)

Posiadanie piłki: 35 % : 65 %.
    Strzały celne: 3:2. Strzały niecelne: 6:6. Rzuty rożne: 6:3. Spalone: 7:2. Foule: 10:11.
    West Ham United: Adrián – Collins (66. Oxford), Kouyaté, Ogbonna, Cresswell – Noble, Obiang, Lanzini (84. D. Sakho) – Antonio, Emenike (73. Carroll), Payet.
    Zmiany: Randolph – Carroll, Dobson, D. Sakho, Oxford, Henry, Song.

Tottenham Hotspur: Lloris – Trippier, Alderweireld, Wimmer (77. Carroll), Davies – Dier, R. Mason – Chadli (61. Alli), Eriksen, Lamela (70. S. Heung-Min) – Kane.
    Zmiany: Vorm – Walker, S. Heung-Min, Carroll, Alli, Rose, Onomah.

Sędziowie: Andre Marriner, Scott Ledger, Darren Cann.