Tychy – Komprachcice 3:3 (koniec) | Nowiny – Mielec 7:4 (koniec)
GKS Futsal Tychy
3:3 (1:2)
Berland Komprachcice
Niedziela 13.03.2016, 15:00 • Hala Sportowa, Tychy. • I liga futsalu - gr. południowa • Runda 18

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za ten wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do relacji Lajfy.com! (16:38:52)

To było naprawdę świetne widowisko! GKS Futsal Tychy remisuje 3:3 z Berlandem OSiR Komprachcice i nadal zachowuje teoretyczne szanse na baraże o najwyższą klasę rozgrywkową. Goście z kolei wywożą punkt z tego ciężkiego terenu i powinni się cieszyć z takiego rezultatu. Z pewnością byliśmy dzisiaj świadkami wielkich emocji i trzeba przyznać, że piłkarze dali nam naprawdę pokaz wielkiego spektaklu!

39:50
    W ostatnich sekundach na czystą pozycję wyprowadzony został Słonina, ale jego strzał z ósmego metra pewnie wybronił Arkadiusz Lech!

39:24
    Tym razem to Małek starał się uderzyć z własnej połowy do bramki rywali, ale również nie przymierzył należycie.

39:00
    Doświadczeni Zboch i Mika starali się wyprowadzić akcję swojego zespołu, ale bez powodzenia. To już ostatnia minuta!

38:50
    Coraz mniej czasu do zakończenia rywalizacji. Naprawdę dobrze ustawieni w defensywie są goście, a strzał głową Szachnitowskiego nie mógł zaskoczyć Lecha.

38:20
    GKS Futsal Tychy nadal kontynuuje grę z lotnym bramkarzem. Wierzą tyszanie w wywalczenie dzisiaj kompletu oczek.

37:38
    Kapitalna kontra miejscowych, którzy wyszli dwójką na bramkarza! Nie wiadomo w jaki sposób jeszcze zdążył zablokować uderzającego z siódmego metra zawodnik gości!

37:07
    Gol dla GKS-u!
    Strzelcem bramki KACPER DUDZIK.

Chyba nikt nie spodziewał się takiego wykończenia akcji przez młodego gracza gospodarzy!!! Mocno z dystansu przymierzył Słonina, a zawodnik wypożyczony z Rekordu zdołał jeszcze uprzedzić bramkarza przy interwencji i trafić piętką do siatki!!!

36:43
    Timeout dla gospodarzy.

36:21
    Bronią się teraz rozpaczliwie miejscowi. Kontra wyprowadzona przez Mateusza Mikę została w ostatniej sekundzie zatrzymana przez Kacpra Dudzika.

36:05
    GKS Tychy stworzył sobie naprawdę niezłą okazję do oddania uderzenia, ale wyraźnie skiksował Sitko. Później chybił z własnej połowy Mika.

35:33
    Przejął teraz we własnym polu karnym piłkę Michał Zboch, ale nie przyłożył się zbyt bardzo do uderzenia na pustą bramkę miejscowych.

35:00
    Tyszanie postawili wszystko na jedną kartę. Grają teraz z lotnym bramkarzem, a w tej roli występuje Piotr Myszor.

34:23
    Gol dla Berland OSiR-u Komprachcice!
    Strzelcem bramki PATRYK KILIAN.

To co nie udało się gospodarzom od dłuższego czasu, udało się przyjezdnym już przy jednej z nielicznych akcji po przerwie!!! Podanie na wolne pole otrzymał Kilian i precyzyjnym uderzeniem w dalszy róg bramki pokonał Zbigniewa Modrzika!!!

33:46
    Dudzik fauluje wychodzącego z akcją Michała Zbocha. W tym momencie goście mają okazję na chwilę oddechu.

33:20
    Szczęśliwie interweniuje nogami po uderzeniu Sitko golkiper gości. Po chwili ten sam zawodnik przewinił w ofensywie i był to drugi faul gospodarzy w tej połowie.

32:38
    Berland OSiR Komprachcice po dłuższej przerwie ma okazję do wyjścia z atakiem pozycyjnym. Po chwili idealnej okazji na kontrę nie zdołał wykorzystać Szachnitowski.

32:00
    Upływają kolejne sekundy, a nadal w tym kapitalnym spotkaniu utrzymuje się remis. Ten mecz może zdecydować który zespół włączy się do walki o awans.

31:25
    Adrian Zyla mógł teraz wykończyć kapitalną szarżę Miki! Otrzymał on podanie na linii pola karnego, ale ofiarnym wślizgiem zablokował go Pytel w ostatniej chwili!

31:07
    Michał Słonina znowu był bliski wpisania się na listę strzelców, jednak jego mocne uderzenie w krótki róg paruje na korner golkiper gości!

30:49
    Wyraźnie w tej sytuacji pomagał sobie ręką Gawin. W efekcie mamy już czwarte przewinienie drużyny Berland OSiR Komprachcice.

30:27
    Jak na fali gra teraz miejscowy team. Sypią się kolejne uderzenia na bramkę Lecha, ale ten spisuje się bez zarzutu.

30:15
    Seria rzutów rożnych dla miejscowego zespołu. Wszystko kończy się dograniem do Myszora, którego kapitalnie uprzedził Rafał Gawin.

30:02
    Co za akcja Michała Słoniny! Minął on świetnym dryblingiem Gawina, a później z ostrego kąta huknął w okienko! Cudownie na korner paruje piłkę Arkadiusz Lech!

29:49
    Ryzykował teraz sporo Michał Zboch, który we własnym polu karnym kiwał się z Myszorem. ostatecznie wszystko kończy się na strachu.

29:17
    Przewróciło się w tej sytuacji dwóch zawodników z Komprachcic ale sędzia słusznie nie użył gwizdka. Upomniał jedynie Gawina, który chciał wymusić przewinienie.

28:48
    Rozkręcił się wyraźnie Patryk Szachnitowski w ostatnim fragmencie meczu. Znowu mocno przymierzył on z dystansu, a piłka minimalnie mija bramkę.

28:21
    Strzelcem bramki PATRYK SZACHNITOWSKI.

Co za spokój byłego zawodnika Gwiazdy Ruda Śląska!!! Otrzymał on dalekie podanie za linię obrony rywali i po przyjęciu futbolówki, technicznym uderzeniem pokonał bezradnego golkipera gości!!!

28:10
    Coraz więcej przewinień ze strony gości, którzy mają już na koncie trzy faule. Znowu próbował zaskoczyć bramkarza Szachnitowski, ale bez powodzenia.

27:34
    Będziemy mieli bardzo groźny rzut wolny dla GKS-u Futsal Tychy! Piłka ustawiona jest tuż przed linią pola karnego! Ostatecznie blokuje uderzenie na linii bramkowej świetnie ustawiony Kilian!

27:15
    Oba zespoły grają teraz na ogromnym ryzyku. Przyjezdni skupieni są wyraźnie na defensywie. Arkadiusz Lech znowu interweniuje nogami po mocnym strzale Szachnitowskiego!

26:31
    Co za tempo nabrało to spotkanie! Mamy prawdziwą wymianę ciosów! Mocno przymierzył z dystansu Fabian Biernat, a Lech paruje strzał na słupek!

26:00
    Widać, że Mateusz Mika ma młotek w nodze. Potężnie huknął on z rzutu wolnego, ale piłka przelatuje obok bramki.

25:48
    Żółtą kartkę otrzymuje Pytel (GKS Futsal Tychy).

25:20
    Zdecydowanie miejscowy zespół podkręcił tempo. Goście nie są w stanie wyjść z piłką za własną połowę boiska.

24:50
    Dość niepewnie interweniował teraz we własnym polu karnym Lech, ale na jego szczęście nikt tego nie wykorzystał.

24:10
    Świetną pozycję przygotował sobie teraz do oddania strzału Sitko, ale fatalnie chybił uderzeniem z lewej nogi.

24:05
    Sporo agresji widać teraz w obu drużynach, ale na szczęście nie mamy zbyt wielkiej liczby przewinień. Gra toczy się w duchu fair-play.

23:33
    Spore roszady mamy w tyskim zespole. Przed szansą stanął teraz Kacper Dudzik, ale w ostatniej chwili został on zablokowany.

23:02
    Patryk Kilian wypracował sobie niezłą pozycję do uderzenia na skrzydle, a jego kąśliwy strzał prawie przeciął na drugim metrze Gawin.

22:35
    Świetnie piłkę na połowie rywali odzyskał Myszor! Po wymianie podań ze Słonina uderzał ten drugi, ale trafił jedynie w boczną siatkę!

22:00
    Proste błędy popełniają miejscowi podczas wyprowadzania ataku pozycyjnego. Pytel podaje wyraźnie za plecy do Słoniny.

21:43
    Bardzo ładnie Michał Słonina wyprowadził na pozycję strzelecką Piotra Kubicę, jednak ten spudłował zza pola karnego.

21:15
    Adrian Zyla stanął przed szansą zdobycia dzisiaj drugiego trafienia, ale jego strzał z dość ostrego kąta wyraźnie mija światło bramki.

20:32
    Po prostej stracie w akcji ofensywnej kontrą wyprowadza Mateusz Mika. Po indywidualnym rajdzie mocno przymierzył on z linii pola karnego, ale obok bramki.

20:10
    Drugą połowę rozpoczęli tyszanie, jednak nieporozumienie wkradło się w ich szeregi. Później faulowany był na własnej połowie Słonina.

21
    Kilka ujęć z pierwszej połowy:

Trzeba przyznać, że ten szlagierowo zapowiadający się pojedynek z pewnością nie zawodzi fanów futsalu. GKS Futsal Tychy szybko objął prowadzenie po bramce byłego reprezentanta Polski Michała Słoniny. Później aktywniej zaczęli grać przyjezdni i doprowadzili do wyrównania za sprawą gola Adriana Zyli. W samej końcówce pierwszej odsłony trafienie z przedłużonego rzutu karnego zanotował Mateusz Mika i to Berland OSiR Komprachcice schodzi do szatni przy prowadzeniu. Z pewnością za kilka chwil również nie braknie emocji i podbramkowych okazji!

20

19:55
    Piotr Myszor bardzo dobrym podaniem uruchomił Piotra Kubicę na prawym skrzydle, ale uderzenie doświadczonego gracza gospodarzy zostało obronione nogą przez Arkadiusza Lecha!

19:23
    Paweł Pytel mógł wykorzystać fatalne nieporozumienie w zespole gości! Przejął on podanie od Lecha, ale niedokładnie przymierzył z linii pola karnego!

19:00
    Bardzo szybko odwracają się losy spotkania w futsalu. Wydawało się, że bliżej wyjścia na prowadzenie są miejscowi, ale to goście zadają cios tuż przed przerwą.

18:15
    Bramkę z 10 metrów zdobywa MATEUSZ MIKA.

Doświadczony zawodnik zespołu gości z wielkim spokojem trafił do siatki z przedłużonego rzutu karnego!!! Zbigniew Modrzik był kompletnie bez szans!!!

18:15
    Pytel idealnie dograł na trzeci metr do wbiegającego Piotra Kubicy, ale ten nieczysto trafił w piłkę i nie skierował jej do bramki! Po chwili szósty faul popełniają gospodarze!

18:04
    Żółtą kartkę otrzymuje Myszor (GKS Futsal Tychy).

17:40
    To już sama końcówka pierwszej odsłony meczu. Starcie obu kapitanów wyszło na korzyść zawodnika przyjezdnego teamu.

16:44
    Kontratak gości dwóch na bramkarza! Bartłomiej Sitko dograł jednak trochę za plecy do Szachnitowskiego, a ten zdecydowanie zbyt lekko uderzył! Lech broni bez problemów!

16:22
    Golkiper gości poradził sobie również z próbą Dudzika! Po chwili jeszcze groźniej było pod bramką tyszan, ale w słupek trafił Mateusz Mika z dalszej odległości!

16:04
    Coraz więcej pracy w bramce ma Lech. Tym razem pewnie interweniuje po uderzeniu Szachnitowskiego zza pola karnego.

15:47
    Cios za cios w tyskiej hali sportowej! Piłkę w środkowej strefie przejmuje Bartłomiej Sitko i potężnie przymierzył pod poprzeczkę, jednak Arkadiusz Lech paruje na korner!

15:36
    To musiała być bramka dla zespołu z Komprachcic! Łukasz Małek otrzymał idealne podanie od partnera na drugim metrze, ale uderzył nad poprzeczką!

15:30
    Dudzik w tej sytuacji idealnym podaniem obsłużył Sitko! Ten obrócił się i w sytuacji niemal sam na sam uderzył wprost w interweniującego Lecha!

15:00
    Ostatnie pięć minut pierwszej odsłony rywalizacji w tyskiej hali sportowej. Póki co w meczu dwóch kandydatów do awansu mamy remis.

14:22

14:09
    Miejscowi od dłuższego już czasu skupieni są na grze defensywnej. Starał się to zmienić Słonina, ale jego akcja okazała się niewypałem. Później strzelał mocno Zboch, jednak też chybił.

13:53
    Goście przechodzą do bardziej zdecydowanych ataków. Niezłe uderzenie ze skrzydła oddaje Mika, ale Modrzik paruje na korner.

13:05
    Patryk Kilian miał idealną okazję, aby wyprowadzić swój team na prowadzenie! Ostatecznie w sytuacji sam na sam kapitalnie interweniuje Modrzik!

12:42
    Warto zauważyć, że poprzedni rzut wolny dla gospodarzy był tylko pośredni i goście mają tylko trzy przewinienia na koncie.

11:59
    Strzelcem bramki ADRIAN ZYLA.

Fatalny błąd popełnili teraz przy powrocie na własną połowę gospodarze!!! Uruchomili przyjezdni na lewym skrzydle Adriana Zylę, a ten z ostrego kąta zdołał umieścić piłkę w siatce!!!

11:51
    Czwarte przewinienie przyjezdnych piłkarzy. Na chwilę obecną oba teamy mają po taką samą liczbę fauli na koncie.

11:20
    Niezłą i szybką akcję wyprowadził miejscowy zespół, jednak wszystko finalizował Piotr Myszor niecelnym uderzeniem.

10:45
    Trudno przychodzi stwarzanie okazji podbramkowych jednym jak i drugim. W tym momencie czysto zatrzymany został Adrian Zyla.

10:00
    Ładnie centrował w tej sytuacji Sitko do wbiegającego Szachnitowskiego, ale byłego gracza Gwiazdy zablokował w ostatniej chwili rywal.

9:35
    Seria autów na połowie rywali dla tyszan. Wszystko kończy niecelnym uderzeniem Fabian Biernat. Później szarżował jeszcze Małek, ale bez efektu.

9:11
    Sporo nerwowości wkradło się w poczynania jednych i drugich. W ostatnich minutach przewagę ma zespół przyjezdny.

8:36
    Niepotrzebnie w tej sytuacji faulował uciekającego rywala Piotr Kubica. Oszczędził go jednak arbiter i nie pokazał napomnienia.

8:23
    Błąd podczas dryblingu na skrzydle popełnił Pytel. Skorzystał z tego rywal, którego ostatecznie fauluje jeszcze Michał Słonina.

8:06
    Coraz więcej błędów w wyprowadzaniu ataków popełniają goście. Mają oni już na swoim koncie trzy przewinienia.

7:50
    Do samego końca o piłkę walczył w tej sytuacji Pytel i opłaciło się. Nie zdołał jednak celnie przymierzyć naciskany Myszor.

7:01
    Strzelcem bramki MICHAŁ SŁONINA.

Na dość zaskakujące uderzenie zza pola karnego zdecydował się były reprezentant Polski!!! Ostatecznie piłka wpadła po ziemi do bramki Lecha!!!

6:12
    Ładnie akcję do środka złamał Słonina, ale jego strzał w kierunku krótkiego słupka mija bramkę Arkadiusza Lecha.

5:50
    Wyraźnie faulowany na wysokości jedenastego metra był Piotr Myszor. Uderzenie z rzutu wolnego Kubicy przelatuje tuż obok słupka.

5:38
    Ładnie teraz do środka boiska ściął akcję Mateusz Mika, ale jego strzał z dystansu nie mógł zaskoczyć doświadczonego Modrzika.

5:03
    Markus Przywara zdecydował się na indywidualną akcję prawą stroną boiska, ale Fabian Biernat pewnie zablokował jego uderzenie.

4:20
    Patryk Szachnitowski był w tej sytuacji wyraźnie podcinany przez rywala. Był to drugi faul w meczu drużyny przyjezdnej.

4:05
    Gawin w starciu z Dudzikiem na prawym skrzydle. Połowiczny sukces osiągnął ten pierwszy, gdyż wywalczył aut.

3:29
    Miejscowi przez dłuższy czas wymieniają podania na własnej połowie boiska. Nieźle bronią goście z Komprachcic.

3:01
    W krótkim odstępie czasu tyszanie dwa razy przekroczyli przepisy. Na chwilę obecną stan przewinień wynosi 2:1.

2:30
    Proste błędy przytrafiają się po obu stronach boiska. Tym razem sędzia Frąk uznał, że zbyt długo piłkę do gry z autu wprowadzał Dudzik.

2:00
    Mamy pierwsze przewinienie w tej rywalizacji. Przekroczył przepisy wracający na własną połowę boiska Nesterów.

1:22
    Nieźle kombinował w tej sytuacji Bartosz Nesterów, ale jego zgranie do partnera na skrzydło okazało się za plecy.

1:10
    GKS Futsal Tychy wychodzi ze swoją pierwszą akcją w ataku pozycyjnym. Pytel nie znalazł jednak podaniem Piotra Myszora.

0:38
    Pierwsze uderzenie z dystansu oddają goście, ale Zbigniew Modrzik zdołał na raty wybronić mocne uderzenie. Później Zyla uderza mocno, jednak nad poprzeczką.

0:15
    Drużyna gości rozpoczyna spotkanie w tyskiej hali sportowej. Warto zauważyć, że dzisiaj nie mamy sędziego czasowego, a zastępuje go jeden z działaczy miejscowego klubu.

1

GKS Futsal Tychy: Modrzik – Słonina, Kubica, Pytel, Myszor.

Berland OSiR Komprachcice: Lech – Mika, Przywara, Zyla, Nesterów.

Główny: Tomasz Frąk (Ostrowiec Świętokrzyski)
    Drugi: Sebastian Stawicki (Łódź)

Na tą rywalizację zapraszamy Państwa niezwykle serdecznie już w najbliższą niedzielę o godzinie 15:00 do relacji Lajfy.com!

Berland OSiR Komprachcice:

Zespół ten walczy do samego końca o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Do miejsca barażowego traci dwa oczka, a do prowadzącego teamu z Wieliczki cztery. Bilans bramkowy ekipy z Komprachcic jest również pozytywny (64:57). W ostatniej serii spotkań ekipa z Opolszczyzny wykorzystała potknięcia Marexu oraz Heiro i zbliżyła się do czołówki. Berland pokonał wtedy na własnym obiekcie 6:3 KS AZS UMCS Lublin.

GKS Futsal Tychy:

Tyszanie z pewnością przed sezonem obstawiali, że powalczą o awans do Futsal Ekstraklasy. Na chwilę obecną jednak sytuacja wygląda trochę inaczej i GKS plasuje się na piątej pozycji w tabeli i traci do miejsca barażowego sześć oczek. Futsalowcy z Górnego Śląska zdobywają niemal najwięcej bramek w całej lidze, ale tracą również sporo goli (84:50). W ostatniej kolejce podopieczni trenera Zająca zremisowali po bardzo emocjonującej rywalizacji 4:4 z Heiro Rzeszów.

Już w najbliższą niedzielę będziemy świadkami kolejnego szlagierowo zapowiadającego się pojedynku w ramach osiemnastej kolejki I Ligi Futsalu grupy Południowej. GKS Tychy, aby myśleć o awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej musi zgarnąć komplet punktów w tej rywalizacji. Berland OSiR Komprachcice z kolei jest póki co w lepszej sytuacji i do miejsca barażowego traci jedynie dwa oczka. Zapowiada się więc ekscytujący mecz!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Dawid Czempisz

Gole: 8. Słonina, 29. Szachnitowski, 38. Dudzik – 12. Zyla, 19. Mika (10 m rzut karny), 35. Kilian

Kartki:   19. Myszor (TYC), 26. Pytel (TYC)

GKS Futsal Tychy: Modrzik, Banasiak – Słonina, Kubica, Pytel, Myszor, Sitko, Dudzik, Kochanowski, Szachnitowski, Filip Biernat, Fabian Biernat.
    Berland Komprachcice: Lech, Staroń – Mika, Przywara, Zyla, Nesterów, Zboch, Kilian, Małek, Wedler, Wrochna, Gawin.